Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krwawa wojna


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-26, godz. 19:17

źródło:
http://www.pulse24.c...03-008/page.asp

Będzie musiała wrócić do B.C. i chyba zrobic coś, czego nigdy zrobić by nie chciała - przyjąć transfuzje krwi.

Sędzia z Ontario nakazał 14-letniej pacjentce chorej na raka powrót do rodzinnej prowincji w celu poddania się chemioterapii i potencjalnego podania produktów z krwi pomimo faktu, że taka metoda leczenia jest sprzeczna z jej religią.

Dziewczynka jest Świadkiem Jehowy, a ta wiara nie uznaje wymiany krwi. Jej rodzina przyjechała do Ontario tydzień temu, po tym jak nie dogadała się z lekarzem prowadzącym, a sędzia orzekł, że jej wierzenia nie mogą mieć pierwszeństwa przed leczeniem.

Rodzina uznała, ze może mieć wieksze szanse w liberalnym Ontario w celu zasięgnięcia opinii w Szpitalu dla Chorych Dzieci i ewentualnego zastosowaniu nieinwazyjnego leczenia w U.S.

Ale pan sędzia Victor Paisley odmówił mozliwości odwołania się, gdyż dziewczyna nie miała skończonych 19 lat, i zgodnie z prawem nie może odmówic transfuzji, o ile jest ona niezbędna.

Nastolatka zapłakała w sali sądowej przy ulicy Uniwersyteckiej kiedy sędzia powtórzył swoja decyzję, a zwłaszcza gdy Paisley pozbawił ją prawa głosu.

"Na sali sądowej ta młoda kobieta została stłamszona", mówi rzecznik Child Welfare w B.C. Jeremy Berland. "Ona chciała być wysłuchana. Ona (...) była przygotowana na danie świadectwa".

Nie jest on też pewny czy orzeczenie sędziego cos wniesie w dalszy rozwój sprawy. "Jest bardzo niekorzystne, że nie liczono się z potrzebami rodziny (...) szukajacej wsparcia w systemie sądownictwa" - posumowuje. "Nie myslę, że to w czyms pomoże na dłuższą metę".

Policja wzięła natychmiast nastolatkę pod kuratelę z obawy, że mogłaby ona uciec z miasta. Istnieje mozliwość, iż pracownik opieki społecznej będzie towarzyszył dziewwczynie i jej rodzicom w powrocie na zachód kraju njaszybciej jak to jet mozliwe.

Ten przypadek stał się mini-precedensem, gdyz prawa dziecka związane z leczeniem staja się przeciwwagą wobec prawom religijnym.
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-06-27, godz. 12:36

Zauważyłam, że na stronie źródłowej pojawia się majowa data (3 maja 2005) publikacji artykułu. Sądzę więc, że trzeba mieć to na uwadze -zwłaszcza, że o całej tej sprawie pisałam już jakiś czas temu w wątku "Lekarze mogą udzielić transfuzji" [link].

Znajdziemy tam także ostatnią (tj. dodaną przeze mnie 19 czerwca) aktualizację, która wyjaśnia, że rodzice chorej dziewczynki zawarli z urzędnikami (tj. przedstawicielami Child, Family and Community Service w B.C.) ugodę, w rezultacie czego będzie można podjąć terapię w renomowanym amerykańskim szpitalu korzystającym z alternatywnych metod leczenia, w tym także osiągającym sukcesy w leczeniu świadków Jehowy w ramach stosowania bezkrwawej medycyny. Już 18 maja kanadyjskie media (np. CTV News Toronto) informowały o wyjeździe dziewczynki do Nowego Jorku , gdzie -być może -uda/udało się jej uniknąć przyjęcia krwi.

Zdaje mi się więc, że mimo wszystko jest to nieomal historia z 'happy endem'.
.jb

#3 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-08-31, godz. 19:32

22.08.05, www.cnews.canoe.ca

Wspomniana powyżej kuracja zakończyła się sukcesem i w połowie sierpnia dziewczynka wróciła do domu. Prawdopodobnie znaczną część bardzo wysokich kosztów leczenia pokryły środki zgromadzone dzięki hojności organizacji dobroczynnych, a także przy wsparciu ze strony Schneider Children's Hospital oraz pomocy przyjaciół i rodziny młodej pacjentki.
.jb

#4 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-08-31, godz. 21:26

Chwała Bogu !!! Dobrze że żyje. :)
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#5 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-09-03, godz. 22:08

ja też oczywiście cieszę się, że ta dziewczynka żyje....ale jedno mnie zastanowiło przy tej sprawie..właściwie to zdziwiło, bo tak sobie pomyślałem, ile zachodu trzeba, żeby takiego ciężko chorego swiadka uratować, jakieś specjalne szpitale, zbiórki pieniędzy itp itd...tych szpitali to pewnie tyle co kot napłakał i to mnie dziwi, bo jakby tak teoretycznie założyć, że cała ludzkość jest świadkami, a takich szpitali jest nadal tyle samo...to mamy spadek populacji w zastraszającym tempie...

#6 ^f0rm@c!k_?

^f0rm@c!k_?

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2005-09-04, godz. 19:09

W momencie, kiedy cała ludzkość będzie "świadkami", to nie będzie potrzeba już szpitali :rolleyes:

#7 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-04, godz. 19:10

W momencie, kiedy cała ludzkość będzie "świadkami", to nie będzie potrzeba już szpitali  :rolleyes:

A jak będzie się rodzić dzieci? :) Czy będzie jakaś opieka?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#8 ^f0rm@c!k_?

^f0rm@c!k_?

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2005-09-04, godz. 19:16

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?

#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-04, godz. 19:18

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?

Nie - ale ludzie potrzebują. :) Więc proszę odpowiedz.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-09-04, godz. 19:44

W momencie, kiedy cała ludzkość będzie "świadkami", to nie będzie potrzeba już szpitali


Z pewnością.

Bo to będzie jeden wielki dom wariatów.

Choć lepiej powiedzieć byłby, bo Bóg jest Miłosierny i nigdy do tego nie dopuści.

Tak bardzo to ludzkość jeszcze nie zgrzeszyła.

Boże Miłosierny miej nas w swojej opiece.

#11 ^f0rm@c!k_?

^f0rm@c!k_?

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2005-09-05, godz. 15:02

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?

Nie - ale ludzie potrzebują. :) Więc proszę odpowiedz.

Kiedy będziemy doskonali z pewnością każda kobieta nie będzie miała problemu z rodzeniem dzieci...

Do niewiasty powiedział: "Wielce pomnożę boleść twej brzemienności; w bólach będziesz rodzić dzieci(...)

Ten problem również przestanie istnieć...

#12 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-09-05, godz. 16:56

No nie, ja mialabym w ziemskim raju rodzic dzieci?!?! Lekko, latwo i przyjemnie, tak??
Dziekuje bardzo!! :P
Ja tam wole niebo, spotkanie z Jezusem i Boza milosc bez ograniczen :D
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#13 ^f0rm@c!k_?

^f0rm@c!k_?

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2005-09-05, godz. 17:19

No nie, ja mialabym w ziemskim raju rodzic dzieci?!?! Lekko, latwo i przyjemnie, tak??
Dziekuje bardzo!! :P
Ja tam wole niebo, spotkanie z Jezusem i Boza milosc bez ograniczen :D

Jeśli należysz do grona 144000 tys. to proszę bardzo! W takim razie - co oznaczają te słowa?

 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: "Jam Jest Jehowa i nie ma nikogo innego."  


#14 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-05, godz. 21:31

Kiedy będziemy doskonali z pewnością każda kobieta nie będzie miała problemu z rodzeniem dzieci...

Do niewiasty powiedział: "Wielce pomnożę boleść twej brzemienności; w bólach będziesz rodzić dzieci(...)

Ten problem również przestanie istnieć...

A co z dziećmi? Kto przetnie i zawiąże pępowinę dziecka? Kto odbierze poród?

I czy natychmiast po armagedonie ludzkość będzie idealnie zdrowa, skoro tak jak napisałeś nie będzie szpitali - czyli opieki medycznej. Jaka jest twoja wiedza o naukach Strażnicy na ten temat?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#15 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2005-09-06, godz. 10:33

No nie, ja mialabym w ziemskim raju rodzic dzieci?!?! Lekko, latwo i przyjemnie, tak??
Dziekuje bardzo!! :P
Ja tam wole niebo, spotkanie z Jezusem i  Boza milosc bez ograniczen :D

Jeśli należysz do grona 144000 tys. to proszę bardzo!

No właśnie, jeśli należysz do grona...
Była już kiedyś o tym rozmowa na forum, że właściwie każdy Świadek Jehowy może poczuć sie powołany do niebiańskiego życia a decydujące jest jego osobiste odczucie.
A skoro tak, dlaczego innym zabraniać tej nadziei ?

Przy okazji może ktoś z forumowiczów rozwieje moje wątpliowści co do interpretacji przez organizację następującego opisu 144 tys.:

Ap 14:4 NS "Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami. Ci stale podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Ci zostali kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka" (PNŚ)

Czy ten opis w interpretacji niewolnika pasuje do kobiet oraz do żonatych mężczyzn ?

p.s: pytanie przeniesione do tematyki ogólnej.

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-09-11, godz. 15:18

Wspomniana powyżej kuracja zakończyła się sukcesem (...)

Polska wersja artykułu jest już dostępna na stronie CPP: link
.jb

#17 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-10-13, godz. 20:32

Ciekawostka..
Prince'a czeka operacja biodra. Muzyk nabawił się kontuzji na skutek wielu lat występów w obuwiu na wysokich obcasach. Prince wciąż jednak waha się, ponieważ jako świadek Jehowy nie uznaje transfuzji krwi.
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych