Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeremiasza 14:8-16


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 humble77

humble77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:UK

Napisano 2010-12-04, godz. 11:44

Wklejam fragment 14 Jerem.

 Nadziejo Izraela, jego Wybawco w czasie udręki, czemu stajesz się jakby osiadłym przybyszem w kraju i jakby podróżnym, który zboczył, by przenocować? 9 Czemu stajesz się jakby mężem osłupiałym, jakby mocarzem, który nie jest w stanie wybawić? TY  JEDNAK JESTES POSROD NAS JEHOWO I TO NAD NAMI BYLO WZYWANE TWOJE IMIE.Nie opuszczaj nas.
10 Oto, co Jehowa powiedział o tym ludzie: „Oni tak lubili się tułać; nie powściągali swych nóg. Toteż Jehowa nie znajdował w nich upodobania. Przypomni więc sobie ich przewinienie i zwróci uwagę na ich grzechy”.

11 I Jehowa przemówił do mnie: „Nie módl się o dobro dla tego ludu. 12 Gdy poszczą, nie wysłuchuję ich błagalnego wołania, a gdy składają całopalenie i ofiarę zbożową, nie znajduję w nich upodobania; wszak kładę im kres mieczem i klęską głodu, i zarazą”.

13 Na to rzekłem: „Ach, Wszechwładny Panie, Jehowo! Oto prorocy mówią im: ‚Nie ujrzycie miecza i nie spotka was klęska głodu, lecz na tym miejscu obdarzę was prawdziwym pokojem’ ”.

14 A Jehowa przemówił do mnie: "FALSZEM JEST CO PROROCY PROROKUJA W MOIM IMIENIU.NIE POSLALEM ICH,ANI IM NIE NAKAZALEM,ANI NIE MOWILEM DO NICH. To, co proroczo do was mówią, jest fałszywą wizją i wróżbą, i rzeczą nic niewartą, i oszukaństwem ich serca. 15 Dlatego Jehowa tak powiedział o prorokach, którzy prorokują w moim imieniu, a których nie posłałem, i którzy mówią, że w tym kraju nie pojawi się miecz ani klęska głodu: ‚Prorocy ci poginą od miecza i klęski głodu. 16 A lud, któremu prorokują, stanie się ludem wyrzuconym na ulice Jerozolimy z powodu klęski głodu i miecza i nikt ich nie będzie grzebał — ich samych, ich żon i ich synów oraz ich córek. I wyleję na nich ich nieszczęście’.

Co o tym myslicie?

Ja mysle tak:to sa slowa historyczne wypowiedziane po adresem Izraelitow.Ale ludzie z roznych powodow doszukuja sie analogii w Biblii,a nawet sobie te analogie stwrarzaja sami.Jedni nazwali sie wedlug Izajasza analogicznie Swiadkami Jehowy,a wedlug Jeremiasza analogicznie czeka ich zaglada...


Użytkownik humble77 edytował ten post 2010-12-04, godz. 11:50


#2 humble77

humble77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:UK

Napisano 2010-12-09, godz. 19:21

nikt nie ma ochoty podyskutowac?A moze nie jest to takie istotne jak mi sie wydaje?Nie daje mi to jednak spokoju...

Jak zobaczylam ten rozdzial to dotarlo do mnie,ze trzeba uciekac z tej religii co sie Imieniem Bozym nazywa....



#3 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-12-09, godz. 20:28

W czym widzisz problem?

W tym, że fałszywi prorocy przypisują sobie, że są świadkami Jehowy - Jer 14:14 i, że to oni są odrzuceni? W przeciwieństwie do prawowiernych o których mówi Jehowa 'wy jesteście moimi wybranymi świadkami' (Iz 43:10).

A jak uważasz, którego Boga są świadkami apostołowie?

Dz 5:32 bw A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni. Czy zaprzeczali Izajaszowi 43:11 bp Jam to, Ja jestem Jahwe i poza mną nie ma wybawcy!
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#4 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-12-10, godz. 07:58

nikt nie ma ochoty podyskutowac?A moze nie jest to takie istotne jak mi sie wydaje?Nie daje mi to jednak spokoju...
Jak zobaczylam ten rozdzial to dotarlo do mnie,ze trzeba uciekac z tej religii co sie Imieniem Bozym nazywa....


Myślę , że ludzie na tym forum w większości byli świadkowie, nabrali nieco dystansu do wersetów i samej biblii. Dlatego coraz mniej ludzi , którzy toczą teologiczne spory. Każdą doktrynę da się potwierdzić i jednocześnie zaprzeczyć.
Ostatnio czytałam forum biblijne, na którym powstają całe strony poświęcone interpretacji jednemu wersetowi. Niektórzy nawet(taki Lucyfer) doszedł do wniosku ,że to o nim jest mowa w biblii i czeka na ponowne narodzenie.
Ludzie chcą wmówić innym , że ten super inteligentny i miłościwy Bóg ,nie rozpozna swych wiernych a nawet potępi,jak będą źle pojmować jego boską istotę i konieczne jest dochodzenie ,czy jest on trój-osobowy , Jahwe i czy dał człowiekowi duszę. Ciekawe co by napisał w swoim cv ? :)
Ale z drugiej strony takie fora powstają , aby Ci dla których jest to istotne , mogli się spełnić.

#5 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-12-10, godz. 08:35

Czasami dobrze jest poczytać takie opinie jak Twoja Elunia. Zaczynam nabierać wtedy pokory i dostrzegam dystans, jaki należy mieć do swojej niecierpliwości i potwierdzania wciąż na nowo swojego ja. Może trzeba więcej się modlić i przepraszać za swoje grzechy, a mniej się mądrzyć i obrastać w pychę... Jaki jestem malutki wobec Wszechmogącego, a jednak wciąż podskakuję jak wsza na kołnierzu...

#6 Vegaroy

Vegaroy

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-09-12, godz. 05:28

Alnos'ci proroka przypada na lata panowania Sedecjasza, którego po kolejnym królu Jojakinie (Jechoniaszu) osadzi? na tronie w?adca babilon'ski Nabuchodonozor. Jeremiasz móg? teraz bez przeszkód spe?niac' swoja; misje;, zmierzaja;ca; do ratowania pan'stwowos'ci judzkiej i religii. By? zwolennikiem zachowania spokoju i uleg?os'ci wobec Babilon'czyków. Uwaz.a?, z.e tylko za taka; cene; moz.na uratowac' Jerozolime; i s'wia;tynie;. Takie pogla;dy by?y przyczyna; oskarz.enia go o defetyzm i zdrade;, co doprowadzi?o do jego uwie;zienia. Stronnictwo, które przeje;?o w?adze; w czasie oble;z.enia przez Babilon'czyków, wymog?o na królu skazanie Jeremiasza na s'mierc'. Uratowa?a go wprawdzie interwencja pewnego dworzanina, ale i tak do zdobycia miasta (w 587/586 r. p.n.e.) przebywa? w wie;zieniu. Po upadku Jerozolimy Jeremiasz zosta? najpierw w?a;czony do grupy Judejczyków przeznaczonych do deportacji, a naste;pnie u?askawiony na osobisty rozkaz Nabuchodonozora. Prorok mia? do wyboru: albo udac' sie; do Babilonu, albo pozostac' w Judzie z nieliczna; grupa; ludnos'ci pozostawiona; na miejscu. Wybra? to drugie. Uda? sie; do Godoliasza, administratora kraju, aby czuwac' nad z.yciem religijnym mieszkan'ców. Wkrótce jednak Godoliasz zosta? zamordowany, a niedobitki Judejczyków po krótkiej wojnie domowej w obawie przed zemsta; Babilon'czyków uciek?y do Egiptu, zabieraja;c przemoca; Jeremiasza i jego sekretarza Barucha. Równiez. w Egipcie prorok stara? sie; zwalczac' ws'ród uchodz'ców synkretyzm religijny i ba?wochwalstwo, co spotyka?o sie; ze sprzeciwem.



Flowers

#7 morne

morne

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-09-18, godz. 06:17

Alnos'ci prophet in the geezerhood of Zedekiah the power after other Jojakinie (Jechoniaszu) embeds? on the throne in? somebody King babilon'ski. Jeremiah he could? Now without barriers primary? NIACE 'his; missions, is meshed, ca; to recovery pan'stwowos'ci Juda and religion. By? booster of protective heartsease and is? os'ci to Babilon'czyków. Uwaz.a?, With exclusive this; damage; moz.na forestall 'Jerusalem, and s'wia; temples;. Much views, dy There hump been the grounds; oskarz.enia him of defeatism and crime, what will? Of its authenti; situation. Peasants who feature confiscate over;? O? Polity, at the quantify of siege; z.enia by Babilon'czyków, a obligation? Of the rival on Jeremiah's denouncement s'mierc '. Fund? And engagement, tho' it a courtier, but console to conquer the metropolis (in 587/586 BC) resides? in the undergo, situation.


Mercury Power Steering Gear Box

#8 robinho25

robinho25

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-09-21, godz. 07:31

Group poorness to convince others that this super-intelligent and urbane God, the faithful gift not think and level disapproved, as are poorly taken his inspired import, and it is needful to analyse whether it is a three-bed, and that Yhwh gave man a feeling. I astonishment what would fuck scrawled in your CV? :)
But on the otherwise give, these forums are created for you for whom this is big, they could be fulfilled.





Mercedes Benz Power Steering Gear Box

#9 afrad15

afrad15

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-09-25, godz. 08:23

Alnos'ci diviner in the geezerhood of Zedekiah the nation after other Jojakinie (Jechoniaszu) embeds? Others on the throne? Competitor babilon'ski somebody. Jeremiah Could he? Now without firsthand barriers? NIACE 'His; missions, is intermeshed, ca; the recovery pan'stwowos'ci Patriarch and faith. By? dose of heartsease and is evasive? This os'ci Babilon'czyków. Uwaz.a?, With this alone; wrongdoing; moz.na preclude 'Jerusalem, and s'wia; temples;. Overmuch views, dy There hump been the sediment; oskarz.enia him of defeatism and transgression, what give? Of its authenti; state.







Mazda Power Steering Gear Box




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych