Skocz do zawartości


metalowa_glowa's Content

There have been 74 items by metalowa_glowa (Search limited from 2017-02-02)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#141562 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez metalowa_glowa on 2010-12-06, godz. 23:03 in Świadkowie Jehowy i prawo

Witam,
Trapi mnie jedna kwestia i mam nadzieję, że uzyskam tu interesujące mnie informacje.
Otóż jestem po rozwodzie, była żona jest Świadkiem Jehowy. Przez 4 lata miałem okazję obserwować na żywo zwyczaje i życie ŚJ.
Niestety jest pewna drażliwa kwestia będąca pozostałością rozwodu - pieniądze.
Budowaliśmy wspólnie dom i koniec końców jest taki, że była żona jest mi winna pieniądze. Owszem oferuje mi jakieś rozwiązanie ale jest ono nieuczciwe i ona doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Nie będę ukrywał, że jestem cierpliwy ale każdy ma swoją granicę i moja chyba została już przekroczona.
Każda próba nawet najzwyczajniejszego umówienia się na rozmowę wywołuje w niej niemal histerię i zwyczajne dogadanie się nie jest możliwe. Nie mam ochoty na sądowe rozstrzyganie sprawy i staram się zrobić wszystko aby do tego nie doszło, ze względu nie tylko na moje dobro ale też i po części jej i jej rodziny.
Wiem, że ŚJ dbają o to, żeby w społeczeństwie być postrzeganymi jako nieskazitelnie uczciwi.
Przyszła mi ostatnio myśl, żeby może skierować sprawę do starszych jej zboru, ale z tego co zaobserwowałem boję się, że sprawa rozejdzie się po kościach. Stąd też pomysł, żeby od razu wytoczyć cięższe działo i pisać do Nadarzyna.
Orientuje się może ktoś, czy "centrala" mediuje w takich lub podobnych sprawach?



#123098 Zmiany w naukach SJ

Napisano przez metalowa_glowa on 2009-07-26, godz. 09:47 in Tematyka ogólna

odnoszę wrażenie, bardzo możliwe że mylne bo nie jestem wyśmienitym znawcą Biblii, że prorocy pisali rzeczy których nie rozumieli głównie z tego względu, że w wizjach/powidokach czy jakby tego nie nazywać, oglądali przyszłość i nie umieli wszystkiego nazwać, stąd też mogą się brać zmiany interpretacyjne polegające głównie na dopasowaniu rzeczywistości do tego co napisane i nadaniu odpowiedniego znaczenia (zazwyczaj po fakcie, bo tak to jest z proroctwami). Oczywiście nie chodzi mi o zmianę typu pięć na dziesięć.



#63481 co to jest KSK?

Napisano przez metalowa_glowa on 2007-05-19, godz. 01:14 in Obowiązki teokratyczne

Witam, zauważyłem, że często przy opisywaniu jakichkolwiek kwestii pojawiają się odniesienia do czegoś co jest określane jako KSK. Otóż pytanie moje brzmi: co to jest? Co oznacza ten skrót?



#40990 Judasz

Napisano przez metalowa_glowa on 2006-11-14, godz. 12:53 in Ogólne

Tak mnie zaintrygowała ta wypowiedź Słowiczka, przepraszam, że wracam do tego:

[quote][/quote]A Judasz?? Jego osoba mnie bardzo zaciekawiła ze względu takiego że Jezus wiedział że zostanie przez Judasz zdradzony, więc skoro jego losy były z góry znane to dlaczego niewzmartwychwstanie??[quote]

Zastanawiałem się, czy tej kwestii nie można by wyjaśnić w ten sposób, że Judasz był narzędziem np. Szatana, dlatego nie zmartwychwstanie. Ale, czy to by nie oznaczało, że wtedy "zły":) byłby górą?



#9940 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-09-04, godz. 13:31 in Tematyka ogólna

ale jeśli jest jeden bóg i jest wszędzie, to czemu mamy szukać go akurat tylko w Polsce? powinien być wszędzie



#9926 Krwawa wojna

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-09-03, godz. 22:08 in Kwestia krwi

ja też oczywiście cieszę się, że ta dziewczynka żyje....ale jedno mnie zastanowiło przy tej sprawie..właściwie to zdziwiło, bo tak sobie pomyślałem, ile zachodu trzeba, żeby takiego ciężko chorego swiadka uratować, jakieś specjalne szpitale, zbiórki pieniędzy itp itd...tych szpitali to pewnie tyle co kot napłakał i to mnie dziwi, bo jakby tak teoretycznie założyć, że cała ludzkość jest świadkami, a takich szpitali jest nadal tyle samo...to mamy spadek populacji w zastraszającym tempie...



#9925 Długie włosy i długa broda

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-09-03, godz. 21:57 in Zwyczaje Świadków Jehowy

a ja tego nie rozumiem, przeciez bóg wie jak wyglądamy nago więc co to za różnica, a zresztą stworzył nas na swoje podobieństwo, a na poczatku lataliśmy bez listka figowego:P



#9924 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-09-03, godz. 21:55 in Zwyczaje Świadków Jehowy

a ja odwrócę kota ogonem i zapytam czy mężczyzna może nosić stringi:P



#9923 Kalendarz za jedyne 20$

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-09-03, godz. 21:40 in Humor

a robią takie tarcze do rzutek? amuahahahah



#9922 wznoszenie toastów

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-09-03, godz. 21:34 in Boże Narodzenie & Sylwester

hm...jakby mnie ktoś spytał czemu się trąca kieliszkiem to bym odpowiedział, że po to żeby pić w jakimś celu, a nie dla samego picia, bo to hedonistyczne, pijemy za coś i tyle, a przy toaście mówimy za co...i głupie jest wg mnie tłumaczenie, że to za co pijemy jest jakimś bożkiem, bo kto normalny np nazwałby zdrowie bożkiem:)...a co do artykułow, to zaciekawiło mnie, jak na podstawie tej encyklopedii Britannici, gdzie jest stwierdzenie "najprawdopodobniej", można z taką pewnością, wręcz zapalczywoście, wydawać sądy i zabraniać ludziom czegoś...jak się nie jest czegoś pewnym to tym bardziej nie można komuś czegoś zakazywać, bo a nóż sie pomylimy....



#9360 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-13, godz. 09:29 in Tematyka ogólna

może się czepiam..ale znaki można, nie mówię, że trzeba....ale mozna je błędnie zinterpretować, i troszeczkę przesadzić w ich interpretacji.



#9351 O krwi w blogu.

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-12, godz. 19:11 in Kwestia krwi

ciekawe czy ta osóbka która to pisała wie, że te środki zastępcze działają z opóźnieniem...?



#9336 WTS "wraca" do dawnych poglądów

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-11, godz. 22:52 in Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

a czy mam sobie też zainstalować tzw. kloakę i wydalać z siebie moczokał?:P

--------
Proszę o trzymanie się właściwego tematu dyskusji. Będę wdzięczna. | jb



#9334 WTS "wraca" do dawnych poglądów

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-11, godz. 21:34 in Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

tylko że człowiek ani lilią ani ptactwem niebieskim nie jest...a przywiązany do ziemi...a poza tym, to jak już tak bierzemy przykładzik z ptaszków, to nie zapominajmy, że u ptaków zdarzają się różne 'ciekawe" rzeczy np. taki gołąb to najgłupszy ptak, bo jako jedyny z ptactwa potrafi zadziobać swojego "brata" a kukułeczki podrzucają innym ptaszkom swoje młode...naturyzm, miłość bracie, pokój:)



#9318 Russell, piramidy -dlaczego?

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-11, godz. 11:04 in Tematyka ogólna

tak sobie to czytam i mnie zastanowił ten cytat, zatem spojrzałem nań...patrzę też dalej Lb 21,8..no i sobie myślę...czy wąż czasem nie jest symbolem, no własnie hehe wiadomo czego, czy to znaczy że bóg wykorzystuje symbolikę szatana żeby nawracać na siebie? ciekawa taktyka, dosyć...przewrotna tak bym to określił...no, że nie wspomnę że bóg najpierw się tą laską posługiwał, a później ją rozbił...po co? nagle stała się zła??



#9317 WTS "wraca" do dawnych poglądów

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-11, godz. 10:54 in Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

no to czym się martwimy...niech CK znów odciąga od nauki na uczelniach...samo sobie samobója strzeli...przecież jak taki świadek, nie będzie miał wykształcenia, to nigdzie go do pracy nie przyjmą...no w każdym razie do takiej pracy, żeby stać go było na datki...w ten sposób TS nie będzie miało funduszy i samo się rozwiąże:)



#9315 Czy ŚJ mają swoją demonologię?

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-11, godz. 09:52 in Dusza nieśmiertelna

łeeee...lipa, co to za świat bez demonów? nie ma się czego bać...bo bać się boga i jednocześnie w niego wierzyć, to hm...mi to szantażem pachnie:) albo niezbyt czystym ultimatum....
ale ja nie o tym...gdzieś już kiedyś obiło mi się o uszy/oczy imię Lilith...czy to czasem nie była kobieta stworzona przed Ewą, tak samo jak Adam? no i ona zbuntowała sie i nie chciała służyć Adamowi(najwyraźniej nie był taki wspaniały:)) i uciekła z Raju...czy jakoś tak ta historyjka leciała



#9099 Długie włosy i długa broda

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-03, godz. 13:22 in Zwyczaje Świadków Jehowy

no i to jest to o czym mówimy chyba...o presji, przymusie, a nie o wolności....no chyba że znowu źle coś pojmuję:|



#9058 Świadkowa

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-01, godz. 22:41 in Zwyczaje Świadków Jehowy

wg mnie wystawił już swiadectwo, takie, że ktoś, osoba trzecia decyduje o jej życiu...jest niewolnikiem ale to tylko moja opinia



#9051 Świadkowa

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-01, godz. 19:46 in Zwyczaje Świadków Jehowy

:(



#9047 Świadkowa

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-01, godz. 17:32 in Zwyczaje Świadków Jehowy

ładnie ujęty tekst, w pewien sposób zabawny, ale z drugiej strony smutny bo prawdziwy(jak mniemam)...współczuję z powodu tego co Cię spotkało... to jakaś paranoja, jakbyśmy cofnęli się do epoki kamienia łupanego,gdzie rodzice(czy ktokolwiek inny) decyduje o tym kto z kim ma się pobrać...to jest...bez komentarza, bo bluzgami zacznę rzucać



#9041 Strasznie wolno

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-01, godz. 13:24 in Do administratorów...

doskwiera mi to że polchat się rypnął, i nie można pogadać z ludźmi z którymi rozmawiam od miesiąca...może gdzieś indziej się spotykamy? jeśli tak to proszę o info(może na privie, żeby szp...yyy...wiecie kto się nie dowiedział:P)



#9040 Pogrzeb świadka Jehowy

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-08-01, godz. 13:20 in Zwyczaje Świadków Jehowy

zapewne wychodzimy z założenia, że po śmierci martwy już nic nie wie, nie rozumie itp (to chyba któryś psalm był) i nic go nie obchodzi...zatem można z nim robić co nam się żywnie podoba?...fajnie:) myslalem ze smierc dla kazdego jest taka sama, a tu się okazuje że dla świadków jest bardziej nie wiem, łaskawa? i nie chodzi o to że wykluczony jest wykluczony, tylko o to, że przez jakiś czas, być może większość życia był w zborze i tam go znali, a tu nagle taki zonk...ludzie z którymi przebywał nic nie mówią na jego pogrzebie, dla mnei to jest zachowanie co najmniej wysoce niekulturalne, a już miejscami o chamstwo zakrawające



#8811 kosmici

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-07-23, godz. 14:45 in Humor

tylko, że bóg nie wspomina nic o życiu na innych planetach:D, no chyba że jest to w jakichś zaginionych częściach biblii...a tak na marginesie Surfer ten cytat o spadochronie to czy ja dobrze kojarzę czy Franz Zappa to taki gitarzysta?



#8802 kosmici

Napisano przez metalowa_glowa on 2005-07-23, godz. 09:22 in Humor

umieszczam to w dziale humor, bo część z czytających może uznac to za zabawne lub niepoważne a nie taka jest intencja, ale później mogą się pojawiać zarzuty o umieszczenie posta w złym miejscu:)
zastanawiałem się, co by było gdyby okazało się, że istnieją kosmici, gdyby się nam objawili, bylibyśmy w stanie się z nimi porozumieć i wogóle okazało się że są to myślące istoty, które są nawet na wyższym poziomie ewolucyjnym, czy świadkowie mieliby obowiązek wręczania im strażnic i nawracania na "jedyną i słuszną" prawdę? jeśli nie to dlaczego? jeśli tak to też pytam dlaczego, znawcą biblii nie jestem, ale czy tam czasem nie przewija się wielokrotnie stwierdzenie "na ziemi"(w różnorakiej formie)
a jakby przylecieli, byliby na wyższym poziomie, czy przypadkiem nie pomylilibyśmy ich z bogami? byliby przecież w stanie czynić znaki na niebie;) wywoływać kataklizmy itp, czyli wszystko o czym mówią przepowiednie....
żeby nie było że tak sobie wymyślam...kiedy eurpejczycy przybyli do południowej ameryki, zostali przez Azteków(?, nie jestem pewien która to cywilizacja była:)) jak bogowie, ich legendy mówiły o białym człowieku z krzyżem....i jak skończyło się takie przyjęcie? ano tym, że już ich z nami nie ma:)

fajnie jeśli ktoś się uśmieje, a jeszcze milej będzie jak ktoś odpowie:)