Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 06:52

Proszę wysyłać, drukować, rozdawać. Dotrzymałem słowa, które dałem wszystkim "eksom". Malkontentom już dziękuję.
http://wystap.pl/wal...w-polsce-akt-i/

#2 vin

vin

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 79 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 07:23

podoba sie. nieźle wyszło. dzięki

#3 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2010-11-24, godz. 07:29

:) Mnie też się podoba :)
Wystąp.pl-zacząłes prześladowania "jedynej i prawdziwej",niechybnie armageddon za drzwiami,he,he,he :lol:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#4 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 07:45

Proszę wysyłać, drukować, rozdawać. Dotrzymałem słowa, które dałem wszystkim "eksom". Malkontentom już dziękuję.
http://wystap.pl/wal...w-polsce-akt-i/



jasne, proste informacje, gratuluje artykułu.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#5 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-11-24, godz. 08:01

Ale z tym seksem oralnym ,analnym to chyba nie do końca prawda.Chyba nie ma już takich zakazów.Jeśli ktoś odkryje chociaż jedną nieprawdę w tekście,to reszta będzie niewiarygodna.

Użytkownik Elunia edytował ten post 2010-11-24, godz. 08:19


#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-11-24, godz. 08:14

dokładnie. Sprawę zarzucono. Starsi maja się nie mieszać to są oficjalne instrukcje.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-11-24, godz. 08:14

Punkt 3: "Obdzieranie z godności i ludzkich odruchów posunięto do tego stopnia, że nie wolno nawet uczestniczyć w pogrzebie najbliższej osoby." Wg mnie daleko posunięta przesada, z tak daleko posunietym ostracyzmem nie spotkałam się w wyznaniu śJ. Owszem zdarzają się zachowania skrajne, ale wyjątki w tej kwestii nie stanowią powdszechnej linii zachowania.

Punkt 5: "Powodem usunięcia jest (...) studiowanie Biblii innej niż 'Nowego świata'." Naprawdę? Wywód nieprecyzyjny. Nie spotkałam się, aby kogoś wykluczono tylko za studiowanie Biblii w innym niż świadkowskim przekładzie. O ścisłym kontrolowaniu życia seksualnego członków Elunia napisała... nieaktualne zakazy.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-11-24, godz. 09:34

Kto występuje przeciwko shunningowi? Przede wszystkim byli Świadkowie Jehowy i obecni, którzy boją się wystąpić z obawy przed
konsekwencjami. Motywacja może być jednak głębsza.


Jak można jednocześnie występować i nie występować z obawy przed konsekwencjami?


Zamów baner kampanii (75 zł) i wywieś go w widocznym miejscu. I nie bój się, bo prawda Cię wyzwoli. Możesz wspomóc akcję finansowo
wysyłając przelew na konto 16 1140 2004 0000 3702 0393 5539 z dopiskiem „stop shunningowi”


To jest ulotka czy reklama? Nie można zaczynać akcji informacyjnej od prośby o datki. Nie dość ,że Sj głoszą za dulary to jeszcze ich opozycja zwalcza ich za złotówki.


Co najmniej w dwóch krajach trwają obecnie procesy przeciwko tej praktyce – w Brazylii (Sebastian
Ramos przed Sądem Najwyższym stanu Ceará) i w Belgii (Jacques Lejeune przed Sądem Apelacyjnym w Mons).
W Brazylii użyto art. 14 ustawy o zakazie dyskryminacji z 1989 roku (!) zaś w Belgii zgodnie z zasadą
przeniesienia ciężaru dowodu to sekta musi wykazać, że nie dopuściła się dyskryminacji pośredniej. Można
założyć,
że w tej dekadzie sprawa trafi do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu,
który wyda wyrok wiążący całą Radę Europy. Jest mało prawdopodobne, by uznała ona, że shunning chroni
art. 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.



1. Tylko w dwóch krajach? Gdyby chociaż w dziecięciu,.....
2. Polska nie ma porządnej ustawy o dyskryminacji to raz, dwa w Polsce czegoś takiego jak zasady przeniesienia ciężaru dowodu w odniesieniu do związków wyznaniowych nie ma a trzy w Polsce formalnie sekt nie ma.
3. Za dużo tu gdybania, niczym w Strażnicy.....


Wśród ofiar rozwijają się objawy psychologiczne typowe dla ofiar tortur i obozów koncentracyjnych


Bez przesady. Takie porównania są niedopuszczalne.

Następnego dnia po wysłaniu przeze mnie do zboru listu o wystąpieniu mąż powiedział mi: »Nie mam już
pani nic do powiedzenia«. Od tego czasu nie ma między nami żadnych relacji, jedynie niechętnie daje pieniądze na
dzieci. Zniszczyło to naszą rodzinę i doprowadziło go na skraj obłędu. Mimo, że byliśmy małżeństwem chciał mnie
zniszczyć finansowo i pozbawił wszelkich dochodów. Gdyby go teraz wykluczyli chyba by się powiesił, bo nie ma
w życiu nic innego” – powiedziała pani Marta z południowej Polski. Taka relacja nie jest niczym niezwykłym.
Zrywanie więzi rodzinnych jest celem samym w sobie i ma zmusić do powrotu. Odzieranie z godności i ludzkich
odruchów posunięto do tego stopnia, że nie wolno nawet uczestniczyć w pogrzebie najbliższej osoby.


Fajna historyjka, ale skrajna. Nawet jeśli prawdziwa to w Strażnicy zachęty do takiego postępowania nie znajdziesz
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 10:26

Punkt 3: "Obdzieranie z godności i ludzkich odruchów posunięto do tego stopnia, że nie wolno nawet uczestniczyć w pogrzebie najbliższej osoby." Wg mnie daleko posunięta przesada, z tak daleko posunietym ostracyzmem nie spotkałam się w wyznaniu śJ. Owszem zdarzają się zachowania skrajne, ale wyjątki w tej kwestii nie stanowią powdszechnej linii zachowania.

Punkt 5: "Powodem usunięcia jest (...) studiowanie Biblii innej niż 'Nowego świata'." Naprawdę? Wywód nieprecyzyjny. Nie spotkałam się, aby kogoś wykluczono tylko za studiowanie Biblii w innym niż świadkowskim przekładzie. O ścisłym kontrolowaniu życia seksualnego członków Elunia napisała... nieaktualne zakazy.



Droga Ido może Ciebie to nie dotyka i Jesteś nie czuła na takie problemy i starasz się jakoś resztkami sił trzymac organizacji i mogę to uszanowac,ale mówienie,że jest daleko posunietą przesadą,że nie zapraszają na pogrzeby bliskich,to chciałbym Cię poinformowac,że w moim byłym chorym zborze to była nagminna praktyka.Ja już dwa razy nie byłem poinformowany o śmierci i pogrzebie moich bliskich przyjaciół ze zboru,a nie mówiąc juz o innych,którzy nawet o swoich rodzinach dowiedzieli się po jakimś czasie.Na litośc boską,albo losie okrutny,co się dzieje z niektórymi,że jeszcze bronią tej chorej destrukcyjnej sekty i gdzie jest wasza empatia???! ... bo mnie już szlak trafia!!


Ja nie mam ciepłych bułeczek już dostarczanych "pokarm na czas słuszny"(i jak się z tego bardzo cieszę,to nawet nie masz pojęcia :D !!) Ida,jak Ty masz to mi to napisz,gdzie w Strażnicy pozwolono na sex oralny,analny i homoseksualizm i bez wykrętów,że chodziło Ci o co innego...acha nieaktualne zakazy :) ,to emocje i mam dosyc tej cholernej sekty brzydzę się WTS-em!!



A tak dla rozładowania emocji - oooch! troche sie w kurzyłem :) - pozdrawiam wszystkich pięknie z miłością i empatią i Ciebie Droga Ido.:)

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-24, godz. 10:29

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#10 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 10:31

Chyba się wkurzyłeś caiusie i raczej trafia Ciebie szlag- nie szlak.:) o 14 dzisiaj jest pogrzeb pewnej siostry,na który chcę iść.Szczerze powiem,że mam obawy.

#11 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 10:38

Chyba się wkurzyłeś caiusie i raczej trafia Ciebie szlag- nie szlak.:) o 14 dzisiaj jest pogrzeb pewnej siostry,na który chcę iść.Szczerze powiem,że mam obawy.

Masz rację,a nawet się teraz poczułem jak szlaka ... wypalona i nic nie warta,bo nie tylko przypomniały mi sie przykre chwile,ale setki innych dramatycznych chwil braci i ex-ów o których słyszałem,widziałem i czytałem tutaj na forum i nawet mi poleciały łzy czego się nie wstydzę !
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-11-24, godz. 10:46

Idź i zdaj relacje.

Caius zrozum jedną rzecz - my jesteśmy Ci dobrzy, my nie możemy sobie pozwolić na błędy ani na pochopne działanie. każdy błąd będzie nam wytknięty. dlatego jak się będę czepiał bo i mnie się czepiano. I całkiem słusznie. Im wiecej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju wiec im więcej przerobimy czarnych scenariuszy tym lepiej nam wyjdzie w realu. I weźcie sie w garśc żołnierzu, to jest wojna! Nie będzie ci jakaś cywil banda staruszków siedząca na chwiejącej się zapuszczonej wieży mówić czy jesteś coś wart czy nie.Są na nas za ciency i tyle.

i na koniec SJ posługują się innymi przekładami Biblii, nieraz jest cytują w swoich publikacjach. To jest fakt.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 10:56

Idź i zdaj relacje.

Caius zrozum jedną rzecz - my jesteśmy Ci dobrzy, my nie możemy sobie pozwolić na błędy ani na pochopne działanie. każdy błąd będzie nam wytknięty. dlatego jak się będę czepiał bo i mnie się czepiano. I całkiem słusznie. Im wiecej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju wiec im więcej przerobimy czarnych scenariuszy tym lepiej nam wyjdzie w realu. I weźcie sie w garśc żołnierzu, to jest wojna! Nie będzie ci jakaś cywil banda staruszków siedząca na chwiejącej się zapuszczonej wieży mówić czy jesteś coś wart czy nie.Są na nas za ciency i tyle.

i na koniec SJ posługują się innymi przekładami Biblii, nieraz jest cytują w swoich publikacjach. To jest fakt.

Tak jest Generale ... i nie spocznę aż WTS zmięknie i będzie lepiej traktowal braci i wykluczonych.
Chwile słabości nawet się Generałom zdarzają na froncie,ale trzeba się przegrupowac i cierpliwie przerabiac czarne scenariusze.
Mam siłę!,mam wiarę! jak śpiewała Ira. :) vis et honor... et amor. :)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#14 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-11-24, godz. 10:57

Mi też jest ciężko , zwłaszcza gdy widzę jak mój brat i jego żona odwracają głowy ,gdy mnie widzą .A przecież pozdrawianie wykluczonych z rodziny nie jest zabronione .
Ale jak będziemy posługiwać się naciąganą prawdą,to czym się różnimy od WTS-u?

#15 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-24, godz. 11:18

Masz rację,a nawet się teraz poczułem jak szlaka ... wypalona i nic nie warta,bo nie tylko przypomniały mi sie przykre chwile,ale setki innych dramatycznych chwil braci i ex-ów o których słyszałem,widziałem i czytałem tutaj na forum i nawet mi poleciały łzy czego się nie wstydzę !


Rozumię Cię Caiusku,,, :) ale Artur ma rację czy Elunia, Ida..etc.

Nie możemy sobie pozwolić na żadne błędy, gdyż to zostanie wykorzystane
przez prawników WTS

A po to jest forum właśnie aby dyskutować, analizować, poprawiać nasze
niezamierzone błędy i potem gotowy już Projekt bez "wpadek" podać
dalej do publicznej wiadomości...

Sam przecież przeżywałem swoją wpadkę z interpunkcją we własnych
ulotkach drukowanych tu na Forum...( i wiem, że Edd i jb. mieli rację)
Jak mówi Artur : "To MY jesteśmy ci dobrzy" i konstruktywna krytyka
ma nas pobudzić do myślenia i unikania rażących błędów.

A więc spoko Caius...będzie dobrze :D

#16 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-11-24, godz. 13:17

Drogi Caiusie o wielkim i szlachetnym sercu, wierz mi lub nie, ale nie chciałam nikogo doprowadzać do łez. Samo zjawisko ostracyzmu w stosunku do osoby wykluczonej lub odłączonej jest tematem przykrym i bolesnym dla wielu ex-śJ. Przywołującym fatalne doświadczenia. Jestem w stanie zrozumieć, że trudno mówić bez emocji mając za sobą "miłościwe" traktowanie przez byłych braci. Myślę też, że osoby które bezpośrednio na sobie odczuły shunning, mogą trochę inaczej podchodzić do tego procederu, mającego skądinąd miejsce w Organizacji. Osoba doświadczająca tegoż zjawiska i dzieląca się swymi przeżyciami, jest znacznie bardziej wiarygodnym świadkiem (nie mylić ze śJ) niż jakiekolwiek wydrukowane ulotki. Papier przyjmie wszystko, również argumenty postawione na wyrost, przerysowane i wywołujące skrajne emocje. Przesada w żadnej dziedzinie nie jest dobra. Przesada odwierzytelnia słuszne wnioski. Ulotka traktująca o shunningu powinna odwoływać się przede wszystkim do faktów, a nie do emocji człowieka. Wtedy można byłoby powiedzieć o braku tendencyjności i względnym obiektywiźmie.


mówienie,że jest daleko posunietą przesadą,że nie zapraszają na pogrzeby bliskich,to chciałbym Cię poinformowac,że w moim byłym chorym zborze to była nagminna praktyka.Ja już dwa razy nie byłem poinformowany o śmierci i pogrzebie moich bliskich przyjaciół ze zboru,a nie mówiąc juz o innych,którzy nawet o swoich rodzinach dowiedzieli się po jakimś czasie.


Caiusie przeczytaj dokładnie punkt 3. Nie ma tam mowy o zapraszaniu lub nie zapraszaniu ex-śJ na pogrzeby bliskich świadków. "Nie wolno uczestniczyć", użyto w tym miejscu formy zakazu. Naprawdę nie wolno brać udziału w uroczystościach pogrzebowych? Jak pójdziesz na pogrzeb, to ktoś z byłych braci poprosi Cię o opuszczenie miejsca ostatniego pożegnania? Nie słyszałam o zaistnieniu kiedykolwiek powyższej sytuacji. Zatem w moim rozumieniu ten wniosek został wyolbrzymiony.

Ida,jak Ty masz to mi to napisz,gdzie w Strażnicy pozwolono na sex oralny,analny i homoseksualizm i bez wykrętów,że chodziło Ci o co innego...acha nieaktualne zakazy :)


Chyba w większości wyznań chrześcijańskich homoseksualizm należy do seksualnych zachowań zakazanych, napiętnowanych również przez Pś. Co do innych form aktywności płciowej odnoszących się do ludzi objętych węzłem małżeńskim to ostatnio nie spotkałam się z ich wyraźnym potępieniem przez Strażnicę. Co nie jest równoznaczne z zalecaniem sexu oralnego , analnego czy innych, niekonwecjonalnych sposobów na udane współżycie małżeńskie. Strażnica nikomu nie zagląda pod kołdrę, chyba, że na specyjalne życzenie współmałżonków wprowadza się osobę trzecią np. starszego lub dochodzi się drobiazgowo słuszności wskazań WTS-u. A WTS jak to Wyższa Technika Wykrętów ... trzeba dobrze się wczytać, aby zrozumieć co zaleca, co zakazuje, a co pozostawia naszemu wyszkolonemu sumieniu.
Ostatnio nie studiuję Strażnicy i nie zamierzam szukać wycinków jej zdania w tym temacie, nie mam na to czasu. :)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#17 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-11-24, godz. 13:55

Rozumię Cię Caiusku,,, :) ale Artur ma rację czy Elunia, Ida..etc.

Nie możemy sobie pozwolić na żadne błędy, gdyż to zostanie wykorzystane
przez prawników WTS

A po to jest forum właśnie aby dyskutować, analizować, poprawiać nasze
niezamierzone błędy i potem gotowy już Projekt bez "wpadek" podać
dalej do publicznej wiadomości...

Sam przecież przeżywałem swoją wpadkę z interpunkcją we własnych
ulotkach drukowanych tu na Forum...( i wiem, że Edd i jb. mieli rację)
Jak mówi Artur : "To MY jesteśmy ci dobrzy" i konstruktywna krytyka
ma nas pobudzić do myślenia i unikania rażących błędów.

A więc spoko Caius...będzie dobrze :D

Będzie dobrze a nawet bardzo dobrze . Musimy trzymać się razem i działać konsekwentnie . :) :) :)

#18 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 14:15

Ależ Droga i Wspaniała Ido tak to już jest,że czasem komuś puszczą nerwy i może się rozkleic :D ,ja to mam już za sobą - uczucie z pustoszenia i wyalienowania po przez ostracyzm - ale dziś cały obraz wspomnień moich i przykrych doświadczeń innych z kumulowane od jakiegoś czasu ... troszkę emocje i wspomnienia wypuściły na zewnątrz.

Caiusie przeczytaj dokładnie punkt 3. Nie ma tam mowy o zapraszaniu lub nie zapraszaniu ex-śJ na pogrzeby bliskich świadków. "Nie wolno uczestniczyć", użyto w tym miejscu formy zakazu. Naprawdę nie wolno brać udziału w uroczystościach pogrzebowych? Jak pójdziesz na pogrzeb, to ktoś z byłych braci poprosi Cię o opuszczenie miejsca ostatniego pożegnania? Nie słyszałam o zaistnieniu kiedykolwiek powyższej sytuacji. Zatem w moim rozumieniu ten wniosek został wyolbrzymiony.

Ale co za różnica czy wolno czy nie wolno jeżeli mają Cię w d...ie i nic ci nie mowią o śmierci i pogrzebie bliskich,to dla mnie jest równoznaczne ze słowem : NIE WOLNO!

Ostatnio nie studiuję Strażnicy i nie zamierzam szukać wycinków jej zdania w tym temacie, nie mam na to czasu. :)

Ida jesteś moją Przyjaciółką - Przyjacielem tak lepiej brzmi jednoznacznie :) - i jak bardzo bym się cieszył abyś te wszystkie szmatławce i skrajne duchowe dopalacze puścila z dymem,albo dała komuś z ex-ów lub innych wyznań by mogli je zastosowac do walki z WTS-em,to byłby bardzo szlachetny cel i szlachetnośc Twojego serca do Przyjaciół. :)


Pozdrawiam gorąco i szlachetnie :)

Dziękuję Wam wszystkim Kochani za wyrozumiałośc i wsparcie ... fajnie miec tylu Przyjaciół :)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#19 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-11-24, godz. 14:37

co za różnica czy wolno czy nie wolno jeżeli mają Cię w d...ie i nic ci nie mowią o śmierci i pogrzebie bliskich,to dla mnie jest równoznaczne ze słowem : NIE WOLNO!


Dla Ciebie może żadna, ale dla osób, które nie zetknęły się tak dogłębnie z ostracyzmem ze strony byłych współwyznawców może mieć to spore znaczenie. Wykluczony może brać udział w pogrzebie bliskiej osoby, nikt mu tego nie może zabronić ani pozbawić go tego ostatniego pożegnalnego gestu.

Ida jesteś moją Przyjaciółką - Przyjacielem tak lepiej brzmi jednoznacznie :) - i jak bardzo bym się cieszył abyś te wszystkie szmatławce i skrajne duchowe dopalacze puścila z dymem,albo dała komuś z ex-ów lub innych wyznań by mogli je zastosowac do walki z WTS-em,to byłby bardzo szlachetny cel i szlachetnośc Twojego serca do Przyjaciół. :)



Zawstydzasz mnie publicznie Przyjacielu... bo okazuje się, że mam za mało wyrozumiałości albo empatii dla byłych śJ. Nie do końca to prawda. Staram się zrozumieć racje wszystkich, choć nie zawsze jest to proste. Słuszne projekty, cieszące się błyskawicznym i ciepłym przyjęciem przez ogół wzbudzają szczególnie domysły czy oby uznanie dla pomysłów nie jest uczynione bez głębszego przemyślenia. Często angażujemy się czy popieramy projekty nie dlatego, że są mądre lub społecznie potrzebne, ale dlatego że większość ważnych dla nas ludzi przyjęła je at hoc i spowodowała wzrost zaufania do często kontrowersyjnych zadań. Może walka z shunningiem jest potrzebna, a realizacja przedsięwzięcia przyniesie dobroczynne skutki dla wielu i zapobiegnie ludzkim dramatom. Morze jest głębokie i szerokie. ;) Ja już nie dam się namówić świadomie do niczego wątpliwego. I jestem sentymentalnie niepoprawna...nie oddam dopalaczy. To też część mojego życia. :)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#20 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-24, godz. 14:42

Właśnie wróciłem z pogrzebu,o którym dowiedziałem się " z miasta".Nikt na uroczystości nie zwracał na moją obecność szczególnej uwagi.To chyba normalne,że w takiej uroczystości może brać udział każdy,komu zmarła osoba była bliska.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych