Skocz do zawartości


Zdjęcie

AKT APOSTAZJI by ANDREAZZ


  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#61 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 04:28

"Andrzej Okroj nie jest już świadkiem Jehowy". To wszystko


A ja myślę, że to dopiero jakiś początek... ;)

#62 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-04-04, godz. 06:58

ANDREAZZ

Zapamietaj dobrze tę datę: 3 kwietnia 2009 roku (pamiętam skadś taką formułę)

To jest dzień kiedy rozpoczynasz życie wolne od faryzejstwa, zakłamania i tanich uniesien. To co zostawiłeś to niecna iluzja, której jedynym celem bylo calkowite zniewolenie Ciebie.
Zycze Ci by Twoje dalsze życie wypełnione bylo tym co prawdziwe; prawdziwą wiarą, prawdziwa miłoscią, prawdziwymi przyjaciołmi.

Pozdrawiam
Umbre Summum

#63 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-04-04, godz. 07:53

 "Andrzej Okroj nie jest już świadkiem Jehowy". To wszystko, żadnego wersetu.


On się pomylił Andrea. On chciał powiedziec: Andrzej Okroj nie jest już świadkiem ORGANIZACJI"  ;)

Swiadkiem Jehowy to ty możesz byc zawsze i nikt nigdy nie może ci tego zabronic.

Użytkownik novanna edytował ten post 2009-04-04, godz. 07:53


#64 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 08:20

On się pomylił Andrea. On chciał powiedziec: Andrzej Okroj nie jest już świadkiem ORGANIZACJI"  ;)

Swiadkiem Jehowy to ty możesz byc zawsze i nikt nigdy nie może ci tego zabronic.



:) Andrzej,ty już nie jestes ani Swiadkiem Jehowy,ani Swiadkiem Organizacji.
Ty,jak zechcesz mozesz byc nareszcie tym,o kim mówi Pan Jezus w Dziejach Apostolskich:"ALE WEZMIECIE MOC DUCHA SWIETEGO<KIEDY ZSTAPI NA WAS<I BEDZIECIE MI SWIADKAMI W JEROZOLIMIE I W CALEJ JUDEI<I W SAMARII<AZ PO KRANCE ZIEMI" :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#65 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-04-04, godz. 08:53

Komunmikat brzmiał: "Andrzej Okroj nie jest już świadkiem Jehowy". To wszystko, żadnego wersetu. Jak się z tym czuję? Wspaniale! Akurat na tym zebraniu mówiono o osobach, które mają wątpliwości co do tego, że nie wszystko co przepowiadał niewolnik się spełniło. Mówiono o takich osobach, by je unikać, ponieważ mogą zasiewać wątpliwości. Więc moje ostatnie zebranie miało wymowną puentę :)

Ciesz sie ze wersetu nie podali, slyszalam ze niektorym odstepcom (odlaczajacym sie na wlasne zyczenie) przy ogloszeniu dodawali werset z 1Kor 6:9,10 a to juz jest sugerowanie czegos.

On się pomylił Andrea. On chciał powiedziec: Andrzej Okroj nie jest już świadkiem ORGANIZACJI"  ;)

Swiadkiem Jehowy to ty możesz byc zawsze i nikt nigdy nie może ci tego zabronic.



:) Andrzej,ty już nie jestes ani Swiadkiem Jehowy,ani Swiadkiem Organizacji.
Ty,jak zechcesz mozesz byc nareszcie tym,o kim mówi Pan Jezus w Dziejach Apostolskich:"ALE WEZMIECIE MOC DUCHA SWIETEGO<KIEDY ZSTAPI NA WAS<I BEDZIECIE MI SWIADKAMI W JEROZOLIMIE I W CALEJ JUDEI<I W SAMARII<AZ PO KRANCE ZIEMI" :)

Moze niech Andreazz sam napisze czyim jest swiadkiem? ;)
Dołączona grafika

#66 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-04-04, godz. 09:47

Moze niech Andreazz sam napisze czyim jest swiadkiem? ;)

bardzo dobra myśl! popieram
Jednak abstrahując od tego Kogo świadkiem można byc, Kasztanowa, chciałam tylko powiedziec że nikt nie ma prawa zabraniac byc świadkiem Jehowy. Zabraniac. Rozumiesz?
Bo chyba nikt nie nie ma wątpliwości że należał do religii Świadków Jehowy, a nie Chrystusa.

#67 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-04-04, godz. 10:52

Nigdy Was nie spotkałem osobiście, ale to, czego mogłem od Was doświadczyć w postach, to niesamowite wsparcie, które pomogło mi w najcięższych chwilach mojej drogi.
...
Odparłem, że nie mam im nic do powiedzenia, tylko chciałbym, by przy ogłoszeniu poprawnie wymówiono moje nazwisko (najczęścij wymawiają je 'Okrój' zamiast 'Okroj').

jak wpadniesz do stolicy to na ciebie czekam...:)
hehe w moim poprzednim zborze niektórzy bracia(nawet starsi) po 10 latach znajomości(ze mną i rodzicami) nie potrafili zapamiętać prawidłowo mojego nazwiska. Nie chcę narazie go zdradzać, ale nagminnie wymawiali zamiast ...dzi...-...dzy...
może w pamięci z powodu natłoku wersetów nie da się już nic więcej zmieścić. echhhh, dobrze że to już za mną

btw witam w gronie "wszeteczników, bałwochwalców, cudzołożników i rozpustników" :D
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#68 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 12:28

bardzo dobra myśl! popieram
Jednak abstrahując od tego Kogo świadkiem można byc, Kasztanowa, chciałam tylko powiedziec że nikt nie ma prawa zabraniac byc świadkiem Jehowy. Zabraniac. Rozumiesz?
Bo chyba nikt nie nie ma wątpliwości że należał do religii Świadków Jehowy, a nie Chrystusa.


Droga Novanno,alez ja rozumiem doskonale,że nikomu nie mozna zabraniac być Swiadkiem Jehowy.Skoro jednak wyszedł z Organizacji,nie jest jej czlonkiem,wiec kiedy by zacząl swiadczyc o Jehowie,nadal bedzie postrzegany[przez osoby postronne,rzecz jasna] jako członek WTS.Chrzescijanie mają byc Swiadkami Jezusa,a z tego co wczesniej pisal Andrea ,wynika,ze nie odcina sie [jak niektórzy forumowicze] od chrystuanizmu. :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#69 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-04, godz. 12:59

Jak już gdzieś pisałem na tym forum, sama nazwa "świadkowie Jehowy" jest dla mnie wyrazem wynoszenia się nad chrześcijan innych kościołów. Odchodząc od świadków, automatycznie jest się byłym świadkiem Jehowy, chociaż większość z nas nie wypiera się Boga, tylko organizacji. Myślę, że oni są świadkami niewolnika i nikim więcej. Ja chce być świadkiem Jahwe, Jezusa Chrystusa w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Wiecie o co mi biega :) Zabawne było, że to oni byli wczoraj niejako "u siebie", a ci którzy już wiedzieli o moim odłączeniu przed oficjalnym ogłoszeniem (żadna z żon starszych nie podeszła, by się ze mną przywitać)- czuli się zakłopotani moją obecnością. A ja pełen luz B) . Wczoraj nieoczekiwanie zadzwoniło do mnie małżeństwo przyjaciół z mojego poprzedniego zboru i zaprosili mnie w odpowiedzi na mój list. Zapewnili, że uszanują moją decyzję. CUD :blink: ????!!! Idę do nich dziś na godz. 18tą.

Novanna i Kasztanowa - obydwie macie rację :) Augustusgermanicus - szkoda, że nie 1 kwietnia. Mógłbym wtedy całe swoje świadkowanie potraktować jako przydługi, kosztowny, czarny żart :P :D :lol:

Użytkownik andreaZZ edytował ten post 2009-04-04, godz. 12:50


"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#70 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-04-04, godz. 14:08

Jak już gdzieś pisałem na tym forum, sama nazwa "świadkowie Jehowy" jest dla mnie wyrazem wynoszenia się nad chrześcijan innych kościołów. Odchodząc od świadków, automatycznie jest się byłym świadkiem Jehowy, chociaż większość z nas nie wypiera się Boga, tylko organizacji. Myślę, że oni są świadkami niewolnika i nikim więcej. Ja chce być świadkiem Jahwe, Jezusa Chrystusa w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Wiecie o co mi biega :) Zabawne było, że to oni byli wczoraj niejako "u siebie", a ci którzy już wiedzieli o moim odłączeniu przed oficjalnym ogłoszeniem (żadna z żon starszych nie podeszła, by się ze mną przywitać)- czuli się zakłopotani moją obecnością. A ja pełen luz B) . Wczoraj nieoczekiwanie zadzwoniło do mnie małżeństwo przyjaciół z mojego poprzedniego zboru i zaprosili mnie w odpowiedzi na mój list. Zapewnili, że uszanują moją decyzję. CUD :blink: ????!!! Idę do nich dziś na godz. 18tą.


Andreazz mimo, że odradzałam Ci pójście na to zebranie to naprawdę szczerze gratuluję odwagi i hartu ducha! Może Twoja obecność da jednak do myślenia choćby niektórym braciom i siostrom w zborze. Bardzo się cieszę, że masz też odzew na Twój list i że to małżeństwo najwyraźniej chce Cię wysłuchać.
Andreazz witaj w nowym życiu!

PS: Gdybym mogła to bym Cię uściskała.

#71 szulamitka

szulamitka

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 60 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-04-04, godz. 15:13

Andreazz witaj w nowym życiu!

PS: Gdybym mogła to bym Cię uściskała.


Ja tez!!! Wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia :)

#72 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-04-04, godz. 15:56

Andrzeju, czy bracia ze zboru na Kacku Małym są Ci znani??Tam mieszkają Skibowie którzy jeszcze z przed wojny byli złączeni z moją rodzina na Podlasiu i Zamojszczyźnie :rolleyes:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#73 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-04-04, godz. 17:35

Wczoraj nieoczekiwanie zadzwoniło do mnie małżeństwo przyjaciół z mojego poprzedniego zboru i zaprosili mnie w odpowiedzi na mój list. Zapewnili, że uszanują moją decyzję. CUD :blink: ????!!! Idę do nich dziś na godz. 18tą.

Oni mieszkają na Oruni? Pytam, bo często nachodzą mnie wspomnienia związane z pewnym mąłęzństem z Gdańska Oruni, Wiem gdzie mieszkają, nieraz mam ochotę do nich zawitac. ale nie mam odwagi...

#74 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-04, godz. 18:23

po informacji o 22 sekundach myslałem że zacytowano jakiś wersecik w stylu "w Judasza wstąpił szatan" albo "byli wśród nas ale nie byli z nas" ew. "nawet nie jadajcie z takim" albo "nie przyjmujcie takiego do domu ani nie pozdrawiajcie" i właśnie dlatego napisałem

22 sekundy? :) to jak odznaczenie orderem Bohatera Związku Radzieckiego :)

niestety

Komunikat brzmiał: "Andrzej Okroj nie jest już świadkiem Jehowy". To wszystko, żadnego wersetu.

czyli jednak nie odznaczono Cię "orderem Bohatera Sawietskiegio Sajuza" :) może i dobrze, bo byłbym zazdrosny :)

#75 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-04, godz. 19:25

slyszalam ze niektorym odstepcom (odlaczajacym sie na wlasne zyczenie) przy ogloszeniu dodawali werset z 1Kor 6:9,10 a to juz jest sugerowanie czegos.

Moim zdaniem cytowanie TEGO wersetu jest bezczelnością. Wiem, wiem, można odwracać kota ogonem i mówić że oni mieli na myśli np. "balwochwalstwo" a nie rozpustę pijaństwo czy homoseksualizm albo że chodziło tylko o podkreślenie żeby z takimi nie jadać.

TANIE używanie tekstu biblijnego przypomina retorykę Leppera. (Pytanie "lepperyczne": czy to prawda że Jan Kowalski ukradł milion zlotych?!)

#76 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-04, godz. 22:14

Malinowa i Szulamitka Dziękuję! :) :) :) Novanna, to małżeństwo jest z Olszynki. A Kloo- nie znam nikogo z tamtego zboru. Sebastianie- wkurzyłem się, dowiedziałem się, że od jakiegoś czasu i tych, co sami się odłączyli i wykluczonych ogłasza się tak samo: "xx nie jest już świadkiem Jehowy". Czyli zrobili mnie na szaro :angry: Bo teraz i tak każdy domyśli sobie wersję. Ponoć też już nie ma zwyczaju czytać wersetu. Czyżby nakaz z Nadarzyna, bo się przestraszyli, że zostaną oskarżeni o dyskryminację??? To wiadomość pewna na 100%, bo małżeństwo u których byłem mi to powiedzieli, a oni są na bierząco.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#77 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-04, godz. 22:33

może to echo jakiś anglosaskich procesów sądowych?

na mój gust mogliby to przeredagować do postaci "xx nie należy już do Organizacji Świadków Jehowy", byłoby pełniej i uczciwiej powiedziane.



mówisz "od jakiegoś czasu"... od jakiego? 2002 czy wcześniej?
bo ja mam list z nadarzyna wiosna 2003 w którym pisemnie zapewnili mnie, że starszy zboru 17 grudnia 2002 wypowiedział słowo kluczowe "odłączył się od" zamiast "już nie jest".

okłamali mnie pisemnie? czy kopnął mnie zaszczyt wyjątkowej niestandardowej treści ogłoszenia?

#78 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-04, godz. 22:35

z tego co czytam, to poszło sprawnie i trzymasz sie dobrze



tylko sie cieszyc :)

#79 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-04, godz. 23:02

Tamte czasy to sam pamiętam i faktycznie ogłaszało się tak, jak było w istocie. Więc zapewne jeszcze się załapałeś na starą procedurę. Nie chodzę na zebrania od 2004 roku. Też myślę, że nie do końca jest uczciwa treść komunikatów dzisiaj. Podejrzewam, że dziady musieli coś sobie w tej formie wykalkulować... Rhundz, może nie do końca dobrze poszło. Stwierdziłem, że tak im dobrze w ich matrixie, że nie będę im burzył porządku. Później napiszę więcej.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#80 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-04, godz. 23:48

od jakiegoś czasu i tych, co sami się odłączyli i wykluczonych ogłasza się tak samo: "xx nie jest już świadkiem Jehowy".

Takie zalecenia wprowadziła publikacja "Zorganizowani do spełniania woli Jehowy" (z 2005 roku).
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych