Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co z urodzinami?


  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#81 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2009-02-02, godz. 23:58

Są rzeczy podstawowe i mniej ważne. .....


A wszystkie te rzeczy ustala Ciało Kierownicze, wogóle ciałko wszystko ustala :rolleyes:
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#82 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-03, godz. 05:59

A kogoś to drażni. Wiemy, wiemy. Wszędzie ktoś coś ustala. Nie widzę sensu prowadzić z tego powodu krucjaty :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#83 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-02-03, godz. 09:04

Są rzeczy podstawowe i mniej ważne. Kichanie i obrączki zaliczyłbym do tych mniej ważnych. Na pewno nie warte wykłócania się o to ;)

to tak jak z grzechami, tak? grzech jest "bardziej grzeszny" i "mniej grzeszny". a ten ciężar grzechu w zborach, to kto ustala? Bóg? :huh:

#84 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 09:31

A ja nie jestem pewna czy świadkowie nie obchodzą urodzin i imienin tylko ze względu na pogańskie korzenie. Dick zasłaniasz usta jak ziewasz? Tak?? A wiesz, że ten zwyczaj jest niezgodny z naukami biblijnymi? Kiedyś ludzie ziewając zasłaniali usta, bojąc się, że podczas owego procesu ucieknie z nich dusza.
Oczywiście zaraz zaczniesz tłumaczyć, że teraz wymaga tego kultura, ale tak to możemy dyskutować do us....anej śmierci. Nic nie zmieni faktu, że świadkowie wybierają co wolno, a czego nie. Nie stosują jasnych zasad np: " odrzucamy wszystko co ma pogańskie korzenie". Okazałoby się, że żyć nie mogą.
Lepiej wmówić owieczkom, że urodziny są be. A pewnie chodzi tylko o kolejny, perfidny krok w manipulowaniu. Przecież jest rzeczą nie do pomyślenia, żeby któryś świadek poczuł się wyjątkowo, więc zabrać urodziny, zabrać imieniny, w ogóle pozabierać wszystko, co mogłoby dać przyjemność z bycia człowiekiem i prowadzić jak wytresowanego psa na krótkiej smyczy wts-u.

Użytkownik odeszłam edytował ten post 2009-02-03, godz. 10:00


#85 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 12:59

Lepiej wmówić owieczkom, że urodziny są be. A pewnie chodzi tylko o kolejny, perfidny krok w manipulowaniu.

Oczywiście.Przecież na tym zbudowany jest świat.Na tym zbudowane są wszelakie religie,organizacje itp.
Muszą być "pasterze" i "owieczki" -"pasterze" bez "owieczek" nie mają racji bytu i na odwrót.
Takie życie...niestety...

PS.A propo ustalanych zasad (co jest dobre,a co złe),to przecież wiadomo,ze "pasterze" je tak ustalą,aby czerpać korzyści dla siebie.
Przecież to czysta polityka i trzeba być ślepym ,zeby tego nie zauważyć,trzeba być dokładnie zmanipulowanym,trzeba być jak ten "plankton" ...niestety...

#86 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-03, godz. 13:55

Ale, jakie korzyści mogą mieć pasterze, czy WTS z nie obchodzenia urodzin? Moim zdaniem u świadków w tym przypadku występuje, jakiś rodzaj tradycji, a na tradycję nie ma logicznych wytłumaczeń... Coś jest bo jest, lub czegoś nie ma, bo nie ma...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#87 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 14:08

Ale, jakie korzyści mogą mieć pasterze, czy WTS z nie obchodzenia urodzin?

Urodziny to "kropla w morzu manipulacji" .
"Owieczki" trzeba jakoś "prowadzić",żeby czuły się "bezpiecznie" ,trzeba się nimi "zaopiekować" wprowadzając zakazy i nakazy .

W sumie zastanawiam się ,czemu człowiek daje sobą tak manipulować.
Należenie do jakiejś organizacji ,grupy daje może człowiekowi poczucie bezpieczeństwa,przy odrobinie manipulacji,ze strony "pastrzerzy" może czuć się dowartosciowany ,ważny,bo "wmówią" mu,ze reszta świata ,kiedy nie bedzie przestrzegała pewnych ustalonych zasad ,zginie w "ogniu piekielnym",a oni zostaną ocaleni.
Nad takimi sposobami manipulacji pracuje z pewnością sztab psychologów,których celem jest dokładnie "sprać" mózgi "owieczek".
Oczywista oczywistość,ze do "owieczek" nie dotrą żadne racjonalne tłumaczenia.
I to tyczy się nie tylko organizacji ŚJ rzecz jasna....

#88 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-02-03, godz. 16:21

Bo ludzie od zawsze mieli rzadze wladzy :)

A wladza uzaleznia.

#89 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 17:20

Bo ludzie od zawsze mieli rzadze wladzy :)

A wladza uzaleznia.


O właśnie! I pewnych rzeczy się nie przeskoczy :)
Jesli się ktoś zgadza być "owieczką" i dobrze jest nią być,to przecież głową muru nie przebije się :)

#90 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-03, godz. 17:37

to tak jak z grzechami, tak? grzech jest "bardziej grzeszny" i "mniej grzeszny". a ten ciężar grzechu w zborach, to kto ustala? Bóg? :huh:

Starsi, w końcu to postanowienie Boże, nie ludzkie. Bunt przeciwko Bozym decyzjom jest dziecinny.

Urodziny to "kropla w morzu manipulacji" .
"W sumie zastanawiam się ,czemu człowiek daje sobą tak manipulować.
I to tyczy się nie tylko organizacji ŚJ rzecz jasna....


Każda wypowiedź jest jakąś formą manipulacji bo ma wpływać na czytającego. Również Twoja.
A jeżeli sprawa dotyczy nie tylko ŚJ, to tym bardziej o co Ci chodzi ?
To znaczy że masz żal o to do całej ludzkości zorganizowanej ?
Hm.. dziwne, bardzo dziwne.

Ale, jakie korzyści mogą mieć pasterze, czy WTS z nie obchodzenia urodzin?

Owieczki mają jakieś drobne oszczędności z tego tytułu ;) Fajnie. Brawo pasterze ŚJ !

Oczywiście.Przecież na tym zbudowany jest świat.Na tym zbudowane są wszelakie religie,organizacje itp.
Muszą być "pasterze" i "owieczki" -"pasterze" bez "owieczek" nie mają racji bytu i na odwrót.
Takie życie...niestety...
PS.A propo ustalanych zasad (co jest dobre,a co złe),to przecież wiadomo,ze "pasterze" je tak ustalą,aby czerpać korzyści dla siebie.
Przecież to czysta polityka i trzeba być ślepym ,zeby tego nie zauważyć,trzeba być dokładnie zmanipulowanym,trzeba być jak ten "plankton" ...niestety...


Dlaczego niestety ? Fajnie że są pasterze. Nie wszystkie owce muszą być geniuszami. Zresztą to może być męczące. A jak ludzie pomagają jeden drugiemu to i Bóg się cieszy.

O właśnie! I pewnych rzeczy się nie przeskoczy :)
Jesli się ktoś zgadza być "owieczką" i dobrze jest nią być,to przecież głową muru nie przebije się :)


A można też być koziołkiem .. matołkiem :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#91 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-02-03, godz. 17:46

A można też być koziołkiem .. matołkiem :)


i takimi najbardziej można manipulować a jak jeszcze nie będzie myślał to jeszcze lepiej.
pozdrawiam Andrzej

#92 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 17:49

A można też być koziołkiem .. matołkiem :)


Albo "planktonem" -jak już kto woli :)

Użytkownik ninaw edytował ten post 2009-02-03, godz. 17:50


#93 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-03, godz. 17:50

i takimi najbardziej można manipulować a jak jeszcze nie będzie myślał to jeszcze lepiej.


Wiesz to z autopsji czy z obserwacji ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#94 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-02-03, godz. 17:52

Wiesz to z autopsji czy z obserwacji ?


z obserwacji i to bardzo bliskiej.
pozdrawiam Andrzej

#95 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-03, godz. 17:54

Albo "planktonem" -jak już kto woli :)


Nawet plankton istnieje w określonym celu. Ale przyrównywnie innych ludzi do planktonu uważam za przejaw pychy. Takie jest moje zdanie.

z obserwacji i to bardzo bliskiej.


A to spoko, bo byłem prawie pewien że z autopsji, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu ;)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#96 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 18:01

Dlaczego niestety ? Fajnie że są pasterze. Nie wszystkie owce muszą być geniuszami. Zresztą to może być męczące. A jak ludzie pomagają jeden drugiemu to i Bóg się cieszy.

No oczywiście,ze fajnie :) Bo tak jest skonstruowany świat.
Są "pasterze" i "owieczki" .
Jedna "grupa" nie może istnieć bez drugiej.
"Pasterze" czerpią korzyści z "owieczek" ,a "owieczki" w zamian dostają "wikt i opierunek" :)
Nie wszyscy przecież posiadają zdolność samodzielnego myslenia,jak i zdolność podejmowania decyzji dotyczących własnego życia.
Jest wbród ludzi,którzy wolą swoje własne życie złozyć w rękach obcych ludzi,aby uniknąć odpowiedzialnosci za własne postępowanie.
Dzięki nim właśnie egzystują "pasterze" (czyt. "elita" ) :)

Ale przyrównywnie innych ludzi do planktonu uważam za przejaw pychy.

Bez obaw.Nie cechuje mnie pycha :)
Jestem świadoma tego,ze zewsząd otaczają nas manipulanci,wiec ja pewnie też jestem manipulowana (vide reklamy,TV,Internet itd. )
Jednak trzeba być tego świadomym i jak tylko się da unikać manipulantów.

PS.Rozumiem,ze jesteś Świadkiem Jehowy? :)

#97 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-03, godz. 18:08

[...]

No oczywiście,ze fajnie :) Bo tak jest skonstruowany świat.
Są "pasterze" i "owieczki" .
Jedna "grupa" nie może istnieć bez drugiej.
"Pasterze" czerpią korzyści z "owieczek" ,a "owieczki" w zamian dostają "wikt i opierunek" :)
Nie wszyscy przecież posiadają zdolność samodzielnego myslenia,jak i zdolność podejmowania decyzji dotyczących własnego życia.
Jest wbród ludzi,którzy wolą swoje własne życie złozyć w rękach obcych ludzi,aby uniknąć odpowiedzialnosci za własne postępowanie.
Dzięki nim właśnie egzystują "pasterze" (czyt. "elita" ) :)

Bez obaw.Nie cechuje mnie pycha :)
Jestem świadoma tego,ze zewsząd otaczają nas manipulanci,wiec ja pewnie też jestem manipulowana (vide reklamy,TV,Internet itd. )
Jednak trzeba być tego świadomym i jak tylko się da unikać manipulantów.

PS.Rozumiem,ze jesteś Świadkiem Jehowy? :)


Nie wiem o jakich korzyściach pasterzy wspominasz.
Nie mogę zdradzić swojego wyznania. Mogłabyś mną manipulować :)

Użytkownik jb edytował ten post 2009-02-03, godz. 22:40


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#98 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 18:34

Nie wiem o jakich korzyściach pasterzy wspominasz.

Nieszkodzi :) .Może się kiedyś dowiesz .Jestem zdania,ze pewnych rzeczy sie nie przeskoczy ,trzeba dać naturze pierszeństwo i czekać,aż czas sam rozwiąże pewne zagadki :)

Użytkownik ninaw edytował ten post 2009-02-03, godz. 18:35


#99 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-03, godz. 22:17

myślę że zakaz urodzin i imienin ma za zadanie zerwać dotychczasowe więzi ze świecką rodzina i znajomymi aby powstałą w ten sposób pustkę zapełnić zajęciami teokratycznymi.

tu jest "korzyść" ciała kierowniczego z ustanawiania zakazu imienin i urodzin.

--
Odświeżam wątek. Proszę o trzymanie się tematu. Dalsze zagadnienia omawiajmy w oddzielnych wątkach. Moderator


#100 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-03, godz. 22:43

Gdyby był zapisany jakiś wzór z Pism, prócz wieloznacznego i niepewnego przykładu dzieci Hioba, Świadkowie pewnie chętnie by to zaakceptowali, a tak.. nic na to nie wskazuje. A jest wręcz odwrotnie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych