Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spożywanie krwi


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#41 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-06, godz. 22:27

A co? Jadasz tylko roślinki i czerstwe bułeczki? :)

Proszę Cię nie pytaj o coś, na co już odpowiedziałem wcześniej. Oto przypomnienie.

Krew spożywam, tylko w przypadkach, gdzie krwi z mięsa nie da się bardziej wykrwawić, bądź w innych przypadkach nieświadomości.

Dalej twierdzisz:

To że wykrwawisz jelonka jeszcze nie oznacza, iż jesteś "czysty" albowiem krew pozostaje w naczyniach włosowatych na amen..heh

Już Cię widzę, jak po zmartwychwstaniu będziesz robił wykłady, Noemu, Mojżeszowi, i innym pozostałym Żydom, jak to grzeszyli jedząc mięso z krwią w naczyniach włosowatych.
Spoiler
Tu nie potrzeba jakichś nadzwyczajnych zdolności aby zrozumieć (lecz pokory), że nie chodziło o 100 procentowe wykrwawienie. Wynika chociażby z Księgi 1Samuela 14:32-35, że nie usprawiedliwiał ich głód, że nie wykrwawili, chociaż część krwi upłynęła. Wystarczyło, gdy przerżnięto główną aortę podczas pracy serca, lub zawieszając tylnymi nogami do góry i odczekując do chwili zakończenia krwawienia. Podobnie było w I wieku. Był zakaz spożywania mięsa zwierząt uduszonych, nawet gdyby było świeże (dajmy na to po 30 min.), gdyż u uduszonego nie pracując pompa sercowa, nie mogła wytworzyć ciśnienia do wypchnięcia krwi z obiegu głównych naczyń.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#42 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2010-11-06, godz. 22:35

Wystarczyło, gdy przerżnięto główną aortę podczas pracy serca, lub zawieszając tylnymi nogami do góry i odczekując do chwili zakończenia krwawienia. Podobnie było w I wieku. Był zakaz spożywania mięsa zwierząt uduszonych, nawet gdyby było świeże (dajmy na to po 30 min.), gdyż u uduszonego nie pracując pompa sercowa, nie mogła wytworzyć ciśnienia do wypchnięcia krwi z obiegu głównych naczyń.

Piszesz, jak Żydzi - miałem okazję widzieć rytualne zabijanie krowy przez ortodoksyjnych - nic przyjemnego patrzeć na to, jak żywe zwierzę wykrwawia się na śmierć. Moim zdaniem powinieneś zacząć jeść TYLKO rośliny, które nie maja krwi. Coś mi się plącze o grobach pobielanych i o cedzeniu komara przez sitko, jak Cię czytam. A - i jeszcze jedno - skoro taki jesteś przywiązany do LITERY prawa, to może gdzieś zagubiłeś jego DUCHA???
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#43 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-06, godz. 23:20

Proszę Cię nie pytaj o coś, na co już odpowiedziałem wcześniej. Oto przypomnienie.
Dalej twierdzisz:

Już Cię widzę, jak po zmartwychwstaniu będziesz robił wykłady, Noemu, Mojżeszowi, i innym pozostałym Żydom, jak to grzeszyli jedząc mięso z krwią w naczyniach włosowatych.

Spoiler
Tu nie potrzeba jakichś nadzwyczajnych zdolności aby zrozumieć (lecz pokory), że nie chodziło o 100 procentowe wykrwawienie. Wynika chociażby z Księgi 1Samuela 14:32-35, że nie usprawiedliwiał ich głód, że nie wykrwawili, chociaż część krwi upłynęła. Wystarczyło, gdy przerżnięto główną aortę podczas pracy serca, lub zawieszając tylnymi nogami do góry i odczekując do chwili zakończenia krwawienia. Podobnie było w I wieku. Był zakaz spożywania mięsa zwierząt uduszonych, nawet gdyby było świeże (dajmy na to po 30 min.), gdyż u uduszonego nie pracując pompa sercowa, nie mogła wytworzyć ciśnienia do wypchnięcia krwi z obiegu głównych naczyń.


Tak mi to zobrazowałeś Gambit, że od jutra przestawiam się
na wegetarianizm.. :)

SMACZNEGO

#44 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-06, godz. 23:37

Wiecie,że lepiej się dyskutuje z kimś,kto ma jakieś pojęcie o Bibli i o świecie i o zdrowiu(medycynie)???,a nie z wychowankami - serwilistycznymi - CK-WTS.

Biblia swoje i nauka swoje.
Ja się wypowiadam o tym, co wynika z Biblii i nie tylko w tym wątku o krwi. Natomiast Ciebie 'caius' widzę raczej, że chcesz uzyskać poklask demagogią odnosząc do mnie; 'nie masz pojęcia o Biblii', lub tym niżej:

żal ściska serce waszym - ciemnogrodem :(

Ja dostrzegam sprzeczności nie tylko pomiędzy Biblią i nauką współczesną, ale również sprzeczności w samej Biblii. Ponadto, czemu zaliczasz mnie ,,waszym"? Przeczytałeś moją sygnaturkę? Widać, że nie.

A tak naprawdę, to Tobie wydaje się, że słusznie zwalczasz jakieś poglądy biblijne, tymczasem to, co przedstawiasz jest wbrew Bogu' biblijnemu (DZ 5:39; Rz 10:3; Kol 2:8). Natomiast jeśli czujesz się tak silny w nauce, to zgłoś się na wykładowcę w jakiejś wyższej uczelni. Ciekawe, że gdybyś żył współcześnie z Jezusem lub wcześniejszymi prorokami, to czy byś im głosił podobne morały?
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#45 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-07, godz. 00:03

Tu nie potrzeba jakichś nadzwyczajnych zdolności aby zrozumieć (lecz pokory), że nie chodziło o 100 procentowe wykrwawienie. Wynika chociażby z Księgi 1Samuela 14:32-35, że nie usprawiedliwiał ich głód, że nie wykrwawili, chociaż część krwi upłynęła. Wystarczyło, gdy przerżnięto główną aortę podczas pracy serca, lub zawieszając tylnymi nogami do góry i odczekując do chwili zakończenia krwawienia. Podobnie było w I wieku. Był zakaz spożywania mięsa zwierząt uduszonych, nawet gdyby było świeże (dajmy na to po 30 min.), gdyż u uduszonego nie pracując pompa sercowa, nie mogła wytworzyć ciśnienia do wypchnięcia krwi z obiegu głównych naczyń.


Ja człek prosty jestem..powiedz mi Gambit? - parę lat temu
wpadłem w taką anemie, że nie miałem siły wdrapać się do
własnego domku na czwartym piętrze...no i lekarz zalecił mi
prócz medykamentów pić soczek z buraków i krew (czy to w postaci
zupki czy krwistych befsztyków..itd)-
Po miesiącu takiej kuracji moja morfologia przybliżyła się do
normalnej i mogłem spokojnie wyjść na spacer. Czy uważasz, że
powinienem nie słuchać lekarza i poprzestać jedynie na modlitwie?

#46 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-07, godz. 00:05

Moim zdaniem powinieneś zacząć jeść TYLKO rośliny, które nie maja krwi.

Tak mi to zobrazowałeś Gambit, że od jutra przestawiam się na wegetarianizm.. :)

Może po zmartwychwstaniu będę wegetarianinem. Gdybym miał pod dostatkiem wszystkich warzyw i owoców, to wcale nie byłoby takie złe. Jednakże mnie martwi inna sprawa, mianowicie: Nigdzie nikogo nie przekonywałem, że Biblia zabrania jeść mięsa z resztkami krwi, która pozostała po fachowym uboju. Natomiast próbujecie mi wmawiać coś, czego nigdy nie twierdziłem.Tak samo nie stosuję nacisku na nikogo, by chłeptał krew. Jeszcze raz powtarzam; wypowiadam się co pisze Biblia i, że ja się tak odnoszę w stosunku do niej. Nawyków atawistycznych od komara nie posiadam, co oznaczałoby, że moje pochodzenie ewolucyjne też z od nich nie pochodzi.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#47 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-07, godz. 00:22

Może po zmartwychwstaniu będę wegetarianinem. Gdybym miał pod dostatkiem wszystkich warzyw i owoców, to wcale nie byłoby takie złe. Jednakże mnie martwi inna sprawa, mianowicie: Nigdzie nikogo nie przekonywałem, że Biblia zabrania jeść mięsa z resztkami krwi, która pozostała po fachowym uboju. Natomiast próbujecie mi wmawiać coś, czego nigdy nie twierdziłem.Tak samo nie stosuję nacisku na nikogo, by chłeptał krew. Jeszcze raz powtarzam; wypowiadam się co pisze Biblia i, że ja się tak odnoszę w stosunku do niej. Nawyków atawistycznych od komara nie posiadam, co oznaczałoby, że moje pochodzenie ewolucyjne też z od nich nie pochodzi.


OK. rozumię... :)

Dobranoc bo coś padam dzisiaj na mordke..

#48 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-07, godz. 00:30

wpadłem w taką anemie, że nie miałem siły wdrapać się do własnego domku na czwartym piętrze...no i lekarz zalecił mi prócz medykamentów pić soczek z buraków i krew

Obecnie ja bym do takiego lekarza więcej nie poszedł. Szukał bym innego. Jedni zalecają upuszczać krew (np. pijawki), a inni nią się karmić. Tak się zastanawiam, czy nie jesteś czasem potomkiem papieża Giovanni Battista Cibo

w kwietniu 1492, gdy Innocenty VIII był już śmiertelnie chory, jego żydowski lekarz zaproponował mu transfuzję krwi jako jedyny ratunek dla jego życia; w tym celu lekarz ten podobno pobrał krew od trzech 10-letnich chłopców, którzy później zmarli. Innocenty VIII miał się jednak nie zgodzić na ten zabieg. Niezależnie od tego, czy historia ta jest prawdziwa czy też nie, krótko potem, w dniu 25 lipca 1492 w godzinach wieczornych 60-letni Innocenty VIII zmarł.


Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#49 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-11-07, godz. 08:23

Ja człek prosty jestem..powiedz mi Gambit? - parę lat temu
wpadłem w taką anemie, że nie miałem siły wdrapać się do
własnego domku na czwartym piętrze...no i lekarz zalecił mi
prócz medykamentów pić soczek z buraków i krew (czy to w postaci
zupki czy krwistych befsztyków..itd)-
Po miesiącu takiej kuracji moja morfologia przybliżyła się do
normalnej i mogłem spokojnie wyjść na spacer. Czy uważasz, że
powinienem nie słuchać lekarza i poprzestać jedynie na modlitwie?


Bryyyy, a ciekawe że miliony innych nie ma anemii.

Kolego brakowało ci żelaza. Do buraczków mogłeś dodać również Bikaver. Kuracja była by zapewne przyjemniejsza.

#50 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-11-07, godz. 09:19

Obecnie ja bym do takiego lekarza więcej nie poszedł. Szukał bym innego. Jedni zalecają upuszczać krew (np. pijawki), a inni nią się karmić. Tak się zastanawiam, czy nie jesteś czasem potomkiem papieża Giovanni Battista Cibo

w kwietniu 1492, gdy Innocenty VIII był już śmiertelnie chory, jego żydowski lekarz zaproponował mu transfuzję krwi jako jedyny ratunek dla jego życia; w tym celu lekarz ten podobno pobrał krew od trzech 10-letnich chłopców, którzy później zmarli. Innocenty VIII miał się jednak nie zgodzić na ten zabieg. Niezależnie od tego, czy historia ta jest prawdziwa czy też nie, krótko potem, w dniu 25 lipca 1492 w godzinach wieczornych 60-letni Innocenty VIII zmarł.


O_O czy ty aby teraz porownales transfuzje do spozywania krwi Gambicie?
szczeka, rece i glowa mi opadły jednoczesnie, chociaz nie wiem jak to mozliwe.


BAA, a fakt, ze oskarowi kuracja żelazowa pomogła skłania Cię do konkluzji, ze nie powinien wiecej do takiego lekarza iść? moze powinien tabletki "witaminowe" brac?


i ostatecznie: w Biblii sprzecznosci widzisz - nie dziwie sie wiec, ze potem takie kwiatki sypiesz. bronisz tych świadkowo-jehowych poglądów z takim zaparciem i tak na siłe, ze wyglada to miejscami, jakbys wcale w to nie wierzył i chciał znow uwierzyc w to co mowisz.

#51 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-07, godz. 10:10

Nie znalazłem. A może natrafiłeś na takie miejsce gdzie by było napisane, że nakazał? Jeśli tak to podaj cytat - chciałbym mieć czarno na białym, by nie trząść się przed Bogiem jak Mojżesz stojący przed górą na którą miał wejść. Popatrz jak człowiek (Mojżesz) nadźwigał się tych tablic, a tu jak mówisz są nie potrzebne. I po co mu to było?

Zacznę od tego, że twój post jest arogancki :)
Odpowiem tak, Nie trafiłem też na takie miejsce w Bibli, gdzie by Jezus powiedziął, że można jeździć pociągiem i samochodem, lub że nie można jeździć a jednak używamy tych środków..... używamy tez telefonu i kibelka, an ie zakpujemy kupy jak izraelici łopatką.....
Właśnie Biblia pokazała, że świat się zmienił, że prawa dane Mojżeszowi mogą juz być nieaktualne......
Tablice..... przecieżBóg dał dwa największe przykazania MIŁUJ BOGA I BLIŹNIEGO..... i w tych dwóch prawach mieści się wszystko, bo jak miłujesz bliźniego to go nie okradniesz, to mu żony nie przelecisz itd.....

Więc zacznij się stosowac do tego prawa i kochaj mnie jak bliźniego a nie warczysz jak pies na kota.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#52 vin

vin

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 79 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-07, godz. 14:08

mi zakaz zpożywania krwi u ŚJ nigdy nie pasował do religii która szczyci się wyzwoleniem od guseł i zabobonów.

Niby oczyszczeni z uciązliwego "noszenia filakterii, frędzli u szat i sabatów" a tu takich niezręczny babol pozostał.


Jehowa miłosierny Bóg mierzący oddanie dla niego zakazem zjedzenia kawałka kiełbasy???

#53 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-07, godz. 20:06

Zacznę od tego, że twój post jest arogancki :)

Arogancki? - może Ty go tak odczytałeś, ponieważ nie umiałeś odpowiedzieć na postawione proste pytania.

Odpowiem tak, Nie trafiłem też na takie miejsce w Bibli, gdzie by Jezus powiedziął, że można jeździć pociągiem i samochodem, lub że nie można jeździć a jednak używamy tych środków..... używamy tez telefonu i kibelka, an ie zakpujemy kupy jak izraelici łopatką.....


Widzisz kto tu jest arogancki? - zamiast odpowiedzieć na pytania, to zasłoniłeś się łopatą, pociągiem, kibelkiem i kupą.

Właśnie Biblia pokazała, że świat się zmienił, że prawa dane Mojżeszowi mogą juz być nieaktualne......


To nie świat się zmienił, tylko Ty chcesz go zmienić. Ja natomiast widzę to samo co było w tym przypadku co podałeś za czasów Mojżesza. Bóg pokazał im higienę i to jest stosowane do dziś - zmieniły się urządzenia.
Człowiek dawniej podróżował. Podróżuje również dziś, co się tu zmieniło? - tylko urządzenia.
Człowiek przesyłał wiadomości przez kuriera. Przesyła również dziś, co się zmieniło? tylko urządzenia.
Człowiek dawniej robił kupę. Robi ją i dziś, co się zmieniło nie obowiązuje to prawo, bo Jezus go wypełnił?
Dawniej miał zachować higienę zachowując po sobie porządek i tak to czynił, co się zmieniło? tylko urządzenia i to nie w każdym przypadku i w każdym miejscu.
Gdy człowiek przebywa z dala od tych urządzeń, to także tę kupę powinien zagrzebać zostawiając po sobie porządek.

Tablice..... przecieżBóg dał dwa największe przykazania MIŁUJ BOGA I BLIŹNIEGO..... i w tych dwóch prawach mieści się wszystko, bo jak miłujesz bliźniego to go nie okradniesz, to mu żony nie przelecisz itd.....

To w końcu Twoim zdaniem Mojżesz przyniósł te dwa, czy całe 10?
Jak powiedziałeś:

Janek, prosta sprawa Jezus wypełnieniem zakonu był, więc nie czytaj prawa mojżeszowego.

Więc zadam jeszcze raz pytanie. Czy wszystko mam odrzucić? czy tylko niektóre zalecenia, które już w NT nie mają znaczenia?
Jeśli to drugie, to pytanie zadane przez ciebie o nie czytaniu Mojżesza było co nieco nieprzemyślane.
Podobnie do spożywania krwi, - jakim sposobem mogło to się wypełnić w Chrystusie? tego nie rozumiem.
Więc kto tu jest arogancki? Proponujesz to co nie ma pokrycia w Słowie Bożym.
Myślę, że już od dawna czytasz Słowo Boże i powinieneś zauważyć, że ST nie jest do kogo innego, a Nowy do kogo innego, bo w ten sposób Tworzył byś dwie grupy ludzi.
Ale jest to Ciągłość Słowa do człowieka. A więc jak w Starym Testamencie były do człowieka takie zalecenia, to czy należy je powtarzać w NT?
Komu i po co?
Ci co traktują Boga z przymrużeniem oka, to mamy wiele przykładów pokazanych jakie jest ich podejście również do Jego Słowa. Jezusowi np. kazali na krzyżu uczynić jeszcze jeden znak, to uwierzą. Miałeś pokazane w dziejach apostolskich przez niektórych o zakazie spożywania krwi i jak do tego podszedłeś?
Chcesz jeszcze jednego znaku jak faryzeusze od Jezusa?
Mam nadzieję, że nie należysz do tych ludzi, a to co napisałeś to było Twoje przeoczenie.
/ pozdrawiam janek

Użytkownik janek edytował ten post 2010-11-07, godz. 21:13


#54 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-11-07, godz. 20:58

Gdzie w Nowym testamencie jest napisane że nie wolno jeść krwii? Zapewne w dziejach, kiedy wybuchł spór o to, że ludzie3 z narodów którzy stają się chrzesciajninami nie chca się na przykłąd obrzezywać. Nie musieli się poddawac obrzezaniu ale żydzi, którzy jeszcze z tradycji czytali mojżesza po synagogach czuli się zgorszeni.
Wtedy przyjechali apostołowie rozeznali sytuację i powiedzieli, skoro ci jeszcze czytają mojżesza, to wy weźcie i postarajcie się o te sprawy ( od bałwanów od krwii itd ) a dobrze się wam powiedzie, nikt nie będzie wam uwag robił i nikt nie bedzie zgorszony.
Czyli załagodzili sytuację.


Ja właśnie tego nie rozumiem. Skoro apostołowie zakazali chrześcijanom pogańskiego pochodzenia spożywania krwi to czy to znaczy że ten zakaz dotyczył tylko chrześcijan wziętych z pogan? Bo coś mi się wydaje że jednak dotyczył on wszystkich chrześcijan. Tym bardziej, że dla chrześcijan wziętych z Żydów ten nakaz był czymś oczywistym, z racji urodzenia się w narodzie żydowskim który znał Prawo.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-11-07, godz. 20:58


#55 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-07, godz. 21:32

Arogancki? - może Ty go tak odczytałeś, ponieważ nie umiałeś odpowiedzieć na postawione proste pytania.

Widzisz kto tu jest arogancki? - zamiast odpowiedzieć na pytania, to zasłoniłeś się łopatą, pociągiem, kibelkiem i kupą.


/ pozdrawiam janek



Janku,bo Qwerty jako mężczyzna jest dla Ciebie za łagodny,a jako kobieta trochę za ostra :D ,jaką wybierasz opcję ??? :D


Bo łopata,pociąg,kibelek i kupa to metafory Twoich skrajnych i przebrzmiałych naleciałości i którymi dalej się karmisz i może to są okruchy WTS-owskie,ale jednak nie logiczne,bo gubiące się we własnych - jak już jesteśmy przy metaforach - kloacznych wywodach.


Pozdrawiam i wyluzuj trochę :)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#56 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2010-11-07, godz. 22:06

Janku,bo Qwerty jako mężczyzna jest dla Ciebie za łagodny,a jako kobieta trochę za ostra :D ,jaką wybierasz opcję ??? :D


Bo łopata,pociąg,kibelek i kupa to metafory Twoich skrajnych i przebrzmiałych naleciałości i którymi dalej się karmisz i może to są okruchy WTS-owskie,ale jednak nie logiczne,bo gubiące się we własnych - jak już jesteśmy przy metaforach - kloacznych wywodach.


Pozdrawiam i wyluzuj trochę :)

Nigdy nie miałem nic wspólnego z WTS-em. Jestem na tym forum, bo znajduję tu wiele ciekawych myśli przez piszących. Jestem bo chcę mieć kontakt z ludźmi naprawdę wierzącymi jak mówi Słowo Boże. Dziś Prawda została w wielu miejscach powykrzywiana. Przestałem wierzyć w jakieś organizacje. Myślałem, że tu można szczerze porozmawiać na różne tematy, ale jak się okazuje - zadasz niewygodne pytanie i już jesteś jak w organizacji na cenzurowany. A więc jak będzie takie postępowanie, to czym będzie się to forum różniło od jakiegokolwiek innego wyznania, które jest ogrodzone murem swoich dogmatów? Język jest po to by się dogadywać. A myślę, że podstawą do czego można się odwołać powinno być Słowo Boże. Więc nie wiem dlaczego Ty jako następny tak podchodzisz do wyjaśnienia prostych spraw? To nie ja zacząłem od tych spraw co zacytowałeś, więc dlaczego hamulec do mnie?
/pozdrawiam janek

#57 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-07, godz. 22:34

Czy gdzies JEzus nakazał chrzescijanom nie jedzenie krwi??????????????

A co miał zakazywać, skoro było to tak oczywiste, że nie podlegało to żadnej dyskusji. Komu miał zakazywać, Żydom? Przecież to było wszystkim znane od czasów Mojżesza, a nawet Noego. Gdyby Jezus zaczął nauczać o reformie zezwalającej spożywanie niewykrwawionych pokarmów, to Rabini i inni przywódcy Żydowscy tylko by na to czekali, aby postawić mu zarzut, a Ewangelie by to natychmiast odnotowały. Jezus oczywiście szanował postanowienia odnośnie niespożywania krwi, co wynika z ogólnie potwierdzonej zasady.

Gal 4:4 bw lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,
Mat 15:24 bt Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela».

Dopiero zaszła potrzeba oznajmienia, gdy zostały "otworzone drzwi wiary" poganom (Mat 16:19; Dz 14:27). Poganie nie byli wcześniej objęci taką klauzulą, jak naród Izraela, toteż i oni musieli być powiadomieni o takiej konieczności (Dz 15:20). Dlatego Jezus wcześniej powiedział, że po swej śmierci pośle pocieszyciela prawdy, który da wyjaśnienia, co do wątpliwych spraw (Ja 15:26). Toteż na zgromadzeniu apostołów w Jerozolimie (Dz 15:4), wiele nakazów zostało uchylonych, jak np. obrzezanie (Dz 15:1; Gal 5:2), natomiast w sprawie krwi zostało potwierdzone, jako nadal obowiązujące wraz z poganami w Antiochii (Dz 15:29, 30).

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-11-07, godz. 22:39

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#58 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-08, godz. 06:37

Nigdy nie miałem nic wspólnego z WTS-em. Jestem na tym forum, bo znajduję tu wiele ciekawych myśli przez piszących. Jestem bo chcę mieć kontakt z ludźmi naprawdę wierzącymi jak mówi Słowo Boże. Dziś Prawda została w wielu miejscach powykrzywiana. Przestałem wierzyć w jakieś organizacje. Myślałem, że tu można szczerze porozmawiać na różne tematy, ale jak się okazuje - zadasz niewygodne pytanie i już jesteś jak w organizacji na cenzurowany. A więc jak będzie takie postępowanie, to czym będzie się to forum różniło od jakiegokolwiek innego wyznania, które jest ogrodzone murem swoich dogmatów? Język jest po to by się dogadywać. A myślę, że podstawą do czego można się odwołać powinno być Słowo Boże. Więc nie wiem dlaczego Ty jako następny tak podchodzisz do wyjaśnienia prostych spraw? To nie ja zacząłem od tych spraw co zacytowałeś, więc dlaczego hamulec do mnie?
/pozdrawiam janek



Janku rozumiem i nie gniewaj się,ale ja byłem świadkiem i wiem co to znaczy,ale mi nie zostały tak w pojone nauki WTS-u jak nie którym i dla tego znając fałsz i religianctwo organizacji,jest wemnie małe 'uprzedzenie'.Ale nie do samych świadków,bardziej do decydentów CK,bo to,co robią z umysłami bracmi,to woła o pomstę do nieba i szczerze martwie się,jak widzę czy słyszę permanentne dramaty w zborach.:(


Janku dla mnie krew jest ważna,ale trzeba spojrzec na to obiektywnie i ze zdrowym rozsądkiem,bo krew to życie ... znasz termin po -KREW - wny??.Dzisiaj nauka i medycyna bardzo się posunęła w postępach i można leczyc bez krwi,ale w pewnych nadmiernych utratach krwi jest ona potrzebna,aby uratowac życie.I to samo z jedzieniem jak kaszanka,salceson,czy mięsa są sprawdzone i przetestowane do spożycia,a jak ktoś chce się trzymac starego testamentu i tamtych czasów,to jego wolna wola tylko niech nie narzuca innym,że to jest grzech i powinni się opamiętac .:)



Janku pozdrawiam :)

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-08, godz. 07:26

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#59 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-11-08, godz. 09:47

Dziś Prawda została w wielu miejscach powykrzywiana. Przestałem wierzyć w jakieś organizacje. Myślałem, że tu można szczerze porozmawiać na różne tematy, ale jak się okazuje - zadasz niewygodne pytanie i już jesteś jak w organizacji na cenzurowany.
/pozdrawiam janek


Niewygodne pytanie. A jakie to niewygodne pytanie zadałeś na które nie otrzymałeś odpowiedzi? Chyba ,że trudność Twojego pytania polega na braku odpowiedzi,która Tobie pasuje. Nie ma niewygodnych pytań. Są tylko różne interpretacje w odpowiedzi
na nie.

#60 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-08, godz. 10:48

Chcesz jeszcze jednego znaku jak faryzeusze od Jezusa?


Ja bym chciał.

-----------------------------------------------------

krew - tak... jednakowa płynie we wszystkich ludzkich żyłach.

cały świat religijny charakteryzuje się czymś co ma wyróżniać daną opcję, drogę duchową i służyć integracji. ludzka komunikacja oparta o zasady, normy jest systemem zorganizowania społecznego. jednak jako istoty o umiejętnościach abstrakcyjnego myślenia wpadamy na niesamowite pomysły mające na celu wypróbowanie siebie nawzajem, własciwie nikt tego nie rozumie, ale podejmuje się określone działania mające na celu udowodnienie grupie ( w mniemaniu biedaka jakiemuś bóstwu), że jesteśmy godni przynależności.

i tak np w pewnym plemieniu skacze sie na głowe z 10 metrów z przywiązaną lianą do nóg, w innym plemieniu należy raz w ciągu życia dojść, pojechać do wirującego od tłumu i modlitw mejsca zwanego mekką, a być zadeptanym przez zakurzone sandały to zaszczyt, inne plemię wpadło na pomysł, iż grzechem śmiertelnym jest zakopanie truchła do ziemi i trzeba je spalić bo z reinkarnacji nici, jest jeszcze takie plemię, które aby pokazać, że jest inne, dzieli kopytka, ptaki i inne zwierzątka według zasad nie z tej ziemi, mamy też takie plemię, w którym należy zejść z tego świata, a za chiny ludowe nie przyjąć kropli krwi czy raczej lekarstwa zrobionego z tejże.

jak widać każdy stroi się w swoje pióra i każdy ma swoich bohaterów, wtedy łatwiej pokazać kto jest lepszy i blizszy boga, boga swojego, tego geograficznego, łatwiej rzucić tomahawk w zieloną trawę ku zaskoczonemu bogu ducha winnemu konikowi polnemu... ale wracając do sprawy - toporek sterczy z ziemi i straszy.
i tak ten kołowrotek kręci się od lat i żeby go zatrzymać musiałaby nastąpić jedna mała, wielka rzecz, należałoby się nawrócić i zwątpić.

plemię chrześcijańskie jest zabawne, bo stworzyło dziesiątki podplemion, które myślą, że są w ogóle wyjątkowe i jedyne na świecie, myślą, że poznały drogę prawdy, prawdy o rzeczywistości, a każdy kto chciałby zracjonalizować postawę tego plemiena to faryzeusz czyli najgorszy wróg :)

huuu :D


- nienawidzimy waszych śmierdzących kobiet oblepionych gliną !!!

Dołączona grafika


- a was, a was.... zje Godżo Godżo!
:rolleyes:

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-11-08, godz. 11:12

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych