Skocz do zawartości


Zdjęcie

Media o Kongresach


  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#161 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-07-14, godz. 20:59

A o co chodzi w tym zdjęciu? Jakieś nowe światło na temat sposobu chrztu?

http://www.gk24.pl/a...emnr=17#foto_up

Zgromadzenia zawsze były świetna okazja do pokazania sie na wybiegu .Oto najnowsze stule mody:

http://www.gk24.pl/a...emnr=27#foto_up

Zgadnijcie na co patrzy przez lornetkę ten brat? Podpowiem: Nie na dramat ;)

http://www.gk24.pl/a...temnr=7#foto_up
by Nico

#162 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-14, godz. 22:52

A o co chodzi w tym zdjęciu? Jakieś nowe światło na temat sposobu chrztu?

http://www.gk24.pl/a...emnr=17#foto_up

milczenie owiec?!

#163 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-07-14, godz. 22:58

A o co chodzi w tym zdjęciu? Jakieś nowe światło na temat sposobu chrztu?

http://www.gk24.pl/a...emnr=17#foto_up

WTF???
[db]

#164 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-07-14, godz. 23:06

WTF???


No co? trwała prosto od fryzjera. W takim momencie trzeba być pięknym.

nowy fryz chronić

#165 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-07-15, godz. 08:33

A o co chodzi w tym zdjęciu? Jakieś nowe światło na temat sposobu chrztu?

http://www.gk24.pl/a...emnr=17#foto_up

Zgromadzenia zawsze były świetna okazja do pokazania sie na wybiegu .Oto najnowsze stule mody:

http://www.gk24.pl/a...emnr=27#foto_up

Zgadnijcie na co patrzy przez lornetkę ten brat? Podpowiem: Nie na dramat ;)

http://www.gk24.pl/a...temnr=7#foto_up


no nie Nicolas 81....rozbawiłes mnie tymi komentarzami. trafne, trafne....
pierwsze zdjęcie: pokazuje jakiego pokroju ludzie czasami poznają prawdę

drugie zdjęcie: skąd ja to znam? przecież każdego roku przed kongresem i pamiątką głónym tematem wśród sióstr( i nie tylko ) jest "w co się ubrać na kongres. gromadzony jest strój , oczywiście każdy inny w kolejny dzień kongresu, koniecznie nowy, siostry w stanie wolnym, a także bracia "polują" na wyszkuiwanie męza, lub żony...przecież okazja do poznania potencjalnych partnerów małżeńskich nastęna będzie dopiero za rok ( chyba, że sie wyjedzie na osrodek pionierski)

trzecie zdjęcie:
lornetka służy do oglądania na kongresie kto ze znajomych, gdzie siedzi, tak zeby w trakcie przerwy na którą się czeka niecierpliwie szybko ich odnaleźć

to o czym piszę to obserwacje z ostatnich lat w "teokracji"....kiedyś było zdaje mi się trochę inaczej,traszkę bardzoej szanowano zgromadzenia i pobyt wsród braci, pokarm duchowy.....dziś robią to tylko nieliczni . zaznaczam że jest to moje zdanie i moich znajomych kórzy jeszcze sa braćmi

#166 orchis

orchis

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów

Napisano 2008-07-15, godz. 11:52

A o co chodzi w tym zdjęciu? Jakieś nowe światło na temat sposobu chrztu?

http://www.gk24.pl/a...emnr=17#foto_up


Moja teoria w kwestii worka foliowego na glowie jest bardzo prosta.
Pewnie slyszeliscie o wykorzystywaniu worka foliowego w trakcie seksu, w celu zwiekszenia doznan. Byc moze tu o to samo chodzi :lol:
_________________________________________________
Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni

#167 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-07-15, godz. 11:56

Moja teoria w kwestii worka foliowego na glowie jest bardzo prosta.
Pewnie slyszeliscie o wykorzystywaniu worka foliowego w trakcie seksu, w celu zwiekszenia doznan. Byc moze tu o to samo chodzi :lol:

ROTFL
A jak to się ma do "pełnego zanurzenia"?
[db]

#168 orchis

orchis

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów

Napisano 2008-07-15, godz. 12:23

Sama juz nie wiem. Moze to jednak faktycznie ma tylko nieskazitelna fryzure uchronic. Hahahahaha
Racja ze w worze na glowie to raczej ciezko o pelne zanurzenie.
_________________________________________________
Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni

#169 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-07-15, godz. 22:22

Zgromadzenia zawsze były świetna okazja do pokazania sie na wybiegu .Oto najnowsze stule mody:

http://www.gk24.pl/a...emnr=27#foto_up


Nie jesteś na bieżąco, wcale nie takie najnowsze (taki styl obowiązuje, o ile sobie dobrze przypominam, od zeszłego sezonu), aczkolwiek w dalszym ciągu jest on jak najbardziej na czasie.

#170 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-16, godz. 07:37

Moja teoria w kwestii worka foliowego na glowie jest bardzo prosta.
Pewnie slyszeliscie o wykorzystywaniu worka foliowego w trakcie seksu, w celu zwiekszenia doznan. Byc moze tu o to samo chodzi :lol:


:lol:

Ja mam inną teorię, bardziej teokratyczną - kongres kongresem, ale w czasie tak podniosłego wydarzenia jak chrzest, nie powinno się oddychać powietrzem (duchem) tego świata :) ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#171 orchis

orchis

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów

Napisano 2008-07-16, godz. 08:11

:lol:

Ja mam inną teorię, bardziej teokratyczną - kongres kongresem, ale w czasie tak podniosłego wydarzenia jak chrzest, nie powinno się oddychać powietrzem (duchem) tego świata :) ;)



Ale sie ubawilam :lol:
Rewelacyjna teoria!!!!! Myslisz ze mieszanke stosowna nasi kochani ex-bracia wymyslili??
Powietrze tego swiata zabija, nie ma jak dobra izolacja.
_________________________________________________
Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni

#172 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-16, godz. 12:43

Ale sie ubawilam :lol:
Rewelacyjna teoria!!!!! Myslisz ze mieszanke stosowna nasi kochani ex-bracia wymyslili??
Powietrze tego swiata zabija, nie ma jak dobra izolacja.



Cały czas intensywnie pracuję nad wersją aparatu tlenowego dla braciszków, żeby ich uchronić przed tym powietrzem :) Uwaga - mój patent, proszę nie powielać prototypu :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#173 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-07-16, godz. 13:33

Cały czas intensywnie pracuję nad wersją aparatu tlenowego dla braciszków, żeby ich uchronić przed tym powietrzem :) Uwaga - mój patent, proszę nie powielać prototypu :P

A maska gazowa z teokratycznym filtrem nie wystarczy? ;)
Ja jestem za wersja kantaty: worek ze wzgledu na fryzure, wszak na kongresie powietrze jest bardziej swiadkowskie niz gdziekolwiek indziej. Istnieje jeszcze mozliwosc, ze to jakis przekaz podprogowy, w czesci dolnej worka wyraznie widac glowe kozy ;)
Dołączona grafika

#174 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-07-16, godz. 13:39

Mam też inną teorię: babcia się bała, że się utopi podczas nagłego przechyłu do tyłu więc wykonała naprędce prowizoryczny hełm płetwonurka ;)

#175 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-16, godz. 14:38


Świadkowie Jehowy zjadą do Wrocławia


2008-07-16, ostatnia aktualizacja 2008-07-16 13:14

W piątek 18 lipca we wrocławskiej Hali Stulecia rozpocznie się wielki zjazd świadków Jehowy. Organizatorzy zapowiadają, że przyjedzie ponad pięć tysięcy wyznawców z samego Wrocławia i okolic.


W tym roku zgromadzenia okręgowe świadków Jehowy odbywają się pod hasłem "Kierowani Duchem Bożym". Wstęp na spotkania, które potrwają trzy dni jest wolny. W tym czasie w całej Polsce odbędzie się 25 zgromadzeń w 19 miastach. Na świecie jest blisko 7000 000 świadków Jehowy działających w zborach.

Więcej informacji w sprawie zgromadzenia 0601-566-453

--
źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław, link


.jb

#176 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-17, godz. 11:28


Świadkowie Jehowy w Hali Stulecia


Już jutro we wrocławskiej Hali Ludowej odbędzie się zjazd świadków Jehowy.


Na wielką imprezę przybyć ma ponad pięć tysięcy wyznawców tej odmiany chrześcijaństwa. Takie kongresy czy zgromadzenia to coroczna tradycja dla świadków Jehowy, zawsze odbywają się one pod jakimś hasłem, np. "Posłuszni Bogu" (2005) czy "Wyzwolenie jest blisko" (2006). W tym roku idea przewodnia to "Kierowani Duchem Bożym".

Zjazd potrwa przez trzy dni, a wstęp na wszystkie organizowane w trakcie spotkania jest wolny. To wielka gratka dla wszystkich zafascynowanych religią, z którą spotykamy się najczęściej, gdy jakiś świadek Jehowy zapuka do naszych drzwi pytając, czy wiemy dlaczego Jezus umarł.

--
źródło


.jb

#177 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-18, godz. 16:36


18 lipca 2008 - 6:45

Bydgoszcz > Zgromadzenie Świadków Jehowy


Na bydgoskim stadionie Zawiszy spotkają się Świadkowie Jehowy. Zgromadzenie będzie trwało aż trzy dni.

Jego uczestnicy będą uczyć się m. in, rozumienia Pisma Świętego.

Organizatorzy w tym roku zaadresowali swoje przesłanie szczególnie do młodzieży. Chcą pokazać, że Biblia może pomagać w codziennych sytuacjach.
Zgromadzenie okręgowe Świadków Jehowy pod hasłem "Kierowani duchem Bożym” rozpocznie się w piątek już o godzinie 9.20. W tym dniu zostanie wygłoszone przemówienie "Dlaczego powinniśmy pozwalać, by kierował nami duch Boży”. Po południu duża część programu będzie skierowana do młodzieży.
W sobotę odbędzie się chrzest. - Osoby, które studiowały Biblię w ten sposób potwierdzą, że oddają się Bogu. To naprawdę wielkie przeżycie. Chrzest następuje przez całkowite zanurzenie w wodzie - mówi Andrzej Gierszewski, rzecznik prasowy zgromadzenia.

--
źródło


.jb

#178 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-18, godz. 16:53

Jego uczestnicy będą uczyć się m. in, rozumienia Pisma Świętego.

Widocznie są wykształceni więc trudno im je właściwie pojąć ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#179 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-18, godz. 18:33

Agencja RIA Novosti poinformowała, że w Murmańsku plany zorganizowania (podczas trwającego właśnie weekendu) zgromadzenia na stadionie zostały zablokowane przez przepisy rosyjskiego prawa, które nie pozwalają na wykorzystywanie obiektów sportowych do celów religijnych.

Nie są to pierwsze kłopoty świadków Jehowy w Murmańsku: w kontaktach z miejscową administracją nie mieli oni również szczęścia w ubiegłym roku, kiedy to odmówiono im przydzielenia terenu pod budowę.
--
szczegóły: link
.jb

#180 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-18, godz. 21:57


Kierowani duchem Bożym


18.07.2008

Świadkowie Jehowy z radością skorzystali ze zgromadzenia okręgowego pod takim właśnie hasłem w dniach od 11 do 13 lipca br w Wałbrzychu. Zgromadzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. i okolic. Było ono jednym z serii podobnych zgromadzeń odbywających się tego lata w naszym kraju. Najwyższa liczba obecnych wyniosła ponad 8000.
Byli wśród nich członkowie tego wyznania oraz ich sympatycy z regionów : wałbrzyskiego, legnickiego, jeleniogórskiego. Wszyscy zjechali się na stadion OSiR-u w Wałbrzychu (dzielnica Biały Kamień), by słuchać przemówień dotyczących ważnej potrzeby każdego człowieka - korzystania z kierownictwa od Boga zapewnianego za pośrednictwem ducha świętego.
Program tego zgromadzenia kierował uwagę na potrzebę stosowania w codziennym życiu rad ze Słowa Bożego - Biblii i podkreślał ich praktyczną wartość dla każdego, bez względu na jego wiek, status społeczny czy pochodzenie. Dużo uwagi poświęcono problemom i potrzebom ludzi młodych.
W piątek w sesji popołudniowej skierowano do nich 6-cio częściowe sympozjum pod wspólnym tytułem „Młodzi postępujcie według ducha świętego!", które w poszczególnych punktach dotyczyło problemów oraz przykładnego zachowania np. w szkole, w pracy, w rodzinie czy też podczas korzystania z rozrywki.
Podsumowaniem sympozjum było ogłoszenie wydania w języku polskim 320 stronicowego podręcznika pt. :" Pytania młodych ludzi - praktyczne odpowiedzi cz.2". Książka ta porusza bardzo aktualne pytania i tematy. Na przykład:
Kiedy można zacząć umawiać się na randki?
Jak sobie radzić z samotnością?
Jak się chronić przed szkolnymi dręczycielami?
Co zrobić gdy rodzice się kłócą?
Podręcznik ten otrzymał bezpłatnie każdy uczestnik zgromadzenia. Po zgromadzeniu może go otrzymać każdy kto poprosi o niego kogoś ze Świadków Jehowy.
Program sobotni podkreślał rolę ducha świętego w opieraniu się pokusom, radzeniu sobie ze zniechęceniem, opieraniu się szkodliwej presji otoczenia i znoszeniu prześladowań.
W sobotę odbył się też chrzest nowych Świadków. Swoje oddanie dla Boga postanowiło w ten sposób usymbolizować (tylko na tym zgromadzeniu w Wałbrzychu) 77 osób.
Niedziela, była wyjątkowym dniem ze względu na specjalny wykład publiczny przygotowany z myślą o osobach, które nie są Świadkami Jehowy. Odpowiadał między innymi na pytania:
Czy jest możliwe utworzenie jednego ogólnoświatowego rządu?
Jakimi cechami powinien odznaczać się ktoś, kto ma sprawować władzę nad całą ludzkością?
Kto ma potrzebne do tego kwalifikacje
Po południu obecni obejrzeli pasjonujący dramat kostiumowy p.t. „Nie utrać ‘miłości, którą przejawiałeś pierwotnie'". Opisywał on postawy i zdarzenia z życia chrześcijan, rozgrywające sie pod koniec i wieku n.e..



Co podkreślało hasło i program tegorocznego zgromadzenia?
„Hasło zgromadzenia słusznie kieruje uwagę na pomijaną przez większość, ale najpotężniejszą siłę we wszechświecie - na świętego ducha Bożego. Podkreśla też potrzebę, by każdy kto czuje się prawdziwym chrześcijaninem, poddawał się pod jego kierownictwo", zauważył jeden z organizatorów zgromadzenia.
„Bardzo cieszymy się gdy osoby, które nie są Świadkami Jehowy razem z nami korzystają z pouczeń biblijnych. Mają wtedy nie tylko okazję przyglądać się naszej chrześcijańskiej społeczności, ale przekonać się też jak bardzo zależy nam na tym by Słowo Boże - Biblia i święty duch Boży kierowały naszym życiem. To zgromadzenie okręgowe Świadków Jehowy w Wałbrzychu jest do tego znakomitą okazją" - dodał.

Trzydniowy kongres zakończył się w niedzielę o 16.00.

UWAGA: Gdybyś chciał otrzymać książkę „Pytania młodych ludzi-praktyczne odpowiedzi" -tom 2, napisz na adres:
Świadkowie Jehowy, ul. Warszawska 14, 05-830 Nadarzyn lub poproś o nią miejscowych Świadków Jehowy, którzy Cię odwiedzą

--
źródło



Zgromadzenie Świadków Jehowy


Dołączona grafika

Około 6000 osób uczestniczyć będzie w trzydniowym zgromadzeniu Świadków Jehowy ph. "Kierowani duchem Bożym". Spotkanie rozpocznie się dzisiaj (18.07. godz. 9.20) na zamojskim stadionie OSiR. Udział w nim wezmą Świadkowie z 19 zborów z okręgu Zamojskiego i Chełmskiego. Tematem przewodnim zgromadzenia będzie pytanie: "dlaczego potrzebujemy i gdzie należy szukać wiarygodnych ...

... wskazówek dotyczących życia codziennego".

Spotkanie potrwa do niedzieli.

--
źródło



Świadkowie Jehowy: Jak poprawić jakość życia?


2008-07-18, ostatnia aktualizacja 2008-07-18 19:57

Kierowani Duchem Bożym - pod takim hasłem rozpoczęło się w piątek doroczne zgromadzenie świadków Jehowy.


Na trybunach Stadionu Miejskiego na Osiedlu Leśnym zasiadło kilka tysięcy osób. - Ludzie potrzebują wyższego kierownictwa, które zapewnia Stwórca. Nauki wypływające z Biblii przydają nam się w codziennym życiu i poprawiają jego jakość - mówi Andrzej Gierszewski z biura prasowego zgromadzenia.

Marta Chmielewska z Łabiszyna z uwagą wysłuchała przemówienia "Dlaczego powinniśmy pozwalać, by kierował nami Duch Boży?". - Poznałam doświadczenia współwyznawców, którzy pokonali różne przeciwności w obronie wiary - mówi.

W sobotęna stadionie chrzest w basenie, w niedzielę zaplanowano m.in. dramat kostiumowy opowiadający o pierwszych chrześcijanach. Organizatorzy zapraszają nie tylko świadków Jehowy.

--
źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, link


.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych