Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łódź: Zabójstwo i samobójstwo


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#61 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 16:02

Iam, nie wybielaj organizacji na siłę :) My już tam byliśmy i wiemy jaka jest tam prawda :) Chyba, że za wszelką cenę starasz się aby postronni potencjalni czytelnicy zostali wprowadzeni wbłąd :)


Nie próbuje nic na siłę nikomu udowadniać bo każdy wierzy w to co chce.

Z drugiej strony chce wam pokazać że zbór to grupa ludzi, ściśle określona. Jest on taki jak ci ludzie go tworzący, taki jak jego członkowie.

Potencjalnych czytelników zachęcam do empirycznego zbadania sprawy.

Powiem jeszcze że mam porównanie bo należałem do czterech zborów, mój aktualny to czwarty. Dla tego z całą odpowiedzialnością mówię że zbór kreuje każdy jego członek, każdy ma wpływ na to jak się w nim czują pozostali i jak panuje atmosfera. :)

#62 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 17:06

Nie próbuje nic na siłę nikomu udowadniać bo każdy wierzy w to co chce.

Z drugiej strony chce wam pokazać że zbór to grupa ludzi, ściśle określona. Jest on taki jak ci ludzie go tworzący, taki jak jego członkowie.

Potencjalnych czytelników zachęcam do empirycznego zbadania sprawy.

Powiem jeszcze że mam porównanie bo należałem do czterech zborów, mój aktualny to czwarty. Dla tego z całą odpowiedzialnością mówię że zbór kreuje każdy jego członek, każdy ma wpływ na to jak się w nim czują pozostali i jak panuje atmosfera. :)


No proszę...a ja myślałem że raj na ziemi to utopia :)
a to przecież lamowy Zbór - ty tego tak nie nagłaśniaj
bo wam Nadarzyn śrubę przykręci..heh

#63 Partridge

Partridge

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-20, godz. 19:03

Prawda jest taka że zbór się różni od zboru. Wszystko jest zależne od tego jacy są Bracia Starsi-bo wiem że jedni rozumieją problemy braci, natomiast innym są one zupełnie obce i uznają je za niedopuszczalne...
I nie rozumiem jednego... CO TU ROBIĄ BRACIA??? Do studium Biblii!!! Tekst dzienny przeczytany??? Nie powinniście mieć kontaktu z wykluczonymi a tu jest nas pełno :)
Bo gdzie indziej mamy sobie pogadać na tematy związane z organizacją? :P
A co do tematu:
Jestem zszokowana, nie faktem że zrobił to Brat (o ile był Bratem bo póki co znalazłam tylko informacje że zamordowana i jej dzieci były ŚJ) ale tym w jak złym stanie psychicznym musiał być ten człowiek że w makabryczny sposób zabił osoby które kochał... :(

Do życia trzeba podchodzić z dystansem,
bo zawsze, gdy się z nim spoufalamy pokazuje nam, gdzie nasze miejsce...


#64 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 21:05

Prawda jest taka że zbór się różni od zboru. Wszystko jest zależne od tego jacy są Bracia Starsi-bo wiem że jedni rozumieją problemy braci, natomiast innym są one zupełnie obce i uznają je za niedopuszczalne...
I nie rozumiem jednego... CO TU ROBIĄ BRACIA??? Do studium Biblii!!! Tekst dzienny przeczytany??? Nie powinniście mieć kontaktu z wykluczonymi a tu jest nas pełno :)
Bo gdzie indziej mamy sobie pogadać na tematy związane z organizacją? :P
A co do tematu:
Jestem zszokowana, nie faktem że zrobił to Brat (o ile był Bratem bo póki co znalazłam tylko informacje że zamordowana i jej dzieci były ŚJ) ale tym w jak złym stanie psychicznym musiał być ten człowiek że w makabryczny sposób zabił osoby które kochał... :(

Pytasz się , co tu robią śJ ? . Interesują się Forum i Ty też możesz się dużo dowiedzieć . Zachęcamy do dialogu . :rolleyes:

#65 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 21:08

Ludzka psychika jest bardzo zawiła, ani psycholodzy ani nikt inny z ludzi nie jest wstanie do końca jej zbadać a co dopiero zrozumieć.

Psychiatrzy natomiast często ograniczają się do przepisania leków i dania skierowania do psychologa lub terapeuty, w sumie co innego mogą zrobić.

Znam kilku psychologów i jednego zapytałem ze zdziwieniem w głosie "jak ktos może cos takiego robić?" Odpowiedział że może.
Innym razem pytam dla czego ktos tak dziwnie reaguje na... Odpowiedź: "Bo tak niektórzy reagują".

Nigdy nie dowiemy sie tak do końca dla czego kos coś robi i dla czego tak a nie inaczej. Ja już to wiem. I nie zakładam że ktos powinien tak a nie inaczej reagować.

W tej całej tragedii zastanawiam się co będzie teraz z tym człowiekiem i innymi tak samo chorymi. Czy się da i jak pomóc podobnym rodziną.
Możecie sobie wyobrazić strach rodzin schizofreników.

#66 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 21:21

Prawda jest taka że zbór się różni od zboru. Wszystko jest zależne od tego jacy są Bracia Starsi-bo wiem że jedni rozumieją problemy braci, natomiast innym są one zupełnie obce i uznają je za niedopuszczalne...
I nie rozumiem jednego... CO TU ROBIĄ BRACIA??? Do studium Biblii!!! Tekst dzienny przeczytany??? Nie powinniście mieć kontaktu z wykluczonymi a tu jest nas pełno :)
Bo gdzie indziej mamy sobie pogadać na tematy związane z organizacją? :P
A co do tematu:
Jestem zszokowana, nie faktem że zrobił to Brat (o ile był Bratem bo póki co znalazłam tylko informacje że zamordowana i jej dzieci były ŚJ) ale tym w jak złym stanie psychicznym musiał być ten człowiek że w makabryczny sposób zabił osoby które kochał... :(


Oczywiście Partridge że istnieje jakiś wyjątkowy Zbór gdzie
funkcjonują bracia w miarę normalnie...ale wyjątek nie stanowi
reguły a chodzi nam o całokształt Organizacji -

I sama widzisz..? Nie wolno rozmawiać z wykluczonymi a jednak
piszą na forum :) zamiast jak zauważyłaś skupić się na
tekście dziennym..he

Ten nieszczęśnik był chory od dawna lecz niestety rodzina, zbór
czy służba zdrowia czegoś nie dopełniły lub przeoczyły..

Mam bliską osobę w domu z ciężką schizofrenią i wierz mi że
znam jej każdy krok i ruch i wiem co robić by nie dopuścić
do "nawrotów" zagrażających jej życiu

Pozdrawiam

#67 Partridge

Partridge

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-20, godz. 21:44

O ŚJ wiem chyba za dużo :) Urodziłam się "w prawdzie" :) Jednak sumienie nie pozwalało mi "tkwić w grzechu" i nazywać się ŚJ (nie... no nie mogę...hihi...jak to brzmi?! :D ), więc odłączyłam się od organizacji. Oczywiście nie żałuje i nie zamierzam wrócić (choć kto wie co na starość mi odbije) :)
Fakty są takie że to nie miejsce dla braci :) Ale ja chyba będę tutaj częściej zaglądać :)
Tak więc... jestem tu nowa i mam nadzieję że się szybko zaklimatyzuje :blink:

Oskar ja byłam w takim zborze, to był mój 2 zbór...tam było super ( nie będę oczywiście teraz robić reklamy i nie napiszę który to :P )
Ale byłam też w dwóch innych i to była katastrofa :(

Ja nie miałam styczności z tą chorobą więc nie mogę się zbyt wiele wypowiadać na ten temat :unsure:
Ale zauważyliście? Jak się dowiedzieli że to był brat to robi się z tego "morderstwo dekady"... Jak by ŚJ doskonali byli :blink: ...echhh...

Do życia trzeba podchodzić z dystansem,
bo zawsze, gdy się z nim spoufalamy pokazuje nam, gdzie nasze miejsce...


#68 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 22:19

Ja nie miałam styczności z tą chorobą więc nie mogę się zbyt wiele wypowiadać na ten temat :unsure:
Ale zauważyliście? Jak się dowiedzieli że to był brat to robi się z tego "morderstwo dekady"... Jak by ŚJ doskonali byli :blink: ...echhh...



No właśnie o to chodzi że doskonali nie są (jak wszyscy na ziemi )

ale za takich się uważają i próbują ogłosić swoją prawdę i Organizację

jako niepodważalną i jedynozbawczą :)

#69 Partridge

Partridge

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-20, godz. 22:51

Wiesz Oskar, oni w to wierzą-tak jak katolicy w nauki głoszone przez księży. Nie chodzi o to że ich bronie, po prostu w jakiś sposób sama sobie próbuje tłumaczyć ich zachowania ( w tym mojego Męża, Mamy, Siostry i Brata-Brata który jest Starszym i z którym jako jedynym nie mam jakiegokolwiek kontaktu). :(
Mówią że są niedoskonali ale wierzą że ta religia ich doprowadzi do doskonałości.
Dla mnie w każdej religii są nieścisłości, dlatego mam raczej ateistyczne podejście i wierze po prostu w dobrych ludzi :rolleyes:

Do życia trzeba podchodzić z dystansem,
bo zawsze, gdy się z nim spoufalamy pokazuje nam, gdzie nasze miejsce...


#70 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 23:30

Wiesz Oskar, oni w to wierzą-tak jak katolicy w nauki głoszone przez księży. Nie chodzi o to że ich bronie, po prostu w jakiś sposób sama sobie próbuje tłumaczyć ich zachowania ( w tym mojego Męża, Mamy, Siostry i Brata-Brata który jest Starszym i z którym jako jedynym nie mam jakiegokolwiek kontaktu). :(
Mówią że są niedoskonali ale wierzą że ta religia ich doprowadzi do doskonałości.
Dla mnie w każdej religii są nieścisłości, dlatego mam raczej ateistyczne podejście i wierze po prostu w dobrych ludzi :rolleyes:


O losie.. :)

Kolejny świadek niemalże od kołyski ateistą ?

To chyba jakaś epidemia... :blink:

Powodzenia życzę

#71 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2010-09-21, godz. 07:47

[...]




W moim zborze starsi prawie na siłe wypchnęli jedną siostrę do psychiatry i dla nikogo nie było to niczym dziwnym. W wielu publikacjach wyraźnie powiedziano że niekiedy pomoc specjalisty jest niezbędna więc NIE byłeś lojalny ani względem zboru ani Jehowy ukrywając ten "szczegół".


Zapewne w tych publikacjach są również zachęty, by jednak raczej ponieść osobistą szkodę niż narazić opinię zboru. Zatem lojalnie nie mówiłem m.in. o tym, że załamany po utracie majątku Z KTÓREGO OKRADLI MNIE ŚWIADKOWIE JEHOWY próbowałem skończyć z życiem. Taki mało istotny "szczegół"....

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#72 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-21, godz. 08:12

To chyba jakaś epidemia... :blink:


epidemia to zło.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#73 carrington

carrington

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 08:16

Wątek przynależności do świadków Jehowy oraz choroby psychicznej sprawcy:
„Ten chłopiec był smutny...”

Wśród obserwatorów znaleźli się również rówieśnicy zamordowanych dzieci. - Ta dziewczynka była taka radosna, ale chłopiec był smutny i zawsze chodził w garniturze. Dzieci czasem się z niego śmiały, ale raczej był lubiany - mówią chłopcy z osiedla. - Dziewczynka chodziła do podstawówki tu na osiedlu, a jej brat do katolickiego gimnazjum - dodają.


Czesc
Taka wiadomosc to szok kogokolwiek by nie dotyczyła ...
Ale jest jakas niescislosc:
Dziecko SJ moze chodzic do katolickiego gimnazjum ?
BC

#74 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 08:49

Zapewne w tych publikacjach są również zachęty, by jednak raczej ponieść osobistą szkodę niż narazić opinię zboru. Zatem lojalnie nie mówiłem m.in. o tym, że załamany po utracie majątku Z KTÓREGO OKRADLI MNIE ŚWIADKOWIE JEHOWY próbowałem skończyć z życiem. Taki mało istotny "szczegół"....


Szczegółem określiłeś swój stan psychiczny.

Wiem że dla swojego lepszego samopoczucia często nie mówi się samemu przed sobą o swoich błędach ale próbuje się je zrzucić na innych, tylko czy to jest najlepsze wyjście z sytuacji. Czy taka postawa coś dobrego nam da czy raczej nie uchroni nas przed popełnieniem tego samego błędu.

Odnośnie chorób psychicznych dam przykład mojej byłej żony.

Jej rodzina od pokoleń choruje na depresję, ona to 3 pokolenie kobiet.

Psychiatra i bodajże tez psycholog doradzili jej aby ode mnie odeszła to będzie zdrowa. Psychiatra określiła to jako depresję sytuacyjną. Inny psycholog zanegował możliwośc otrzymania takiej porady od innego psychologa twierdząc że to niezgodne z etyką, najprawdopodobniej powiedziano jej aby zrobiła jak uważa że będzie dobrze.
No ale w sądzie powołała się na te "autorytety" i o dziwo po poprawie zdrowia w wczesny okresie rozwodu nastąpiły nawroty. Nie nastąpiło cudowne ozdrowienie.
Oszukiwanie samego siebie i przerzucanie winy na innych nie dochodząc do sedna problemu nic nie poprawia a wręcz pogarsza sytuację. Nie wiem jak było w życiu tej rodziny ani jak było do końca w twoim wypadku ale chyba jednak mijasz się z sednem problemu.

Psycholog zapewne powie ci że nie istotne są czynniki zewnętrzne ale nasze reakcje na te czynniki, to ma na nas wpływ.

#75 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 10:16

epidemia to zło.


Zapomniało mi się dodać że bez Padre i Draba... :)

Ale czy koniecznie zło ? W przyrodzie może być zbawiennym
czynnikiem regulującym środowisko i gatunki...także zatem
homosapiens -

#76 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-21, godz. 10:53

Czesc
Taka wiadomosc to szok kogokolwiek by nie dotyczyła ...
Ale jest jakas niescislosc:
Dziecko SJ moze chodzic do katolickiego gimnazjum ?
BC

Tez mi się to rzuciło w oczy :)
Teraz będzie można powiedziec,że sami sobie winni skoro dziecko do katolickiej szkoły chodziło.
Poza tym, jak chodziło to znaczy że oni nie byli świadkami. Bo swiadkowie dziecka by do takiej szkoły nie wysłali..... zawsze można coś powiedziec aby się wybielić.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#77 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 10:57

Poza tym, jak chodziło to znaczy że oni nie byli świadkami. Bo swiadkowie dziecka by do takiej szkoły nie wysłali...

No to może jednak nie byli?

Ktoś ma jakieś pewne informacje, jak to w końcu było? Jest tu ktoś z Łodzi?
[db]

#78 Partridge

Partridge

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-21, godz. 11:06

<_< hmmm...to jest dopiero zagadka :) Dzieci ŚJ nie mogą chodzić do katolickiego gimnazjum. Może oni byli zainteresowanymi? <_<
Za wiele pytań...
Zostaliśmy wybici z rytmu :blink:

Do życia trzeba podchodzić z dystansem,
bo zawsze, gdy się z nim spoufalamy pokazuje nam, gdzie nasze miejsce...


#79 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 11:16

Tez mi się to rzuciło w oczy :)
Teraz będzie można powiedziec,że sami sobie winni skoro dziecko do katolickiej szkoły chodziło.
Poza tym, jak chodziło to znaczy że oni nie byli świadkami. Bo swiadkowie dziecka by do takiej szkoły nie wysłali..... zawsze można coś powiedziec aby się wybielić.


Byłem tym niezmiernie zdumiony ale myśę sobie może jedyna renomowana
szkoła w okolicy ? A poza tym jaka propaganda...nasze dziecko nie
tylko nie boi się uczęszczać do gimnazjum katolickiego ale nawet
głosi profesorom :)

#80 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 11:22

<_< hmmm...to jest dopiero zagadka :) Dzieci ŚJ nie mogą chodzić do katolickiego gimnazjum. Może oni byli zainteresowanymi? <_<


Może faktycznie byli zainteresowanymi, a może to nie było katolickie gimnazjum, tylko rozmówcy coś pokręcili albo media ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych