Skocz do zawartości


a.olczykowski

Rejestracja: 2011-09-13
Poza forum Ostatnio: 2012-04-22, 23:42

Moje posty

W temacie: Jezus człowiek

2011-11-02, godz. 00:58

Rzeczywiście A. Wiśniewski do Jezusa odnosił w swej książce Hbr 1:10. Pisał też, że z innych rozwiązań nie był zadowolony. Musiałem gdzie indziej czytać opracowanie odnoszące ten weerset do Ojca.


Grzegorz pisal ten artykul w odpowiedzi na moja z nim dyskusje w ktorejs z ksiag gosci, nie pamietam ktorej moze nawet tej na stronie Arka W.
Nawet cytowany fragment Statement of Reasons for Not Believing the Doctrine of Trinitarians,Andrews Norton Professor of Sacred Literature in Harvard College

"Bóg wspomniany ostatnio był Bogiem Chrystusa, który go namaścił; i autor [księgi Hebrajczyków] zwracając się do tego Boga, wybucha sławieniem jego mocy, a w szczególności jego niezmiennego istnienia, nad którym się rozwodzi, aby udowodnić trwałość królestwa Syna... tzn. Ty [Boże] który obiecałeś mu taki tron, jesteś tym, który położył fundamenty ziemi. Tak wiec wydaje się, ze czyni tu deklaracje Bożej niezmienności, by zapewnić trwałość królestwa Chrystusa, wspomnianego wcześniej; i raczej tak, gdyż fragment ten był oryginalnie użyty w tym samym celu w Psalmie 102, mianowicie by zasugerować ten wniosek "Synowie sług twoich będą mieszkać bezpiecznie i potomstwo ich będzie utwierdzone przed Tobą". W podobny sposób, jest tu zapewnione, ze tron Syna będzie utrwalony na zawsze, używając tego samego argumentu, mianowicie, dzięki Bożej niezmienności"

jest mojego szybkiego i od reki tlumaczenia...

W temacie: Jezus człowiek

2011-10-14, godz. 15:46

Mojżesz nie objawiał
woli Boga w sposób idealny; w kwestii rozwodów na przykład nie wytrzymał.


A kto dal rozwody? Mojzesz je sobie wymyslil, czy przekazal tylko wole Boza dla Izraela?

Podpowiedz: 5Moj 11:31-32; 12:1

W temacie: Jezus człowiek

2011-10-13, godz. 02:06

Wybacz ale nie rozumiem twojego wywodu. W jaki sposob akceptacja slow Jezus ma sie do jego bycia Bogiem? Czy izraelici sluchajac Mojzesza uznawali go tym samym za Boga?
Jezus wyraznie stwierdzil, ze "jego nauka nie jest jego, ale tego, ktory go poslal". Sluchajac wiec jego, slucham Ojca, ktory w nim mowil.... co jest zreszta dokladnym cytatem i wyjasnieniem samego Jezusa, jak nalezy rozumiec jego nauke....
os ci ten sylogizm nie wyszedl....

W temacie: Jezus człowiek

2011-10-03, godz. 00:32

W zwiazku z czlowieczenstwem i boskoscia Jezusa wrzucam jeszcze jeden filmik:

Kto umarl?

Warto zadac sobie to pytanie?