Skocz do zawartości


A_Kloo

Rejestracja: 2006-09-07
Poza forum Ostatnio: 2011-11-13, 09:34

Moje tematy

"Przełom w medycynie? Zamienią tkanki w krew"

2010-11-08, godz. 14:46


Przełom w medycynie? Zamienią tkanki w krew

wczoraj, 14:24
RZ / physorg.com

Pracującym na kanadyjskim uniwersytecie McMaster naukowcom specjalizującym się w badaniach nad komórkami macierzystymi udało się opracować sposób na wytworzenie krwi przy użyciu ludzkich tkanek. Jeżeli metoda przejdzie badania kliniczne, to może się okazać przełomem w dziedzinie medycyny - czytamy w serwisie PhysOrg.com.

Odkrycie, o którym poinformował prestiżowy periodyk Nature oznacza, że w dającej się przewidzieć przyszłości pacjenci potrzebujący krwi do przeprowadzenia operacji czy też leczenia takich chorób jak np. anemia będą mogli ją pozyskać ze swoich własnych tkanek. Badacze z McMaster Stem Cell and Cancer Research Institute informują, że pierwsze próby kliniczne ruszą już w 2012 r.

- Udowodniliśmy, że ta metoda działa. Wiemy, jak ten proces przebiega i teraz chcemy się skupić na tym, by go ulepszyć. Następnym krokiem będzie próba wyhodowanie innych tkanek obecnych w ludzkim organizmie - mówi kierujący zespołem badawczym Mick Bhatia.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/przelom-w-medycynie-zamienia-tkanki-w-krew,1,3775501,wiadomosc.html

Warszawa i okolice

2010-04-09, godz. 19:31

Witaycie Kochani

Bóg położył nam na sercu aby zatroszczyć się o waszą i naszą duchowość.Ktoś policzył, że jest w Polsce już drugie tyle byłych co aktualnych świadków. Wszystkie fora i strony są fajne ale sami wiemy, iż nie ma to jak wspólna rozmowa i braterskie ostrzenie ostrza ostrzem Słowa Bożego. Jest już parę grup domowych w Warszawie na których spotykają się tylko sami bracia, byli czy na wylocie. Wspólna szczera rozmowa z otwartą Biblią w ręku już wielu z nas bardzo pomogła znaleźć pokój ducha i ukojenie nerwów po traumie odkryć co do naszej przenajświętszej matki organizacji. Jeśli jest wsród nas choć parę szcerych osób pragnących się wspólnie nadal budować w Panu ale już bez kajdan organizacji szczerze zapraszamy na priv po dalsze instrukcje. Jeśli pragniesz pozostać jeszcze anonimowy rozumiemy i uszanujemy to. :rolleyes: Darek

Kolejne ciekawe wykłady i filmy

2009-08-16, godz. 10:42

KRYZYS FINANSOWY oraz NOWY PORZĄDEK ŚWIATA W ŚWIETLE BIBLIJNYCH PROROCTW" część 1 / W jakim kierunku zmierza świat? Czy przeżywamy ostatnie dni kapitalizmu? Jak będzie wyglądało nasze społeczeństwo po kryzysie finansowym? Co Biblia mówi na temat aktualnej sytuacji na świecie oraz przyszłości naszej planety? Pastor Olaf Schröer próbuje udzielić odpowiedzi na powyższe pytania poprzez następujące tematy:* Kiedy niespełnione marzenia pękają,jak bańki mydlane? * Jak Bóg przygotowuje nas na ten ostatni kryzys? * Wykład prowadzi Olaf Schroer Co rzuca się w oczy to fakt, iż nie tylko my SJ rozważamy i głosimy proroctwa Daniela czy Objawienia :)


http://www.youtube.com/user/tomeq4
http://www.youtube.c...A5996F9B82DC4D6

http://www.youtube.c...CC40D7111942929

"Wywiad z apostołem Pawłem"

2009-07-24, godz. 20:02

polecam :-))))
http://prawda2.info/...opic.php?t=7944

9 maja 2009 roku

2009-04-24, godz. 06:39

Serdecznie zapraszamy na konferencję

Jak ustosunkować się do Świadków Jehowy?

Każdy z nas na pewno zetknął się z działalnością Świadków Jehowy. Jest to trzecie co do wielkości wyznanie w Polsce; liczy około 130 tysięcy aktywnych głosicieli, którzy usiłują nas pozyskać dla swej organizacji. Jak ustosunkować się do tej społeczności religijnej?
Nie zamierzamy oczerniać Świadków, lecz przedstawić rzetelne fakty na ich temat oraz pomóc słuchaczom mądrze się do nich odnosić. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

Jaka jest geneza Świadków Jehowy?

Czego można się od nich nauczyć, jakie mają osiągnięcia?

Jakie są ich najpoważniejsze błędy?

Jak rozmawiać ze Świadkami?

Po wykładach będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania nabyć pożyteczną literaturę.
Prelegent
Szymon Matusiak
Były Starszy NO Świadek Jehowy

WSTĘP WOLNY | 9 maj 2009 godz. 15.00 Hotel „Stylowa” | ul. Piłsudskiego 46
:rolleyes: Mińsk Mazowiecki | Organizator: FUNDACJA „DZIEDZICTWO” | tel. 663 489 534 :rolleyes: