Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Internetowa i jej rozwój


32 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2005-09-08, godz. 23:53

Od czasu powstania wyszukiwarki biblijnej (http://apologetyka.com/biblia) otrzymywałem sporo maili od zadowolonych użytkowników. Aby jednak ułatwić gromadzenie uwag, sugestii, może dyskusji, udostępniam niniejsze forum. Dlaczego razem z forum o Świadkach Jehowy? Po prostu z przyczyn technicznych, tak było dla mnie po prostu najwygodniej.

#2 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2005-09-14, godz. 20:51

Dlaczego wyszukiwarka nie chce znaleźć 1Kronik 1:18 w Septuagincie?

#3 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-09-15, godz. 16:29

W moim Firefoksie mam koło pasku adresu pole tekstowe w którym mogę wpisać tekst wyszukiwany następnie przez Google - może zrobić coś podobnego tylko, że do Biblii Internetowej?

Jaka baza danych jest wykorzystywana w BI [MySQL, PosgreSQL, Oracle]?

Czy BI będzie kiedyś udostępniona na licencji OpenSource?

Może wersja offline BI? [poprzez ODBC]
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#4 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2005-09-21, godz. 20:58

Dlaczego wyszukiwarka nie chce znaleźć 1Kronik 1:18 w Septuagincie?

Jak widzę są jakieś przeskoki w numeracji. :( Źródło pochodzi bodajże z SWORD Project. Tam są pliki w różnym stanie.

Nowa wersja wyszukiwarki która przygotowuję będzie większość tekstów miała prosto z Bible Works 6, czyli powinny być bardzo wysokiej jakości. To będzie się niestety wiązać ze zmianą funkcjonalności, bo Bible Works wymaga zainstalowania sobie czcionek do greki i hebrajskiego. Ale są do pobrania za friko z ich strony. A dla osób dociekliwych to będzie chyba ważniejsze aby tekst był wysokiej jakości mimo takiego utrudnienia.

#5 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2005-09-21, godz. 21:07

W moim Firefoksie mam koło pasku adresu pole tekstowe w którym mogę wpisać tekst wyszukiwany następnie przez Google - może zrobić coś podobnego tylko, że do Biblii Internetowej?

Jaka baza danych jest wykorzystywana w BI [MySQL, PosgreSQL, Oracle]?

Czy BI będzie kiedyś udostępniona na licencji OpenSource?

Może wersja offline BI? [poprzez ODBC]

Wykorzystuję MySQL 4.1 z natywnym kodowaniem utf-8.

Mam w planach wypuszczenie wersji RSS aby można było sobie zamontować pasek w Firefoksie lub jako wstawkę na inny serwis. Ale to będzie już w nowej wersji. Nie chcę specjalnie rozgrzebywać kodu starej wersji (poza eliminowaniem jakichś błędów rzecz jasna)

O wersji offline też myślałem, ale wpierw muszę doprowadzić do porządku nową wersję aby była modularna i łatwa w rozbudowie. Nowa wersja nie będzie w PHP tylko w Pythonie lub Ruby.

Open source na razie nie planuję ale też nie wykluczam w przyszłości, jak kod będzie bardziej dopracowany do dodawania nowych funkcji.

#6 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-09-24, godz. 20:19

Jak w liście wybieralnej ustawię sobie pewien przekład (nie polski) w wyświetlaniu interlinearnym i wyświetlę poszukiwany werset, to lista ta wraca do stanu początkowego. Muszę więc znowu przesunąć paskiem do zaznaczonego przekładu biblii. Czy można to jakoś ulepszyć? Po dłuższym czasie staje się to denerwujące. B)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#7 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2005-09-24, godz. 22:00

Jak w liście wybieralnej ustawię sobie pewien przekład (nie polski) w wyświetlaniu interlinearnym i wyświetlę poszukiwany werset, to lista ta wraca do stanu początkowego. Muszę więc znowu przesunąć paskiem do zaznaczonego przekładu biblii. Czy można to jakoś ulepszyć? Po dłuższym czasie staje się to denerwujące. B)

Hmm, nie za bardzo rozumiem. Wpisałem dla przykładu J 1:1-4 potem trzymając klawisz Ctrl wybrałem kilka przekładów i wcisnąłem przycisk szukaj. Wersety się wyświetlają oraz jest podtrzymywane ich zaznaczenie na liście...

#8 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-09-25, godz. 06:06

Tak, rzeczywiście nie wszystko klarownie opisałem. Może przykład:

Proszę wybrać sobie np. przekład King James Version i wpisać do wyszukania jakiś dowolny werset. Wyszukarka znajdzie, ale ponieważ suwak listy wybieralnej wróci do pozycji pierwotnej sam pasek podświetlenia przekładu zniknie z pola widzenia. Trzeba znowu przesunąć suwak listy rozwijalnej do dołu aby dojść do elementu wybranego. Czy teraz wiadomo gdzie problem?

:P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#9 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2005-09-26, godz. 17:18

Tak, rzeczywiście nie wszystko klarownie opisałem. Może przykład:

Proszę wybrać sobie np. przekład King James Version i wpisać do wyszukania jakiś dowolny werset. Wyszukarka znajdzie, ale ponieważ suwak listy wybieralnej wróci do pozycji pierwotnej sam pasek podświetlenia przekładu zniknie z pola widzenia. Trzeba znowu przesunąć suwak listy rozwijalnej do dołu aby dojść do elementu wybranego. Czy teraz wiadomo gdzie problem?

:P

O ile dobrze rozumiem, to chcesz aby jakiś kod javascript (bo w html tego się nie da zrobić) przescrollował w dół listę zaznaczonych przekładów aby je było widać? Pomijając problemy techniczne, to nie ma sensu z jednej przyczyny: co się stanie jak zaznaczysz 1 przekład u góry, jeden w śroku i jeden z końca? To się po prostu nie mieści w okienku bo lista przekładów jest dosyć długa i na to nie ma rady. Ale zaznaczone powinno być. Jak przewiniesz suwak to powinno być podkreślone to co było zaznaczone do szukania.

Można być może wymyśleć jakiś inny sposób wizualizacji zaznaczonych przekładów. Może w ogóle zrezygnować z combobox na rzecz wyskakującego okienka gdzie można zaznaczać checkboxami. Po zaznaczeniu by się schowało a na stronie byłaby lista tego co zaznaczone. Ma ktoś lepszy pomysł?

#10 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-09-26, godz. 17:21

A można zrobić, żeby po prostu suwak nie zmieniał pozycji, tzn. został cały czas na swoim miejscu po wyszukaniu wersetu?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#11 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2005-09-27, godz. 20:42

A można zrobić, żeby po prostu suwak nie zmieniał pozycji, tzn. został cały czas na swoim miejscu po wyszukaniu wersetu?

Nie wiem czy to się da zrobić. Trzeba byłoby pobawić się JavaScriptem a i tak żadna pewność że to będzie działać na innych przeglądarkach.

#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-11-12, godz. 13:18

Aby jednak ułatwić gromadzenie uwag, sugestii, może dyskusji, udostępniam niniejsze forum.

Zgłoszenie z PM:


Biblia internetowa v4.8.1, 2005-11-12 14:31

--
Mt 20:28 WH „ωσπεϿ ο υιος του ανθϿωπου ουκ ηλθεν διακονηθηναι αλλα διακονησαι και δουναι την ψυχην αυτου λυτϿον αντι πολλων”

Mt 20:28 GerLut „gleichwie des Menschen Sohn ist nicht gekommen , daߠer sich dienen lasse, sondern daߠer diene und gebe sein Leben zu einer Erl?g für viele .”
--

Biblia internetowa v4.8.1. zle wyswietla niektore litery greckie jak i niemieckie. Prosze o pomoc!


.jb

#13 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-11-24, godz. 16:30

Ad Biblia internetowa v4.8.1 .


Istotnie, w miejscu gr literki małe ,,r", wyświetlany jest znak ,, ?"



ben-salem

#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-05, godz. 22:44

Zgłoszenie z PM:


1 tes 3:13, 2005-12-05 21:55

W biblii internetowej nie mozna znalezc wersetu 1 Tes 3:13 z Biblii Warszawskiej, chociaz istnieje on w innych bibliach


.jb

#15 Guest_Guest_dziadek_*

Guest_Guest_dziadek_*
  • Goście

Napisano 2006-01-03, godz. 16:59

Dlaczego wyszukiwarka na http://apologetyka.com/biblia/ nie może odnaleźć ewangelii św. Łukasza?

#16 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-04, godz. 10:50

Natomiast dzisiaj widzę, że wysukiwarka nic nie wyszukuje. Wpisuję wszystko zgodnie z instrukcją (np. Łk .1:76).

#17 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-02-04, godz. 02:35

Natomiast dzisiaj widzę, że wysukiwarka nic nie wyszukuje. Wpisuję wszystko zgodnie z instrukcją (np. Łk .1:76).

Użyj Lk 1:76. Widocznie polskie znaki w odnośniku nie działają...

#18 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-02-26, godz. 05:57

Naprawiłem możliwość używania polskich znaków w odnośnikach. Np. Łk

#19 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-02-26, godz. 18:26

Biblia internetowa v4.8.1. zle wyswietla niektore litery greckie jak i niemieckie. Prosze o pomoc!

Już naprawione w wersji 4.8.3.

#20 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2007-08-06, godz. 18:38

Dlaczego nie można znaleźć Prz 23:23 w Septuagincie a wersety okalające tak!

Kiedy pojawią się apokryfy dla Septuaginty?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych