JAK MÓWIĆ aby Świadkowie Jehowy SŁUCHALI

ex-ŚJ David A. Reed

Poproś ŚJ aby POMÓGŁ ci odpowiedzieć na twoje PYTANIA

STOP ŚJ są zaprogramowani by NIE patrzeć na informacje krytykujące ich organizację. ŚJ któremu pokażesz tą informację - o ile nie zostaną zastosowane specjalne techniki - prawdopodobnie odejdzie i nie będzie chcial z tobą więcej rozmawiać.

Poproś ŚJ aby POMÓGŁ ci uporać się z twymi PYTANIAMI.

Z tymi samymi materiałami w ręku mógłbyś np. rzec:

"Spójrz na te materiały! Mam tu dowody na to, że twoja religia jest sektą. Spójrz na dowody w tych fotokopiach. Zobacz! A nie mówiłem?"

Lecz takie podejście uderza bezpośrednio w zaprogramowanego ŚJ, który będzie czuł, że jego obowiązkiem jest odrzucić takie materiały.

Mógłbyś jednakże wyrazić to inaczej:

"Czy mógłbyś mi pomóc? Jestem zainteresowany twoją religią, więc postanowiłem się trochę więcej o niej dowiedzieć w bibliotece publicznej i w Internecie. Te dokumenty są kopiami z publikacji Towarzystwa Strażnica. W związku z ich lekturą nasuwa mi się sporo pytań. Czy mógłbyś pomóc mi udzielić na nie odpowiedzi?"

Prawie na pewno spotkasz się z satysfakcjonującą odpowiedzią. ŚJ wierzą, że tylko oni posiadają właściwe odpowiedzi i są szkoleni, aby udzielać je innym.

Kiedy ŚJ zostanie POPROSZONY, aby odpowiedział na twoje PYTANIA, przyjrzy się materiałom, których zbadanie z pewnością by odrzucił gdybyś za ich pomocą go zaatakował.

Wersja angielska . . . Spis treści. . . DALEJ

ŚWIADKOWIE JEHOWY POD LUPĄ

Autor: David Reed. Tłumaczenie: Jarosław Zabiełło
Wprowadzono: 2001-05-06 (id:191). Ostatnie zmiany: 2001-08-04

Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2024 Jarosław Zabiełło (http://apologetyka.co)