Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika v

Odnotowano 147 pozycji dodanych przez v (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-03 )



Sort by                Order  

#113810 komitet sądowniczy -w jakich przypadkach?

Napisano przez v on 2009-02-18, godz. 21:19 w Obowiązki teokratyczne

Strażnica 1959 to niezbyt nowe światło <_< Sebastianie zgadzam się z Tobą, jeśli ktoś przyjdzie i pokornie okaże skruchę za to, że był z ciekawości gdzieś tam to wykluczki raczej nie będzie. To zależy od starszych jak szukają haka na kogoś to może być róznie a jak chodzi o pokorne zagubione cielę to problemu nie będzie.



#113778 Czy Jahwe jest Bogiem aroganckim i bezczelnym?

Napisano przez v on 2009-02-17, godz. 21:20 w Ogólne

jeśli masz na myśli Boga Ojca opisanego w Biblii, to masz rację: On kieruje się zasadami miłości i sprawiedliwości,


Pewnie ten temat nie raz był wałkowany na tym forum, myślę że twoje zdanie nie jest prawdą absolutną. Biblijny Bóg kazał zabijać za zbieranie chrustu w sobotę, albo wybijać dzieci, kobiety i starców bo nie podzielali jedynie słusznej ideologii. Oczywiśćie to kwestia interpretacji ale Twoje zero jedynkowe podejście jest zastanawiające, pozdrawiam



#112794 Wulgarna Mowa-Czy za jej używanie grozi wykluczenie?

Napisano przez v on 2009-02-01, godz. 18:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie zapominajmy o tym kto decyduje o wykluczeniu. Decydują zwykli ludzie kierujący się emocjami. To nie jest sąd. Zbiera się stolarz, mechanik samochodowy, kierowca i decydują czy gościa wykluczamy czy nie. Brak skruchy jest jedynym oficjalnym powodem wykluczenia a to, że są odstępstwa od tej normy to już inna sprawa. Pedofilia, morderstwo, gwałt, podłożenie bomby pod salę królestwa, wiąże się z emocjami któremu komitet sądowniczy często nie jest w stanie sprostać co nie zmienia faktu, że jedynym powodem do wykluczki jest brak skruchy. Pytałeś o wulgaryzmy. Tu nie ma już takich emocji, za to się nie wyklucza, chyba, że ktoś permanentnie klnie do mikrofonu na studium strażnicy



#112786 Wulgarna Mowa-Czy za jej używanie grozi wykluczenie?

Napisano przez v on 2009-02-01, godz. 16:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

O jaki powód ci chodzi?.Brak Skruchy?


to jedyny powód, może różnie interpretowany przez starszych ale fakt pozostaje faktem.



#112778 Wulgarna Mowa-Czy za jej używanie grozi wykluczenie?

Napisano przez v on 2009-02-01, godz. 13:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

zapominacie o tym, że jest tylko jeden powód wykluczenia i nie jest to wulgarna mowa



#100409 Oszustwo AJWRB czyli spreparowana Księga Pamięci Ofiar Strażnicy

Napisano przez v on 2008-09-02, godz. 17:27 w Kwestia krwi

Od kilku lat nie ma ani na AJWRB Polskaa nie na AJWRB ORYGINALtej pozycji. Koleś jednak wali swoje, spamując zwyczajnie to Forum (już kiedyś walił tę nową rewelację, ee w 2005 r). Prosimy o skasowanie wątku jako czystej maści spam. 

Od kilku lat WTS nie jest NGO przy ONZ i co z tego?



#88187 Zmiana finansowania budow sal krolestwa

Napisano przez v on 2008-04-08, godz. 11:17 w Obowiązki teokratyczne

Dawno mnie tu nie było ale widzę, ze klimat się nie zmienił. Mam wrażenie, że trochę przesadzacie z tym zarabianiem na salach po trzykroć. Jeśli zbór wpłaca średnio po 100plnów miesięcznie na fundusz (wersja bardzo optymistyczna) to po 20 latach zgromadzi 24 tysia plus odsetki niech będzie 40 tysięcy. Zbuduje za to salę? Wątpię. A wasze rozumowanie jest takie, płacę na fundusz to zbudujcie mi salę. Tylko za co? Oczywiście te 40 tyś nie jest odliczone z pożyczki ale WTS buduje nie tylko sale ale też drukarnie, domy betel itp. więc być może nie zarabia na tym aż tylu milionów w gotówce. Poza tym jaka to różnica czy sala należy do zboru czy do wts? Teoretycznie oczywiście duża w praktyce niewielka. I na koniec mam propozycję dla wszystkich promujących pogląd, że wts zarabia na naiwnych. Podajcie konkretne nazwiska osób które nabijają swój ROR na tym interesie, bo ciągłe szczekanie, że wts to, wts tamto jest infantylne. Pozdrawiam



#79858 Dowody przemawiające za, że ŚJ są sektą.

Napisano przez v on 2007-11-21, godz. 15:38 w Tematyka ogólna

cechy sekty:
Nieograniczona władza przywódcy (lub przywódców grupy)
Duży nacisk na gromadzenie pieniędzy i brak społecznej kontroli ich wydatkowania.
Trudności w rezygnacji jednostki z członkostwa w grupie
Inne przedstawianie elementów doktryny i historii ruchu na początku zaangażowania a inne później
Utrudnianie kontaktów z rodzinami.
Obowiązek zakładania rodzin wewnątrz grupy.
Ograniczenie dopływu informacji ze świata.
Tendencje do kontrolowania całego czasu członków grupy.
Postawa wrogości wobec ‘świata’ – społeczeństwa, instytucji politycznych, przedstawianych jako „siedlisko zła”.
Przekonanie o jedynozbawczości grupy.
Wrogie lub niechętne nastawienie do kształcenia pozareligijnego.

najfajniejsze jest to, ze gdy rozmawiasz ze swiadkiem na temat sekt, to wszystkie powyzsze aspekty odniesie do kazdej, ale do swojej nie potrafi odniesc ani jednego :)



SJ nie odnoszą tego do siebie bo nie do końca cechy te do nich pasują.
Władza kojarzy się ze starszymi w zborze a oni nieograniczonej władzy nie posiadają. CK jest zbyt daleko od szeregowego sJ aby czuć jego wpływ

Jakiegoś wielkiego nacisku na gromadzenie pieniędzy nie ma. Jest mowa o dobrowolnych datkach, każdy daje anonimowo i nie jest z tego rozliczany. Co miesiąc ogłaszane jest sprawozdanie ile kasy wpłynęło a ile i na co wypłynęło

Trudno rozstać się ze sJ to fakt z drugiej strony można zostać wykluczonym wbrew swej woli.

To że doktryna sJ zmienia się cały czas można udowodnić na podstawie ich publikacji. Walą czasem ściemę ale i nie ukrywają większości zmian jakoś specjalnie. Nie stwierdziłem też nigdy, że inaczej mówi się do zainteresowanych a inaczej do ochrzczonych sJ

Z tym utrudnianiem kontaktów z rodziną to różnie bywa generalnie nie ma jasnego zakazu kontaktów ani nawet takiego zalecenia.

Nakaz zakładania rodzin wewnątrz grupy wynika ze złej interpretacji Biblii a nie z chęci psychomanipulacji

Nie ma zakazu czytania gazet, słuchania radia, czy oglądania tv. Skąd taki wniosek?

Tendencje do gospodarowania czasu swoim wyznawcom są. To fakt. Nie ma jednak ścisłej kontroli kto co robi w wolnym czasie

Wrogość wobec świat to za dużo powiedziane. Raczej wyalienowanie

Przekonanie o jedynozbawczości grupy. Z faktami się nie dyskutuje

Wrogie lub niechętne nastawienie do kształcenia pozareligijnego. Dziś to już nieaktualny temat młodzi sJ garną się do nauki tak jak każda inna grupa wyznaniowa

Nie twierdzę, że sj nie są sektą. Twierdzę jedynie, że nie jest to taka oczywista sprawa



#79435 jak przedstawic SJ Swieta Bozego Narodzenia, jako piekny czas w zyciu człowieka.

Napisano przez v on 2007-11-13, godz. 17:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Daniel, a co masz dokładnie na myśli? Świadkowie Jehowy nie obchodzą tych świąt podobnie, jak 3/4 świata. Równie dobrze możesz próbować zauroczyć tymi świętami Muzułmanów, Żydów oraz część światka protestanckiego. Uwierz, świąt nie obchodzi mnóstwo ludzi, i jakoś z tego powodu nie umierają.

Poszedłbym nawet dalej i stwierdził, że dla 3/4tych katolików święta BN nie są czasem refleksji i radości. Stwierdzenie to nie jest poparte żadnymi badaniami naukowymi ;)



#79217 Głupoty na temat śJ

Napisano przez v on 2007-11-09, godz. 20:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wasze wypowiedzi to kompletny OT. Może postaralibyście się pisać bardziej na temat ;) Trzeba być naprawdę bardzo skrzywdzonym, żeby w temacie głupoty na temat sJ pisać o głupotach jakie wypowiadają sJ.



#78476 ubranie

Napisano przez v on 2007-10-28, godz. 20:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czystość nie jest priorytetem. Lepszy jest bistorowy garniturek z lat 70tych niekoniecznie pierwszej czystości, niż eleganckie buty, ciemne dzinsy, modna koszula i sztruksowa marynarka prosto ze sklepu



#78464 ubranie

Napisano przez v on 2007-10-28, godz. 16:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ŚJ nie mają oficjalnego stroju. Krawat i koszula nie obowiązują np w niektórych krajach afrykańskich. Strój ma być schludny, czysty i w miarę elegancki. Problemem jest to, że w zborach zazwyczaj panuje jedyna właściwa interpretacja tych kryteriów i nie dopuszcza się indywidualnego poglądu na tą sprawę.



#78356 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez v on 2007-10-24, godz. 17:36 w Ogólne

No daje się. Jest jakiś ośrodek w Szwajcarii i mają jakąś pętlę czy coś, nie pamiętam muszę poszukać.
Wiem tylko, że z ogromnych ilości energii wytworzono jakieś setne gramy materii (nie pamiętam dokładnie ile, ale jakoś mało).

To może najpierw poszukaj a potem napisz skoro nie jesteś pewny.



#78104 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez v on 2007-10-19, godz. 14:40 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Za chwilę będzie nowe światło, że jednak klasa niewolnika będzie kompletowana do samego armagedonu i już nikt nie bądzie musiał odpadać od wiary.



#77999 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez v on 2007-10-16, godz. 19:14 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

"Najciekawsze jest to, że wszyscy i tak to łykną z wielkim radosnym aplauzem."

już ponad dziesięć lat temu dowiedziałem się, że klasa pomazańców nie jest ostateczna (ludzie nie są doskonali) na miejsce słabych duchowo będą dobierani młodzi (dosłownie "ja też mam taką szansę")


To nauczanie to oczywiście nic nowego, chodziło mi o to, że ciągłe odpadanie od wiary pomazańców bedzie musiało być teraz bardziej wyeksponowane.



#77805 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez v on 2007-10-12, godz. 13:41 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jeśli ten news okaże się prawdą to może oznaczać, że Ciało traci grunt pod nogami. Zaczynają robić nerwowe ruchy. Teoretycznie obecne tzn. te z połowy lat 90 wytłumaczenie było bardzo bezpieczne. Można było przeciągać to pokolenie jeszcze ze 100 lat, a tak zegar tyka. W dodatku trzeba bedzie się z czasem przyznać, jak to wielu pomazańców nie dochowało wiary i trzeba ich zastąpić świerzakami. Oj to takie nie budujące. Najciekawsze jest to, że wszyscy i tak to łykną z wielkim radosnym aplauzem.



#77593 Pytanie do swiadkow ktorzy aktywnie udzielaja sie na forum

Napisano przez v on 2007-10-07, godz. 19:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pytając na tym forum o takie sprawy sj, to tak jakbys pytał katolików dlaczego używaja prezerwatyw.



#76978 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez v on 2007-09-24, godz. 15:49 w Tematyka ogólna

Nawet bardzo fajne. Oględałem obrazki WTSu przez 20 lat, znam ludzi którzy robili to jeszcze dłużej i przekaz podprogowy na nich nie zadziałał. Może wśród osób rysujących ilustrację do publikacji był jakiś schizol, który zaczynał od demona a kończył na Jezusie w Kanie Galilejskiej. I co z tego wynika? Może to, że WTS ma słaby dział HR. Twierdzenie, że CK świadomie macza w tym palce jest dziecinne. Jeśli ktoś był śJ dłużej niz 10 lat, był w komitecie służby albo na kursie usługiwania i ma inne zdanie to proszę o komentarz. Zdanie zawiedzionych głosicieli biegłych w obsłudze google niestety jest mało wiarygodne.



#76879 Świadków Jehowy obowiązuje tylko Nowy Testament(?)

Napisano przez v on 2007-09-22, godz. 13:35 w Tematyka ogólna

Jak widać nie zrozumiałeś mojej ironicznej wypowiedzi.
Sam się zastanów zanim następnym razem napiszesz takie bzdety.

Podchodząc zupełnie poważnie do sprawy antykoncepcji zastanów się nad logiką swojej wypowiedzi. Obecnie antykoncepcja jest dopuszczalna, więc teoretycznie powinno się rodzić mniej dzieci w rodzinach szeregowych ŚJ-wy, więc w ten sposób WTS strzela sobie w stopę. Tak?
Zakaz antykoncepcji to więcej dzieci - wszędzie. W domach betel i w domach głosicieli. Teoretycznie korzystniej - zgodniez Twoim tokiem rozumowania.

Poza tym, nie rozumiem Twojego wzburzenia ale to tak na marginesie.


Ironia zazwyczaj czemuś służy. W Twojej ironii ciężko doszukać się czegokolwiek. Do reszty Twojej wypowiedzi się nie odniosę, bo nie zrazumiałeś mojej.
PS
Nie wzburzyłem się, raczej osłabiłem



#76759 Świadków Jehowy obowiązuje tylko Nowy Testament(?)

Napisano przez v on 2007-09-19, godz. 17:58 w Tematyka ogólna

No tak, w sumie chrześcijanom nie powtórzono zakazu tworzenia obrazów/wizerunków :)Dzieci na utrzymaniu WTS-u są wyjątkowo kosztowne. Przecież utrzymanie noworodka (jedzenie, środki pielęgnacyjne, etc.) plus zaangażowanie rodziców (czyli brak zaangażowania dla WTS-u) to niepowetowane straty.Dorośli są bardziej ekonomiczni - odpracują (tak czy inaczej) te 3 posiłki i nocleg, a bejbi jest z ekonomicznego punktu widzenia - jak by to ująć - darmozjadem.

Ale Padre walisz farmazony, co najmniej na poziomie Strażnicy. Naprawdę myślisz, że WTS swoją politykę w stosunku do 6 mln głosicieli dostosowuje pod Betelczyków? Takiej głupoty to nawet CK chybaby nie wymyśliło. Przelicz straty z dzieci w betel i pomnóż zyski z nowych spłodzonych głosicieli. A jak piszesz to najpierw sie zastanów.



#76048 Czy WTS jest groteskowe

Napisano przez v on 2007-09-05, godz. 13:43 w Tematyka ogólna

Dlaczego w takim razie WTS jest wg większości na tym forum groteskowe, skoro nie różni się od większości chrześcijan w błędnym pojmowaniu nauk Chrystusa?



#76008 Kwestia sprzedaży alkoholu w pobliżu Sali Królestwa

Napisano przez v on 2007-09-04, godz. 17:37 w Nowości z kraju i zagranicy

W latach 90tych w Zambrowie na przeciwko kościoła powstał "lokal" sprzedający alkohol. Podobno ksiądz doprowadził do zamknięcia tego lokalu. A faktem jest, że właściciel sprzedał go sJ i powstała tam sala królestwa ;)



#76007 Czy WTS jest groteskowe

Napisano przez v on 2007-09-04, godz. 17:29 w Tematyka ogólna

O co zatem chodzi w zwrocie dotyczącym pierwszych jeszcze nie "obrobionych" filozoficznie chrześcijan?

W zasadzie wszyscy opisani w NT chrześcijanie pojmowali nauki Chrystusa bardzo literalnie, dosłownie, często nie dostrzegali sensu alegorii, popełniali wiele błędów w interpretacji. Dzisiejsza filozofia chrześcijańska jest wynikiem stuleci przemysleń, zmian interpretacji, ewolucji poglądów.



#75974 Czy WTS jest groteskowe

Napisano przez v on 2007-09-03, godz. 21:12 w Tematyka ogólna

Można wiedzieć których pierwszych chrześcijan masz na myśli? Tych, których ap. Paweł upominał za przyspieszanie zmartwychwstania, czy tych, co przestali w nie wierzyć? A może Diotrefesa, bądź tego kochasia co z własną matką współżył? Wiem! Siedem zborów z Azjii mniejszej strofowanych przez samego Chrystusa...

Szczerze mówiąc nie znam ani jednego opisanego w NT chrześcijanina który w pełni pojmował to co Jezus głosił. Więc mam na myśli wszystkich pierwszych chrześcijan.



#75909 Czy WTS jest groteskowe

Napisano przez v on 2007-09-02, godz. 18:49 w Tematyka ogólna

Wg oryginału starotestamentowego owszem, jest bardzo bliziutko. Tak to jest, jak odrzuca się naukę i wiarę w Chrystusa.

ST też jest Bożym dziełem więc WTS jest wg Ciebie bliziutko starotestamentowego Boga? O to juz coś. Zresztą pierwsi chrześcijanie też bardzo literalnie i nieudolnie pojmowali nauki Chrystusa. Może WTS jest bliziutko tych pierwszych jeszcze nie "obrobionych" filozoficznie chrześcijan?