Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest wolność chrześcijańska?


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#41 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 12:43

Taka urawniłowka służy tylko ludzkiej władzy, a zborami miał przecież kierować Pocieszyciel Duch Święty....
W takich strukturach nie ma miejsca na osobista wolność jednostki.

No własnie ale nie kieruje.......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#42 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-14, godz. 15:39

Gambit nie znasz mnie, a juz przewidziales co bede robic?

Twe przemyślenia 'humble77' tylko mnie zainspirowały w stosunku do innych, na co wskazałem w słowie ,,krytykantów", które jest w liczbie mnogiej. Gdybym miał na myśli wyłącznie Ciebie, to by napisał "krytykantko", a tak nie było. Przy czym nie uważam wszelkiej krytyki w stosunku do ŚJ-owy za przejaw negatywny. Nawet wiele opracowań teologicznych cenię, gdyż zawierają twarde dowody przekłamań WTS-u (m.in.; J.Zabiełło, W.Bednarski, J.Lewandowski, P.Andryszczak.), chociaż oceniam je w pewnym stopniu na tendencyjne. Natomiast wracając do zagadnienia wolności chrześcijańskiej, to w swym poście zadałem szereg pytań, między innymi.

Ponieważ widzę, że krytykantów nie brakuje w stosunku do ŚJ-owy, (...) Czyżby wszystkie inne [wyznania religijne] prowadziły do zbawienia, prócz ŚJ-owy?

Jak dotąd nikt nie raczył dać konkretnej odpowiedzi z uzasadnieniem, czy morze z nurtu katolickiego, prawosławnego, protestanckiego; ewangelicznego; luteranizm, kalwinizm, prezbiterianizm, metodyzm, baptyzm, adwentyzm i kościoły zielonoświątkowe itd. Jak dotąd nikt nie odpowiedział, a jedynie blade sugestie, które zaprezentowała:

Zauważam tutaj pewien motyw podawany przez Gambita - inna rzecz, że w dość tendencyjnym opakowaniu - korzystania przez chrześcijan z "komórki organizacyjnej zwanej zborem". Nigdzie nie ma natomiast wskazówki do korzystania z hierarchicznych struktur religijnych. Zbory miały być kierowane Duchem Świętym.

To, że zbory miały być kierowane duchem świętym, to nie ulega wątpliwości (tylko, czy jest to osoba, czy emanacja, to już odrębny wątek). Natomiast że nazwałem parafrazując 'komórką", czy inni nazywają wyznaniem, wspólnotą, religią, to niema większego znaczenia, gdyż i Biblia stosuje różne nazwy zamienne np. nazywając "drogą" Pańską (Ja 14:62; Dz 24:22; Heb 10:20; Pi 2:2,) i drogą zatracenia (Dz 24:14; 1Kor 1:18 Ju 11). Ja wymienię najpierw tylko jedno najważniejsze kryterium prawdziwej wolności w Jezusie. W dzisiejszym słownictwie mieści się pod pojęciem ,,pacyfizm". Oznacza to całkowite odsunięcie się od jakiejkolwiek przemocy (Iz 2:4; Mat 5:39, 44, 26:52). Nigdy, ale to nigdy Jezus nie pochwalał angażowanie się w sprawy polityczne i militarne, nawet w słusznej sprawie jakim był wówczas system niewolnictw. Dziś najbliżej tej nauki Jezusa są ŚJ. Zapleczem, że się tak wyrażę, są jeszcze chrześcijańskie Kościoły pacyfistyczne. Po SJ-owy zaliczyłbym Braci Polskich. Zupełnym przeciwieństwem wolności chrześcijańskiej są np: Ordynariaty polowe.

Jeśli chodzi o strukturę hierarchiczną, to jednak była (Ef 2:20, 4:11-12; 1Tym 3:1-8), lecz nie tyranizujący, lecz służący pomocą (1Pi 3:15, 5:2-3). Takie poglądy, które rozmywają nauki Jezusa uważają, że jest to Jego "wolność", co jest nieprawdą. 2Pi 2:19 bw obiecując im wolność, chociaż sami są niewolnikami zguby; czemu bowiem ktoś ulega, tego niewolnikiem się staje.

Troche to smieszne wszystko i dziwi mnie myslenie,ze jak ktros opusci SJ to zaraz robi najgorsze rzeczy.

Przychylam się, ale obserwacja nawet niektórych ex-ŚJ na tym forum ukazuje niecne zachowanie, wynikające z języka (Jud 10, 16), przy czym uważając siebie za niezwykle wolnych w Jezusie (Mat 7:21-23). Tyle wskazań co do Biblii. Przy czym podkreślam, że nikogo nie osądzam jako potępionego, a siebie już zbawionego. Niemal na pewno wiem, że nie będzie mój wywód populistyczny, ale nie o to mi chodzi, lecz są to razy typu Prz 27:6. Bóg zawsze wyznaczał specjalne misje wybranym swym ludziom, których nazywał strażnikami (stąd logo Strażnicy), by ostrzegali przed wolnością wroga, a wskazywali na drogę prowadzącą do duchowej wolności. Kto lekceważył tych strażników z powodu ograniczania im alternatywnej możliwości, to w rzeczywistości mieli złudne poczucie przyszłego szczęścia. Jer 6:16,17 bp
Spoiler

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#43 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 16:24

Gambit myślisz cały czas monotematycznie i ta pozostałośc po WTs-ie robi z Ciebie niewolnika,a nie chrzescijanina wolnego w Chrystusie.Jezus wybrał Apostołów,ale byli też inni,którzy czynili cuda i glosili w imię Jezusa i Jezus ich za to nie potępił chociaz nie byli z centralizowani w komórce z Apostołami i nie chodzili z Jezusem.
Jezus nie stworzył komórki,religi,wyznania czy sekty On pozostawił tylko swoje nauki i pragnął,aby każdy mógł uwierzyc w niego jako Króla i Arcykapłana.Jak napisała Ida jesteśmy niewolnkami grzechu,bo grzeszymy mową,myślą i uczynkiem i ta wiara,że Jezus umarł męczęńską śmiercią na krzyżu i wiara w Jego oczyszczająca nas krew powinna skłaniac nas do optymizmu.że taka wolnośc jest najważniejsza.


Hebr. 6. 20 Jezus stał się arcykapłanem na wzór Melchizedeka,Melchizedek żył w czasach Abrahama i był zarówno kapłanem i królem miasta Salem,co w tlumaczeniu oznacza pokój.Te miasto pokoju przypominało królestwo pokoju,a król Melchizedek byl typem naszego Pana,Jezusa Chrystusa w chwale swego królestwa,gdy będzie Królem Pokoju.
Jako kapłan, Melchizedek nie sprawował ofiar; był on raczej kapłanem chwalebnym, błogosławiącym. Przeto, gdy Aaron, żydowski kapłan, przedstawiał naszego Pana w Jego dziele ofiarniczym; Melchizedek, jako typ przedstawiał naszego Pana, jako uwielbionego i panującego kapłana. Inaczej mówiąc, są to dwa odrębne typy, jeden przedstawiający ziemską misję Chrystusa Pana, Jego cierpienie i ofiarę, oraz przedstawienie zasług Jego ofiary Ojcu. Wszystko to było przedstawione w Aaronie; jego synowie zaś będący kapłanami pod nim, byli figurą na członków Kościoła Chrystusowego, którzy dopełniają ostatków ucisków Chrystusowych. Natomiast kapłaństwo Melchizedekowe przedstawia Chrystusa i Kościół w uwielbionym stanie, w królestwie, zdolnych i gotowych do błogosławienia świata i ustanowienia królestwa pokoju tysiącletniego królestwa, w którym błogosławione będą wszystkie rodzaje ziemi.


Czyli wiara w te ustanowione porządki daje nam względną wolnośc w Chrystusie,wolnośc,ktorą pragnął Jezus,a nie ludzie tworząc z hierarchizowane na ziemi komórki,które nie wiele mają wspólnego z Jezusem,a tym bardziej WTS,który Jezusa pomniejszył z tłamsił i przedstwaił w roli drugo planowej.


Wolnośc chrześcijańska to - jak ktoś już napisał - to wolnośc od kłamstw,fałszu ,hipokryzji,a jeżeli obstaje się ciągle za WTs-em jako komórkę jedyną zbawczą,jest również niewolnikem kłamstwa,bo WTS jest wzorowym uczniem swojego ojca kłamstwa.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-14, godz. 16:47

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#44 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-14, godz. 17:09

Taka urawniłowka służy tylko ludzkiej władzy, a zborami miał przecież kierować Pocieszyciel Duch Święty....
W takich strukturach nie ma miejsca na osobista wolność jednostki.

No własnie ale nie kieruje......

Warto porównać, czym się charakteryzuje wolność chrześcijańska, czy walką intelektualną, czy przemocą fizyczną (2Kor 10:4 bw; Ef 6:17 bt)?
Spoiler

Katedra Polowa Wojska Polskiego

Poczekajcie no kopułki,
Przyjdą jeszcze z Francji pułki,
My nie chcemy obcej wiary,
Wróci nasza i pijary.

W czasie okupacji hitlerowskiej kościół został przekazany katolikom niemieckim i ich kapelanom. Polakom udostępniono prywatną kaplicę Biskupa Polowego Józefa Gawliny, która miała wejście od ul. Miodowej.
W kaplicy bocznej podczas Powstania Warszawskiego przysięgę składały oddziały ze Starego i Nowego Miasta, przed wyruszeniem do akcji bojowej.

Nie walczę o zlikwidowanie jakiejkolwiek jednostki państwowej, a jedynie się pytam, czy jest to zgodne z naukami Jezusa? Pytam się też, czy jest tam duch Boży, który nawołuje pułki wojskowe do walki zbrojnej, oraz, czy tak rozumiał Jezus wolność chrześcijańską , czy raczej niewolę śmierci powodowaną starciami przeciwnych sobie frontów wojskowych? Jeżeli chodzi o "duchownych" po przeciwległych stronach błogosławiąc swe wojska, to po której stronie był duch Boży, a po której duch zła? Są to pytania w najprostszej formie. Czy naprawdę trzeba myśleć kategoriami Żydów, którzy czuli się usprawiedliwieni, że sami osobiście nie zabijali a podżegali i czuli się niewinni? Ja 18:31 bw I rzekł im Piłat: Weźcie go i osądźcie go według waszego zakonu. Rzekli mu Żydzi: Nam nie wolno nikogo zabijać;
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#45 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-11-14, godz. 17:15

Warto porównać, czym się Ducha, to jest słowo Boże -[/spoiler]
Jeżeli chodzi o "duchownych" po przeciwległych stronach błogosławiąc swe wojska, to po której stronie był duch Boży, a po której duch zła? Są to pytania w najprostszej formie.


Jeśli Bog istnieje to mamy wszyscy przechlapane. Zapis Biblijny oraz historia pokazuje ze Bog sie swietnie bawi obserwując ból i cierpienie.
Umbre Summum

#46 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 17:29

Gambit juz zapomnialeś o Deklaracji Faktów??,to przypomnij sobie,bo zaczynasz sie zachowywac jak szalony nawiedzony człowiek,ktory zagubił rzeczywistośc i patrzy przez różowe okulary WTS, - co on z Tobą robi :( muj borze,jesu malyja - kyrie elejson :blink:


http://www.brooklyn..../deklarfakt.htm

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-14, godz. 17:32

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#47 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-11-14, godz. 17:41

Gambit juz zapomnialeś o Deklaracji Faktów??,to przypomnij sobie,bo zaczynasz sie zachowywac jak szalony nawiedzony człowiek,ktory zagubił rzeczywistośc i patrzy przez różowe okulary WTS,
http://www.brooklyn..../deklarfakt.htm


Calus! No tak sie nie robi. Cytowanie twardych faktów którym nie sposób zaprzeczyć nawet SJ to cios poniżej pasa. Wszystkim udzialowcom WTSu podpowiadam; Deklaracja Faktow to napewno oszczerstwo i spisek szatana oraz katolickich drukarzy. Jestem pewien ze WTS miał przygotowana inna treść jeno nocą demony albo inne chochliki podmienily im tekst. ;)
Umbre Summum

#48 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 18:45

Calus! No tak sie nie robi. Cytowanie twardych faktów którym nie sposób zaprzeczyć nawet SJ to cios poniżej pasa. Wszystkim udzialowcom WTSu podpowiadam; Deklaracja Faktow to napewno oszczerstwo i spisek szatana oraz katolickich drukarzy. Jestem pewien ze WTS miał przygotowana inna treść jeno nocą demony albo inne chochliki podmienily im tekst. ;)



No jasne,że to spiskowa teoria dziejów,a diabełek zawsze w tym ma pierwsze skrzypce i przepraszam,to jest bezczelnośc z mojej strony,bo tak jest mocno podrasowana ta Deklaracja,że wszystko świadczy na konkurencje korporacyjną :D


Mea culpa. :(

Użytkownik jb edytował ten post 2010-11-28, godz. 20:40
Wątek dalszy dla tego tematu, więc proszę nie rozwijać.

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#49 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-28, godz. 19:52

Warto porównać, czym się charakteryzuje wolność chrześcijańska, czy walką intelektualną, czy przemocą fizyczną (2Kor 10:4 bw; Ef 6:17 bt)?

Spoiler

Nie walczę o zlikwidowanie jakiejkolwiek jednostki państwowej, a jedynie się pytam, czy jest to zgodne z naukami Jezusa? Pytam się też, czy jest tam duch Boży, który nawołuje pułki wojskowe do walki zbrojnej, oraz, czy tak rozumiał Jezus wolność chrześcijańską , czy raczej niewolę śmierci powodowaną starciami przeciwnych sobie frontów wojskowych? Jeżeli chodzi o "duchownych" po przeciwległych stronach błogosławiąc swe wojska, to po której stronie był duch Boży, a po której duch zła? Są to pytania w najprostszej formie. Czy naprawdę trzeba myśleć kategoriami Żydów, którzy czuli się usprawiedliwieni, że sami osobiście nie zabijali a podżegali i czuli się niewinni? Ja 18:31 bw I rzekł im Piłat: Weźcie go i osądźcie go według waszego zakonu. Rzekli mu Żydzi: Nam nie wolno nikogo zabijać;


Gambit..przestań podawać takie argumenty w obronie swej czystej wiary
(która notabene taka czysta nie jest z powodu kwestii krwi). Kapłan ma
prawo (jakiejkolwiek opcji wyznaniowej) prowadzić posługę wśród żołnierzy
W wojsku są ludzie przeróżnych wierzeń czy ateiści. Teraz, gdy armia jest
zawodowa to inna rzecz ale dawniej, to był obowiązek patriotyczny, z
którego jedynie migali się świadkowie. Ale też struktura Organizacji jest
inna i nie ma podziału na wyświęconych kapłanów...i wiernych.

Poza tym trzeba rozgraniczyć obronę przed atakiem? Czy to takie trudne?
Czy żydzi w gettcie mieli dać się wyrżnąć, jak barany, czy słusznie
podięli heroiczną walkę o godność? Uważasz, że Hitler i Stalin mieli
spokojnie sobie twórczo budować swoje Wspaniałe Imperium a reszta świata
tylko pokornie prosić Jehowe o łaskę i szybką śmierć? No wybacz !!

Dlatego nie mów nic nieprzemyślanego o Powstańcach Warszawy...itd
bo możesz obrazić wielu ludzi, którzy stracili bliskich.
A tym, którzy oddali za naszą wolność krew należy się pamięć i szacunek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych