Skocz do zawartości


Zdjęcie

Użycie broni


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 piotr1234

piotr1234

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-11-20, godz. 20:19

Wiatam.Mam pytanie odnośnie użycia broni i służby wojskowej .Czemu nie ?

Dodam że nie jestem Świadkem Jechowy i stąd te pytanie.

#2 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-21, godz. 09:31

To wszystko opisałem w artykule pt. Służba wojskowa i „Wnikliwe poznawanie Pism” (cz. I i II):

http://www.piotrandr...rty/Warmia1.DOC

http://www.piotrandr...rty/Warmia2.DOC

oraz w książce "W obronie wiary" w rozdz. SŁUŻBA WOJSKOWA I APOLITYCZNOŚĆ:

http://www.piotrandryszczak.pl/45.html

#3 piotr1234

piotr1234

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-11-21, godz. 09:52

Wojna to co innego niż Zasadnicza Służba Wojnkowa w czasie pokoju.Chodziło mi raczej o powałanie się na Biblię niż jakiś artyku.

#4 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-21, godz. 14:44

Wojna to co innego niż Zasadnicza Służba Wojnkowa w czasie pokoju.Chodziło mi raczej o powałanie się na Biblię niż jakiś artyku.


Widzę, że nic nie przeczytałeś, z tego co podałem. Tam właśnie na Biblię się powołuję wielokrotnie i na chrześcijan pierwszych wieków.

Użytkownik Roszada edytował ten post 2011-11-21, godz. 14:45


#5 meard421

meard421

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2011-11-22, godz. 19:24

The story takes the conformation of a fractured biography of a man titled Cheradenine Zakalwe, who was dropped maximal of the Civilization but was recruited into it by Special Circumstances factor Diziet Sma to work as an important intervening in less late civilizations. The new recounts individual of these interventions and Zakalwe's attempts to become to position with his own then.

Camera store
Digital still camera
Camcorder
Online camera store

#6 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-22, godz. 20:50

Wiatam.Mam pytanie odnośnie użycia broni i służby wojskowej .Czemu nie ?

Prawdziwi naśladowcy Jezusa unikają służby wojskowej, gdyż tam się trzeba uczyć zabijać ludzi. Wojsko to nie myślistwo, gdzie pozyskuje się żywność. Jezus wyjaśnił swemu uczniowi Piotrowi, że nawet w obronie własnego życia nie można korzystać z broni. Piotr uważał, że jest to konieczność, jak w przypadku aresztowania Jezusa. Jezus go pouczył następująco: Mat 26:52 bt Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.

Jezus wiedział też, że zanim nastanie Królestwo Boże o które modlą się chrześcijanie (Mat 6:10), to należy akceptować istniejące prawo Rz 13:1-4
Spoiler
Pod warunkiem, gdy nie jest sprzeczne z najważniejszymi zasadami Boga (Dz 5:29).
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#7 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-23, godz. 10:04

Jeśli to takie proste, to czemu Towarzystwo Straznica poprzez swoich członków brało udział w I wojnie światowej?
Czyżby nie znało tych wersetów?
Przecież to byli BADACZE Pisma Świętego!!!
Jak oni je badali?


#8 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-23, godz. 16:15

Jeśli to takie proste, to czemu Towarzystwo Straznica poprzez swoich członków brało udział w I wojnie światowej?
Czyżby nie znało tych wersetów?
Przecież to byli BADACZE Pisma Świętego!!!
Jak oni je badali?

Dla mnie są ważniejsze ostatnie zrozumienia Biblii przedstawiane przez ŚJ. Natomiast historycznych interpretacja ich początków i rozłamów związanymi z BPŚ, to kieruję twe i swe zainteresowania do ,,KBM". który jest kontynuantorem Charlesa T. Russella Badaczy PS. Z nim polemizowałem pomimo jednego "źródła" pochodzenia ŚJ. Jeśli cię interesuje ich sztywna zasada Russela, to zerknij na jego blog Również jeśli cię zainteresuje, to jego z jego profilu w tutejszym forum możesz szukać jego tematów i postów klikając na wymienione zakładki profil KBM
Nie wiem czy jeszcze kontynuuje swe wierzenia Badaczy PŚ, bo już nie starcza mi czasu na wszystkie sprawdzanie aktualności.
Ps
Chciałbym być na twym wystąpieniu w Toruniu 7 XII, ale ... ? Na pewno nie wystąpił bym w publicznie przeciw twym poglądom pomimo, że nie zgadzam się z większością reprezentowanych poglądów KK. Ale mój profil na forum trochę mnie nie ośmiela. Tak czy owak, życzę konstruktywnego i przejrzystego wystąpienia.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#9 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-11-23, godz. 19:52

Prawdziwi naśladowcy Jezusa unikają służby wojskowej, gdyż tam się trzeba uczyć zabijać ludzi.


to kto uczył ich zabijania ludzi

I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego.

Wojsko to nie myślistwo, gdzie pozyskuje się żywność. Jezus wyjaśnił swemu uczniowi Piotrowi, że nawet w obronie własnego życia nie można korzystać z broni. Piotr uważał, że jest to konieczność, jak w przypadku aresztowania Jezusa. Jezus go pouczył następująco: Mat 26:52 bt Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.


należałoby najpierw zrozumieć co Jezus powiedział.
Czy kazał wyrzucić miecz?
Wcześniej wcześniej powiedział:
Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!

Dalej Paweł wyjaśnia kto ma miecz od którego zginie ten kto mieczem wojuje.

Rzy 13:2 Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek – podatek, komu cło – cło, komu uległość – uległość, komu cześć – cześć.

Trzeba czytać nie tylko po jednym wersecie, ale rozumieć naukę płynącą z całego pisma.
pozdrawiam Andrzej

#10 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-24, godz. 07:51

Dla mnie są ważniejsze ostatnie zrozumienia Biblii przedstawiane przez ŚJ. Natomiast historycznych interpretacja ich początków i rozłamów związanymi z BPŚ, to kieruję twe i swe zainteresowania do ,,KBM". który jest kontynuantorem Charlesa T. Russella Badaczy PS. Z nim polemizowałem pomimo jednego "źródła" pochodzenia ŚJ. Jeśli cię interesuje ich sztywna zasada Russela, to zerknij na jego blog Również jeśli cię zainteresuje, to jego z jego profilu w tutejszym forum możesz szukać jego tematów i postów klikając na wymienione zakładki profil KBM
Nie wiem czy jeszcze kontynuuje swe wierzenia Badaczy PŚ, bo już nie starcza mi czasu na wszystkie sprawdzanie aktualności.
Ps
Chciałbym być na twym wystąpieniu w Toruniu 7 XII, ale ... ? Na pewno nie wystąpił bym w publicznie przeciw twym poglądom pomimo, że nie zgadzam się z większością reprezentowanych poglądów KK. Ale mój profil na forum trochę mnie nie ośmiela. Tak czy owak, życzę konstruktywnego i przejrzystego wystąpienia.


Mnie nie interseuje badacze czy ŚJ. To zawsze był WTS. To WTS pozwalał brać udział w I wojnie światowej.
Albo wtedy nie znał Biblii.
Albo manipuluje ludźmi, bo wtedy na podstawie tych samych wersetów pozwalał brać udział w I wojnie, a teraz na podstawie tych samych wersetów zabrania.
Toż to paranoja!


#11 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-24, godz. 19:16

to kto uczył ich zabijania ludzi
I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego.

Co chcesz przez to powiedzieć, że Bóg uczył Hitlera jak zabijać: Polaków, Żydów, Romów, ŚJ itp.? Czy Talibów też uczył jak dokonać zamachu na Trade Center?

Dołączona grafika

Co masz na myśli pisząc?

należałoby najpierw zrozumieć co Jezus powiedział.
Czy kazał wyrzucić miecz?
Wcześniej wcześniej powiedział:
Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!

Trzeba czytać nie tylko po jednym wersecie, ale rozumieć naukę płynącą z całego pisma.

Jakie "miecze" miał Jezus na myśli"?

Takie?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika



Masz rację Andrzeju, najpierw trzeba zrozumieć co Jezus powiedział w kontekście całego Pisma, a potem możemy ustalić jedno z dwuznaczności. Jednym z powodów prawidłowego zrozumienia, niekiedy trzeba uwzględnić następującą okoliczność Mt 13:34 bt To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił.

Czy takie miecze?

Dołączona grafikaDołączona grafika

Ef 6:17 Weźcie też hełm wybawienia i miecz ducha, to jest słowo Boże,

Dalej Paweł wyjaśnia kto ma miecz od którego zginie ten kto mieczem wojuje.

Czyli co, gdy całe życie będzie w wojsku szkolił umiejętność posługiwania się bronią, ale nigdy na froncie wojennym nie będzie uczestniczył w strzelaniu do wroga, to Bóg powie do niego podczas rozrachunku: "cacy" aniołeczku? Czy nawet będąc czystym moralnie (bezgrzesznym), można liczyć na zbawienie, gdy się należy do organizacji które są zaangażowane w różnego rodzaju wojny? Warto zapoznać się chociażby z fragmentami, których podaję odnośniki: Mat 19:16:24 Dlaczego młodzieńcowi trudno osiągnąć zbawienie, pomimo braku zarzutów względem jego życia? Jak 4:4 Dlaczego Jakub nie wymienia grzechów za powód niełaski u Boga, ale już samą przynależność do organizacji, która to organizacja nie cieszy się poparciem Bożym? Ob 18:4 Dlaczego jest polecenie opuszczenia organizacji która zasługuje na "plagi", aby nie ponieść ich konsekwencji, nie za swoje winy, lecz za ich winy?

Rzy 13:2 Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. (...) 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz.

Jak więc rozumiesz słowa, że wobec niesprawiedliwości nie należy dążyć do uśmiercenia wroga, o czym w: Łk 9:54 bw A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił? 55 A On, obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście Czy nie dziwi cię, że zabraniano rozpowszechniać nauk Jezusa, a mimo to ginęli za to, że nie podporządkowali się władzy nadrzędnej, zarówno Sanhedrynowi jak i władzy świeckiej? Dz 5:27 Przyprowadzili ich więc i postawili w sali Sanhedrynu. Arcykapłan zaś wypytał ich 28 i powiedział: "Stanowczo wam rozkazaliśmy, żebyście już nie nauczali z powoływaniem się na to imię, lecz oto napełniliście Jerozolimę waszą nauką i chcecie sprowadzić na nas krew tego człowieka". 29 Piotr i inni apostołowie, odpowiadając, rzekli: "Musimy być bardziej posłuszni Bogu jako władcy niż ludziom.

Czy możesz mi podać z NT chociażby nawet sugestię, że apostołowie w wyjątkowych okolicznościach powinni użyć miecza, celem zlikwidowania osobnika? Mało tego, pokaż mi chociażby fragment, że sam Bóg zabił kogoś osobiście, lub przez anioła, przez ostatnie 2000 lat. ,,Dlatego bądźcie naśladowcami Boga" konkluduje Paweł do Efezjan 5:1.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#12 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-11-25, godz. 19:54

Co chcesz przez to powiedzieć, że Bóg uczył Hitlera jak zabijać: Polaków, Żydów, Romów, ŚJ itp.? Czy Talibów też uczył jak dokonać zamachu na Trade Center?

Dołączona grafika




To Ty tak mówisz i wmawiasz mi, że ja to chcę powiedzieć.
To są ci co zginą od miecza.

Co masz na myśli pisząc?

Jakie "miecze" miał Jezus na myśli"?

Takie?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika


A jak myślisz jakie miecze pokazali uczniowie
Łuk 22:38 Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy.

Masz rację Andrzeju, najpierw trzeba zrozumieć co Jezus powiedział w kontekście całego Pisma, a potem możemy ustalić jedno z dwuznaczności. Jednym z powodów prawidłowego zrozumienia, niekiedy trzeba uwzględnić następującą okoliczność Mt 13:34 bt To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił.

Czy takie miecze?

Dołączona grafikaDołączona grafika

Ef 6:17 Weźcie też hełm wybawienia i miecz ducha, to jest słowo Boże,


i takim sposobem można dowolnie "odwracać kota ogonem"

Czyli co, gdy całe życie będzie w wojsku szkolił umiejętność posługiwania się bronią, ale nigdy na froncie wojennym nie będzie uczestniczył w strzelaniu do wroga, to Bóg powie do niego podczas rozrachunku: "cacy" aniołeczku? Czy nawet będąc czystym moralnie (bezgrzesznym), można liczyć na zbawienie, gdy się należy do organizacji które są zaangażowane w różnego rodzaju wojny? Warto zapoznać się chociażby z fragmentami, których podaję odnośniki: Mat 19:16:24 Dlaczego młodzieńcowi trudno osiągnąć zbawienie, pomimo braku zarzutów względem jego życia? Jak 4:4 Dlaczego Jakub nie wymienia grzechów za powód niełaski u Boga, ale już samą przynależność do organizacji, która to organizacja nie cieszy się poparciem Bożym? Ob 18:4 Dlaczego jest polecenie opuszczenia organizacji która zasługuje na "plagi", aby nie ponieść ich konsekwencji, nie za swoje winy, lecz za ich winy?


A skąd wiesz co powie Bóg, myślisz za Boga.

W podanych wersetach nie ma nic na temat broni to tylko Twoja interpretacja.

Łuk 3:14 Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.
Czy kazał im wyrzucić broń i odejść ze służby?

Jak więc rozumiesz słowa, że wobec niesprawiedliwości nie należy dążyć do uśmiercenia wroga, o czym w: Łk 9:54 bw A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił? 55 A On, obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście Czy nie dziwi cię, że zabraniano rozpowszechniać nauk Jezusa, a mimo to ginęli za to, że nie podporządkowali się władzy nadrzędnej, zarówno Sanhedrynowi jak i władzy świeckiej? Dz 5:27 Przyprowadzili ich więc i postawili w sali Sanhedrynu. Arcykapłan zaś wypytał ich 28 i powiedział: "Stanowczo wam rozkazaliśmy, żebyście już nie nauczali z powoływaniem się na to imię, lecz oto napełniliście Jerozolimę waszą nauką i chcecie sprowadzić na nas krew tego człowieka". 29 Piotr i inni apostołowie, odpowiadając, rzekli: "Musimy być bardziej posłuszni Bogu jako władcy niż ludziom.

Czy możesz mi podać z NT chociażby nawet sugestię, że apostołowie w wyjątkowych okolicznościach powinni użyć miecza, celem zlikwidowania osobnika? Mało tego, pokaż mi chociażby fragment, że sam Bóg zabił kogoś osobiście, lub przez anioła, przez ostatnie 2000 lat. ,,Dlatego bądźcie naśladowcami Boga" konkluduje Paweł do Efezjan 5:1.


Jezus nie przyszedł walczyć tylko głosił dobrą nowinę. Tak samo Apostołowie.

Czy możesz mi podać, że w ostatnich 2000 lat Bóg wybrał sobie jakąkolwiek organizację.
pozdrawiam Andrzej

#13 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-11-26, godz. 08:24

Gambit to co zrobiłeś to nie interpretacja to jest manipulacja wersetami. Trochę tu trochę tam. W ten sposób możesz napisać nową księgę.

Napisałeś: Jakie "miecze" miał Jezus na myśli"? a następnie podałeś werset Mt 13:34 bt To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Zestawiłeś dwa wersety jeden z różnych ksiąg nie czytając tych rozdziałów i stwierdzasz, że w Łuk 22 powiedział przypowieść. Przeczytaj całe te rozdziały nie tylko wybrane wersety.

Łuk 22:35 I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów? Oni odpowiedzieli: Niczego. 36 Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz! 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu. 38 Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy.
Czy to jest przypowieść? teraz sam przeczytaj cały rozdział Mt 13 i porównaj.

To co robisz, nauczyłeś się w organizacji, manipulowanie wersetami i na to może się nabrać tylko ten kto sam nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

O tych co wybierają wersety trochę tu trochę tam poczytaj sam.

pozdrawiam Andrzej

#14 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-26, godz. 09:23

Gambit to co zrobiłeś to nie interpretacja to jest manipulacja wersetami. Trochę tu trochę tam. W ten sposób możesz napisać nową księgę.


To co Gambit zrobił, to to samo co WTS. Wpierw na tych samych wersetach pozwalał w czasie I wojny brać w niej udział, a później według nich nie pozwalał brać udziału w II wojnie. Jak przyjdzie III wojna tzn. Armagedon, to znów pozwoli pewnie by pomóc Jehowie uprzątnąć katoli.

Zresztą WTS nie ukrywa tego:

„Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk, lecz (...) Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi wskrzeszonych pomazańców” (Strażnica Nr 16, 1996 s. 20);

„‘Objawią się’ też zmartwychwstali ‘synowie Boży’, gdy razem z Chrystusem wezmą udział w niszczeniu niegodziwego systemu rzeczy, podległego władzy Szatana...” (Strażnica Nr 18, 1998 s. 19);

„Z całą pewnością nadejdzie czas, gdy bracia Chrystusa, wskrzeszeni do życia w chwale niebiańskiej, wezmą udział w unicestwianiu wrogów Jehowy” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II, s. 25).

Czy tak ma wyglądać ‘neutralność’ Świadków Jehowy?
Gambit zamiast odciąć się od tych "krętaczy" z WTSu to jeszcze z dumą podkreśla, że jest blisko tej organizacji.

Użytkownik Roszada edytował ten post 2011-11-26, godz. 09:24


#15 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2011-11-26, godz. 12:40

Wojna to co innego niż Zasadnicza Służba Wojnkowa w czasie pokoju.Chodziło mi raczej o powałanie się na Biblię niż jakiś artyku.


W tekstach roszady znajdziesz 10% biblii, 30% filozofii i 60% katolickiej tradycji. Reszta to...

Użytkownik andreaZZ edytował ten post 2011-11-26, godz. 12:42


"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#16 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-26, godz. 13:20

W tekstach roszady znajdziesz 10% biblii, 30% filozofii i 60% katolickiej tradycji. Reszta to...


Na filozofii się nie znam. Nigdy też nie byłem jej zwolennikiem.
Czyżby na temat służby wojskowej było aż 60 procent tradycji? To by świadczyło, że jednak ta służba wojskowa była obecna w pierwszych wiekach!
Co ma filozofia wspólnego ze służbą wojskową to nie wiem?
A jeśli tylko 10 procent z Biblii o wojsku, to świetnie! Przecież wojsko to margines w Biblii.
A jaka reszta? Przecież z tych procentów wynika, że 100 procnet już wypełnione (10+30+60)!
Mamy z nieukiem do czynienia!
Ten nasz nieuk sam nie zabrał stanowiska w sprawie wojska.


#17 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-11-26, godz. 17:11

Czyli co, gdy całe życie będzie w wojsku szkolił umiejętność posługiwania się bronią, ale nigdy na froncie wojennym nie będzie uczestniczył w strzelaniu do wroga, to Bóg powie do niego podczas rozrachunku: "cacy" aniołeczku? Czy nawet będąc czystym moralnie (bezgrzesznym), można liczyć na zbawienie, gdy się należy do organizacji które są zaangażowane w różnego rodzaju wojny? Warto zapoznać się chociażby z fragmentami, których podaję odnośniki: Mat 19:16:24 Dlaczego młodzieńcowi trudno osiągnąć zbawienie, pomimo braku zarzutów względem jego życia? Jak 4:4 Dlaczego Jakub nie wymienia grzechów za powód niełaski u Boga, ale już samą przynależność do organizacji, która to organizacja nie cieszy się poparciem Bożym? Ob 18:4 Dlaczego jest polecenie opuszczenia organizacji która zasługuje na "plagi", aby nie ponieść ich konsekwencji, nie za swoje winy, lecz za ich winy?


Masz rację Gambit Słowo jest mieczem obosiecznym i do tego też odnoszą się słowa Jezusa "kto mieczem wojuje od miecza zginie".
Jaka to organizacja "mieczem" "słowem" wojuje? I tu dobrze napisałeś by opuścić tę organizację.
pozdrawiam Andrzej

#18 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-26, godz. 17:24

To Ty tak mówisz i wmawiasz mi, że ja to chcę powiedzieć.
To są ci co zginą od miecza.

To poco mnie przekonujesz, że Jezus kazał zbroić się w miecze literalne? A jeśli piszesz, ,,że zginą od miecza, to kto ich zabije? A ja uważam, że miecze maczety, tasaki lub noże, mogą służyć jako narzędzi rolnicze. Niejeden zapytuje: Dlaczego Pan Jezus powiedział: „Kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją, a kupi miecz” (Łuk. 22:38). Potem zaś rzekł do Piotra: „Obróć miecz twój na miejscu jego, albowiem wszyscy, którzy się do miecza wezmą, od miecza poginą” (Mat. 26:51-52). Czy uwzględniasz takie uzupełnienie. Natomiast w wypowiedzi Jezusa wielu interpretatorów dopatruje się symboliki. Np. katolicka swego czasu rozumiała, że jednym "mieczem" jest władza kościelna, drugim zaś władza świecka podległa KK tu więcej. Jeszcze inni, że pierwszy "miecz" to ST, a drugi "miecz" to NT.

A jak myślisz jakie miecze pokazali uczniowie
Łuk 22:38 Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy.

Ja nie zaprzeczam, że Jezus odniósł to z literalnych mieczy, ale unaocznił metaforycznie do Słowa Bożego (Ef 6:17). Czy myślisz, że dosłowne dwa miecze wystarczyłyby na legion wojsk tamtych czasów? Dla mnie naprawdę niepoważne myślenie. Ja nie dostrzegam w Jezusie zwolennika militarnych zbrojeń. Widzę w nim aktywnego pacyfistę "przekucia mieczy na lemiesze" (Iz 2:2-4).

i takim sposobem można dowolnie "odwracać kota ogonem"

Właśnie to dostrzegam wśród tych, którzy nie chcą być naśladowcami Jezusa. Jak świat, światem, to żaden oręż literalnego miecza nie spowodował pokoju. Pokój może nastąpić jedynie w przypadku zlikwidowania wszelkiej broni przeciw drugiemu człowiekowi. Ale do tego może dojść jedynie wśród ludzi nastawionych na likwidacje broni, a nie wymyślanie coraz bardziej zaawansowanej swym śmiercionośnym rażeniem.

W podanych wersetach nie ma nic na temat broni to tylko Twoja interpretacja.

Łuk 3:14 Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.
Czy kazał im wyrzucić broń i odejść ze służby?

Andrzeju, proszę pisz jednoznacznie, bo nie wiem po co cytujesz powyższy werset? Pytam co masz na myśli, czy to, że naśladowcy Jezusa służyli w wojsku? Zobacz na kontekst to się dowiesz, że rady dotyczące m.in. żołdu, dotyczą ludzi nie będących Jezusa uczniami; Łuk 3:3 - do całej krainy; 7 - do tłumów; 13 - do podatników 14 - do żołnierzy. Ci wszyscy wymienieni byli uwikłani w różne polityczne organizacje. Gdyby było inaczej, to mówiłby np. "mówił do uczni - poprzestawajcie na żołdzie". Jednak tak nie powiedział.

To, że nie występuje słowo broń, to nie dowodzi, że można jej używać do przemocy fizycznej i tak np: Ja 18:36 bw Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.O jakiej tu walce mowa? Na pewno nie chodziło Jezusowi o korzystanie w zastraszaniu fizycznym mieczem, lecz prawdziwi naśladowcy Jezusa rozumieli tak: Heb 4:12 bw Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;

Jezus nie przyszedł walczyć tylko głosił dobrą nowinę. Tak samo Apostołowie.
Czy możesz mi podać, że w ostatnich 2000 lat Bóg wybrał sobie jakąkolwiek organizację.

Tu pierwsze zdanie napisałeś zgodnie z prawdą o Jezusie i Apostołach. To po co im miecze i służba wojskowa. Niema najmniejszej wzmianki, że któryś z tych, którzy otrzymali ducha świętego, aby służył w armii. Owszem, przed byli żołnierzami np. Korneliusz, ale po staniu się chrześcijaninem, to Biblia tego nie podaje. Gdyby dalej służyli, oznaczałoby, że nie przekuli mieczy na lemiesze. Należeliby dalej do "świata". Gdy chodzi o "odwracanie kota ogonem", to sobie tak odwracają ci, którzy chcą siebie usprawiedliwić korzystając z takich Mat 10:34 kow Nie sądźcie, że przyszedłem pokój nieść ziemi; nie przyszedłem nieść pokoju, lecz wojnę [miecz]. Oczywiście Jezus miał na myśli, że z powodu jego głoszonych nauk wielu zawrze nienawiścią (Dz 7:54). Co do wskazania organizacji, lub jak inni nazywają religią, wyznaniem, czy nawet w I w. nazywano "drogą" itp. to każdy niech sobie sam rozpozna (Mt 7:14; Mk 1:3; Dz 9:2).
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#19 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-11-26, godz. 20:13

Właśnie to dostrzegam wśród tych, którzy nie chcą być naśladowcami Jezusa. Jak świat, światem, to żaden oręż literalnego miecza nie spowodował pokoju. Pokój może nastąpić jedynie w przypadku zlikwidowania wszelkiej broni przeciw drugiemu człowiekowi. Ale do tego może dojść jedynie wśród ludzi nastawionych na likwidacje broni, a nie wymyślanie coraz bardziej zaawansowanej swym śmiercionośnym rażeniem.




Pokój może nastąpić i z tym się zgodzę. A co czytamy w Piśmie:
Izajasza 2:1 Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jerozolimy:
2 Stanie się na końcu czasów, że góra świątyni Pańskiej stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej popłyną,
3 mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na Górę Pańską do świątyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Pańskie – z Jeruzalem.
4 On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny.
5 Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Pańskiej!


Czy nastał już taki czas?

Andrzeju, proszę pisz jednoznacznie, bo nie wiem po co cytujesz powyższy werset? Pytam co masz na myśli, czy to, że naśladowcy Jezusa służyli w wojsku? Zobacz na kontekst to się dowiesz, że rady dotyczące m.in. żołdu, dotyczą ludzi nie będących Jezusa uczniami; Łuk 3:3 - do całej krainy; 7 - do tłumów; 13 - do podatników 14 - do żołnierzy. Ci wszyscy wymienieni byli uwikłani w różne polityczne organizacje. Gdyby było inaczej, to mówiłby np. "mówił do uczni - poprzestawajcie na żołdzie". Jednak tak nie powiedział.

Owszem, przed byli żołnierzami np. Korneliusz, ale po staniu się chrześcijaninem, to Biblia tego nie podaje. Gdyby dalej służyli, oznaczałoby, że nie przekuli mieczy na lemiesze. Należeliby dalej do "świata".


Sam podajesz, że pismo nie podaje by porzucili służbę wojskową, miecze na lemiesze przekują ale jeszcze nie nadszedł czas.
pozdrawiam Andrzej

#20 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-27, godz. 10:26

To co Gambit zrobił, to to samo co WTS. Wpierw na tych samych wersetach pozwalał w czasie I wojny brać w niej udział, a później według nich nie pozwalał brać udziału w II wojnie. Jak przyjdzie III wojna tzn. Armagedon, to znów pozwoli pewnie by pomóc Jehowie uprzątnąć katoli.

Masz rację, jeśli chodzi o moje koleje losu. Za młodu nie byłem w niektórych mych zachowaniach grzeczny. Również byłem powołany do wojska, gdzie przydzielono mnie do funkcji celowniczego ckm-u. Po jakimś czasie ŚJ pomogli mi zrozumieć na podstawie Biblii, przy pomocy m.in. swej literatury, że my ludzie na ziemi nie możemy się angażować starciach militarnych przeciw drugiemu człowiekowi. Podobnie przejścia życiowe przechodzili inni ludzie ukazani w Biblii. Jednym z nich był ap. Paweł, który ocenił swe poprzednie postępowanie tak: 1Tym 1:13 bw mimo to, że przedtem byłem bluźniercą i prześladowcą, i gnębicielem, ale miłosierdzia dostąpiłem, bo czyniłem to nieświadomie, w niewierze. Wcześniej bowiem pod imieniem Saul lub Szawłem, brał udział w zabiciu Szczepana (Dz 7:58). Podobnie i ŚJ wywodzący się z Badaczy PŚ, nie wszystko z początku poprawnie rozumieli.

Zresztą WTS nie ukrywa tego:

„Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk, lecz (...) Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi wskrzeszonych pomazańców” (Strażnica Nr 16, 1996 s. 20);

Włodzimierzu, to ty manipulujesz czytelnikami zmieniając szyk wyrazów i przerywając w miejscu najbardziej kluczowym. Tym samym przedstawiając WTS w niewłaściwym świetle. Otóż powinno być tak:

Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk ludzkich, lecz ,,Słowa Boga", czyli Króla Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi pomazańców {w-96/16/20/21}.

Istotnym było "połknięcie" po słowie ,,wojsk", wyrazu ,,ludzkich", co wyróżniłem. Zatem nieprawdą jest, że żyjący słudzy Boży na ziemi mają brać udział w zabijaniu innych ludzi. Wyraźnie ŚJ uczą, że siły egzekucyjne będą pochodzić z nieba, a nie ziemscy słudzy Boga. Jeszcze podam w skrócie uzasadnienia biblijne, które tą koncepcje ŚJ potwierdzają.
2Krn 20:17 bp Nie wy macie się potykać w tej bitwie, stawcie się jednak i oglądajcie wybawienie wasze przez Jahwe,
Zach 4:6 br Wtedy odpowiedział mi tak: Pan powiedział do Zarobabela: Nie siłą nie mocą ludzką, ale przez mojego Ducha stanie się to wszystko - mówi Pan Zastępów.
Pwt 8:17 bt Obyś nie powiedział w sercu: «To moja siła i moc moich rąk zdobyły mi to bogactwo».
Ps 44:7 bt Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił;

Ponadto jeśli będą zabijani ludzie przez ludzi w Armagedonie, to nie będą to słudzy Boży, lecz sami wrogowie Boży się sami nawzajem wybiją.

Zach 14:13 bp W owym dniu będzie wśród nich straszne zamieszanie, zesłane przez Jahwe, tak że jeden chwyci drugiego za bary i nawzajem podniosą na siebie ręce.
Ap 17:16-17 bt A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia - ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniem, 17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł, ...

Czy tak ma wyglądać ‘neutralność’ Świadków Jehowy?
Gambit zamiast odciąć się od tych "krętaczy" z WTSu to jeszcze z dumą podkreśla, że jest blisko tej organizacji.

ŚJ są jednymi z najbardziej pokojowo i neutralnie nastawionymi ludźmi, a ty w nich widzisz wichrzycieli? Czy nie podobnie nienawistnie reagowali w stosunku do Jezusa i apostołów? To nie krętactwo, lecz gotowość dostosowania się do lepszego zrozumienia. Podobnie jak ap. Paweł zmienił swe zbrodnicze nastawienie, do nie stosowania przemocy fizycznej tu na ziemi. Wobec tego niesłuszna jest obawa, że ŚJ są zagrożeniem dla życia ludzkiego.

Użytkownik gambit edytował ten post 2011-11-27, godz. 10:32

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych