Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spożywanie krwi


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#21 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-10-31, godz. 23:02

Są pewne wersety mówiące o nakazie nie spożywania krwi, pierwotnie ten nakaz obowiązywał Żydów. Później ten przepis został powtórzony również za czasów apostołów poganom (Dzieje Apostolskie 15:20, 15:29). Jednakże Biblia nigdzie nie mówi, że za spożywanie krwi czy przyjmowanie jej dożylnie należy powoływać komitet sądowniczy.

Bo śj tak już mają . Gdyby "Świat" uznał , że spożywania krwi jest złe , znając śj , będą spożywać i dodawać krew do wszystkich potraw . Przecież chcą się wyróżniać i nie są częścią "Tego Świata" . A Dzieje Apostolskie 15;20 i 29 werset należy traktować , jako dobrą radę a nie obowiązek . I wszystko toczy się dalej - czyli jest nowe światełko . :)

#22 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-04, godz. 17:36

Bo śj tak już mają . Gdyby "Świat" uznał , że spożywania krwi jest złe , znając śj , będą spożywać i dodawać krew do wszystkich potraw . Przecież chcą się wyróżniać i nie są częścią "Tego Świata" . A Dzieje Apostolskie 15;20 i 29 werset należy traktować , jako dobrą radę a nie obowiązek . I wszystko toczy się dalej - czyli jest nowe światełko . :)

Rzeczywiście tak już jest na tym świecie - nikt nie odrzuci tego co kocha, a w tym przypadku smakuje jemu. W dawnych czasach Bóg nie tłumaczył się dlaczego tego nie mamy ruszać a tamtego nie tykać - po prostu powiedział - to jest czyste i możesz, a tamto nieczyste i nie możesz. Człowiek posłuszny Bogu nie spierał się z Nim dlaczego tak zarządził, ale ufał Jemu i wierzył na słowo. Dziś nie mamy problemu potwierdzenia dlaczego są nieczyste. Medycyna tak poszła do przodu, że wyjaśnia np: dlaczego krwi nie powinno się jadać. Tego uczono już w szkole podstawowej, że krew w jedną stronę zabiera pokarm z jelita cienkiego i również z takich organów jak płuca pobiera tlen i rozprowadza po organizmie i również dostarcza do mózgu. W powrotnej drodze zabiera wszelkiego rodzaju toksyny i zahacza o nerki przez które zostaje przefiltrowana, czyli oczyszczona i tak w koło. A więc jaki z tego wniosek? O czym powinienem wiedzieć? Ano taki, że w krwi jest tak bogato różnych składników odżywczych, ale zarazem tak dużo toksyn wszelkiego rodzaju. A jak wiele, to można się przyjrzeć tym co im nerki przestały funkcjonować i muszą robić dializy, by dalej stąpać o własnej sile po tym świecie. Wystarczy nie wykonanie dializy w dokładnym czasie i człowiek pada jak zdechła mucha - po prostu mózg zatruty i niedotleniony.
A jeśli ktoś chce się spierać z Bogiem i udowadniać, że nie miał racji, to jego wola. Ja Jemu wierzę na słowo, ponieważ nigdy na Nim się nie zawiodłem.

#23 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-04, godz. 18:26

Rzeczywiście tak już jest na tym świecie - nikt nie odrzuci tego co kocha, a w tym przypadku smakuje jemu. W dawnych czasach Bóg nie tłumaczył się dlaczego tego nie mamy ruszać a tamtego nie tykać - po prostu powiedział - to jest czyste i możesz, a tamto nieczyste i nie możesz. Człowiek posłuszny Bogu nie spierał się z Nim dlaczego tak zarządził, ale ufał Jemu i wierzył na słowo. Dziś nie mamy problemu potwierdzenia dlaczego są nieczyste. Medycyna tak poszła do przodu, że wyjaśnia np: dlaczego krwi nie powinno się jadać. Tego uczono już w szkole podstawowej, że krew w jedną stronę zabiera pokarm z jelita cienkiego i również z takich organów jak płuca pobiera tlen i rozprowadza po organizmie i również dostarcza do mózgu. W powrotnej drodze zabiera wszelkiego rodzaju toksyny i zahacza o nerki przez które zostaje przefiltrowana, czyli oczyszczona i tak w koło. A więc jaki z tego wniosek? O czym powinienem wiedzieć? Ano taki, że w krwi jest tak bogato różnych składników odżywczych, ale zarazem tak dużo toksyn wszelkiego rodzaju. A jak wiele, to można się przyjrzeć tym co im nerki przestały funkcjonować i muszą robić dializy, by dalej stąpać o własnej sile po tym świecie. Wystarczy nie wykonanie dializy w dokładnym czasie i człowiek pada jak zdechła mucha - po prostu mózg zatruty i niedotleniony.
A jeśli ktoś chce się spierać z Bogiem i udowadniać, że nie miał racji, to jego wola. Ja Jemu wierzę na słowo, ponieważ nigdy na Nim się nie zawiodłem.


pokarmy z krwią jako trujące powinny być zabronione, gdzieś Ty to wyczytał, pewnie w "Przebudźcie". Wytłumacz to Eskimosom i zabroń im spożywania krwi to bardzo szybko zapadną na anemię., ale to chyba Ciebie nie interesuje.
pozdrawiam Andrzej

#24 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-11-04, godz. 19:13

pokarmy z krwią jako trujące powinny być zabronione, gdzieś Ty to wyczytał, pewnie w "Przebudźcie". Wytłumacz to Eskimosom i zabroń im spożywania krwi to bardzo szybko zapadną na anemię., ale to chyba Ciebie nie interesuje.


Oj And, większych głupot nie czytałem dawno, chodzi mi o te o Eskimosach. W jakich ty czasach żyjesz?

#25 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-05, godz. 19:19

Oj And, większych głupot nie czytałem dawno, chodzi mi o te o Eskimosach. W jakich ty czasach żyjesz?



Jak się czyta tylko strażnice, to się nie dziwię, poczytaj więcej.
pozdrawiam Andrzej

#26 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-05, godz. 19:51

pokarmy z krwią jako trujące powinny być zabronione, gdzieś Ty to wyczytał, pewnie w "Przebudźcie". Wytłumacz to Eskimosom i zabroń im spożywania krwi to bardzo szybko zapadną na anemię., ale to chyba Ciebie nie interesuje.

Andrzeju ja nie czytam "Przebudżcie się" - a jest tam tak napisane?
Niepoprawnie odczytałeś moje słowa. Ja nie powiedziałem, że nie wolno jeść pokarmów z krwią tylko powiedziałem, że krew ma w sobie trujące składniki- lepiej będzie jak jeszcze raz przeczytasz to co napisałem i dopiero dasz odpowiedź. A jeść Ci wolno wszystko, jeśli Ci sumienie na to pozwala. Bóg jednak rzekł do człowieka, a nie do małpy co powinien uczynić z krwią. Więc ja wierzę w Boga, a nie w Eskimosów. A jak oni żyją to ich osądzi Bóg. A oto słowa Najwyższego i w takim razie co z nimi zrobić? wyrzucić?:
Spoiler

Użytkownik janek edytował ten post 2010-11-05, godz. 19:56


#27 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-05, godz. 20:20

Bóg rzekł do ludzi - Gen 9:4

A pozostałe wersety dotyczą Izraelitów,
pozdrawiam Andrzej

#28 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-05, godz. 20:58

Bóg rzekł do ludzi - Gen 9:4

A pozostałe wersety dotyczą Izraelitów,

Jezus także był Izraelitą - czyli co my mamy z Nim wspólnego? Powinniśmy go nakłonić do jedzenia kaszanki,to go zaakceptujemy?
Czy tak powinienem rozumieć Stary Testament? Słowo ST nie do ludzi, a do Żydów? A Żyd to nie człowiek? Pytania same się nasuwają i jak to pojąć?

#29 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-05, godz. 21:02

jeśli obowiązuje Ciebie zakon to go przestrzegaj, lecz nie nakładaj ciężarów na innych jakich Izraelici nie mogli udźwignąć.
pozdrawiam Andrzej

#30 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-05, godz. 21:12

jeśli obowiązuje Ciebie zakon to go przestrzegaj, lecz nie nakładaj ciężarów na innych jakich Izraelici nie mogli udźwignąć.

Czego Żydzi nie nie mogli udźwignąć?
Jaki to ciężar Boży był dla nich za ciężki?
Może to nie był ciężar Boży, tylko ich własny?, którego sami nie chcieli nieść, ale nakładali go na lud i wymuszali wykonanie jego skrupulatnie.

#31 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-05, godz. 21:25

Dz A 15:10 Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać.

Janek poczytaj Biblię jak chcesz dyskutować.
pozdrawiam Andrzej

#32 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-05, godz. 21:33

Janek poczytaj Biblię jak chcesz dyskutować.

Trudne pytania? Powiedz, jakie jarzmo wkładali wystawiając Boga na próbę? Odpowiedz swoimi własnymi słowami.

#33 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-05, godz. 21:35

Czego Żydzi nie nie mogli udźwignąć?
Jaki to ciężar Boży był dla nich za ciężki?
Może to nie był ciężar Boży, tylko ich własny?, którego sami nie chcieli nieść, ale nakładali go na lud i wymuszali wykonanie jego skrupulatnie.




''Bo wszyscy którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem to rzecz oczywista,bo sprawiedliwy z wiary żyć będzie''. (Gal. 3:10-11)


Powodzenia !


"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#34 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-05, godz. 21:58

Czego Żydzi nie nie mogli udźwignąć?
Jaki to ciężar Boży był dla nich za ciężki?
Może to nie był ciężar Boży, tylko ich własny?, którego sami nie chcieli nieść, ale nakładali go na lud i wymuszali wykonanie jego skrupulatnie.


jest tego więcej trzeba tylko poszukać.
Jana 1:17 Albowiem zakon przez Mojżesza jest dany, a łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa stała się.
pozdrawiam Andrzej

#35 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-06, godz. 07:17

''Bo wszyscy którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem to rzecz oczywista,bo sprawiedliwy z wiary żyć będzie''. (Gal. 3:10-11)


Powodzenia !

Powodzenia, ale w czym? Wiem, że było już późno i spać Ci się zapewne chciało, więc niewiele tego napisałeś, ale jak Ty to rozumiesz coś napisał, to ani słowa.
Tematem było czy można jeść kaszankę... Więc jeśli nawiązałeś ten tekst co go podałeś do tego tematu, to Twoim zdaniem powinniśmy odrzucić i Biblię skrócić o te teksty co podałem?
Spoiler


Czyżby one należały do zakonu przekleństwa? Odpowiedz jaśniej swoimi słowami. To wszystko stało się przeklęte, a teraz nowa Biblia, to powtarzanie sobie słów wierzę w Boga, wierzę w Chrystusa i tak w koło? Bo jaki możesz uczynić ruch skoro cokolwiek uczynisz jest zapisane w tym przeklętym zakonie?

#36 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-06, godz. 07:23

Janek, prosta sprawa Jezus wypełnieniem zakonu był, więc nie czytaj prawa mojżeszowego. Gdzie w Nowym testamencie jest napisane że nie wolno jeść krwii? Zapewne w dziejach, kiedy wybuchł spór o to, że ludzie3 z narodów którzy stają się chrzesciajninami nie chca się na przykłąd obrzezywać. Nie musieli się poddawac obrzezaniu ale żydzi, którzy jeszcze z tradycji czytali mojżesza po synagogach czuli się zgorszeni.
Wtedy przyjechali apostołowie rozeznali sytuację i powiedzieli, skoro ci jeszcze czytają mojżesza, to wy weźcie i postarajcie się o te sprawy ( od bałwanów od krwii itd ) a dobrze się wam powiedzie, nikt nie będzie wam uwag robił i nikt nie bedzie zgorszony.
Czyli załagodzili sytuację.
Czy gdzies JEzus nakazał chrzescijanom nie jedzenie krwi??????????????
nie potrafiłam uwierzyć.......

#37 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-06, godz. 12:53

W poniedziałek tj. 08-11=2010 od godz. 1555, będzie fragment o ...

Rozmowy w Toku
Maks twierdzi, że od ponad roku jest prawdziwym wampirem. Ubiera się na czarno i pije kobiecą krew.

Ciekawe skąd pije? Czy może raz w miesiącu z miejsca ..., no właśnie z jakiego?

Zdaje się, że tu na forum mamy pewną grupę osób, które są o podobnych skłonnościach. Świadczą ich wypowiedzi, które manifestują o potrzebach krwiopijcy. Lubią mieszać swoją z cudzą :P.
Ps 106:35 bt Lecz się zmieszali z poganami i nauczyli się ich uczynków;
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#38 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-06, godz. 15:52

[quote] name='qwerty' timestamp='1289028190' post='139936']
Janek, prosta sprawa Jezus wypełnieniem zakonu był, więc nie czytaj prawa mojżeszowego.[/quote]
Dziękuję Ci za informację, bo ja nie doczytałem się, że Jezus nakazał spożywanie krewi. Ale jak mówisz, że nakazał i można spożywać, to gdzie to mogę znaleźć w NT? Chciałbym się upewnić. Co do Mojżesz, to nie wiedziałem, że był taki niesforny i wprowadził tyle ludzi w błąd. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy wszystko mam odrzucić? Czy co nieco mówił prawdy?.Faktycznie Mojżesz drżał przed Bogiem.
Spoiler

Ci z Nowego Testamentu są sprawiedliwsi nie trzęsą się przed Bogiem.

[quote] Gdzie w Nowym testamencie jest napisane że nie wolno jeść krwii? [/quote]
Mówisz, że ST był do Żydów? - to dlatego nie mogli dobrze wierzyć, bo ich Mojżesz w prowadził w błąd? Nadał im wiele nakazów, by się w tym pogubili i nie doszli do Boga? Tyle krwi zmarnowali wylewając ją do ziemi, a mieli by tyle kaszanki.

[quote]Zapewne w dziejach, kiedy wybuchł spór o to, że ludzie3 z narodów którzy stają się chrzesciajninami nie chca się na przykłąd obrzezywać. Nie musieli się poddawac obrzezaniu ale żydzi, którzy jeszcze z tradycji czytali mojżesza po synagogach czuli się zgorszeni.[/quote]
Popatrz jaki ten Mojżesz był - nie miał litości tylko znęcał się nad nimi i kazał okaleczać ludzi, a ile kazał nazabijać zwierząt, to w głowie się nie mieści..

[quote]Wtedy przyjechali apostołowie rozeznali sytuację i powiedzieli, skoro ci jeszcze czytają mojżesza, to wy weźcie i postarajcie się o te sprawy ( od bałwanów od krwii itd ) a dobrze się wam powiedzie, nikt nie będzie wam uwag robił i nikt nie bedzie zgorszony.[/quote]
Poparz jak Ci z Nowego Testamentu naśladują Mojżesz i każą także wylewać krew, i marnować tyle jedzenia, a ludzie na tym świecie głód cierpią. Ile by mieli czerniny.
[quote]Czy gdzies JEzus nakazał chrzescijanom nie jedzenie krwi??????????????
[/quote]
Nie znalazłem. A może natrafiłeś na takie miejsce gdzie by było napisane, że nakazał? Jeśli tak to podaj cytat - chciałbym mieć czarno na białym, by nie trząść się przed Bogiem jak Mojżesz stojący przed górą na którą miał wejść. Popatrz jak człowiek (Mojżesz) nadźwigał się tych tablic, a tu jak mówisz są nie potrzebne. I po co mu to było?

#39 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-06, godz. 15:59

W poniedziałek tj. 08-11=2010 od godz. 1555, będzie fragment o ...Ciekawe skąd pije? Czy może raz w miesiącu z miejsca ..., no właśnie z jakiego?

Zdaje się, że tu na forum mamy pewną grupę osób, które są o podobnych skłonnościach. Świadczą ich wypowiedzi, które manifestują o potrzebach krwiopijcy. Lubią mieszać swoją z cudzą :P.
Ps 106:35 bt Lecz się zmieszali z poganami i nauczyli się ich uczynków;


A co? Jadasz tylko roślinki i czerstwe bułeczki? :)

To że wykrwawisz jelonka jeszcze nie oznacza, iż jesteś "czysty"
albowiem krew pozostaje w naczyniach włosowatych na amen..heh

#40 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-06, godz. 16:06

Wiecie,że lepiej się dyskutuje z kimś,kto ma jakieś pojęcie o Bibli i o świecie i o zdrowiu(medycynie)???,a nie z wychowankami - serwilistycznymi - CK-WTS.


Dobra my jesteśmy krwiopijce,grzesznicy,z wyrodnialcy,mordercy,złodzieje ,Wy jesteście ... ŚWIĘCI! niech tak pozostanie ;) ,ale my wiemy swoje i żal ściska serce waszym - ciemnogrodem :(
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych