Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dusza - Łk 23:43


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 21:16

Mirku, nie mam z kim podzielić się, to z tobą.
Znalazłem ładny tekst na coś w rodzaju „Księgi Życia”.
1 Sam. 25:29
A jeśli powstanie ktoś, aby cię prześladować i nastawać na twoje życie, to niechaj życie mojego pana będzie przechowane w wiązance żyjących u Pana, Boga twego, życie zaś twoich wrogów niechaj wyrzuci, jak z samego środka procy.(BW)
Jeśli natomiast ktoś powstanie, aby cię prześladować i czyhać na twe życie, niech dusza pana mojego będzie dobrze zamknięta w woreczku życia u Pana, Boga twojego, życie zaś wrogów niech wyrzuci przy pomocy wydrążenia procy.(BT)
Jeśliby jednak znalazł się ktoś, kto by czyhał na twoje życie, to niech życie mojego pana ma w swej szczególnej opiece Jahwe, twój Bóg; niech będzie starannie strzeżone w zamkniętym skarbcu życia. Życie zaś twoich wrogów niech Jahwe odrzuci od siebie jak kamień wyrzucony z procy.(B w-p)

Tylko nie pisz, że to kolejny dowód na nieśmiertelność! :o

#22 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-14, godz. 22:11

henryku pozwolisz

witaj mirku

QUOTE    Śmierć jest stanem niebytu.


    Henryku, zaprzeczasz w tym momencie Pismu Świętemu!. Gdyby tak było jak mówisz, to dlaczego Jezus powiedział o zmarłym Łazarzu, że śpi?


wiec przyblizmy sytuacje

J 11:1-24 Br „Był chory pewien człowiek, imieniem Łazarz, mieszkający w Betanii razem z Marią i jej siostrą Martą.(2) To właśnie ta Maria namaściła Pana olejkiem i swoimi włosami otarła Jego nogi. Chory Łazarz był jej bratem.(3) Otóż obie siostry kazały powiedzieć Jemu: Panie, zachorował ten, którego Ty kochasz.(4) Lecz Jezus usłyszawszy to powiedział: Ta choroba nie grozi śmiercią, ale przyczynia się do powiększenia chwały Bożej, aby dzięki niej Syn Boży zyskał większą chwałę.(5) Jezus kochał Martę i jej siostrę oraz Łazarza.(6) Jednakże choć dowiedział się o jego chorobie, jeszcze przez dwa dni nie wyruszył z miejsca.(7) Dopiero potem powiedział do swoich uczniów: Chodźmy znów do Judei.(8) Rzekli na to uczniowie: Nauczycielu, dopiero co Żydzi usiłowali Cię ukamienować i znów chcesz tam iść?(9) Lecz Jezus odpowiedział: Czyż dzień nie składa się z dwunastu godzin? Jeśli ktoś porusza się za dnia, nie upadnie, ponieważ widzi światło tego świata.(10) Lecz jeśli ktoś chodzi nocą, potknie się, ponieważ brak mu światła.(11) Powiedziawszy to dodał za chwilę: Nasz przyjaciel Łazarz zasnął, lecz idę, żeby go obudzić.(12) Rzekli tedy do Niego uczniowie: Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje.(13) Jezus mówił jednak o śmierci, a oni sądzili, że ma na myśli zwykły sen.(14) Wtedy Jezus powiedział im już wprost: Łazarz umarł.(15) Ja jednak cieszę się, że Mnie tam nie było. Chodzi bowiem o was, żebyście mogli uwierzyć. Idźmy teraz do niego.(16) A Tomasz, zwany inaczej Didymos, rzekł do współuczniów: Chodźmy także i my, żeby razem z Nim umrzeć.(17) Kiedy zaś przybył Jezus na miejsce, Łazarz już od czterech dni znajdował się w grobie.(18) Betania była oddalona od Jerozolimy około piętnastu stadiów.(19) Wielu Żydów przybyło jeszcze przedtem do Marty i Marii, żeby im współczuć z powodu śmierci brata.(20) Gdy zaś Marta dowiedziała się, że nadchodzi także Jezus, wybiegła Mu na spotkanie. A Maria pozostała w domu.(21) Rzekła tedy Marta do Jezusa: Panie, gdybyś tu był, nie umarłby mój brat.(22) Wiem jednak i teraz, że Bóg sprawi wszystko, o co tylko Go poprosisz.(23) Rzekł do niej Jezus: Twój brat zmartwychwstanie.(24) Odpowiedziała Marta: Wiem, że zmartwychwstanie, [ale dopiero] podczas zmartwychwstania w dniu ostatecznym.”




Jezus mowi lazarz ZMARL

a szatan mowi ze nie
przypomnij sobie co powiedzial do ewy
napewno nie umrzecie


Rzekł do niej Jezus: Twój brat zmartwychwstanie.(24) Odpowiedziała Marta: Wiem, że zmartwychwstanie, [ale dopiero] podczas zmartwychwstania w dniu ostatecznym.” [/B]


kiedy mial zmartwychwstac i po co przeciez zyl


J 11:44 Br „I wyszedł zmarły, mając ręce i nogi obwiązane opaskami, a twarz zawiniętą w chustę. Rozkazał tedy Jezus: Uwolnijcie go z więzów i pozwólcie mu chodzić.”

a lazarz opowiadal jak tam bylo ciekawie!!!
swoja droga czy nie nauczacie ze czlowiek otrzymuje nagrode natychmiast po smierci? mirku gdzie byl lazarz niebie ? czysccu? czy piekle?




jego ciało umarło, ale jego EGO, czyli jego dusza, żyła nadal.




co to jest ego?



Żywi wiedzą przynajmniej tyle, że umrą, podczas gdy umarli nie wiedzą już nic. Nie mogą liczyć na żadną zapłatę, bo zaginęła o nich wszelka pamięć.(6) Ich miłość, nienawiść, zawiść - wszystko to już minęło. Nie będą już nigdy uczestniczyć w tym wszystkim, co dzieje się pod słońcem.


Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”

I jak pogodzisz to też z drugim fragmentem bilblijnym:

    Rz 4:17 Bw „jak napisano: Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów, zapewniona przed Bogiem, któremu zaufał, który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.”


co chcesz przez ten cytat powiedziec

nie widzisz
który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.” a jak nie ozywi to ty i tak bedziesz zyl bo przecierz jestes nie smiertelny



Według Twojego poglądu, zmartwychwstanie byłoby ponownym stwarzaniem na nowo, biblia jednak temu zaprzecza! Śmierć nie jest bowiem stanem niebytu.



to co powiesz na to


Flp 3:21 Bw "który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może."


Lk 20:37 Bw "A że umarli wzbudzeni będą, to i Mojżesz zaznaczył przy krzaku gorejącym, gdy nazywa Pana Bogiem Abrahama i Bogiem Izaaka, i Bogiem Jakuba."

1Kor 15:32 Bw "Jeśli ja na sposób ludzki walczyłem z dzikimi zwierzętami w Efezie, jaki z tego dla mnie pożytek? Jeśli umarli nie bywają wzbudzeni, jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy."


1Kor 15:52 Bw "w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni."


Kol 2:12 Bw "Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych." a do tego ostatniego tekstu co by bylo z Jezusem gdyby Go BOg nie wzbudzil.


Czyli jednak coś istnieje! Jak się to nazywa? Istnieje informacja, o której pisałem moje dwa posty wcześniej. A informacja to dusza ludzka - tak jak tam mówiłem. Czyli dusza ludzka istnieje dalej po śmierci człowieka.



a slyszales cos takiego jak ksiazeczka zycia
Ap 20:12 Bb "I widziałem umarłe wielkie i małe stojących przed oblicznością Bożą, a otworzone są księgi i drugie księgi otworzone są, to jest, księgi żywota. I byli osądzeni umarli wedle tych rzeczy, które były napisane w księgach podług uczynków ich."
Ap 20:15 Bb "A który nie jest znalezion napisany w księgach żywota, wrzucon jest w jezioro ognia."



O tym tu nie rozmawiamy! Rozmawiamy tylko, czy człowiek po śmierci dalej istnieje. I musimy dojść do wniosku, że jednak tak. Nawet koncepcja "żyjemy w pamięci u Boga" zakłada istnienie nieśmiertelnego pierwiastka u człowieka. Przeciwnikom biblijnej nauki o duszy nieśmiertelnej nie uda się tego problemu inaczej rozwiązać, jak jednak uznać, iż śmierć nie jest stanem niebytu, człowiek nadal istnieje, żyje w pamięci u Boga!



mirku a jak sie to cos w czlowieku znalazlo to cos co nie umiera?

skad jest w czlowieku dusza niesmiertelna pismo twierdzi ze jedynie Bog jest niesmiertelny a ta niesmiertelosc dal takze Synowi

1Tm 6:16 Bw "jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen."


[J 5:26 Bg „Albowiem jako Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, aby miał żywot w samym sobie.”



żyjemy w pamięci u Boga"

czyli uproszczona wersja henryka ;)

Zgodzę się z Tobą, że ta „część” człowieka, czyli jego czyny (może nawet zapis DNA  ), „istnieją” u Boga.



a teraz dobranoc
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#23 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 06:57

Albo nie zrozumieliście albo ja tłumaczę za zbyt zawile, ew. myślę zbyt skomplikowanie. Może jeszcze raz:

Tylko nie pisz, że to kolejny dowód na nieśmiertelność

Oczywiście, że tak! Henryku, co jest zapisane w księdze życia? Jak się nazywa ten składnik człowieka? Masz do wyboru trzy rzeczy: ducha, duszę lub ciało.

Jezus mowi lazarz ZMARL

Jezus mówił, że Łazarz śpi. Wyjaśnił dopiero później uczniom dokładnie, że Łazarz umarł, gdy nie zrozumieli o co mu chodzi! Czyli śmierć jest snem, a człowiek jak śpi, to żyje, istnieje. Czyli również i Łazarz żył, i dlatego Jezus powiedział, że idzie go obudzić.

J 11:11-14 Bw „To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.(12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie.(13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie.(14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł,”

Nie jest to jedyny fragment:

Mt 9:24 Bw „rzekł: Odejdźcie, bo nie umarła dziewczynka, lecz śpi. I naśmiewali się z niego.”

Jezus wiele razy na ziemi, dawał do zrozumienia, że człowiek po śmierci nadal egzystuje. Czy uznasz go za szatana?

Mk 9:1 Bw "I mówił im: Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy."

J 8:52 Bw "Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki."

J 11:25-26 Bw „Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.(26) A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?”


kiedy mial zmartwychwstac i po co przeciez zyl

Miał zmartwychwstać do życia w ciele. Mam wrażenie, że wogóle nie rozumiesz nauki o zmartwychwstaniu ciał!

a lazarz opowiadal jak tam bylo ciekawie!!!

Pawle, nie mówimy o świadomości po śmierci, tylko o stanie umarłych: żeby zmartwychwstać, trzeba istnieć (chociażby w pamięci u Boga). W przeciwnym razie nie jest to zmartwychwstanie tylko powołanie do bytu. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz werset:

Rz 4:17 Bw „jak napisano: Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów, zapewniona przed Bogiem, któremu zaufał, który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.”

A mam takie jeszcze pytania: Co to jest zmartwychwstanie? Co to jest powołanie do bytu? Jak można ożywić to, co nie istnieje?

Całe Pismo Święte przyrównuje śmierć do głębokiego snu. A sen NIGDY nie oznacza stanu niebytu. Ten kto śpi ZAWSZE żyje, istnieje.

swoja droga czy nie nauczacie ze czlowiek otrzymuje nagrode natychmiast po smierci?

Wtedy jeszcze niebo było dla zmarłych nieosiągalne, ponieważ Jezus jeszcze nie oddał swojego życia dla naszego zbawienia. Dopiero po swojej śmierci zabrał dusze do nieba.

Hbr 12:23 BT „do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,”

mirku gdzie byl lazarz niebie ? czysccu? czy piekle?

Poszedł do krainy umarłych! Jak mozna pójść do krainy umarłych jak się nie istnieje? Co poszło do krainy umarłych? Jak się nazywa ten składnik człowieka?

co to jest ego?

Widzisz, mamy tutaj naoczny przykład, że krytykujesz nauki, których nie znasz. Mam do Ciebie wobec tego pytanie: co to jest dusza? Co to jest śmierć? Co to jest zmartwychwstanie? co to jest stwarzanie? Jak odpowiesz poprawnie na te pytania, to odkryjesz, że nie ma zmartwychwstania bez nieśmiertelnej duszy ludzkiej!

Przytoczyłeś też werset z księgi Kaznodzieji, ale sam nie wiem, czy go rozumiesz:

Koh 9:10 Bw „Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”
O jaką krainę umarłych tutaj chodzi? Tam właśnie przebywają umarli. Biblia NIGDZIE nie podaje, że umarłych nie ma!!

to co powiesz na to

Podane przez Ciebie wersety mówią o zmartwychwstaniu ciał. Te wersety mówią o egzystencji człowieka między śmiercią a zmartwychwstaniem:

Flp 1:21-24 Bw „Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem.(22) A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.(23) Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej;(24) lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza.”

2 Kor 5:1-10: Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie. Tak przeto teraz wzdychamy, pragnąc przyodziać się w nasz niebieski przybytek, o ile tylko odziani, a nie nadzy będziemy. Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie. A Bóg, który nas do tego przeznaczył, dał nam Ducha jako zadatek. Tak więc, mając tę ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję... i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana. Dlatego też staramy się Jemu podobać czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.


Jeżeli apostoł Paweł nie wierzyłby w duszę nieśmiertelną a miał opuścić ciało, to kto stanąłby przed Chrystusem?


W ten sposób szeroko będzie wam otworzone wejście do wiecznego królestwa Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa. Oto dlaczego będę zawsze wam przypominał o tym, choć tego świadomi jesteście i umocnieni w obecnej /wśród was/ prawdzie. Uważam zaś za słuszne pobudzić waszą pamięć, dopóki jestem w tym namiocie, bo wiem, że bliskie jest zwinięcie mojego namiotu, jak to nawet Pan nasz Jezus Chrystus dał mi poznać. (2 P 1:11-14)

Apostoł Piotr również wierzył w nieśmiertelność duszy.


A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (Obj 6:9-10)

słowo "dusza" może oznaczać wyłącznie nieśmiertelny element duchowy. Zwrot "dusze zabitych" użyty w innym znaczeniu czyni całą wypowiedź nonsensowną.

Ez 32:21 Bw „I odezwą się do niego z krainy umarłych najwięksi bohaterowie: Zejdźcie, ty i twoi pomocnicy, i leżcie wśród nieobrzezanych, pobitych mieczem.”
Jak można odezwać się z krainy umarłych, gdyby po śmierci ci ludzie nie egzystowali?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#24 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-15, godz. 07:12

mirku chetnie odpowiem po pracy
narazie slonecznego dnia
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-31, godz. 22:37

A ile części ma ziemia? i w głąb czy ponad nią?

"Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi?" Ef 4:9

no i...

"Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę." 1P3:18-20

Mowa przewija się m.in. o zmartwychwastaniu Jezusa więc czy ten drugi cytat nie odnosi się do tego czasu pomiędzy zabiciem Jezusa a Jego zmartwychwstaniem?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-03, godz. 19:58

witaj mirku

nie mam neta wiec sporadycznie mam mozliwosc pisania na forum

J 11:11-14 Bw „To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.(12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie.(13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie.(14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł,”

Nie jest to jedyny fragment:

Mt 9:24 Bw „rzekł: Odejdźcie, bo nie umarła dziewczynka, lecz śpi. I naśmiewali się z niego.”

mirku pytanie czy dziewczynka zyla czy nie?

Jezus wiele razy na ziemi, dawał do zrozumienia, że człowiek po śmierci nadal egzystuje. Czy uznasz go za szatana?

Mk 9:1 Bw "I mówił im: Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy."

J 8:52 Bw "Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki."

J 11:25-26 Bw „Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.(26) A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?”


ten argument to chyba chwytanie sie brzytwy

Jezus mowi tu o wiecznym zyciu dla tych ktorzy mu uwierza

co bedzie z tymi co mu nie uwierza?


kiedy mial zmartwychwstac i po co przeciez zyl


Miał zmartwychwstać do życia w ciele. Mam wrażenie, że wogóle nie rozumiesz nauki o zmartwychwstaniu ciał!

mirku z calym szacunkem ale to ty nie rozumiesz tej nauki Pawel mowi ze nie jeszcze sie nie objawilo czym bedziemy, inny text mowi ze cialo i krew krolestwa Bozego nie odziedzicza.
Pawel powiedzial tez ze ci co umarli nie wyprzedza tych ktorzy zostali przy zyciu ale razem z nimi beda porwani na niebiosa

mirku w jakich cialach beda porwani?
gdzie beda sie znajdowac w momecie przyjacia Jezusa?

a lazarz opowiadal jak tam bylo ciekawie!!!


Pawle, nie mówimy o świadomości po śmierci, tylko o stanie umarłych: żeby zmartwychwstać, trzeba istnieć (chociażby w pamięci u Boga). W przeciwnym razie nie jest to zmartwychwstanie tylko powołanie do bytu. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz werset:

Rz 4:17 Bw „jak napisano: Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów, zapewniona przed Bogiem, któremu zaufał, który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.”

A mam takie jeszcze pytania: Co to jest zmartwychwstanie? Co to jest powołanie do bytu? Jak można ożywić to, co nie istnieje?

Całe Pismo Święte przyrównuje śmierć do głębokiego snu. A sen NIGDY nie oznacza stanu niebytu. Ten kto śpi ZAWSZE żyje, istnieje.

tak to bardzo trudne

powolanie do bytu?

czy ludzie moga powolac kogos do bytu np. dziecko?


doprawdy nie wiem co w tych tekstach wskazuje na niesmiertelna dusze?


mirku gdzie byl lazarz niebie ? czysccu? czy piekle?

Poszedł do krainy umarłych! Jak mozna pójść do krainy umarłych jak się nie istnieje? Co poszło do krainy umarłych? Jak się nazywa ten składnik człowieka?

mirku cialo poszlo do krainy umarlych czlowiek poszedl do krainy umarlych


tu mam tez pytanie
salomon mowi ze cialo rozklada sie w proch duch wraca do Boga ktory go dal co dzieje sie z dusza?


i jak to sie ma do waszej nauki ze aniolowie juz go poniesli na lono abrahamowe (spiewacie to przy pogrzebie )

to jak zabrany na lono czy lezy w ziemii

Flp 1:21-24 Bw „Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem.(22) A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.(23) Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej;(24) lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza.”

2 Kor 5:1-10: Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie. Tak przeto teraz wzdychamy, pragnąc przyodziać się w nasz niebieski przybytek, o ile tylko odziani, a nie nadzy będziemy. Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie. A Bóg, który nas do tego przeznaczył, dał nam Ducha jako zadatek. Tak więc, mając tę ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję... i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana. Dlatego też staramy się Jemu podobać czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

Jeżeli apostoł Paweł nie wierzyłby w duszę nieśmiertelną a miał opuścić ciało, to kto stanąłby przed Chrystusem?

stana by pawel przy dniu zmartwychwstania tak jak Hiob

W ten sposób szeroko będzie wam otworzone wejście do wiecznego królestwa Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa. Oto dlaczego będę zawsze wam przypominał o tym, choć tego świadomi jesteście i umocnieni w obecnej /wśród was/ prawdzie. Uważam zaś za słuszne pobudzić waszą pamięć, dopóki jestem w tym namiocie, bo wiem, że bliskie jest zwinięcie mojego namiotu, jak to nawet Pan nasz Jezus Chrystus dał mi poznać. (2 P 1:11-14)

Apostoł Piotr również wierzył w nieśmiertelność duszy.

porownuje dusze czy zycie?


jest tekst podobny ktory mowi ze jestesmy tylko przechodniami na tej ziemii

A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (Obj 6:9-10)

słowo "dusza" może oznaczać wyłącznie nieśmiertelny element duchowy. Zwrot "dusze zabitych" użyty w innym znaczeniu czyni całą wypowiedź nonsensowną.



mirku nie mam biblii ale prosze zacytuj inne przeklady i znaczenie slowo dusza


biblia urzywa wiele przenosni niz tekst ktory podales z Ez

mirku tak na koniec odnies sie prosze do opisu stworzenia czlowieka i powiedz mi jak to stalo sie z ta dusza bede wdzieczny


(poprawiam widok cytatów | moderator)
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych