Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korach i reszta w Szeolu


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-06-12, godz. 17:16

Czy ktos pamieta poprzednie swiatlo na temat Koracha i jego poplecznikow?
Czy zawsze znajdowali sie w/g WTS-u w szeolu?? :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 HotDog

HotDog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2005-06-23, godz. 07:13

Witaj Kloo,
dla SJ temat szeolu jest niewygodny bo musieli by stwierdzic jak pisza w ich ksiazkach : " wszyscy ludzie po smierci ida do szeolu "- wniosek wszyscy co zmarli powstana i beda zyc w raju dobrzy i zli, tak jak Korach.

Wniosek:gdyba SJ glosili : zyj sobie dobrze a po smierci i tak pujdziesz do raju; to nikt by dzisiaj nie poszedl do SJ.

Nauka o zmartwychwstaniu jest elementarna nauka biblijna, a jak widac u SJ jeszcze jej nie poznali.

#3 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-06-23, godz. 17:11

Po zebraniu w moim zborze rozgorzała dyskusja na NOWE światło w sprawie Koracha .Dowiedziałam sie od nadzorcy, że w zborach całej Polski na ten temat rozmawiano bo kiedyś on i reszta według niewolnika mieli nie zmartwychwstać ,a teraz maja taką szanse pytali nawet obwodowego w tej sprawie widocznie braćmi to wstrząsneło. I bardzo dobrze bo teraz ja moge co nieco niektórym powiedzieć lub zamknąć usta (taki buntownik a ma SZANSE a co dopiero ktoś wnikliwy a to jest u mnie w zborze źle widziane).

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-06-23, godz. 19:31

Potwierdzam wszyscy to zauwazyli
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 Marcin ex SJ

Marcin ex SJ

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 93 Postów

Napisano 2005-06-26, godz. 10:47

cieszę się z nowego światla.Jednak mam jakąś nadzieję ....

#6 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-27, godz. 12:04

Boże mój ileż ja już tych "nowych świateł" widziałam :o . Cud że mnie nie oślepiło! :o
Sądzę ,że jest to uzurpacja - takie stwierdzenia kto zmartwychwstanie a kto nie. Decyzja i tak należy do BOGA. I chwała Bogu.
Gdy obowiazywała nauka o obecnym rozdzielaniu "owiec" od "kozłów" przez głoszenie ,to uważałam wtedy ,że jest to logiczne i ja moim głoszeniem ratuję ludziom życie. Potem przyszło " nowe światło" i okazało się że niczego nie rozdzielamy - światło miało już 4 lata.i nikt o nim nie wiedział - i ja nikogo nie ratuję. :( Można przymknąć oczy na niedokładności interpretacji w momencie ekstremalnym - Żydzi wychodzący z Egiptu w jedną noc -ale nie teraz!
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#7 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-10-07, godz. 23:49

Czy ktos pamieta poprzednie swiatlo na temat Koracha i jego poplecznikow?
Czy zawsze znajdowali sie w/g WTS-u w szeolu?? :rolleyes:


Z pewnością Straznica nauczała, że Korach trafił do Gehenny, bo "wszyscy na których Bóg wykonał kare osobiście trafili na wieczne potępienie". TO było oficjalne stanowisko Strażnicy sprzed niewielu lat. Pamiętam jak jeden mój przyjaciel martwił się, czy dzieci zabite przez Boga w Egipcie, albo Egipcjanie którzy zginęli w Morzu Czerwonym, nie zmartwychwstaną. Był przerażony jak ja sobie dworowałem z takiego światła, opierając się właśnie na tym, co Pismo mówi o zejściu Koracha do Szeolu a nie Gehenny!

Użytkownik bury edytował ten post 2009-10-07, godz. 23:49


#8 jarulsolo

jarulsolo

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2011-10-01, godz. 20:36

Po zebraniu w moim zborze rozgorza?a dyskusja na NOWE s'wiat?o w sprawie Koracha .Dowiedzia?am sie od nadzorcy, z.e w zborach ca?ej Polski na ten temat rozmawiano bo kiedys' on i reszta wed?ug niewolnika mieli nie zmartwychwstac' ,a teraz maia taka; szanse pytali nawet obwodowego w tej sprawie widocznie brac'mi to wstrza;sne?o. I bardzo dobrze bo teraz ja moge co nieco niektórym powiedziec' lub zamkna;c' usta (taki buntownik a ma SZANSE a co dopiero ktos' wnikliwy a to jocularity u mnie w zborze z'le widziane).

#9 meard421

meard421

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2011-11-05, godz. 11:39

When the personnel of the inform learning the system of "sheep" from the "goats" by speech that I thought then that this is dianoetic and I forbid my declaration of group's lives. Then came the "new ill" and it reversed out that nil calculate - the sunlit was already 4 lata.i nobody knew active it - and I did not prevent anybody. :( You can round a blindfold eye to the inaccuracy of the interpreting



Computer Store
Online Computer Store




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych