Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest??


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#41 HotDog

HotDog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2004-12-08, godz. 15:00

Czy chodzi o "Prawde" czy zysk materialny ?
Jestem nowym uzytkownikiem tego forum, mysle podbnie jak Brooklyn.
Inna sprawo to czytanie w zborze a inna rozpowszechnianie tych ksiazek ludziom co nic nie wiedza na ich temat !
Dlatego ostrzezenie :
Prz 14:15 BT „Wszystko, co mówią, przyjmuje niemądry, a człowiek rozumny na kroki swe zważa.”

Czy mialbys czyste sumienie przed Bogiem proponowac komus cos co nie jest juz prawda ?

(1Kor  5: 6  Br  "Wcale nie macie się czym szczycić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza?" )



Nawet jedno przyslowie cytowane nawet w Straznicy mowi : "jedno klamstwo zakrywa wiele prawd"

Kto do tego zacheca zeby stare nieaktualne ksiazki sprzedawac dalej ???!!!


Przypomina mi to sprawozdanie z Dz 19:19 BT „I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze.”
Obecnie byloby to zbyt kosztowne dla SJ zniszczenie "zlych" ksiazek a wyprodukowaniem "dobrych" przeciez na takie marnotrawstwo nie mozna sobie pozwolic !!!

#42 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2004-12-08, godz. 21:00

Dla mnie wniosek nasuwa się jeden. Świadkom Jehowy a ściślej C.K. nie zalezy na prawdzie. Ja odeszłam a najpierw przestałam głosić, bo nie potrafiłam wciskać ludziom kitu. Niektórym widać to nie przeszkadza, byle więcej książek, czasopism, godzin. Sprawozdanie wtedy lepiej wyglada.
Ma

#43 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-08, godz. 21:41

Wam to nawet SJ sa niepotrzebni. jakby ktoregos dnia znikneli, nie zauwazylibyscie nawet. Pozostala by wam nienawisc.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#44 Badacz_Biblii

Badacz_Biblii

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2004-12-09, godz. 08:34

A dlaczego SJ tak nienawidzą, co oni zrobili??
Jedyne co mogę mi zażycić to ich poglądy na pewne sprawy - logiczne, SJ nie jestem

#45 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-09, godz. 09:37

Nikt nie jest doskonaly, ale przeciez ZLO DOBREM powinienes zwuciezac, chyba ze dla ciebie Slowo Boze to martwe slowa.
Nasladujesz zamiast dac przyklad? Badz swiatlem swiata!
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#46 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-09, godz. 18:04

Norbi 29 napisałeś tak:

Wam to nawet SJ sa niepotrzebni. jakby ktoregos dnia znikneli, nie zauwazylibyscie nawet. Pozostala by wam nienawisc

Drogi Norbi 29

Jest nauka zwana Fizyką i jedno z jej praw "akcji i reakcji"
Zapewniam Cię że, gdyby się tak stało jak mówisz, z braku akcji zanikła by i reakcja.
Kto sieje wiatr zbiera burzę.
Towarzystwo Strażnica, a wcześniej "Badacze" pojawili się w XIX w USA i tu cała ich historia....
Czyżbyś chciał powiedzieć że, jak to ująłeś "nienawiść" czy też inne negatywne odczucia wobec nich tkwiły uśpione w ludzkich genach przez szereg stuleci i w pewnym momencie zaczęły się ujawniać?
Jak zapewne się zgodzisz wszyscy i wszystko podlega woli Boga.
Nie sądze żebyś to kwestionował.
Więc może to, jakie reakcje wzbudza ten związek wyznaniowy stanowi przejaw woli Boga.

Ty chyba tego nie pamiętasz, ale ja mam jeszcze przed oczami opasłe tomiska dzieł Lenina, Stalina, Marksa i innych zbawców ludzkości "dumnie" zalegające półki każdej biblioteki i księgarni. Dziś jest to już śmietnik historii. Ludzkość musiała na to czekać bez mała cały wiek.
Za 50 lat jak Bóg pozwoli, komuna będzie całkowicie zapomniana
i zapewniam Cię nikomu nie przyjdzie do głowy , aby ją nienawidzić.
Z pomocą Bożą i zgodnie prawami danymi nam na ziemi, ludzie to co było złe, chcą jak najszybciej usunąć w przeszłość.

Więcej ufności w mądrość Bożą

Pozdrowienia

#47 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-09, godz. 19:08

Idac tym tokiem rozumowania to Gamaliel by powiedzial "zostawcie ich. jesli ten zamysl lub to dzielo pochodzi od ludzi, zostanie obalone" Dzieje Apost. 5:38.

Natomiast czytam to forum od niedawna i mam wrazenie, ze wiekszosc odpowiedzi skupia sie na atakach ad personam SJ. Naprawde malo jest rzeczowych dyskusji, a przeciez wszyscy chyba zakladacie ze SJ to wasi zbladzeni bracia. Nie sadze zeby takie teksty jak te przed moim postem mogly komus pomoc zrozumiec blad. Jezus nie zawstydzal, ani nie wyszydzal. Potrafil ten ROZMAWIAC. Naprawde znalazlem tu tylko kilka slow wypowiedzianych w tym duchu (kojarze tylko LIDIE I SPASIU). Dla przykladu pan Lewandowski zaproponowal usuniecie mojej wypowiedzi oraz calego watku o papiezach po mojej chyba zbyt grzecznej i inteligentnej odpowiedzi (zob. Ojciec Swiety a Biblia). Ja rozumiem, ze sa tu osoby zawiedzione. Ale chyba to nie miejsce do wylewania zali, tylko do dyskusji. Nie wymieniam nikogo imiennie, raczej chcialbym bysmy wszyscy zwrocili uwage na jakosc dyskusji.
A co do SJ - nie wiem co bedzie za 50. Pewnie mnie juz nie bedzie. Natomiast moje dzieci beda kiedys wspominaly, ze tatus pokazywal im praktyczna wartosc Pisma Swietego. Moze jak powiedza ze sam poznal to, ze dzieki SJ i nikt ich nie zrozumie, trudno. Ale to co zyskaja bedzie ich. Moze szkoda, ze nie poznalem Biblii dzieki mojej parafii, ale przysiegam - tam poszedlem najpierw. Nie moja (ani SJ)wina, ze kiedy ktos czyta i nie rozumie to oni sie znajduja i sa chetni do wyjasniania Biblii. Nie jest to wlasciwe porownania, ale mowi sie o gospodarce rynkowej, ze " nie znosi prozni". I chyba tak tu jest. Nie byloby SJ, ani innych religii, gdyby pierwszy na starcie, KK, zaspokajal potrzeby ludzi. Nie mozna jednak sie gniewac na garbatego ze ma proste dzieci.

I jeszcze jedno: jesli SJ wzbudzaja nienawisc przeciwnikow, to czytajac dzieje Apostolskie i obserwujac problemy Sw. Apostola Pawla, mam wrazenie ze przemawia to na ich korzysc. Jezus tez wzbudzal nienawisc, a chyba nie mamy watpliwosci, ze BYL PRAWDA, nie tylko mowil prawde. Nie uchronilo go to od atakow nienawisci. Wreszcie smierci.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#48 viceroy

viceroy

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2004-12-09, godz. 22:24

Hej !
Polonus, czy możesz napisać więcej o tym poborowym? gdzie to miało miejsce, albo skąd znasz, albo cokolwiek więcej... bo jakoś nie wydaje mi sie że znasz całą sytułację... Jakoś nie chce mi się wieżycć, że "Starsi obiecali ale nie dali",a poza tym do służby zastępczej nie problemu większego żeby przenieść, to skąt taki wielki problem?? <_<

#49 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-09, godz. 23:02

Napisałeś że:
Idac tym tokiem rozumowania to Gamaliel by powiedzial "zostawcie ich. jesli ten zamysl lub to dzielo pochodzi od ludzi, zostanie obalone" Dzieje Apost. 5:38.

Do Norbi 29
Czy kiedyś zastanawiałeś się nad bezsensowną śmiercią odmawiających transfuzji krwi lub śmiercią dzieci , o których nie wiadomo czy w przyszłości chcieliby zostać ŚJ a za nich zadecydowali "członkowie komitetu" i o zgrozo sami rodzice?
Czy chcesz zostawić to dzieło i czekać aż zostanie obalone?
W swoim czasie CK nakazywało wierzyć pod groźbą odstępstwa w to że stosowanie szczepionek "nie podoba się Bogu". Kiedy okazało się że dzieło głoszenia powinno rozlać się na kraje o wysokim ryzyku zakażeń egzotycznymi chorobami zakaz pośpiesznie zniesiono (bo tak chciał Jehowa) inaczej bowiem nie zaszczepionym nie wolne było tam wyjechać a tym bardziej wrócić.
Czy chcesz zostawić to dzieło i czekać aż zostanie obalone?
Milionom ludzi wmawia się że, pierwszym ŚJ był czy to Jezus czy to Abel podczas gdy samą nazwę wymyślił i wprowadził w życie (nie pamiętam dokładnie) chyba Rutherford.
Czy chcesz zostawić to dzieło i czekać aż zostanie obalone?

Pozdrawiam i dobranoc , idę już spać

#50 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-09, godz. 23:35

Milej nocy!
:blink:

Wiesz byc moze tak bylo, ale ja nie placze nad rozlanym mlekiem. Wciaz jest to organizacja, ktora jest bardziej elastyczna niz chociazby KK. Sam pokazujesz ze zmienialo zdanie - i wychodzilo to na dobre, jak sczepionki. KK nie zmieil zdania w kwesti srodkow antykoncecyjnych, bez ktorych i tak katolicy sie nie obchodza. Wiec lepsza jest lipa czy zdrowy rozsadek?

Co do kwestii krwi to sie nie wypowiadam o dzieciach, bo nie wiem jak bym zachowal sie kiedy chore bylo by moje dziecko. Ale znam przyklad z mojej rodziny, kiedy podano krew " na wszelki wypadek" PRZED porodem. Porod byl ok, ale powiklania z powodu krwi nastapily. Sam nie mam zaufania do jakosci nawet lekow w szpitalu, wiec krwi bym nie pozwolil sobie podac ZE STRACHU. A zakaz biblijny w takim swietle mnie przekonuje, ze wychodzi na dobre. Sadze, ze nawet nie znajac SJ stanalbym na glowie by sciagnac srodki zastepcze. Tylko czy bez SJ wiedzialbym o ich istnieniu?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#51 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2004-12-10, godz. 19:38

KK nie zmieil zdania w kwesti srodkow antykoncecyjnych, bez ktorych i tak katolicy sie nie obchodza. Wiec lepsza jest lipa czy zdrowy rozsadek?


Uważasz że używanie/nie używanie prezerwatyw czy innych bajerów jest tak samo groźne jak nie przyjęcie krwi czy transplantacji (przed 1970 czy 80 było to zakazane).

Sadze, ze nawet nie znajac SJ stanalbym na glowie by sciagnac srodki zastepcze. Tylko czy bez SJ wiedzialbym o ich istnieniu?


Środki krwiozastepcze pozwalają jedynie zapełnić naczynia płynem w zasadzie rozcienczając jedynie krew. Możesz przy tym mieć takie same powikłania, bo HIV możesz złapać i przez te twoje opiewane środki. Wracając do tematu oprócz wypełnienia naczyń nic nie zyskujesz, bo np. nie zwiększa się ilość czerwonych krwinek przenoszących tlen, bo takich krwiozastępoczych środków nie ma. Jednym słowem możesz mieć pełne rozcieńczonej krwi naczynia, a umrzeć z powodu niedotlenienia organizmu.

pzdr

#52 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-10, godz. 19:56

Do Norbi 29

a napisałeś tak

"...Wiesz byc moze tak bylo, ale ja nie placze nad rozlanym mlekiem. Wciaz jest to organizacja, ktora jest bardziej elastyczna niz chociazby KK. Sam pokazujesz ze zmienialo zdanie - i wychodzilo to na dobre, jak sczepionki. KK nie zmieil zdania w kwesti srodkow antykoncecyjnych, bez ktorych i tak katolicy sie nie obchodza. Wiec lepsza jest lipa czy zdrowy rozsadek?..."


Szanowny Norbi 29

Co to znaczy być może „tak było”? nie chcesz nabrać 100% pewności ? Sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj. Zapytaj swoich bogobojnych znajomych z centrali w Nadarzynie o to i o inne rzeczy których sami na pewno by Ci nie powiedzieli. I obserwuj reakcje.

„…Wciąż jest to organizacja, ktora jest bardziej elastyczna niz chociazby KK…”

A więc nowy miernik wskazujący na „organizację prawdziwie podobającą się Bogu” Kwestia elastyczności no, no…
Drogi Norbi Czym różnią się błędy popełniane przez Strażnicę od błędów KK?
Które łatwiej Ci „rozgrzeszyć” Czy stosujesz jedną miarkę? I czy pamiętasz co czeka stosujących miarkę podwójną?

„…Sam pokazujesz ze zmienialo zdanie - i wychodzilo to na dobre, jak sczepionki…”

Norbi !!! do diabła ciężkiego ja też zmieniam zdanie, jest to warunek wszelkiego uczenia się.
Ale nigdy nie przyszło mi do głowy podawać kolejnej wersji moich poglądów jako jedynie obowiązującej (do stosowania pod groźbą odstępstwa) wersji boskiego planu czy, aktualnego stanowiska Boga w danej kwestii na dzień np. 05.05.2005r.

Drogi Norbi

odziennie pewnie setki tysięcy ludzi na całym świecie (w tym w takich krajach jak Niemcy czy USA i wielu innych, nie tylko we wszawej, katolickiej Polsce) otrzymują lek życia czyli krew. Jak każdy z leków ma skutki uboczne. W bloku na przeciwko kobieta miała ciężki poród, liczyły się minuty. Ubytki krwotoczne uzupełniono podaniem krwi. Przeżyła matka, przeżyło dziecko. Tamten noworodek to dziś moja koleżanka. Niedawno miała wizytę ŚJ. Jak myślisz z jakim skutkiem?

Drogi Norbi

Nie przypuszczałem, że jesteś aż taki strachliwy? Sprawdź dla własnej wiedzy jakie konsekwencje (może powikłania) dla twojego organizmu nieść może przyjęcie antybiotyków.
I na koniec, skąd u Ciebie przekonanie o zakazie biblijnym dotyczącym krwi, skoro niczego takiego nie formułował np. Russel. No ale jeśli się uprzeć że, tak jest, to dlaczego do cholery (z poruczenia Jehowy oczywiście) kiedyś się za to leciało, a teraz już nie. Proszę Cię (bo może mi to umknęło) kiedy i gdzie i w jakiej sytuacji Jehowa przemawiał w tej sprawie.

Pozdrawiam

#53 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-10, godz. 21:57

Ja nie mowie " byc moze" jakbym nie wiedzial. Pokazuje raczej ze nawet jesli masz racje - nawet jesli - KK nie jest zadna alternatywa. A zmiana stanowiska jesli wychodzina dobre - nie jest grzechem.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#54 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-10, godz. 21:59

Do Grodzika!

Skoro prezerwatywy to mniej wazna rzecz to czemu kosciol sie tak upiera? Cytujac Polarma: Nigdzie nie zauwazylem zeby Bog sie wypowiadal w tej sprawie!
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#55 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-12, godz. 14:21

Do ulubionego

Norbi 29

Kościół Katolicki – Wróg publiczny Nr 1 – Kto następny?

Jak myślisz panie Norbi 29 dobry temat na forum?

Co wy wszyscy byście zrobili gdyby Go nie było (puszczamy oczywiście wodze wyobraźni)
Kogo i za co należałoby uznać za takiego wroga. Myślałeś może o Islamie? I o tym jak tam traktują tych co „spełniając wolę bożą” informują „tubylców” że, to w co wierzą to głupstwo i fałsz. i tak właściwie to najpierw był Russel „niewolnik wierny i rozumny”
zaraz, zaraz że co ?
i kto?
Nie, nie przepraszam „niewolnik wierny i rozumny” to ciało kolegialne tylko od kiedy?
Norbi może ty wiesz?
No, ale nie tym Chciałem pisać.

Właśnie, trochę o Islamie. Nie czujesz czasem, że oni ukradli ŚJ Boga? Wszak Allah no, to chyba wiesz, że to nikt inny tylko Jehowa. Przywłaszczyli sobie imię Boga i gotowi są uznawać Chrześcijan za niewiernych.
Co u nich byś zmienił, za co skrytykował?
No wypadałoby oczywiście twarzą w twarz, ze szczerym sercem, „prawdą przepasz się” i do dzieła.
Co członek organizacji która, jako jedyna cieszy się błogosławieństwem Jehowy powinien przedsięwziąć, aby imienia tego bronić przed tymi którzy go skradli , no i bezczelnie twierdzą (jeśliś chrześcijanin) żeś „niewierny pies” ?
A te ich metody… brr są ookłłopne.

Możemy to rozwinąć o inne Religie, bądź skupić się na powyższym.
Jeśli oczywiście będziesz miał ochotę.
Z nieśmiertelnym oczywiście kontekstem , no zgadnij .... brawo!!!

Kościół Katolicki – Wróg publiczny Nr 1 – Kto następny?

Pozdrowienia

#56 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-12, godz. 16:35

Ni to postscriptum, a może memento.

Pięć minut temu na Gazeta .pl przeczytałem o premierze filmu Theo van Gogha w internecie i popatrz jaki pojawił się głos w dyskusji na ten temat.

Ten fragment skopiowałem z portalu gazeta.pl - reszta na miejscu

WWW.ISLAM-IN-EUROPE.ORG
Autor: Gość: Andrzej S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 12.12.2004 13:40

do katolika-chyba nie rozumiesz powagi sytuacji. Nie da sie por?wnac tych 2 fanatyzmów. Za
krytykowanie
chrzescijanstwa nikt nikomu nie podzyna gardla. Zresztą to ostatnie lata chrześcijanstwa w Europie. Za
30 lat w Europie bedzie rzadzic islam, bo Turcja bedzie liczniejsza niz Niemcy i francja razem wziete, a
wtedy nikt juz nie powie STOP muzulmanom których obowiązkiem jest doprowadzenie do panowania
ich jedynie slusznej religii i kalifatu, do czego nawolują nawet muzulmanie w Polsce. O tym sie nie
mówi w mediach, bo obowiązuje poprawnosc polit. Dlatego nie mozna sie zachowywac biernie jak
zarzynane zwierze. WWW.ISLAM-IN-EUROPE.ORG
________________________________________

Pozdrowienia

#57 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-14, godz. 21:36

Do ulubionego
Norbi 29

No musze przyznac ze za Twoja ulanska fantazje, to tez cie polubie.

Kościół Katolicki – Wróg publiczny Nr 1 – Kto następny?


Ja napisalem ze KK to wrog? Ty nie czytaj juz postow Lewandowskiego ;) bo przejawiasz podbna maniere argumentacji. Czyli fantazja, fantazja... bo fantazja jest on tego... :D Napisalem ze nie jest dla mnie alternatywa. Jako drgowskaz, miejsce wytchnienia, ostaoja prawdziwych nauk, autorytet. Wiesz moze, jestem odosobniony, ale... KK ze swoim balaganem organizacyjnym, sredniowiecznymi metodami planowania rodziny, poganskim celibatem, nowoczesnym molestowaniem nieletnich [i letnich klerykow], brakiem wizji przyszlosci, nie jest zadnym punktem odniesienia. A islam? Hmm... zastanowiles mnie. Bylem w Egipcie ostatnio i podoba mi sie szczere podejscie do Ramadanu. Jak post trwa do 17, to do 17. A u katolikow raz mozna tylko rybe w swieta i w piatek, teraz juz wszystko. "Nowe swiatlo" non stop. Tylko ze nie wprowadza jej watykanski brooklyn, ale sie watykanski brooklyn dostosowuje do tego czego i tak katolicy NIEROBIA od lat. No, nie lubie tej katolickiej fasady wiary. Przepraszam, wszystkich szczerych katolikow, ze uogolniam. Mowie tej naszej swojskiej zasciankowej wierze, ktora na pielgrzymkach papieza klaszcze nie wtedy kiedy jest wazna mysl, tylko kiedy papiez robi pauze, bo np. chrzaknal albo mu kartke zwialo.
Jak widzisz polarm nie potepial w czambul. Ale nie mozna sie chwalic

Wszak Allah no, to chyba wiesz, że to nikt inny tylko Jehowa.

tak a budda to nikt inny ja sw. Farnciszek. Tez zalozyl zakony.

Kościół Katolicki – Wróg publiczny Nr 1 – Kto następny?

Nikt. Kosciol sam sobie wrogow zrobi, beze mnie. Ja mam tam przyjaciol.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#58 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2004-12-14, godz. 22:32

"KK ze swoim balaganem organizacyjnym, sredniowiecznymi metodami planowania rodziny, poganskim celibatem, nowoczesnym molestowaniem nieletnich [i letnich klerykow], brakiem wizji przyszlosci, nie jest "

A może powiesz coś Norbi o molestowaniu nieletnich w organizacji Świadków Jehowy. Możesz jeszcze dodac coś o iście chrześcijańskim skazywaniem na smierc dzieci poprzez nie pozwolenie na transfuzję krwi. No wiel by sie znalazło jeszcze ale tyle wystarczy narazie.
Ma

#59 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-17, godz. 14:10

Ale czemu sie przepychac kto wiecej zawinil? Nie rozumiem takich przepychanek. Fakt kosciol ma na rekach wine krwi jako instytucja. Do niej nie pojde. SJ ucza kontrowersyjnych pogladow na krew. Nie musicie [nikt nie musi] sie na to zgadzac. Ja nie przyjmuje krwi, bo nie chce; nie wierze ze to dar zycia. mam inne doswiadczenia, juz o tym pisalem. Ale w sredniowieczu musialbym wierzyc co kaze KK, bo inaczej smierc. Co lepsze?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#60 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-17, godz. 20:59

Do Norbi 29

Chłopie co z tobą?
Coś Ci się horrendalnie miesza.

"SJ ucza kontrowersyjnych pogladow na krew."

A gdzie Ty tu widzisz kontrowersję?
Czyżbyś kwestionował nauki "przewielebnych"
z Brooklyn'u?
Strzeż się bracie Polaku.
Nie boisz się oskarżenia o "słabość duchową"
Odważna z Ciebie bestia.
A propos "słabości duchowej" sprawa sprzed pięciu minut. Zapytałem będącego obok mnie ŚJ co rozumie pod pojęciem "słaby duchowo"
No i wyobraź sobie co usłyszłem.
Najpierw było kręcenie że, taki co godziny zebrań nie odpowiadają, zaniedbuje studium osobiste i jeszcze coś i jeszcze coś, a gdy zapytałem czy słaby duchowo to n.p. ten kto nie zgadza się ze stanowiskiem Stażnicy ułyszałem że, to już... n i e s ł a b y ale d u c h o w o m a r t w y .
Czyli jesteśmy znów w domu: jednak nie Biblia, nie słowo Boże lecz wypociny russel'ów , knorr'ów i innych rutheford'ów.
JAk na dzisiejszy wieczór to dla mnie wystarczy.
Nie jestem w stanie dokończyć odpowiedzi na twój post.
Ciąg dalszy jutro jeśli pozwolisz, muszę odetchnąć.

Pozdrowienia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych