Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dusza - Mat 26:24


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-09-19, godz. 18:04

Świadkowie Jehowy twierdzą, iż Judasz, który zdradził Jezusa, poszedł do symbolicznej Gehenny. Jak wiadomo Gehenna u Świadków Jehowy oznacza symbol wiecznej zagłady, czyli innymi słowy człowiek przestaje istnieć na zawsze.

Pomijając fakt, iż nie wiadomo skąd wzięłi tę teorię o wiecznej zagładzie Judasza, ponieważ w biblii nigdzie nie jest to napisane, w Piśmie Świętym istnieje jednak pewien werset z którego wynika, iż Judasz jak najbardziej zachowa swoją świadomość przez całe wieki. Werset ten, to:

Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził (Mat 26:24)

Jest to bardzo ciekawy werset, którego nie da się wyjaśnić, gdy odrzucimy naukę o nieśmiertelności duszy człowieka. W jaki bowiem sposób jest możliwe, aby było biada Judaszowi, jeżeli spotkałby go los, taki sam jak zwierząt?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-19, godz. 19:26

Ano taki, że człowiek nienarodzony nie odczuwa niczego natomiast Judasz musiał pożegnać się z życiem co jest bardzo bolesne dla każdego człowieka. Zagłada jest bardziej bolesna, niż nie zaistnienie w ogóle. Twoje wnioski są więc pewnego rodzaju tendencyjną nadinterpretacją. Judasz może ponieść karę wiecznej zagłady, zarówno przez zmartwychwstanie na sądzie jak i bez niego - nie upieram się tutaj. Ale tak czy inaczej żegnając się z życiem jako świadoma i pragnąca żyć osoba, jest w gorszym stanie niż ktoś kto w ogóle nie zaistniał.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-09-20, godz. 06:01

Ja jednak myślę, iż Jezus chciał w tym wersecie powiedzieć więcej. Przecież biblia uczy, że wszyscy mają zmartwychwstać. A skoro wszyscy, to wszyscy, nawet Judasz. A po co mają zmartwychwstać osoby złe? Ano właśnie po to, aby ponieść wieczną karę za swe czyny. Jezus wyraźnie o tym mówi:


Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. (Łk 13:28)

Wśród tych osób precz wyrzuconych będzie też więc Judasz. Dlatego Jezus powiedział:

Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził (Mat 26:24)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#4 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 15:30

witaj mirku
pytanie
jak jest roznica pomiedzy pierwsza smiercia a druga?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych