Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pracownik czy wolontariusz?


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#21 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 14:03

To chociazby ze tak zadbali o swoja d...e ze maja dozywotnie mieszkanie w Nadarzynie czego dla zwyklych nadarzyniakow nie ma.

nie zgodze sie..... powiedz mi co stanmie sie z czlonkiem rodziny betel , ktoremu zona zaciazy??????
lub ktoremu przyjdzie wypelniac obowiazki rodzinne jak np. opieka nad zniedoleznialymi rodzicami ????
okreslenie zadbali o swoje d...py tez jest niezbyt trafne bo jak mozna zadbaco swoja d...pe gdy tak naprawde nigdy sie nie wie kogo cialo kierownicze zaprosi do uslugiwania w komitecie krajowym???? predzej mozna powiedziec ( z czym ja tez sie nie zgadzam) ze to ktos komus zadbal o d...pe

Użytkownik hubert684 edytował ten post 2007-03-09, godz. 14:05

[font=Tahoma]

#22 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-09, godz. 14:09

okreslenie zadbali o swoje d...py tez jest niezbyt trafne bo jak mozna zadbaco swoja d...pe gdy tak naprawde nigdy sie nie wie kogo cialo kierownicze zaprosi do uslugiwania w komitecie krajowym???? predzej mozna powiedziec ( z czym ja tez sie nie zgadzam) ze to ktos komus zadbal o d...pe

Wystarczy przeanalizowac przyklad Mielczarka jesli znasz go blizej tak jak ja i jego historie "awansow"
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#23 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 14:15

Wystarczy przeanalizowac przyklad Mielczarka jesli znasz go blizej tak jak ja i jego historie "awansow"

napisz nam o tym wszystkim
[font=Tahoma]

#24 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-09, godz. 14:22

napisz nam o tym wszystkim

Nawet jesli napisze uznasz to za wielka propagande antyswiadkowska
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#25 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 14:23

no jesli poprzesz to datami. inicjalami, miejscami to niekoniecznie
[font=Tahoma]

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 14:34

co chcesz przrez to powiedziec???

Proste ! jeżeli rzeczywiście istnieje coś takiego jak klasa duchowieństwa (kleru) SJ w Polsce, to za swoją pracę de facto nie musza otrzymywać wynagrodzenia (gdyż nie są pracownikami ! ). Płatnik Przedstawiciel WTS w Polsce opłaca min. składki ubezpieczeniowe – zapewnia więc jakieś tam zabezpieczenie na starość lub wypadek, opłacając składki zdrowotne –zapewnia im bezpłatna służbę zdrowia. Wszystko oki !
Domniemywam, że wysokość „kieszonkowego” może być dowolna ;-) gdyż nigdzie nie trzeba tego zgłaszać!? jeden dostanie 100 zł na lizaki, a taki XXX moze np. dostac 3000 zl ;-) na drobne wydatki ;-) bo kto to skontoluje ile mu dano ;-)

Jestem ciekaw jak do tego mają się przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych !?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-09, godz. 19:04

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 14:39

Proste ! jeżeli rzeczywiście istnieje coś takiego jak klasa duchowieństwa (kleru) SJ w Polsce, to za swoją pracę de facto nie musza otrzymywać wynagrodzenia (gdyż nie są pracownikami ! ). Płatnik Przedstawiciel WTS w Polsce opłaca min. składki ubezpieczeniowe – zapewnia więc jakieś tam zabezpieczenie na starość lub wypadek, opłacając składki zdrowotne –zapewnia im bezpłatna służbę zdrowia. Wszystko oki !
Domniemywam, że wysokość „kieszonkowego” może być dowolna ;-) gdyż nigdzie nie trzeba tego zgłaszać!? jeden dostanie 100 zł na lizaki, a taki Mielczarek moze np. dostac 3000 zl ;-) na drobne wydatki ;-) bo kto to skontoluje ile mu dano ;-)

Jestem ciekaw jak do tego mają się przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych !?

kieszonkowe jest z gory ustalone. kto zna zasady prowadzenia ksiegowosci u SJ tzn. zasade ze nie wystawia sie na pokuse niczyjego sumienia i dlatego kazda sprawde finansowa prowadzi kilka osob,, nie sposob podejzewac ze **Bossi** dostaja wiecej niz inni takiej sprawy nie da sie ukryc. i gdyby tak bylo , to tu na tym forum juz od kilku lat mielibyscie uzywanie... Czy je sie myle czy zdaje mi sie ze juz czytalem tu jakiegos bylego betelczyka... wiec moze sie wypowie
[font=Tahoma]

#28 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 14:47

tia a ja jestem Jennifer Lopez
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 14:49

tia a ja jestem Jennifer Lopez

no merytorycznie to na pewno nie jests. bo nawet po lopezce spodziewalbym sie sensowniejszej wypowiedzi albo spasowania
[font=Tahoma]

#30 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 14:53

proste huberciku ;-) owszem sa uczciwi SJ ale czy wszyscy ? wierzysz w to?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#31 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 14:59

proste huberciku ;-) owszem sa uczciwi SJ ale czy wszyscy ? wierzysz w to?

nie, nie wierze... ale to inna rzecz posadzac instytucje religijna o machlojstwa a co innego posadzac prywatna osobe o sfalszowana deklaracje podatkowa... to ze inni dostojnicy koscielni roznych wyznan podorabiali sie fortun nie musi promieniowac na betel.... znam przypadki ubogich obwodowych ale i takich , ktorych stac bylo i jest wyposazyc swoje domy w antyki.... nikt przeciez nie rodzi sie obwodowym ewentualnie nim umiera.... a w kieszen, spadki, prywatne polisy, ktore oni juz posiadaja nikt im nie zaglada.
Tak wiec moj ty penelu lopez?????
[font=Tahoma]

#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 19:06

ok może zbyt pochopnie wymieniłem z nazwiska duchownego z Nadarzyna już poprawiłem;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-15, godz. 05:44

wracając do tematu:

Czy każdy SJ w Polsce jest wolontariuszem ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-15, godz. 06:14

wolontariuszem czego?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-03-15, godz. 09:40

wolontariuszem czego?

Dobre pytanie :) .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#36 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-15, godz. 10:44

no czasami zdarza mi się gdzieś w publikacjach przeczytac że SJ sa wolontariuszami ;-)

no jeżeli chodzi o podmiot prawny w Polsce to chyba Towarzystwo Straznica ? co o tym sądzicie ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#37 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-15, godz. 10:59

no czasami zdarza mi się gdzieś w publikacjach przeczytac że SJ sa wolontariuszami ;-)

no jeżeli chodzi o podmiot prawny w Polsce to chyba Towarzystwo Straznica ? co o tym sądzicie ?

Moim zdaniem wolontariuszem w sensie tego ze lataja z gazetkami za darmoche ale nie jako wolontariusze w swietle prawnym.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-15, godz. 11:38

Moim zdaniem wolontariuszem w sensie tego ze lataja z gazetkami za darmoche ale nie jako wolontariusze w swietle prawnym.

i to wyjaśnienie chyba będzie najbliższe prawdzie ;-)

gdyż, w świetle ustawy z dn. 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873, z późn. zm. ) wolontariusz wykonuje określone świadczenie na podstawie porozumienia zawartego z „korzystającym” (może być w formie ustnym) jeżeli dotyczy okresu krótszego niż 30 dni.
Jeżeli porozumienie z wolontariuszem jest zawierane na dłużej niż 30 dni, musi zostać zawarte na piśmie !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 Jer

Jer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 18:45

i to wyjaśnienie chyba będzie najbliższe prawdzie ;-)

gdyż, w świetle ustawy z dn. 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873, z późn. zm. ) wolontariusz wykonuje określone świadczenie na podstawie porozumienia zawartego z „korzystającym” (może być w formie ustnym) jeżeli dotyczy okresu krótszego niż 30 dni.
Jeżeli porozumienie z wolontariuszem jest zawierane na dłużej niż 30 dni, musi zostać zawarte na piśmie !


Bez przesady, w takim razie wystąp o delegalizację wszystkich zakonów (zakonnice oraz zakonnicy-nieksięża też pracują w klasztorach bez umowy cywilnoprawnej, bo śluby nie są umową, a ubezpieczenie, jeśli mają, mają wg nomenkaltury ZUS jako duchowni choć nimi nie są w świetle prawa KRK)...

#40 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-26, godz. 19:17

ALE ZAKONNICY SĄ UWZGLĘDNIENIE OBOK DUCHOWNYCH JAKO OSOBY UPRAWNIONE DO ŚWIADCZEŃ.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych