Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrocław c.d.


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-19, godz. 07:58

Chcielibysmy nadać naszym spotkaniom we Wrocławiu charakter cykliczny, gdyz widzimy w tym rejonie spore potrzeby w docieraniu do ŚJ, ex-ŚJ i osób w jakikolwiek sposób związanych z tą społecznością.
Władze BST są przychylne naszym działaniom i chętnie udostępnią nam salę na nasze spotkania. Moglibyśmy tam wymieniać nasze doswiadczenia, wspierać się i zastanawiać sie jak pomagać ludziom wątpiącym w nauki WTS.
Na poprzednim spotkaniu ustaliliśmy wstępny termin na 25 czerwca 2005.
Na dzień dzisiejszy nie zmieniamy tej daty. Natomiast jeżeli większości zainteresowanych odpowiadałby inny termin, to można kolejne spotkanie zorganizować w najkorzystniejszym dla większości grupy dniu.

Myslę, że nie ma potrzeby robić wielogodzinnych konferencji ani nużących przemówień, bo z naszych obserwacji wynika, że ludzie potrzebuja po prostu okazji, żeby swobodnie podzielić się swoimi - nierzadko traumatycznymi - spostrzeżeniami na temat Organizacji.

W związku z tym proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych, którzy miliby ochotę wpaść do Wrocławia. Najlepiej będzie to uczynić na mail [email protected] albo do mnie na PM (mogę na PM podać nr telefonu, gdzie dowiecie się więcej szczegółów). Jeżeli będzie chętnych więcej osób to możemy spotkać się na BST, a potem gdzieś wspólnie wyskoczyć, a jeżeli nie to zorganizujemy cos w bardziej "kameralnym" gronie i miejscu.

Ci, którzy byli wcześniej na podobnych spotkaniach w Świętochłowicach i we Wrocławiu wiedzą, że naprawde warto to organizować.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-20, godz. 14:25

Ja tam bedę. Moze uda sie też sprowadzić kolegę Iszbina.
Zwracam się z goracym apelem do wszystkich formułowiczów aby kto może ten przyjechał do Wrocławia. Bez względu na wyznanie czy swiatopogląd i bez wzgledu na to czy jest byłym SJ czy nigdy nim nie był.
P.S Można się będzie zapisać do organizacji i wypełnic deklaracje członkowską :rolleyes:
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-20, godz. 16:35

Czy przyjmujecie w swoim gronie wątpiacych świadków nawet tak wiekowych jak ja ? Jeśli sie już znacie to jakie formy towarzyskie obowiązuja - takie jak na forum ? takie jak w zborze ? czy powszechnie obowiazujace...
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#4 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-20, godz. 17:18

Czy przyjmujecie w swoim gronie wątpiacych świadków nawet tak wiekowych jak ja ? Jeśli sie już znacie to jakie formy towarzyskie obowiązuja - takie jak na forum ? takie jak w zborze ? czy powszechnie obowiazujace...

Wiek nie ma tu nic do rzeczy, liczy się wspólny cel i wzajemna pomoc - zatem jeżeli masz ochote przyjechać i porozmawiać to serdecznie zapraszam.
Co do formy to raczej jest dość swobodna (nie mylic z rozpasaną), nie ma sztywniactwa ani z góry narzuconych zachowań. Każdy powinien czuc się dobrze.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#5 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-06-20, godz. 18:13

A o której godzinie będzie to spotkanie 25 czerwca?

#6 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-20, godz. 19:14

A o której godzinie będzie to spotkanie 25 czerwca?

Chcielibyśmy zacząć o 10, najpóźniej o 11, ale oczywiście dostosujemy się do większości osób deklarujących chęć uczestnictwa.
W planie troche doświadczeń, wymiana spostrzeżeń, może krótkie szkolenie jak docierać do ŚJ. Potem możemy gdzieś wspólnie wyskoczyć...

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-21, godz. 08:43

Cenna inicjatywa, gratuluję. Szkoda, że Wrocek tak daleko, przynajmiej dla mnie, bo jestem z Sopotu :( Ale popieram i jestem z Wami. Cały czas chodzi mi po głowie inicjatywa jakiejś luźnej imprezy dla ex-świadków, z piwkiem, ogniskiem i co tam kto jeszcze lubi ;) Organizacyjnie to dość trudne zgarnąć ludzi z kraju w jednym miejscu, chociaż możliwe.
Pozdr
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-21, godz. 20:17

Program spotkania w dniu 25 czerwca 2005

Poza Organizacją - co dalej?

Początek - godz. 10.00

1. Przywitanie i wstęp
2. Co przyciąga ludzi do Organizacji Świadków Jehowy?
3. Świadectwa, doświadczenia - wolna dyskusja
4. System sądowniczy u Świadków Jehowy
5. Jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy
6. Problemy medyczne - edukacja i sposoby pomocy

Adres:
Biblijne Seminarium Teologiczne
ul. św. Jadwigi 12
Wrocław

Jeżeli ktoś potrzebowałby dodatkowych informacji, to prosze pisać do mnie na PM.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#9 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-06-22, godz. 06:32

Swietny pomysl :) we wroclawiu studiuje i z wielka checia bym sie pojawil jednak echh akurat tym razem nie moge :( ale z niecierpliwoscia wyczekuje kolejnego takiego spotkania :) wtedy chyba nawet specjalnie przyjade :)

#10 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-23, godz. 17:05

Nestety z powodu brak mówców część oficjalno-szkoleniowe zostaje odwołana, niemniej ciągle mozemy się spotkać na jakichś luźnych pogawędkach.
Przepraszam za kłopot i zamieszanie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-24, godz. 06:13

Jestem bardzo smutny z powodu odwołania mojego wykładu.
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Ale i Tak go wygłoszę, hehe
Spotykamy się o 10.00 przy BST ( ul. Św Jadwigi 12 - na Ostrowie,zaraz za mostem od strony uniwerku i hali targowej, skwerek przed cerkwią)
Jakby kogoś jeszcze olśniło i dowiedział się, że może być niech przyjedzie
Gdyby nie można nas było odszukać to dzwonić:

507610016

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-24, godz. 08:59

Nie moge przyjechać 25 bo praca mnie dopadła w czasie urlopu. Tematy ciekawe - czy kobiety też moga przemawiać hi hi :P :D- i szkoda że niczego nie posłucham . Dojechać mogę bez problemu tylko błagam , jak będzie jakieś nastepne choćby lużne, to dajcie znać na forum wcześniej.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-24, godz. 09:26

Jest nastepne spotkanie. Wiadomość o tym wisi już od ponad miesiąca.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-24, godz. 10:49

Spotkanie 25 czerwca JEST - nic się nie zmienia.
Nie mogę natomiast ręczyć czy odbędzie się dokładnie według programu.
Uważam jednak, ze sama mozliwość spotkania sie, bliższego zapoznania i wymiany doświadczeń jest na tyle cenna, iż warto przyjechać.

Zapraszam.

Co do kolejnych spotkań to myslę, że najwcześniej coś zorganizowanego odbędzie się we wrześniu [nie licząc spotkania u Artura S.], ale to też zależy od ilości chętnych wzięcia w nim udziału. Nie ma co ukrywać, że jest to przedsięwzięcie związane z przygotowaniem programu, zaproszeniem mówców, wynająciem sali, dlatego nie chcielibyśmy robic tego tylko dla siebie i własnej satysfakcji. To WY tworzycie te spotkania i niepowtarzalną atmosferę. Zatem to od Was zależy jak to będzie dalej wyglądało. My możemy pomoc tylko w sensie organizacyjnym.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#15 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-24, godz. 15:15

Dziękuję jak nie wiem co. Tylko ,ze to jeszcze za wcześnie . Mimo smaku poczekam chyba do września . Za zaproszenie jestem wdzięczna..
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#16 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-26, godz. 10:48

Moim skromnym zdaniem spotkanie nalezy uznać za udane.
Szkoda że frekwencja była nieco mała, ale daliśmy radę ;)
Dziękuje tym co byli, a tym co nie mogli dotrzeć za moralne i duchowe wsparcie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#17 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-06-26, godz. 13:34

Baaaaardzo żałuję, że nie mogłam być. Może następnym razem.
Ma

#18 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-26, godz. 14:17

Baaaaardzo żałuję, że nie mogłam być. Może następnym razem.

No ja też żałuje, ale co tam... cała wiecznośc przed nami :)
Mam nadzieje, że moze wrócimy do tematu spotkania u Ciebie. Teraz wakacje, więcej czasu, mozna coś pomysleć.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#19 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-06-26, godz. 15:01

Jasne
Ma

#20 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-27, godz. 12:21

No to myślcie! Ja już napewno na początku sierpnia mam wolne :) . Mam nadzieje że nie żywicie uprzedzeń do starszych pań z wiekowym poczuciem humoru :D . Zreszta jak żywicie to się dla poprawności politycznej nie przyznacie :P , a ja przyjadę i poznam choć niektórych z Was :D Oczywiście jeśli zapraszacie forumowiczów. Jesli jakieś załączniki są konieczne ,to dajcie znać.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych