Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strona anty-SJ pozwana


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-10, godz. 16:23

Przypadkowo natrafiłem, może dla kogoś będzie to interesujące:

Powiadomienie - dokument

Jeśli dokument jest prawdziwy, to wygląda na to, że właściciel quotes.watchtower.ca, dość znanej strony anty-ŚJ, został pozwany przez Strażnicę.

Nie pamiętam podobnego wcześniejszczego przypadku, więc może byłby to precedens...

Pozdrawiam,
Matuzalem

#2 SS

SS

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:Lędziny

Napisano 2005-09-10, godz. 17:16

Kiedy mozemy sie wobec tego spodziewac, ze rowniez to forum jak i strona pana Iszbina, zostanie pozwana do sadu?

#3 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-09-11, godz. 13:20

czy macie problemy z wejściem na tą strone mi się podwiesza komputer i wiatrak się włącza i przez "menadzera zadań" muszę tą stronę kasować, może jakiś WIR............ :D ?

:)

#4 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-11, godz. 13:24

czy macie problemy z wejściem na tą strone mi się podwiesza komputer i wiatrak się włącza i przez "menadzera zadań" muszę tą stronę kasować, może jakiś WIR............ :D ?

:)

U mnie jest OK. B)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#5 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-11, godz. 14:26

To jest tiff, przegladarka moze miec problemy zeby to otworzyc i wiesza sie pewnie przez to...

#6 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-09-11, godz. 14:29

Nie pamiętam podobnego wcześniejszczego przypadku, więc może byłby to precedens...

Była ponad rok temu podobna akcja z witryną Dirtclod. Amerykanskie WTS pozwało ich do sądu za nielegalne umieszczenie książek i całego kompletu listów do starszych. Po długiej walce, strona zniknęła, a część materiałów zostało przeniesionych na Escape From Watchtower.

Prawde mówiąc, ja też 2 lata temu otrzymałem maila z pogróżkami od brata Kalisza z Nadarzyna, że pozwą mnie za naruszenie praw autorskich, ale jak do tej pory cisza. Może planują jakąś zmasowaną akcje? Zawsze to taniej :)

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#7 Katarzyna

Katarzyna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wołów

Napisano 2005-09-21, godz. 13:14

Wiadomość najnowszą można przeczytać tutaj

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-21, godz. 13:49

Nie wiem jak to jest w Stanach, ale polskie przepisy określają, że o ile podajesz źródło, możesz cytować do woli :) . Choć zamieszczanie np. skanu publikacji może być lekkim nagięciem prawa. Z ilustracjami sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana; w zasadzie przy każdej publikacji trzeba mieć zgodę autora albo właściciela praw autorskich.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby upowszechniać straszakowe "rodzynki" :P .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-09-21, godz. 18:06

Wiadomość  najnowszą można przeczytać tutaj

Przeczytałem. Wydaje mi się, że WTS się wygłupiło, ale poczekajmy na wyrok. Swoją drogą fajnie ujęli w pozwie, że przez to co sami nabazgrali Towarzystwo: ''cierpi szkody z powodu utraty reputacji i dobrego imienia.'' Nieźle, chyba powinni wytoczyć proces samym sobie:)))

#10 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-09-25, godz. 01:14

Taka przesadna reakcja jest chyba wynikiem mentalności "oblężonej twierdzy".Nie wszyscy kochaja ŚJ ale chyba nie muszą, zas obrona przed kazdym atakiem i to " uprzedzająca" powoduje śmieszne sytuacje. Mnie byłoby głupio. <_<
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#11 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-25, godz. 11:21

wg polskiego prawa cytować można, ale czy można kompilować i przechwywać suche cytaty, tego nie jestem pewny. Gdybyś napisał: "znalazłem ciekawostkę (...) to mnie zaciekawiło (...) zwróć uwagę na (...)" wtedy byłoby ok. A gdybyś wydał publikację, w której "zacytujesz" sobie w całości najnowszy bestseler na rynku, to nawet jeśli podasz źródło, będziesz odpowiadać przed sądem.

Napewno cytowanie 1 akapitu nie jest przestępstwem i napewno przytoczenie całej książki już jest. Gdzie leży granica? nie mam pojęcia.

Korzystając z niejasności WTS doszedł do wniosku, że 100.000 usd piechotą nie chodzi, ale nie chodzi mu o kasę, tylko chodzi o zastraszenie innych, aby nie publikowali nic przeciwko ŚJ. Dla nich te 100.000 $ to jest jak splunąć, dla zwykłego śmiertelnika to czasami więcej niż dorobek całego życia. Zamęczanie oponentów wyrokami sądowymi, stosują scjentolodzy, a teraz chyba ŚJ poszli w ich ślady.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-09-25, godz. 13:41

W polskim prawie można podawać materiały do woli jeśli są podane źródła. Każdy to powie kto pisał prace licencjacką, inż, mgr, czy doktorską itp Wolność słowa jest i nie ma plagiatu przy tym.

Pozdrawiam
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-13, godz. 07:55

a poza tym w większości wypadków chodzi tu o książki z których autor lub wydawnictwo czerpie zyski! a o ile mi wiadomo ponoć jehowicie szmatławce są za darmo?! zzyli moim zdaniem niczym się nie różnią od gazet reklamowych, które znajdujemy na wycieraczkach naszych drzwi!? A jeżeli by WTS otrzymało w końcu to odszkodowanie, to mam nadzieje, że znajdzie się ktoś, kto udowodni że szmatławce nastawione są na przynoszenie zysków, więc rodzą skutki fiskalne ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#14 PASTOR

PASTOR

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano 2005-11-28, godz. 09:40

Prawde mówiąc, ja też 2 lata temu otrzymałem maila z pogróżkami od brata Kalisza z Nadarzyna


To brat Kalisz jeszcze żyje? Pamiętam, miałem z nim ponad 10 lat temu studium Biblii na podstawie "Będziesz mógł żyć wiecznie...". Był wtedy nadzorcą podróżującym :)

#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-27, godz. 12:00

Właściciel strony zdecydował się na zawarcie porozumienia link. Strona została zamknięta, a prawo do korzystania z domeny Watchtower.ca przekazano Towarzystwu Strażnica.

Z inicjatywy internautów powstał mirror witryny: link <02.01.06, aktualizacja: strona nie jest dostępna, inny mirror: link>
.jb

#16 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-01-02, godz. 19:12

jb.. link nie działa..
błąd mi wyskakuje..
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#17 yaslaw

yaslaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-01-02, godz. 19:25

Mirrory rownież są zamykane..

Obecnie strona jest dostępna tutaj


A może my również będziemy mogli hostować ten mirror ?? Co na to Aadminstrator?
Lantisie?

#18 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-04, godz. 13:07

Mirrory rownież są zamykane..


Tylko pytanie: dlaczego?

A może my również będziemy mogli hostować ten mirror ?? Co na to Aadminstrator?
Lantisie?


Nie wiem czy jest sens. To angielska strona, więc polskim użytkownikom na niewiele się zda. A skoro istnieją już mirrory to na razie nie istnieje taka potrzeba. Możnaby pomyśleć nad polską wersją takiego serwisu. Niestety - pomysły są, ale ludzi nie ma.

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#19 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-26, godz. 10:11

Pewne kłopoty związane z zarzutem naruszania praw autorskich miała także rosyjska witryna publikująca wewnętrzne materiały i dokumenty TS: http://www.allistinawt.by.ru
Jej właściciel, który nadal jest świadkiem Jehowy, prowadził swój serwis od roku. Jednak teraz strona została zamknięta i rozgląda się właśnie za nowym hostingiem.

Wątek na forum JWD: link
.jb

#20 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-26, godz. 10:56

Chętnie dowiedziałbym się na jakiej podstawie strona została zamknięta. Konkretnie.

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-06-26, godz. 10:56

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych