Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ w literaturze, filmie, etc.


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#41 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-08-04, godz. 10:22

Witam, czytam o pewnego czasu to forum. Formalnie jestem "w klubie", ale niewazne ...

Film "Friday" do drzwi Ice Cuba napieraja dwie stare baby (starsze siostry :) ),
- IC owiera drzwi ...
- Czy jestes przygotowany na przyjście Jehowy?
- IC zamyka drzwi ...
Stara do starej:
- Drętwy skur...iel, chodź siostro idziemy.

:blink: :)

Ps. Poszukuje elektronicznej wersji "Kryzysu sumienia"
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#42 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-08-05, godz. 18:00

Big Cyc "Red hot chili Big Cyc"

Świadek w sądzie nie Jehowa, płynie woda kolorowa


http://www.muzyka.je.../Big,Cyc/85.php

#43 Grzegorz Z.

Grzegorz Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-08-11, godz. 02:34

Przebrnąłem z zainteresowaniem ;-) przez ten wątek - o tak nieludzkiej porze i dorzucę swoje trzy grosze:

Pamiętacie kudłatego Alfa ? ;-)

"Ci pośrednicy od handlu nieruchomościami są jak świadkowie Jehowy - z tą różnicą, że podają ceny"

A co do wspomnianej wcześniej "Brooklyńskiej Rady Żydów" Kultu to także miałem podobne skojarzenia. Czyżby Kazik obraził się na Wieteskę ? ;-)

#44 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-08-11, godz. 07:42

Ponad rok temu na szczecinskich juwenaliach odbył się również kabareton. Jeden z kabaretów zaprezentował występ o inkwizycji - poprostu bomba. Nie pamiętam niestety nazwy kabaretu. Był tam taki motyw. (wszyscy cały czas przebrani za zakonników) Słychąc podczas dyskusji w klasztorze pukanie do drzwi. Następnie zakonni(cz)k(a) poszedł otworzyć drzwi. Słychać harmider, jakiś hałas. Wraca zakonni(cz)k(a) i wyciera ręce w ręcznik z krwi(?) a na pytanie kto to był odpowiada "jehowi".... :)



"Czy to miała być aby na pewno święta akwizycja?"

"A kto jest daltonistą ten jest ateistą"

"Amino" :rolleyes:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#45 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-09-13, godz. 05:52

parę dni temu oglądałem film pt. "ScoobyDoo 2" - niestety, to kolejny przykład amerykańskiego kiczu - nudne jak flaki w oleju [do tego jeszcze polski dubbing :( i wyszła z tego totalna klapa]

ale... była jedna fajna scena:

Piątka bohaterów wchodzi przed mroczną posesję domu - pociągają za dzwonek - odzywa się ostrzeżenie żeby sobie poszli, bo inaczej.... - ale co tam, pociągają drugi raz za dzwonek :) - uruchamia się pułapka na nieproszonych gości - zapadnia w podłodze - piątka wpada do metalowej klatki-kuli i stacza się w podziemia-piwnicę - po turlaniu i zatrzymaniu nagrany głos informuje ich że właściciel uwolni ich dopiero o 19

ale... okazuje się że nie byli pierwszymi gośćmi tego dnia :), wpierw kamera na jedną kulistą klatkę:
- stoi w niej harcerka z pudełkiem i pyta:
"Chcecie kupić ciasteczka?"
- następnie kamera na drugą klatkę - stoi w niej dwóch gości w garniturach :) i jeden z nich mówi:
"Przepraszam, czy słyszeliście dobrą nowinę?"
-na to Scooby:
"Taaak - są ciasteczka!"

:)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#46 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-25, godz. 09:16

polski film, bodajże 40 latek po 20 latach, tam pada zdanie, że ŚJ obchodzą Boże Narodzenie w maju, nadto jest taki marginalny wątek, jak mąż jednej z bohaterek zostaje świadkiem Jehowy i do przychodzącego gościa (do osoby ze świata) mówi: "niech brat wejdzie".

widać, że reżyser chyba zetknął się ze SJ ale bardzo pobieżnie, skoro takie głupstwa znalazły się w jego filmie
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#47 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-25, godz. 09:45

Zgadza się, Sebastian. To był ten film, o czym pisałem już we wcześniejszym poście. Warto dodać, dla dopełnienia, że akcja tego odcinku toczy się właśnie w wigilię świąt Bożego Narodzenia, których oczywiście nie obchodzą SJ.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#48 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-26, godz. 22:23

W książce Stephena Kinga - Regulatorzy, jest również króciutka wzmianka o świadkach Jehowy.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#49 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-10-27, godz. 09:40

A w ksiazce Zaadie Smith pt. Biale zeby jest caaaaly, dluuugi rozdzial o dziewczynie, ktorej mamusia i ona sama zreszta jest SJ (jest koncowka roku 1974... :P ) Koniec koncow dziewczyna sie oddala od prawdy, wpada z zle towarzystwo itd. choc koniec jest bliski..jest bliski...i na szczescie nie nastepuje w roku 1975 :D
Co dalej to nie wiem, bo ksiazka mnie znudzila :lol:
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#50 jacobbi

jacobbi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2005-11-26, godz. 16:55

Miasteczko South park - w wersji filmowej, była jedna scena, jak świerzo upieczeni zmarli stoją w piekle i cekają na przydział. I wtedy zaczynają się pojawiać pytania wśród oczekujących - dlaczego wogóle znaleźli się w piekle, skoro byli tacy a tacy. I jednen ze zmarłych odzywa się że jest wiernym Świadkiem Jehowy i nie powinno go tu być bo jest wyznawcą prawdziwej religi, na co koleś, który zarządzał procesem przydziału powiedział, że niestety prawidłowa odpowiedź na pytanie która religia jest prawdziwa to MORMONI
i tak was lubię...:)

#51 Yaśmina

Yaśmina

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2005-11-26, godz. 20:29

Witam i pozdrawiam :)

Czytając Wasze wpisy przypomniało mi się ,że dawno temu ;) oglądałam film pt: "Ksiądz". Opowiada on o młodym wikarym ,który po przybyciu do parafii postanawia odwiedzić wszystkich wiernych ( w towarzystwie proboszcza). Oczywiście pomysł okazuje się nietrafiony ponieważ wierni okazują się niezbyt pobożni i jakoś nikt nie kwapi się z tym aby zaprosić pasterzy do domu :D..w końcu obaj księża pukają do mieszkania i.....otwierają im świadkowie Jehowy oczywiście w garniturkach choć to powszedni dzień i właśnie odpoczywają :lol: ...(no ale cóż przykładny świadek śpi w garniturze ,a nóż ktoś się przyśni i trzeba będzie głosić ) :lol: ....
Choć jeszcze wtedy byłam świadkiem to uśmiałam się z tej sceny co niemiara ponieważ znałam reakcję "braci" na księży ,a ci nagle zapraszają ich do domu
:P

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-28, godz. 08:08

właśnie jaka jest ta reakcja?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 Yaśmina

Yaśmina

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2005-11-28, godz. 13:58

właśnie jaka jest ta reakcja?

Nieprzychylna :) ,a w niektórych przypadkach wprost alergiczna...

#54 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-11-29, godz. 14:40

No ja pamiętam jak u nas chodził ksiądz po kolendzie i jeszcze nie wiedział że tu nowi swiadkowie mieszkają. Był zaproszony do mieszkania ale się zdziwił bo zamiast standardowej formułki i pobrania należności musiał rozmawiac o Bogu. Ech, byłem dzieckiem ale pamietam miny tych znudzonych i zawiedzionych ministrantów :D. W nastepnych latach do naszych drzwi nie pukał :) Przypuszczam że zdecydowana wiekszość świadków zaprosiłaby ksiedza do domu w końcu wysmienita okazja by "dać świadectwo".

#55 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-01-25, godz. 12:32

" - Wariat - zapiał Clevinger - Wiesz kto ty jesteś? Jesteś wariat!
-... wspaniały, najprawdziwszy, bombowy, autentyczny cud natury. Jestem bona fide supraman.
- Superman? - krzyknął Clevinger - Ty jesteś superman?
- Supraman - poprawił go Yossarian.
- Panowie, dajcie spokój - uciszał ich zawstydzony Nately - Wszyscy na nas patrzą.
- Jesteś wariat - krzyczał głośno Clevinger ze łzami w oczach - Masz kompleks Jehowy.
- Dla mnie wszyscy są Natanielami.
Clevinger przerwał swoją orację wietrząc jakiś podstęp.
- Kto to jest Nataniel? - spytał
- Jaki Nataniel? - rzucił niewinnie Yossarian.
Clevinger zręcznie ominał pułapkę.
- Według ciebie każdy jest Jehową. Jesteś nie lepszy niż Raskolnikov....
- Niż kto?
-... tak, Raskolnikov, który....
- Raskolnikov!
--- który sądził, że można usprawiedliwić morderstwa staruszki...
- Nie lepszy?
- ... tak, usprawiedliwić... siekierą! Moge ci to udowodnić!
Sapiąc nerwowo Clevinger wyliczał symptomy choroby Yossariana: nieuzasadnione przekonanie, że otaczają go sami wariaci, morderczy popęd do koszenia obcych ludzi z karabinu maszynowego, przekręcania faktów, wyssane z palca podejrzenia, że ludzie go nienawidzą i spiskują, aby go zgładzić''

J. Heller ,,Pragarf 22''

#56 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-25, godz. 13:25

queen zdaje sie miał taka piosenke

: kto chce zyc wiecznie?
czy jakos tak odpowiedz jest jedna oczywiscie sj :))))) no i oczywiscie czesiu niemen dziwny jest ten swiat.......... swiadkowie długi czas uwazali ze czesiu studiuje z nim,i pismo i pod wplywem tegoz wlasnie studium splodzil te piosenkle :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#57 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-25, godz. 13:57

No jest jeszcze jeden motyw w amataroskim filmiku "Wożonko" nakręconym w Gdańsku. Filmik jest dosyć wulgarny i samo odniesienie do Świadków też. Fragment brzmi mniej więcej tak:

-Są tutaj
-Kto??
-Te kuta....
-Jehowi??
- Nie ku.... dresy. Mają dzieciaka.

;)

#58 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-25, godz. 20:17

Qwetry, z pełnym szacunkiem, te interpretacje wydają mi się trochę na wyrost B) . Na koncercie na stadionie Wembley po śmierci Frediego był taki transparent: "Who wants to live forever? Fredie will...". Poza tym ta piosenka była soundtrackiem do filmu, który nijak miał się do interesującej nas tematyki. Jeśli chodzi o Niemena, to bardziej dociera do mnie argument, że był to pewnego rodzaju "prostest song" spłodzony w smętnych czasach Gomółki.
A jeśli jesteśmy już przy piosenkach, to przypomniał mi się song Z. Wodeckiego sprzed lat (chyba nazywał się "Wierzę"). Fragment z pamięci:
Bo ja wierzę, tak bardzo wierzę w nas
Choćby pewna ludzi część
miałaby znów o końcu świata pleść
(...)

Oczywiście nie tylko SJ "plotą o końcu świata", choć kto wie, czy akurat ich autor nie miał na myśli :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#59 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-28, godz. 09:41

Coz, nie ma jak ex siostry robia karerie
Kim Holland nie ma co mowic daleko zaszla:)
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#60 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-22, godz. 20:23

O, znalazłem. Utwór "My World" zespołu Metallica :).


Who's in charge of my head today
Dancin' devils in angels way
It's my time now It's my time now
It's my time now It's my time

Look out motherf**kers here I come
Gonna make my head my home
The sons of bitches tried to take my head
Tried to make me someone else instead

Get 'em out of my head, out of my head
Get 'em out of my head, out of my head
Get 'em out


UWAGA: Cały powyższy wpis jest żartem. Jeżeli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam, a jeżeli nie ma poczucia humoru, to współczuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych