Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwyczaje cmentarne


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Wisienka

Wisienka

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2011-11-15, godz. 18:16

O ile mogę zrozumieć, że ŚJ odrzucając Krzyż Chrystusowy nie umieszczają go na grobach ŚJ - to nie umieszczanie go na grobach członków rodzin, którzy byli katolikami uważam za całkowity absurd! Wyobraźcie sobie moje zdumienie kiedy odnalazłam grób mojego znajomego (katolika) pochowanego razem ze swoją matką (katoliczką) i ojcem (katolikiem) i na tym grobie znalazłam palmę! Toż to chore!!! A wszystko dlatego, że osoba stawiająca (finansująca) pomnik jest ŚJ!!!!

#2 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-11-15, godz. 18:30

Robią to nie tylko na grobach.
Przyjeżdżając w odwiedziny do rodziców robią porządki na ścianach, zdejmując obrazy i krzyże ze ścian.

Przykład: na ścianie u mojego znajomego wisiała pamiątka z pierwszej komunii którą otrzymał we Francji i oprawił w ramki. Przyjechała jego córka i zniszczyła pamiątkę.
pozdrawiam Andrzej

#3 Sodoma

Sodoma

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2011-11-19, godz. 21:21

Robią to nie tylko na grobach.
Przyjeżdżając w odwiedziny do rodziców robią porządki na ścianach, zdejmując obrazy i krzyże ze ścian.

Przykład: na ścianie u mojego znajomego wisiała pamiątka z pierwszej komunii którą otrzymał we Francji i oprawił w ramki. Przyjechała jego córka i zniszczyła pamiątkę.


Moja biedna babcia notorycznie ściągała te obrazki ze ścian... Ściągała je bo to ją podobno straszyło, straszyło ją bo w to naprawdę wierzyła...
" To co ja już dawno zapomniałam, ty jeszcze musisz się nauczyć "

#4 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-20, godz. 12:01

O ile mogę zrozumieć, że ŚJ odrzucając Krzyż Chrystusowy nie umieszczają go na grobach ŚJ - to nie umieszczanie go na grobach członków rodzin, którzy byli katolikami uważam za całkowity absurd!

Ja też nie rozumiem, aby narzędzie zbrodnicze było tak ukochanym symbolem. Czyim? Czy nie Rzymian było własnością to narzędzie śmierci? Dlaczego więc przypisuje się je Chrystusowi, twierdząc "Krzyż Chrystusowy". Czy nie poprzewracał się komuś prawidłowy sposób myślenia?

krzyż rzymski i faszystowski

Czy przypisywanie Jezusowi, że krzyż jest jego narzędziem? Absurd! Jeśli mamy frazę ,,krzyż Chrystusowy" w 1Kor 1:17; Ga 6:12; Flp 3:18, to przenośnie odnosi się do cierpień, a nie do narzędzia.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#5 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-20, godz. 13:14

Gambit Ty pisz o palu Chrystusowym, a nie zabieraj głosu na temat krzyża. Dołączasz widzę do chóru palikotowców!

#6 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-20, godz. 15:31

Gambit Ty pisz o palu (...) Dołączasz widzę do chóru palikotowców!

Coś mi się to źle kojarzy: pal <-> i <-> pali [się] kot <-> pali kot <-> pali<-> Na pal kota
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych