Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika 2Tm 4,3-4

Odnotowano 83 pozycji dodanych przez 2Tm 4,3-4 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#21029 Jak niechcący nie urazić świadka Jehowy?

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-03-12, godz. 11:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nawet w Piśmie Św jest napisane cośna ten temat..a mianowicie, że nie sztukąjest kochać tylko tych którzy nas kochają (bo ot potrafią także bezbożnicy) ale sztukąjest kochać tych którzy nam źle czynią..
dlatego zgadzam się z Sebastianem.. papież też kiedyś powiedział że musimy pokazać błądzącemu bratu że nasz raeligia jest religią miłości i przebaczenia..
a z resztą sami dobrze wiecie że jak nagadasz coś ŚJ lub powiesz ze sąsektąto oni tym bardziej uważają się zaprześladowanych a co za tym idzie za religię prawdziwą..
do tych upartych: ustąp głupszemu :P

(oczywiście nie chcę nikogo obrażać)

pzdr



#21027 Dzień Odstępcy

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-03-12, godz. 11:17 w Humor

ja też jestem chętna bardzo ale nie wiem czy w wakacje gdzieś do pracy nie pojadę:/



#17871 Klub złamanych serc

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-02-02, godz. 14:44 w Seksualność

"Otóz popełnialismy wszyscy podstawowy bład tłumacząć Świadkom Jehowy, ze ich religia jest błedna. Zróbmy coś innego: pokażmy, ze nasza jest lepsza i to o tysiąc razy (mówie tu o chrześcijanstwie jako całości)."

oj rochę sięspóxniłeś z tym stwierdzeniem bo to już kiedyś powiedział papież "musimy błądzącemu bratu pokazać że nasza religia jest religią miłości i pozanania Boga"

pozdr.



#17870 2 kwietnia

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-02-02, godz. 14:40 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

to wcale może nie być takie śmieszne..wiesz czym grozi obsesyjne czekanie na koniec świata?? wiele z tych osób może umrzećna zawał serca kiedy się okaże to wszystko farsą..do tego depresje i samobójstwa, bo "prawda" w którą wierzą ich zawiodła..

czytałam kiedyś historię pewnego mężczyzny któremu wróżka podała datę śmierci.. a nawet godzinę.. facet postanowil się przygotować więc rozdał cały majątek, wszystko co miał przekazał na cele charytatywne, pożegnał się z bliskimi i pozałatwiał wszystkie sprawy i usiadł i czekał kiedy śmierćprzyjdzie ale nic się nie działo, kiedy minęła już godzina jego śmierci facet z przerażenia umarł na zawał serca, bo przecież nic już nie miał to jak miał dalej żyć..

pozdr



#17846 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-02-02, godz. 08:51 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

kurczę, ale bład ortograficzny zrobiłam :/ ale wstyd.. :/ sesja odmóżdża cżłowieka.. oczywiście życzę, a nie "rzycze" przyjemnej lektury :P



#17845 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-02-02, godz. 08:49 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

"Jak i dlaczego doszło do tego, że ciało mocno wierzącej dziewczyny z czystym sercem zostaje opętane przez sześć demonów."

z tego co wyczytałam w książce wszyscy próbowali siętego dowiedzieći okazało się że zaraz po urodzeniu Anneliese przeklęła jąjakaś kobieta (nie pamiętam o co dokładnie chodziło) i na skutek tego przekleństwa zaczęły ją napadać demony.. ponadto jak przeczytasz książkę, to dowiesz się także że demony robiły to z rozkazu Boga, one nie chciały w niej być i tak samo się męczyły jak ona.. przesłanie miało byćtakie, że Annaliese zostanie świętą a świat ma zobaczyć, że demony istnieją.. proces trwa, czy była opętana i czy przesłania które mówiła były demoniczne czy boskie.. a sporo tego.. miłej lektury rzycze :)
pozdr



#17816 Chuck Norris :D

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-02-01, godz. 17:35 w Humor

Kiedy Bóg powiedział "niech stanie się Światłość" Chuck odpowiedział "powiedz:poszę" :D

Bóg. Prawie jak Chuck Norris. Praiw to duża różnica..



#16947 Dzień Odstępcy

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-20, godz. 21:37 w Humor

powiedzmy ze w tym momencie żałuję że nie jestem odstępcą ale katoliczką :D /żart of course/
a może zaprosicie też sympatyków?? :)
11listopada to nie jest dobra data na zjazd, bo zimno.. więc może amerykański dzień niepodległości?? to w lipcu jakoś wypada.. i tak ciepło, przyjemniej.. i wogóle :D



#16930 Czy wierzysz w KONIEC ŚWIATA?

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-20, godz. 12:12 w Tematyka ogólna

w Bibli jest napisane że "nie znacie dnia ani godziny" więc bez sensu jest gdybać kiedy to będzie.. bo "to" może się stać w dowolnej chwili.. niebo - piekło? będę liczyć na miłosierdzie Boga.. a póki co to żyję sobie spokojnie :)

pozdr



#16896 przyjmę Strażnice i Przebudźcie się

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-19, godz. 18:31 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

do ogrzania mieszkania te gazetki sięraczej nie nadają, bo (jak to powiedziała mama pewnego pana z jakiś rekolekcj) to dziadowstwo nawet do palenia się nie nadaje :D



#16867 Antychryst

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-18, godz. 17:44 w Ogólne

a poza tym dalej jest powiedzine że dla Boga nie ma nic niemożliwego, a więc nawet ten bogaty może zostać zbawiony..

pzdr



#16866 Antychryst

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-18, godz. 17:19 w Ogólne

bo widzisz tola.. ucho igielne to jest takie bardzo małe przejście w murze, w którym zmieści się człowiek ale wielbłąd niebardzo.. takie przejście było bodajże w ścianie muru otaczającego plac w świątyni w Jerozolimie.. więc nie chodzi nawet o igłe do szycia tylko o wąskie przejście..

pozdrawiam



#16863 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-18, godz. 16:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebastianie A. czy Piotr A. to Twój brat?? bo tak się składa zę dostałam w prezencie jego książkę... :)

pozdrawiam serdecznie



#16854 ŚJ w natarciu

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-18, godz. 10:04 w Strony Świadków Jehowy

a oto jeden z ambitnych.. ktoś będzie przez niego płakał...



#16710 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-15, godz. 17:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

jeszce jedno : 2Tm 4,2 "głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnośna duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu" (BT)

lub w przekładzie Wujka " Przepowiadaj słowo, nalegaj w czas, nie w czas,karz. proś łaj z wszelaką cierpliwoscią i nauką" :)

weź wdech i do przodu :)



#16708 Kongresy 2006

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-15, godz. 17:41 w Obowiązki teokratyczne

>Ciekawi Nick, zastanawiam sę tylko kogo dotyczy treść tych wersetów?
Sądzę, że wszystkich wierzących, baśnie są dla naiwnych, ślepo wierzących czyli
Kogo?
Ślepo wierzy każdy wierzący, jeśl na tym forum są osoby wierzące, to o nich są te wersety! <

szczerze mówiąc to się lekko pomyliłam i zamiast do 5 napisałam do 4 wersetu.
DLa mnie prawdą jest Słowo Boże,a baśnią np to co pisze strażnica..
nie uważam się za osobę ślepo wierzącą bo mam swój rozumek i swoje zdanie na wiele tematów..
wersety te dotyczą - jak widać z resztą - osób które podążają tylko i wyłącznie za swoimi "widzi mi się" a nie za Słowem które jest w Biblii.. w zależności od potrzeb przekręcają treśc Pism..
myślę że wersety te są dosyć przejrzyste i nie ma co tu tłumaczyć..

a skąd Ty wogóle wziąłeś tych ślepo wierzących??

pozdrawiam



#16706 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-15, godz. 17:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

jeśli pójdziesz na początkowe ustępstwa to później na kolejne..na zasadzie "daćpalez, weźmie rękę".. jak przestaniesz obchodzićświęta to z czasem one przestaną nimi być dla Ciebie i przestaniesz chodzić do kościoła itd..

więc z tymi ustępstwami radzę uważaćbo z czasem możesz zatracić samego siebie.. a to chyba nie na tym ma polegać miłość.. bo Ty jej będziesz "dawać" a ona tylko brać i nic od siebie??

pozdrawiam i powodzenia



#16674 Chce miec przyjaciol

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-14, godz. 20:16 w Szukam kontaktu

Ann mam wrażenie że boisz się rozmawiać z tymi którzy nie są ŚJ...

ale witam równieżna tym forum :)



#16665 POZNAŁEM PRAWDĘ: idąc do ŚJ czy wracając do KRzK?

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-14, godz. 18:06 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

>Więcej nauczyłbym się o Bogu przyglądając się kwiatom na łące<

a powiem Ci że jak byś się postarał to byśgo tam znalazł..
ksiądz bardzio często nam powtarzałsłowa poety (ale nie wiem którego) "spójrz tam gdzie mleczna rozciąga się droga, wejdźwewnątrz siebie i poszukaj Boga" :)

pozdr.



#16294 Spełnianie woli Boga a Twoja postawa.

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-10, godz. 22:35 w Ogólne

eeeeee..... nie bardzo... w tym roku nie było tam Rydzykowego namiotu....a nawet jak by był to bym tam nie poszła....
ta akcja nigdy nie była organizowana przez RM,ale przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Gubina..
z tego co wiem to oni tam byli chyba tylko w zeszłym roku z tym swoim namiotem (albo dwa lata temu?)
a w tym roku uczestnicy PJ mieli co do TV trwam swoistą awersję, wynikająca z emisji filmu o woodstocku, gdzie pokazano jakieś tam wybrane fragmenty a nie pokazano że tam między ludźmi też był Bóg... no ale nie ważne..

w każdym razie to przesada z tym namiotem... słyszałam pewne komentarze na ten temat wśród stałych bywalców PJ..

pzdr



#16289 Pedofil-gwałciciel skazany

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-10, godz. 21:57 w Seksualność

hmmm jestem zainteresowana i proszę o jakieś namiary.. bo jak mówiłam, pojeździć każdy może ale nie każdy musi w to wierzyć..



#16287 Kongresy 2006

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-10, godz. 21:43 w Obowiązki teokratyczne

a możnaby się jakoś tam podłączyć do ich nagłośnienia i powiedzieć (albo puścić z taśmy) parę ciekawostek informacyjnych?? może coś takiego by się udało..taki "mały sabotaż" :ph34r:



#16286 Pedofil-gwałciciel skazany

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-10, godz. 21:41 w Seksualność

a możesz podaćzródło informacji?? bo jak na razie to tak gadasz żeby pogadać i głównie chodzi o objechanie krk tak na zaś.. bo jak nie wie się co powiedzieć to najlepiej pojechać po kk.. ech

pzdr



#16212 Kolejna niekonsekwencja w kwestii krwi

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-09, godz. 15:45 w Kwestia krwi

tka było np z moją ciocią.. większa część rodziiny to katolicy, ale są także i ŚJ, którzy wstąpili do organizacji tak jak mieszkali wszyscy a potem jeszcze paru pociągnęli za sobą.. i było właśnie kilku takich co pilnowali coby mija ciocia zmarła (tzn nie przyjęła krwi) i tak też się stało.. nawet jej nie poznałam, bo za mała byłam żeby coś pamiętać.. :(



#16211 Spełnianie woli Boga a Twoja postawa.

Napisano przez 2Tm 4,3-4 on 2006-01-09, godz. 15:42 w Ogólne

jeśli o mnie chodzi to np wzięłam udział w inicjatywie "Młodzi -Młodym" i ruszyłam z 500 innymi młodymi na woodstockowe pola z Pismem Św w ręku

ale to forum dla i o ŚJ więc nie wiem czy powinnam o tym mówić..