Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metal


  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#201 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-11-19, godz. 11:29

Jehowa wie jakiej muzyki mamy słuchać,jak się ubierać,z kim spotykać.Właściwie ,to nie ma chyba dziedziny życia w której nie miałby coś do powiedzenia.Dlaczego jeszcze nie wiemy co to ciemna materia,albo jak działa czarna dziura?

#202 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-19, godz. 12:20

Jehowa wie jakiej muzyki mamy słuchać,jak się ubierać,z kim spotykać.Właściwie ,to nie ma chyba dziedziny życia w której nie miałby coś do powiedzenia.Dlaczego jeszcze nie wiemy co to ciemna materia,albo jak działa czarna dziura?



dlatego my cnotliwi chrzescijanie wybilismy w pień dzikusów, którzy wymyśliliśmy szaleńczą, pełną seksualnego transu, zwierzęcego naśladownictwa i głosów zboczonej natury, bębniącą, falującą muzykę.

no bo chyba nikt nie wierzy, ze wymyśliła to jakaś britney czy black sabath :)

najgorszy był blues, a nie, rock and roll, ech co ja gadam hipisi, nie, nie heavy metal, a nie... sorry techno :P
chyba wszystko jest złe, co nowe :rolleyes:
nawet lokomotywa, telefon i radiostacja, pamiętacie te szatańskie wynalazki?

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-11-19, godz. 12:31

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#203 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-11-19, godz. 18:00

najgorszy był blues, a nie, rock and roll, ech co ja gadam hipisi, nie, nie heavy metal, a nie... sorry techno :P

Kiedyś to nawet organy były w kościołach zakazane. A potem zrobiło się odwrotnie ;)
[db]

#204 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-19, godz. 23:05

Metal to zło wrodzone - ciemna strona mocy - która przenika i krępuje duszę i jestestwo i nie ma już powrotu ... jesteśmy skazani na zagładę ;) :D
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#205 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2010-11-19, godz. 23:08

Kiedyś to nawet organy były w kościołach zakazane. A potem zrobiło się odwrotnie ;)


Możesz mnie oświecić, kiedy to, organy były w Kościołach zabronione?. :o

#206 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-20, godz. 07:20

Możesz mnie oświecić, kiedy to, organy były w Kościołach zabronione?. :o



bodajże papież Witalian wyraził zgodę. wczesniej obawiano się, ze organy wprowadzą do liturgii element pogański.

Metal to zło wrodzone - ciemna strona mocy - która przenika i krępuje duszę i jestestwo i nie ma już powrotu ... jesteśmy skazani na zagładę ;) :D



slyszalem tak przenikajace dusze utwory, tak straszne i przygnebiajace, ze stan psychiczny po nich ulegal chwilowej zmianie. ktos powie, po co tworzyc takie cos, toz to szatańskie.

jak wyrazić stan uczuć jakie towarzyszą aktowi pedofilii czy innemu złu przez sztukę, jak będzie wyglądał taki utwór. będzie straszny i mroczny. sztuka jest pryzmatem i tak rozczepia uczucia na znośne doznania, można się przez nią zblizyc do bólu i go poczuć. po co?

zrozumieć to znaczy więcej niż wiedzieć. sztuka dotyka naszych zmysłów w ten specyficzny, ulotny sposób jakby była wspomnieniem, nawet nie istniejącym, ale przez chwilę realnym. tylko sztuka, która to potrafi jest SZTUKĄ, jeśli nie, jest kiczem.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#207 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-11-20, godz. 09:08

Wojtek, wyluzuj, chłopaki się tylko nabijaja. Nie ma powodu do zgorszenia. Ja katolik, tymi "organami" się nie gorszę, mam nie gorsze, organy oczywiście, znaczy klawiaturę oczywiście.

Użytkownik Nik edytował ten post 2010-11-20, godz. 09:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych