Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Internetowa 6.0


9 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2011-01-29, godz. 02:58

Właśnie udostępniem online nową, 6 wersję BIblii Internetowej. Uprościłem interfejs i dodałem trochę przekładów. Aktualnie jest już 100 przekładów Biblii dostępnych w 23 językach. To prawie 3 mln wersetów. Wyszukiwanie oparte jest na Sphinx, kod przepisany od podstaw w Ruby on Rails 3. http://biblia.apologetyka.com. Proszę o uwagi i zgłaszanie ewentualnych błędów.

#2 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-01-30, godz. 12:09

Proszę o uwagi i zgłaszanie ewentualnych błędów.

Dzięki za wszystko, co więcej.
Jedynym z pogorszonych elementów wyszukiwań, jest wyszukiwanie frazy. W wersji 6-tej musi być ściśle określona, np. - w zakładce Szukaj wpisuję frazę; ,,chytrością swoją", i zaznaczam podświetl, to mi się elegancko otwiera żądana fraza chytrością swoją. Natomiast, gdy wpiszę tylko rdzeń jednego słowa ,,chytro", to nie wyświetla się żaden wers, a jedynie informacja; ,,Wynik: nie znaleziono wersetów dla frazy chytro".

Natomiast w wersji 5-tej (jeśli dobrze pamiętam) mogła być część słowa i nie przeszkadzało to w wyświetleniu się wersu, wraz z podświetlonym chytrością, a nawet otwierały się wersety z innymi końcówkami rdzenia jak, chytrość, chytrociami.
Mimo wszystko gratuluje za trud i wkład intelektualny w ułatwianiu ludziom badania Biblii.
Z pozdrowieniem - Stanisław
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#3 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2011-01-30, godz. 16:33

Jedynym z pogorszonych elementów wyszukiwań, jest wyszukiwanie frazy. W wersji 6-tej musi być ściśle określona, np. - w zakładce Szukaj wpisuję frazę; ,,chytrością swoją", i zaznaczam podświetl, to mi się elegancko otwiera żądana fraza chytrością swoją. Natomiast, gdy wpiszę tylko rdzeń jednego słowa ,,chytro", to nie wyświetla się żaden wers, a jedynie informacja; ,,Wynik: nie znaleziono wersetów dla frazy chytro".

Natomiast w wersji 5-tej (jeśli dobrze pamiętam) mogła być część słowa i nie przeszkadzało to w wyświetleniu się wersu, wraz z podświetlonym chytrością, a nawet otwierały się wersety z innymi końcówkami rdzenia jak, chytrość, chytrociami.


W Pomocy jest wyjaśnione, że "Wyszukiwane są tylko pełne słowa (...) Nie są wyszukiwane fragmenty słów o ile tego jawnie nie zaznaczono za pomocą znaku *". Innymi słowy, nie ma obecnego wcześniej domyślnego wyszukiwania po fragmencie słowa. Aby uzyskać taki efekt należy użyć operatora * (gwiazdki) który zastępuje dowolną ilość liter w słowie. W tym wypadku zadziała użycie zwrotu chytro* swoją.


#4 Guest_Radek_*

Guest_Radek_*
  • Goście

Napisano 2011-02-27, godz. 11:33

Witam!
Czy można się spodziewać w najbliższej przyszłości wersji offline?
Byłoby super!
Z góry dziękuję!!!

#5 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2011-02-27, godz. 21:26

Czy można się spodziewać w najbliższej przyszłości wersji offline?

Wyszukiwarka wymaga 3 serwerów: HTTP, MySQL i Sphinx. W takiej formie nie da się za bardzo przenieść. Jeśli już ma być jakaś inna wersja, to wpierw będzie na iPhone'a/iPada.

#6 Guest_remik_*

Guest_remik_*
  • Goście

Napisano 2011-06-09, godz. 06:33

Wyszukiwarka wymaga 3 serwerów: HTTP, MySQL i Sphinx. W takiej formie nie da się za bardzo przenieść. Jeśli już ma być jakaś inna wersja, to wpierw będzie na iPhone'a/iPada.


Chciałem tylko wyrazić swoje WIELKIE poparcie dla pomysłu napisania programu na iphona/ipada.

#7 Guest_mirka_*

Guest_mirka_*
  • Goście

Napisano 2011-06-17, godz. 20:57

Właśnie udostępniem online nową, 6 wersję BIblii Internetowej. (...) Proszę o uwagi i zgłaszanie ewentualnych błędów.


Bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony w tworzenie Biblii Internetowej. Korzystam z niej już bardzo długo.

Zaś co do uwag... Mam spore problemy z wyszukiwaniem wersetów (w wersji v4.8.3 ich nie miałam). Spróbowałam więc wkleić podpowiedzi z zakładki "Pomoc". I tak np. Ewangelia Jana

Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: znaleziono 63 wersety dla zwrotu: Jana 1,2

ale już dla Pierwszego listu Pawła do Koryntian
Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1

Sprawdziłam inny przekład
Biblia Tysiąclecia (1965/84) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament, Judyty, Tobiasza, 1 Machabejska, 2 Machabejska, Mądrości, Syracha, Barucha. Wynik: nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1

Z zakładką "czytanie" ten sam problem :(

Mam prośbę. Czy wersja v4.8.3 mogłaby być nadal aktywna?
Z pozdrowieniami Mirka.

#8 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2011-06-18, godz. 23:29

Bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony w tworzenie Biblii Internetowej. Korzystam z niej już bardzo długo.

Zaś co do uwag... Mam spore problemy z wyszukiwaniem wersetów (w wersji v4.8.3 ich nie miałam). Spróbowałam więc wkleić podpowiedzi z zakładki "Pomoc". I tak np. Ewangelia Jana

Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: znaleziono 63 wersety dla zwrotu: Jana 1,2

ale już dla Pierwszego listu Pawła do Koryntian
Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1

Sprawdziłam inny przekład
Biblia Tysiąclecia (1965/84) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament, Judyty, Tobiasza, 1 Machabejska, 2 Machabejska, Mądrości, Syracha, Barucha. Wynik: nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1

Z zakładką "czytanie" ten sam problem :(

Mam prośbę. Czy wersja v4.8.3 mogłaby być nadal aktywna?
Z pozdrowieniami Mirka.



Mylisz 2 różne funkcjonalności. Zakładka Wyszukiwanie służy do wyszukiwania słów, a nie odnośników. Stąd w Biblii Warszawskiej znaleziono 63 wersety dla Jana 1,2 bo tak naprawdę mechanizm wyszukiwawczy Sphinx szukała słowa Jana a nie odnośniki dla Jana 1,2. Numerki zostały zignorowane. Wyświetlaniem wersetów na podstawie odnośników zajmuje się sekcja Czytanie, stąd jak tam wpiszesz Jana 1,2 to werset zostanie wyświetlony: http://goo.gl/vkDMd. Ale identycznie było dla wszystkich poprzednich wersji. Zawsze był ten podział na szukanie słów i na wyświetlanie wersetów. Więc przywrócenie starej wersji nic tu nie zmieni.

#9 Guest_Mirka_*

Guest_Mirka_*
  • Goście

Napisano 2011-06-19, godz. 07:24

Mylisz 2 różne funkcjonalności. Zakładka Wyszukiwanie służy do wyszukiwania słów, a nie odnośników. (...)


Bardzo dziękuję za odpowiedź. :)

Co do zakładek. To już oczywiście nie problem, ale dla ciekawości...

Otwieram Biblię v6.2.2 Domyślnie zaznaczona jest (w kolorze niebieskim) zakładka "Wyszukiwanie". Kiedy przy pomocy klawisza myszki naciskam zakładkę "Czytaj" (proszę nacisnąć i dłużej przytrzymać klawisz myszki, tak żeby w spokoju odczytać tekst) pojawia się napis "wpisz słowo lub frazę". Znika on po puszczeniu przycisku myszki. Ale jeśli jeszcze raz kliknę myszką na (wybraną już, tj. zaznaczoną na niebiesko zakładkę "Czytaj") pojawia się napis "wprowadź werset lub listę wersetów".

Pewnie pierwszy napis był pozostałością zakładki "Wyszukiwanie", ale być może to mnie zmyliło. Proszę się nie denerwować, mój syn twierdzi, że idealnie nadaję się na beta testera, bo mój tok myślenia jest... "inny") ;)


Sprawdziłam też wpis 1 Kor 1,1
Faktycznie jest jak Pan napisał, zignorował cyferki.
Dlaczego nie sprawdziłam wcześniej obu zakładek??? Nie wiem. :)

Ale zastanawia mnie dlaczego (proszę tego nie traktować jako problemu kolosalnej wagi ;) a raczej ciekawostkę) kiedy dziś pierwszy raz (celowo źle) wpisałam w zakładce "Wyszukiwanie" 1 Kor 1,1 (wersję z kropką - 1 Kor. 1,1 - też spróbowałam) za pierwszym razem pojawił się wpis taki jak poprzednio "nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1"


Ale za każdym kolejnym wpisem program odszukuje jeden werset

Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: znaleziono 1 werset dla zwrotu: 1 kor 1,1 (czy 1 Kor. 1,1)
Ez 45:14 bw "A stawką daniny z oliwy niech będzie dziesiąta część bat z każdego koru - kor podobnie jak homer zawiera dziesięć bat."

Proszę już sobie nie zawracać głowy tymi "problemami". No chyba, ze dla siebie :)
Bardzo cieszę się, że program działa i nadal mogę z niego korzystać. :)

Z pozdrowieniami :)

#10 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2011-06-19, godz. 11:09

Domyślnie zaznaczona jest (w kolorze niebieskim) zakładka "Wyszukiwanie". Kiedy przy pomocy klawisza myszki naciskam zakładkę "Czytaj" (proszę nacisnąć i dłużej przytrzymać klawisz myszki, tak żeby w spokoju odczytać tekst) pojawia się napis "wpisz słowo lub frazę". Znika on po puszczeniu przycisku myszki. Ale jeśli jeszcze raz kliknę myszką na (wybraną już, tj. zaznaczoną na niebiesko zakładkę "Czytaj") pojawia się napis "wprowadź werset lub listę wersetów". Pewnie pierwszy napis był pozostałością zakładki "Wyszukiwanie", ale być może to mnie zmyliło.


Nie, to wynika z czegoś innego: z domyślnego focusu jaki programowo jest ustawiony na tym elemencie. Jeśli pole wyszukiwania nie jest zaznaczone, wystarczy kliknąć na cokolwiek obok, a pojawi się ta podpowiedź. Po kliknięciu na ten element zniknie. Po prostu programowo ustawiam tu focus tak aby szybciej można było wyszukiwać bez miotania się myszką. Z chwilą otwarcia strony od razu można wpisywać słowa i zatwierdzać Enter'm. Nie trzeba nic robić myszą.

kiedy dziś pierwszy raz (celowo źle) wpisałam w zakładce "Wyszukiwanie" 1 Kor 1,1 (wersję z kropką - 1 Kor. 1,1 - też spróbowałam) za pierwszym razem pojawił się wpis taki jak poprzednio "nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1"


Kiedy wyszukiwarka widzi 1 Kor 1,1 to tak naprawdę widzi trzy słowa do szukania: 1, Kor oraz 1,2. Spacja nie jest częścią słowa (można to zmienić poprzez ujęcie całości w znaki cudzysłowia). Stąd znajdowany jest ten werset z Es 45:14 bo tam występuje słow kor, co zresztą widać w wynikach bo to słówko jest podkreślone (http://goo.gl/Mf2o1). Wyszukiwanie domyślnie stosuje sumę a nie iloczyn logiczny. Tzn. wyniki zawierają wszystkie wersety w których występuje chociaż jedno ze słów. W wypadku szukanie 1Kor 1,2 wyszukiwarka szuka dwóch słów: 1Kor i 1,2, stąd nie ma wyników.

Co innego w sekcji czytania, tam program oczekuje odnośników. I aby ułatwić rozpoznawane są formy z jak i bez spacji. Czyli można pisać 1Kor jak i 1 Kor.
Pozdrawiam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych