Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budujące doświadczenia


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#61 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-14, godz. 01:32

Problem w tym, że śJ niezupełnie poszli powyższym tokiem myślenia. No cóż, mój ojciec był wybitnym niejadkiem ze stołu Jehowy i miał wówczas bardzo swobodny stosunek do wytycznych WTS-u. Swoją bezinteresownością i uczynnością niechcący jednak podbudował wizerunek Organizacji. Nawet więcej, w okolicy wśród katolików zaczęto go postrzegać jako wzorowego wyznawcę religii śJ. Zbór zapewne nie podzielał zdania ogółu. Bo czy nieregularny lub nieczynny świadek może stanowić wzór do naśladowania?
W zborze śJ zdaje się panować pogląd o wyższości głoszenia dobrej nowiny nad szlachetnymi, płynącymi z serca uczynkami. Dobry przykład czy pełne miłości postępowanie ma uzupełniać znacznie ważniejszy aspekt chrześcijańskiego życia - głoszenie. Praca kaznodziejska stanowi wg WTS-u najwyższy akt miłości do ludzi. Fakty wskazują, że ludzie bardziej cenią osobisty przykład poświadczający zrozumienie chrześcijańskiej idei. "Bo jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa"( Jak 2:26).

Jak wejdę na oficjalną strone WATCHTOWER lub poczytam Przebudzcie się,
czy Strażnice to jest tam zatrzęsienie Budujących Wieści, od których
albo się rozpływam, albo innym razem skacze mi ciśnienie..
Częściej to drugie - no bo jak się odnieść do przykładu podanego wyżej
przez jb. , gdzie dzielny "Davidek-introligator" opieprza swoją matkę,
jakim prawem pozwoliła na transfuzje, skoro Jehowa sobie tego nie życzy?

Być może, że jestem nienormalny, nie rozumiejąc takiej oczywistości?
Dlatego pytam, czy dorośli mają prawo wpajać małemu dziecku (na dodatek
ciężko choremu) takie poglądy, skoro sam WTS błądzi i nie ma jasnego,
zdecydowanego i ostatecznego stanowiska?
Czy tak mają wyglądać budujące doświadczenia?

#62 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-11-14, godz. 07:13

. Brat zapewne pamiętał Jezusową przypowieść o dobrodusznym Samarytaninie, bo chętnie pospieszył z pomocą. Nie bacząc na straty czy niedogodności, jakie poniesie z tytułu uczynności, przystąpił do organizowania akcji wyciągania auta z grzęzawiska. Ubrudził sobie ubranie, nieco zużył paliwa we własnym pojeździe, spóźnił się do pracy, ale udało się wybawić człowieka z kłoptliwej sytuacji. Okazało
. Jego uczynek wynikał z dobrego serca. Uważał, że tak powinien postąpić każdy chrześcijanin.


Twoja historia przypomniała mi chwilę,gdy kilka lat po wykluczeniu , pojawiłam się na zebraniach i zaraz na służbie zaczęły się wykładziki jak postępować z wykluczonymi.Jednym z przykładów było właśnie zachowanie się na drodze i pomoc wykluczonemu.Ja tego słuchałam z takim niesmakiem,bo miałam wrażenie ,że taraz już wszyscy wiedzą ,że z czystym sumieniem mogą mi pomóc jakbym złapała gumę.
To jest właśnie taka wyuczona miłość.Chcesz okazać miłość,uczynić dobrze ,musisz najpierw zobaczyć co na ten temat mówi biblia i bracia.
A wtedy przydałby się inny wykład dotyczący zasad podstawowej kultury,bo zdarzały się osoby ,które cofały rękę w geście przywitania jak się orientowały kim jestem.

Użytkownik Elunia edytował ten post 2010-11-14, godz. 07:29


#63 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 09:56

Twoja historia przypomniała mi chwilę,gdy kilka lat po wykluczeniu , pojawiłam się na zebraniach i zaraz na służbie zaczęły się wykładziki jak postępować z wykluczonymi.Jednym z przykładów było właśnie zachowanie się na drodze i pomoc wykluczonemu.Ja tego słuchałam z takim niesmakiem,bo miałam wrażenie ,że taraz już wszyscy wiedzą ,że z czystym sumieniem mogą mi pomóc jakbym złapała gumę.
To jest właśnie taka wyuczona miłość.Chcesz okazać miłość,uczynić dobrze ,musisz najpierw zobaczyć co na ten temat mówi biblia i bracia.
A wtedy przydałby się inny wykład dotyczący zasad podstawowej kultury,bo zdarzały się osoby ,które cofały rękę w geście przywitania jak się orientowały kim jestem.

Tak działa strach przed staruszkami z brooklynu. Bo odruch CZŁOWIECZY jest inny, normalny, co z tego że poszedł, wiem, że odszedł, wiem, że nie chce się wdawać w dyskusję z nim bo jeszcze mi zasieje jakieś wątpliwości, ale normalne zasady kultury, przywitac się, pomóc jak trzeba :)
Ale nie, ale nie, wts wzbudza taki strach wsród swoich członków, że oni tak naprawdę boją się nawet spojrzeć na wykluczonego :) Uwielbiam ten wzrok, kiedy wpadną na mnie i nie wiedza co mają ze wzrokiem zrobić :) Takie wielkie oczy z któych wyziera taki wielki strach :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#64 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 16:43

Na zebraniach często ogłaszają niusy jak to w innym mieście czy kraju bracia dali piękne świadectwo oddając znaleziony portwel na ulicy,albo pomogli braciom po klęsce żywiołowej jednocześnie pomogli innym światusom.
Delektują się takimi ogłoszeniami wręcz jest to dla nich kult,ale jak widzą poważne problemy braci we własnym zborze,którym należało by pomóc,to chowają głowę w piasek - bardziej mi tu chodzi o starszych w zborze.

Tak działa strach przed staruszkami z brooklynu. Bo odruch CZŁOWIECZY jest inny, normalny, co z tego że poszedł, wiem, że odszedł, wiem, że nie chce się wdawać w dyskusję z nim bo jeszcze mi zasieje jakieś wątpliwości, ale normalne zasady kultury, przywitac się, pomóc jak trzeba :)
Ale nie, ale nie, wts wzbudza taki strach wsród swoich członków, że oni tak naprawdę boją się nawet spojrzeć na wykluczonego :) Uwielbiam ten wzrok, kiedy wpadną na mnie i nie wiedza co mają ze wzrokiem zrobić :) Takie wielkie oczy z któych wyziera taki wielki strach :)



Ten odruch człowieczy to normalna sprawa,bo my ludzie jesteśmy z natury dobrzy,ale uwarunkowania i presja drugich powoduje,że czasem jesteśmy gorsi jak zwierzęta.

Tak ten wzrok i konsternacja do nas,to jakaś horrendalna choroba,która ich zżera od środka i powoduje u nich zanik człowieczeństwa. :(

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-14, godz. 16:44

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#65 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-11-14, godz. 17:29

Ten odruch człowieczy to normalna sprawa,bo my ludzie jesteśmy z natury dobrzy,ale uwarunkowania i presja drugich powoduje,że czasem jesteśmy gorsi jak zwierzęta.
Tak ten wzrok i konsternacja do nas,to jakaś horrendalna choroba,która ich zżera od środka i powoduje u nich zanik człowieczeństwa. :(


Za każdy raz gdy tak sie zachowalem jest mi ogromnie wstyd.
Umbre Summum

#66 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 18:39

Za każdy raz gdy tak sie zachowalem jest mi ogromnie wstyd.



I mamy budujące doświadczenie,bo przyznanie się do tego świadczy dobrze o Tobie - Augustusie,że potrafisz się przyznac,a nie każdy ma taką cywilną odwagę. :)



I tak trzymaj. :)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#67 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-11-15, godz. 06:43

Augustusie,że potrafisz się przyznac,a nie każdy ma taką cywilną odwagę. :)
I tak trzymaj. :)

Choć nie jest to łatwe trzeba umieć przyznawać sie do błędów. Jednym z powodów mego obrzydzenia do WTSu jest fakt ze im skrucha i prawda nigdy przez gardło nie przeszła. Zawsze znajdują jakiś wykret dla swoich kłamstw.

Użytkownik augustusgermanicus edytował ten post 2010-11-15, godz. 06:45

Umbre Summum




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych