Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oskarżam "Strażnicę"


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-12-12, godz. 00:29

Życzę miłej lektury i przypominam o prawach autorskich:

http://wystap.pl/osk...

#2 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-12-12, godz. 08:29

Życzę miłej lektury i przypominam o prawach autorskich:

http://wystap.pl/osk...

podstawowy błąd: nienawistny język i obraza.

jesli bedizesz stosował straznicowe metody, zaden prawie ex sie pod tym nie podpisze :)

zdrówko

#3 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-12-12, godz. 11:11

podstawowy błąd: nienawistny język i obraza.

jesli bedizesz stosował straznicowe metody, zaden prawie ex sie pod tym nie podpisze :)

zdrówko


Nie ma ani jednego ani drugiego.

#4 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-12-12, godz. 15:22

Nie ma ani jednego ani drugiego.

szanowny autorze.


bardzo cenię sobie taką akcję w naszym kraju, ale pozostaw czytelnikom ocenę tego, co czytają.

#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-12-12, godz. 18:45

przeczytałem i nie znalałem tego "nienawistny język i obraza." takie jest moje zdanie.
pozdrawiam Andrzej

#6 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-12-13, godz. 00:40

szanowny autorze

bardzo cenię sobie taką akcję w naszym kraju, ale pozostaw czytelnikom ocenę tego, co czytają.


To jak już znajdziesz to powiedz gdzie były. Zapewne nie w złośliwych wpisach ŚJ o pseudonimie ebed, który nie umie odróżnić Pisma Świętego od Main Kampf, prawda?

#7 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-12-13, godz. 09:02

To jak już znajdziesz to powiedz gdzie były. Zapewne nie w złośliwych wpisach ŚJ o pseudonimie ebed, który nie umie odróżnić Pisma Świętego od Main Kampf, prawda?

nie, oczywiscie, ze nie. a ebed to chyba dosc znany internetowy fanatyk :)


chodzi mi o to, ze nazywajac głupimi pytaniami działalnosc SJ na ulicachm niewprost stosujesz sugestię, ze mają cos nie tak z głową. a raczej nikt nie chce by cos takiego sugerowano.

a jesli nazywasz kogoś oszołomem religijnym wprost, nawet jesli takim jest, to Twoja reputacja dalej spada.


bardziej z Twojej ulotki wychodzi i wynika niechec (złośc, frustracja, nienawisc?) do jakiejkolwiek formy religii lub samej religii niz do checi pomocy swiadkom jehowy, wiec ponownie zapytam o Twoją motywację, a wszelkie komentarze do osób, zdarzeń i sugestie co o nich myślec wygladają jakby się czytało strażnice :)

w ulotce informacyjnej chodzi o fakty, nie opinie.

#8 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-12-13, godz. 19:02

ebed to chyba dosc znany internetowy fanatyk :)


Obsiadł wystap.pl z wdziękiem końskiej muchy. To jeszcze mogę zrozumieć, ale Świadek Jehowy mylący Pismo Święte z Main Kampf...?

chodzi mi o to, ze nazywajac głupimi pytaniami działalnosc SJ na ulicachm niewprost stosujesz sugestię, ze mają cos nie tak z głową.


:lol: :lol: :lol:

a jesli nazywasz kogoś oszołomem religijnym wprost, nawet jesli takim jest, to Twoja reputacja dalej spada.


Żartujesz czy mówisz poważnie? Bo napisałeś, że nie należy pisać prawdy.

Użytkownik wystap.pl edytował ten post 2010-12-13, godz. 19:02


#9 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-12-13, godz. 22:20

Obsiadł wystap.pl z wdziękiem końskiej muchy. To jeszcze mogę zrozumieć, ale Świadek Jehowy mylący Pismo Święte z Main Kampf...?



:lol: :lol: :lol:



Żartujesz czy mówisz poważnie? Bo napisałeś, że nie należy pisać prawdy.

coż, wiec też jesteś oszołomem.

powodzenia w pracy :)

#10 Gandalf

Gandalf

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląskie

Napisano 2010-12-13, godz. 22:55

Niestety, wobec tego co i jak pisze "wystąp.pl" jestem zmuszony przychylić się do opinii kolegi rhundz, że to oszołom. Skoro nie trafiają do niego logiczne argumenty, to bez wątpienia oszołom. Szkoda, bo inicjatywa której się podjął mogłaby być pożyteczna, ale skoro już na starcie zraża do siebie ludzi rozsądnych i umiarkowanych, to powodzenia mu nie wróżę.
After being asked about his thoughts on Dirac's views, Wolfgang Pauli remarked "If I understand Dirac correctly, his meaning is this: there is no God, and Paul Dirac is his Prophet".

#11 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-12-14, godz. 07:46

Kolega"wystąp.pl" grzeszy nadgorliwością neofity, nieobcą mi, miałem podobnie. Niestety, jest jednak subtelna różnica między WTS-em, a osobami nazywającymi się Światkami Jehowy. W przeważającej większości są to mili i dobrzy ludzie. Obrażanie ich nie przystoi poważnym felietonistom, nawet, gdy piszą o nich z ukrywaną ironią i wydaje się, że mamy podstawy do takich ocen. Może to być złudne. Jestem katolikiem. Uważam się za gorliwego wyznawcę mojej religii i byłoby mi przykro, gdy w ten sposób określano mnie i moich braci w wierze. A mam świadomość, że wśród moich braci w wierze jest niemało "oszołomów".
Poza tym, jak niektórzy zwrócili uwagę, kolego "wystąp.pl", masz specyficzne poczucie misji, co powoduje, że niektórzy z nas mogą odbierać Twoje akcje, mam nadzieje szczere, nie jako pomoc innym, ale jako ogólne działania anty religijne. Przyjacielu "wystąp.pl", cenię Twoje działania, ale, wybacz, mam prawo być sceptyczny w ich ocenach. Bardzo bym chciał, żeby to co robisz wynikał ze szczerego postanowienia czynienia dobra w związku z miłością bliźniego. Jeśli tak jest to przepraszam Cię za moje posądzenia. Jeśli kieruje tobą chęć dokopania ludziom wierzącym w Boga (obojętnie jak go nazywają), to może się okazać, że to forum nie jest dla Ciebie najlepszym recenzentem. Pozdrawiam serdecznie.

#12 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-12-14, godz. 18:49

W artykule ,,Oskarżam „Strażnicę”, wystap.pl napisał m.in.

Członkowie sekty są usuwani przede wszystkim za zadawanie niewygodnych pytań.

Oczywiście mnie też to spotkało u ŚJ-wy. A tak nie powinno być. Ale ten problem jest wszech-obecny i niemożliwy obecnie do rozwiązania. Bo przypatrz się, że to z czym walczysz, sam jesteś w to uwikłany.

„ebed”. Perfidia Macieja Psyka jest już przysłowiowa. Usuwa moje posty, blokuje możliwość pisania pod nickiem Ebed, 13-12-2010

I tak to jest podobnie na większości forów, że Moderatorzy usuwają niektóre posty dla jakiegoś nadrzędnego dobra, a tymczasem użytkownicy buntują się za to, uważając za niesprawiedliwe dyskryminowanych. Ten przykład ma jednak przełożenie nie tylko na organizacje religijne, ale jest to zagadnienie wszędobylskie. Partie polityczne usuwają swych członków. Zakłady pracy zwalniają pracownika, który przekracza przepisy umowy. Sądy wydają wyroki skazujące na izolacje więzienną, niejednokrotnie nie patrząc, że rozrywają tym sposobem dzieci od rodzica (po Twojemu - shunning). Każdy z nich uważa, że dokonując izolacji przez wydalenie, robi to w celu rozprzestrzeniania się zła. Chyba się zgodzisz, że niema absolutnie idealnego rozwiązania?

Ponadto chcę wrócić do słownictwa, które często stosujesz, a które nie może przyciągać, a jedynie jest tworzywem nienawiści. Nie chcę dokonywać zbioru i przedstawić Ci w formie litanii, jedynie przykład z tegoż artykułu.

W Polsce widać jeszcze jeden ewenement na skalę europejską –ośrodki antysektowe są prowadzone przez „psy Boga” czyli dominikanów i oszołomów religijnych pokroju Ryszarda Nowaka.

I chociaż czasem może być racja, ale czy Ty Macieju P. możesz kogoś nazywać oszołomem? A jak się czujesz gdy ktoś Ciebie tak nazwie?

Niestety, wobec tego co i jak pisze "wystąp.pl" (...) że to oszołom.

'Gandalf' i Ty marudzisz na takie zachowanie, a sam to robisz. Czy nie nakręcasz tym samym spirali zniechęcania wzajemnego? Może spróbujmy swoje języki okiełznać (Jak 1:26).
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#13 Gandalf

Gandalf

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląskie

Napisano 2010-12-14, godz. 18:59

Każdy, kto uważa że cel uświęca środki JEST oszołomem. To co i w jaki sposób pisze "wystąp.pl" aż nadto wyraźnie pokazuje, że on tak uważa. 
After being asked about his thoughts on Dirac's views, Wolfgang Pauli remarked "If I understand Dirac correctly, his meaning is this: there is no God, and Paul Dirac is his Prophet".

#14 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-12-15, godz. 17:37

Ten przykład ma jednak przełożenie nie tylko na organizacje religijne, ale jest to zagadnienie wszędobylskie. Partie polityczne usuwają swych członków. Zakłady pracy zwalniają pracownika, który przekracza przepisy umowy.


Tylko, że to nie ma nic wspólnego z shunningiem a przykład ze zwolnieniem nie pasuje tu nawet biorąc na to poprawkę.

Sądy wydają wyroki skazujące na izolacje więzienną, niejednokrotnie nie patrząc, że rozrywają tym sposobem dzieci od rodzica (po Twojemu - shunning).


Więzienie nie ma nic wspólnego z shunningiem stosowanym przez "Strażnicę"/WTS.

I chociaż czasem może być racja, ale czy Ty Macieju P. możesz kogoś nazywać oszołomem? A jak się czujesz gdy ktoś Ciebie tak nazwie?


Tak samo jak wtedy gdy ktoś mnie nazwie lekarzem.

#15 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-12-16, godz. 07:59

Myślę ,że ludzie , którzy nie zaznali "prawdy" nie potrafią przekazać w odpowiedni sposób problemu. To trochę jak negocjator podejmujący rozmowę z porywaczem. Może przykład nieco skrajny, ale chodzi o to aby wczuć się w położenie porywacza i współczucie.Gdy nie ma tych elementów z negocjacji nici.Kto potrafi wczuć się w świadka j. tylko ktoś, kto nim był.Tylko!
Żyjemy w wolnym kraju , więc wystąp.pl może oczywiście przedstawić swój punkt widzenia , ale my chcielibyśmy czegoś więcej.

#16 wystap.pl

wystap.pl

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-12-16, godz. 14:38

Żyjemy w wolnym kraju , więc wystąp.pl może oczywiście przedstawić swój punkt widzenia , ale my chcielibyśmy czegoś więcej.


To zróbcie.

#17 Gandalf

Gandalf

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląskie

Napisano 2010-12-16, godz. 14:54

Ty już zrobiłeś, i to mogłoby się sensownie rozwinąć i zdobyć nasze poparcie gdybyś raczył uwzględnić nasze uwagi krytyczne. Ty jednak masz się za nieomylnego i idziesz w zaparte.
After being asked about his thoughts on Dirac's views, Wolfgang Pauli remarked "If I understand Dirac correctly, his meaning is this: there is no God, and Paul Dirac is his Prophet".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych