Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wokół Biblii: luźne spostrzeżenia i uwagi


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#41 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 13:38

1. Gdyby Batszeba kochała swojego męża czy zdradziłaby go?
2. Uważasz Dawida za człowieka bez serca?
2Sm 24:17 NS „I rzekł Dawid do Jehowy, gdy zobaczył anioła zabijającego lud, i powiedział: "Oto ja zgrzeszyłem i to ja popełniłem zło; lecz te owce, cóż one uczyniły? Proszę, niech twoja ręka spadnie na mnie i na dom mego ojca".”
3. Zgadza się bo to nie było jego przeznaczeniem. Biblia mówi, że razem z Eliaszem rozmawiali z Jezusem.
4. Rozmawiał z Bogiem "twarzą w twarz."
Wj 33:11 NS „A Jehowa rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim bliźnim. Gdy on wracał do obozu, jego sługa Jozue, syn Nuna, jako usługujący, nie odchodził z namiotu.”

5. Nigdy w życiu. Słowo wie lepiej. A ja mu ufam, nawet jeżeli to co mówi budzi sprzeczne myśli.

6. Piotr był prawym człowiekiem.


Czyli to wina Batszeby :D
Rozumiem, że uważasz również zgwałcone kobiety za puszczalskie, zgodnie ze starochłopskim powiedzeniem: "Jak suka nie da, to pies nie weźmie"?
BRAWO.
Nie dopuszasz takiego scenariusza, że NAJPIERW Dawid się jej przyglądał, wysłał na śmierć jej męża, a dopiero później wielkodusznie "pocieszył" Batszebę?


Nie mówię, że Dawid był bez serca. Nie zrozumiałaś - po raz kolejny - tego co piszę. Komentowałem zachowanie Boga Jahwe, który wybił 70 000 bezbronnych ludzi, mimo iż Dawid podkreślił swoje uchybienie.
Piotr był prawym człowiekiem mimo, że popełniał problemy. Takich jest w Biblii więcej, z tym, że niektórzy tragicznie zapłacili za swoją lekkomyślność lub błąd.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-03-13, godz. 13:39

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#42 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 14:18

Nie mówię, że Dawid był bez serca. Nie zrozumiałaś - po raz kolejny - tego co piszę. Komentowałem zachowanie Boga Jahwe, który wybił 70 000 bezbronnych ludzi, mimo iż Dawid podkreślił swoje uchybienie.
Piotr był prawym człowiekiem mimo, że popełniał problemy. Takich jest w Biblii więcej, z tym, że niektórzy tragicznie zapłacili za swoją lekkomyślność lub błąd.


Proszę pokaż na konkretnych przykładach ludzi wiernych Bogu Jahwe którzy tragicznie zapłacili za swoją lekkomyślność. Bóg Jahwe jest wielce miłosiernym.
Mojżesz nakazał aby każdy mężczyzna jak był liczony miał płacić okup, inaczej miały przyjść plagi. 2 Moj 30:12. Dawid policzył właśnie walecznych mężczyzn: "A było wszystkiego Izraela tysiąc tysięcy i sto tysięcy, MĘŻÓW GOTOWYCH DO BOJU, a z Judy było cztery kroć sto tysięcy i siedemdziesiąt tysięcy MĘŻÓW WALECZNYCH. Pozostały lud nie był policzony!!! 2Krn 21:5 Zatem nie zginęli ci niewinni. Dostali prawo które mieli przestrzegać oraz znali konsekwencje nieprzestrzegania przykazań.

#43 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 15:19

Proszę pokaż na konkretnych przykładach ludzi wiernych Bogu Jahwe którzy tragicznie zapłacili za swoją lekkomyślność. Bóg Jahwe jest wielce miłosiernym.
Mojżesz nakazał aby każdy mężczyzna jak był liczony miał płacić okup, inaczej miały przyjść plagi. 2 Moj 30:12. Dawid policzył właśnie walecznych mężczyzn: "A było wszystkiego Izraela tysiąc tysięcy i sto tysięcy, MĘŻÓW GOTOWYCH DO BOJU, a z Judy było cztery kroć sto tysięcy i siedemdziesiąt tysięcy MĘŻÓW WALECZNYCH. Pozostały lud nie był policzony!!! 2Krn 21:5 Zatem nie zginęli ci niewinni. Dostali prawo które mieli przestrzegać oraz znali konsekwencje nieprzestrzegania przykazań.


Pierwszym z brzegu wiernym był Ananiasz i Safira. Udowodnij, że swoim życiem tego nie dowiedli. Sprzedali pole - zapewne - nie w celu odliczeń podatkowych z tytułu odpisu na rzecz darowizny dla związków wyznaniowych.

Dodatkowo udowodnij, że ci policzeni:
- brali udział w urzędowym spisie ludności,
- nie uiścili opłaty w wysokości 1/2 sykla,
- wszyscy zabici mieli więcej niż 20 lat (ci poniżej byli zwolnieni z ofiary).
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#44 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 15:28

Czyli to wina Batszeby :D
Rozumiem, że uważasz również zgwałcone kobiety za puszczalskie, zgodnie ze starochłopskim powiedzeniem: "Jak suka nie da, to pies nie weźmie"?

Na ten temat można napisać książkę. Jednak gdyby nie chciała to krzyczałaby, a nie ma o tym wzmianki.

Nie dopuszasz takiego scenariusza, że NAJPIERW Dawid się jej przyglądał, wysłał na śmierć jej męża, a dopiero później wielkodusznie "pocieszył" Batszebę?

Przyglądał się jej, zaprosił do siebie, Ona oczyszczała się czyli wchodziła w płodne dni, potem poinformowała króla, że jest w ciąży, Dawid wysyła Uriasza na pierwszą linię ognia, i po jego śmierci poślubia Batszebę - taki był scenariusz.

#45 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 16:08

Na ten temat można napisać książkę. Jednak gdyby nie chciała to krzyczałaby, a nie ma o tym wzmianki.

Przyglądał się jej, zaprosił do siebie, Ona oczyszczała się czyli wchodziła w płodne dni, potem poinformowała króla, że jest w ciąży, Dawid wysyła Uriasza na pierwszą linię ognia, i po jego śmierci poślubia Batszebę - taki był scenariusz.


Dawid nie zgwałcił Batszeby, wic nie musiała krzyczeć. Wybacz, ale nawet jako mężczyzna twierdzę, że winą za zdradę, przemoc na tle seksualnym, etc. trzeba obarczać właśnie nas, samców. To Dawid jest winny, a nie ona.

Widzę, że chyba uznajesz przepisy prawa mojżeszowego, które rozgraniczają kiedy był gwałt, a kiedy cudzołustwo. Zapewniam Cię Anowi, że to nie tak jak traktują temat suche zapisy. Moja dobra koleżanka ze szkoły średniej została zgwałcona w wieku 19 lat. Naprawdę, oby nikomu z Was się nie przytrafiła taka tragedia, więc nie pierdo**cie takich głupot o krzykach, etc. Na przymuszenie do uprawiania seksu jest naprawdę wiele sposobów.
Skoro wg Ciebie Biblia jest taka obiektywna, to czy przedstawia wersję Batszeby?

Nie mogę uwierzyć, że to napisała kobieta ...
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#46 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 17:05

Wymień pięciu wrogów, w stosunku do których Dawid okazywał miłosierdzie.


-Saul, Absalom, Szimej syn Gery, Mefiboszet (z racji urodzenia), może później znajdę piątego obdarowanego miłosierdziem.

Miłosiernie postępuje z noworodkami. Lepiej żeby umarło bo co? Przecież Dawid był takim wspaniałym człowiekiem, nie nadawał się na przykładnego tatusia? Co takiego Bóg pokazał w tej historii?


Dawid pościł i modlił się do Boga gdy dziecko żyło, po jego śmierci nie miało to już znaczenia.

Czy Miriam była dwulicowa?
Wg mnie tak. Obgadywała Mojżesza z Aaronem i najwidoczniej nie powiedziała mu tego w otwartej rozmowie.


Bóg rozmawiał z całą trójką

Lb 12:2 NS „I mówili: "Czyż Jehowa mówił tylko przez Mojżesza? Czyż nie mówił także przez nas?" Jehowa zaś słuchał.”
Lb 12:4 NS „Wtedy Jehowa nagle rzekł do Mojżesza i Aarona, i Miriam: "Wyjdźcie, wy troje, do namiotu spotkania". Toteż wyszło tych troje.”

Ukarana została za brak jedności.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-13, godz. 17:29


#47 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 17:28

Byli niedoświadczeni, ale mimo tego Bóg nie wziął pod uwagę faktu, że zostali oszukani przez Diabła.
Dlatego jeśli niedoskonały człowiek korzysta z daru Bożego (wolnej woli) i z powodu tego co jest napisane w Bibilii niezbyt go ciągnie do jakiś istot wyższych, Wszechmocny Ojciec planuje dla niego eutanazję.

Wolną wolę dał szatan, bo to on powiedział : "nie umrzecie", Bóg od człowieka oczekiwał tylko posłuszeństwa. Jak każdy ojciec od swojego dziecka.

Jeśli nigdy nie zwróci się do mnie po imieniu, tylko będzie mówił "tato" wcale się nie obrażę.

Słusznie

#48 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-13, godz. 22:15

Może ten werset da odpowiedź. (...) Mt 17:2-3 NS „I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce, a jego szaty wierzchnie stały się błyszczące jak światło.(3) I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali.”

http://www.jeszua.pl...p?mode=gorapcgw
Dołączona grafika

#49 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-14, godz. 09:00

Wolną wolę dał szatan, bo to on powiedział : "nie umrzecie", Bóg od człowieka oczekiwał tylko posłuszeństwa. Jak każdy ojciec od swojego dziecka.


???
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#50 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-04-04, godz. 10:11

Wolną wolę dał szatan, bo to on powiedział : "nie umrzecie", Bóg od człowieka oczekiwał tylko posłuszeństwa. Jak każdy ojciec od swojego dziecka.

Słusznie

O LOL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anowi czasem to jak cos powiesz to az rece opadaja...
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#51 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 20:48

jak cos powiesz to az rece opadaja...

Mnie też opadły jak wróciłam z pracy.
Człowiek, który ma wolną wolę sam podejmuje decyzje i nie potrzebuje nawet aby ktoś mu doradzał.
Na wielu stronach Biblii znajdujemy prośbę Boga, aby zważać na Jego Słowo, bo On nas prowadzi, czy nie tak?
Iz 48:18 BT „O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale.”
Czy żołnierz ma wolną wolę?, a niewolnik?, a posłaniec?

#52 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 11:52

Być może coś żle zrozumiałam,ale ktoś napisał,że szatan dał wolną wolę....Jeśli podejśc biblijnie do tego stwierdzenia,to szatan jest po to by kraśc,zarzynac i wytracać.On nic nie daje,odbiera nam wszystko jeśli nie wiemy kim jesteśmy w Bogu i jak potężną moc mamy do wykorzystania!

#53 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-05, godz. 14:21

Mnie też opadły jak wróciłam z pracy.
Człowiek, który ma wolną wolę sam podejmuje decyzje i nie potrzebuje nawet aby ktoś mu doradzał.
Na wielu stronach Biblii znajdujemy prośbę Boga, aby zważać na Jego Słowo, bo On nas prowadzi, czy nie tak?
Iz 48:18 BT „O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale.”
Czy żołnierz ma wolną wolę?, a niewolnik?, a posłaniec?


Gdyby Bóg nie dał wolnej woli człowiekowi, to nie musiał by ustanawiać jakichkolwiek zakazów. Człowiek by poprostu wiedział, że nie wolno zakazanego owocu i już.
Posiadając wolną wolę i dodatkowo słuchając wężą zdecydował się zrobić po swojemu.
Żadne cytowane przez Ciebie - Anowi - wersety nie wskazują na prawdziwość Twojej tezy.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#54 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 16:17

Gdyby Bóg nie dał wolnej woli człowiekowi, to nie musiał by ustanawiać jakichkolwiek zakazów.


Gdyby Bóg dał wolną wolę człowiekowi bezsensem byłoby ustanawianie jakichkolwiek zakazów.

Człowiek by poprostu wiedział, że nie wolno zakazanego owocu i już.


teraz to ma sens

Posiadając wolną wolę i dodatkowo słuchając wężą zdecydował się zrobić po swojemu.


czyli zrobił źle i co mu po wolnej woli?

Żadne cytowane przez Ciebie - Anowi - wersety nie wskazują na prawdziwość Twojej tezy.


Pokaż mi choć jeden werset gdzie Bóg mówi do człowieka "jesteś mądry, rządź się sam"?

#55 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 19:32

Anowi, czy uważasz że Jahwe nas stworzył robotami bezwolnymi, zaprogramowanymi na czynienie dobra lub na czynienie zła? Z Twoich wypowiedzi tak wynika. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak uparcie brniesz w to ze człowiek nie ma wolnej woli. Anowi, czy chciałabys żeby twoje dzieci kochały Cię tylko dlatego ze taki program został im wgrany czy raczej dlatego że ze swojej własnej woli sa Ci posłuszne i Cię kochają? Czy Ty nie posługujesz się wolna wolą wybierajac życie z Jahwe? Czy jesli mam przed soba tort to czy nie jest to moją wola zjes go lub tez podeptac? Jahwe mówi do nas ze kładzie przed nami zycie i smierć. (5Moj. 30:15-16) czy nie jest to jaskrawy wyraz tego ze daje nam wolną wole. Oczywiscie jak kady ojciec chce żeyśmy byli mu posłuszni szanowali go i kochali ale czy nie w tym objawia się jego ojcowska miłośc do nas że daje nam prawo wyboru? A nie z góry "programuje" kto jest do życia wiecznego a kto do smierci?

#56 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 20:33

Anowi, czy uważasz że Jahwe nas stworzył robotami bezwolnymi, zaprogramowanymi na czynienie dobra lub na czynienie zła?

Magdo zgadzam się z Tobą w 100%. Ale na początku (w Raju) było inaczej. Bóg powiedział do człowieka: To drzewo jest moje (drzewo poznania dobra i zła), nie dotykaj go bo tego samego dnia umrzesz. W innym wątku przeczytałam pytanie "jak zachowałabyś się gdyby Twoje dziecko dostało od kolegi gazetę z niewymownymi zdjęciami (poznanie dobra i zła), pozwoliłabyś mu ją obejrzeć czy kazałabyś wyrzucić jako coś złego? Posłuszne dziecko, kochające, ufające rodzicom posłucha i wyrzuci nie zaglądając, bo wie, że rodzice pragną jego szczęścia, a nie pozbawiają go czegoś dobrego. To szatan zasiał wątpliwości w sercu Ewy co do prawdomówności Boga. Będą znali dobro i zło, i wcale nie umrą, będą tacy jak Bóg. Bóg nie chciał aby człowiek poznał zło, rozumiesz? A szatan dał do zrozumienia, że Bóg żałuje im dobra. Nie zaufali swojemu Ojcu i wtedy narodziła się wolna wola....do złego.

#57 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-04-06, godz. 05:48

Magdo zgadzam się z Tobą w 100%.


Anowi, cieszy mnie to, bo już zaczęłam się martwić :)

Ale na początku (w Raju) było inaczej. Bóg powiedział do człowieka: To drzewo jest moje (drzewo poznania dobra i zła), nie dotykaj go bo tego samego dnia umrzesz. W innym wątku przeczytałam pytanie "jak zachowałabyś się gdyby Twoje dziecko dostało od kolegi gazetę z niewymownymi zdjęciami (poznanie dobra i zła), pozwoliłabyś mu ją obejrzeć czy kazałabyś wyrzucić jako coś złego? Posłuszne dziecko, kochające, ufające rodzicom posłucha i wyrzuci nie zaglądając, bo wie, że rodzice pragną jego szczęścia, a nie pozbawiają go czegoś dobrego.


Wiesz, spróbuj spojrzeć innaczej. Trochę się z tym nie zgadzam. Zabiorę dziecku gazetę nie dlatego, że to jest zło, ale dlatego że jeszcze nie czas żeby to poznało. (Nie mówie o gazecie w której sa nieprzyzwoite rzeczy, bo nie moznaby było jej porównać z drzewem poznania) Nie można od rzau dziecka naszpikowac wiedzą. Ludzie stopniowo poznają wiedze o śiwecie. Podobnie Adam. Jahwe chciał Adama wyuczyć w swojej mądrości, wyuczyć w poznaniu dobrego i złego. to można powiedzieć była pierwsza lekcja. Ja rozumiem Ze Jahwe przez to pokazał, że nie zjedzenie owocu, czy czarodziejskiej pigułki uczyni nas mądrymi. Iże poznanie mądrosci Bożej to jest proces a nie jedna czynność.

To szatan zasiał wątpliwości w sercu Ewy co do prawdomówności Boga. Będą znali dobro i zło, i wcale nie umrą, będą tacy jak Bóg. Bóg nie chciał aby człowiek poznał zło, rozumiesz? A szatan dał do zrozumienia, że Bóg żałuje im dobra. Nie zaufali swojemu Ojcu i wtedy narodziła się wolna wola....do złego.


Rozumiem ze Jahwe chciał aby człowiek poznał i dobro i zlo, aby był rozumny i wyćwiczony w mądrości Bożej.
Aniwi, jesli jest tak jak mówisz, że Jahwe nie chciał aby Adam poznał zło, dlaczego zasadził w ogrodzie to drzewo? Skoro powiedział, że wszystko co uczynił było dobre?

#58 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-06, godz. 06:54

Nie można od rzau dziecka naszpikowac wiedzą. Ludzie stopniowo poznają wiedze o śiwecie.


Ta definicja funkcjonuje poza Rajem.

Podobnie Adam. Jahwe chciał Adama wyuczyć w swojej mądrości, wyuczyć w poznaniu dobrego i złego. to można powiedzieć była pierwsza lekcja.


Bóg nie stworzył Adama pustogłowym. Powiedział do pary ludzkiej: opanujcie Ziemię, podporządkujcie sobie stworzenia (Rdz 1:28). Pycha zgubiła najpierw szatana (Eze 28:13-17), później Ewę i Adama.

Ja rozumiem Ze Jahwe przez to pokazał, że nie zjedzenie owocu, czy czarodziejskiej pigułki uczyni nas mądrymi. Iże poznanie mądrosci Bożej to jest proces a nie jedna czynność.


Zjedzenie owocu: uczyniło z ludzi istoty podobne do Boga, znające dobro i zło (Rdz 3:5);
Zjedzenie zwoju: pozwoliło Ezechielowi głosić Słowo Boże pomimo zatwardziałości serca Izraela (Eze 3:1-3)
Zjedzenie przez nas Słowa i rozmyślanie nad nim czyni z nas dzieci Boże

Aniwi, jesli jest tak jak mówisz, że Jahwe nie chciał aby Adam poznał zło, dlaczego zasadził w ogrodzie to drzewo? Skoro powiedział, że wszystko co uczynił było dobre?


Bo to był również ogród Boga, przechadzał się po nim o wietrznej porze dnia (Rdz 3:8) i miał prawo mieć w nim coś co należało tylko do Niego.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-04-06, godz. 12:27


#59 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-06, godz. 06:58

Jeśli człowiek nie miał wolnej woli, to jaki program posłuszeństwa miał wgrany przez Boga?
Jaki ten człowiek, wg Ciebie Anowi był?
Po co Bóg musiał mu zakazać zjadania jabłek z "tego" drzewa?
Czyżby bezwolny człowiek był zdolny do działania po swojemu?

Przecież to się kupy nie trzyma Anowi.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#60 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-06, godz. 08:07

Jeśli człowiek nie miał wolnej woli, to jaki program posłuszeństwa miał wgrany przez Boga?


Ten program nazywa się miłość (1Kor 13:4-8)

Jaki ten człowiek, wg Ciebie Anowi był?


Niewdzięczny, dostał wszystko co najlepsze i nawet za to nie podziękował tylko jeszcze sięgnął po cudzą własność, taki był pazerny.

Po co Bóg musiał mu zakazać zjadania jabłek z "tego" drzewa?


Mój tata miał broń w domu, wiedziałam gdzie ona jest (bo pokazał mi ją) i pewnie właśnie dlatego, że ufał mi, że będę mu posłuszna, nie dotknęłam jej. Byłam dumna, że mi ufa.

Czyżby bezwolny człowiek był zdolny do działania po swojemu?


Co to jest wolna wola? Umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Człowiek nie znał zła czyli nie miał dylematów jak postępować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych