Skocz do zawartości


Zdjęcie

Handel przed kongresami


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 05:52

Witam,
postanowiłem stworzyć nowy wątek. Co myślicie o sprzedających przed bramą stadionów w czasie trwania kongresów np. okładki na strażnicę, etui na traktaty itp...Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ? Ja podzielę się jednym spostrzeżeniem.

Ogólnie wśród braci nie jest to dobrze postrzegane by wychodzić do handlujących i coś kupić (np okładkę na śpiewnik). Często porównuje się ich do handlarzy w świątyni, którym Jezus porozwalał stoliki...
Ale pytanie w takim razie: Ilu świadków Jehowy NIE MA etui na Strażnicę, okładki na biblię lub innych gadżetów oferowanych tamże. MAJĄ PRAWIE WSZYSCY !!! To znaczy że sami je kupują. Byłem sam świadkiem jak brat z komitetu zgromadzenia prosił swoje dziecko by poszło i mu kupiło okładkę, bo jemu nie wypada wyjść i kupić, skoro podawali ogłoszenie żeby nie kupować :) ))

Śmieszy mnie to bardzo. I tu apel do braci moich kochanych: DRODZY ! NIE BĄDŹCIE OBŁUDNI !!! ZDROWY ROZSĄDEK TO PODSTAWA !!!

Ale sprzedający to też specyficzny gatunek braci. Kiedyś pewien sprzedający napisał: DLA PIONIERÓW STAŁYCH 15% RABATU. Spytałem jak ma ktoś udowodnić że jest pionierem. Odp. Musi przynieść podpisany wniosek :) dobre co ?

Użytkownik skywalker edytował ten post 2009-07-21, godz. 05:52

Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#2 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-21, godz. 08:44

Ale sprzedający to też specyficzny gatunek braci. Kiedyś pewien sprzedający napisał: DLA PIONIERÓW STAŁYCH 15% RABATU. Spytałem jak ma ktoś udowodnić że jest pionierem. Odp. Musi przynieść podpisany wniosek :) dobre co ?



Dla fanatykow religijnych dynamit z 20% znizka :)
Umbre Summum

#3 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2009-07-21, godz. 09:09

O, słodka nieświadomości ?
No przecież, tylko dla ciekawości, spytałem hadlującego "świętymi towarami" przy kongresie w WARSZAWIE i bez żadnych ceregieli, swobodnie mówił, cytuję z pamięci: ..." owszem, mają pozwolenie od "strażnicy" na korzystanie z jej znaku (logo) i za to odprowadzają stosowną działkę.
No toż trzeba być skończonym baranem myśląc, że strażnica odpuści choćby centa za sprzedaż swojego znaku.
Zakładając, że "dziesięcina" nie zasila Brooklynu, to w Nadarzynie też umieją liczyć.

Użytkownik skywalker dnia 2009-07-21, godz. 05:52 napisał

Ogólnie wśród braci nie jest to dobrze postrzegane by wychodzić do handlujących i coś kupić (np okładkę na śpiewnik). Często porównuje się ich do handlarzy w świątyni, którym Jezus porozwalał stoliki...



A czy my nie żyjemy czasem w państwie prawa ? Jak nic podali by Go do sądu.

Użytkownik polarm edytował ten post 2009-07-21, godz. 09:16


#4 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-21, godz. 09:28

bez żadnych ceregieli, swobodnie mówił, cytuję z pamięci: ..." owszem, mają pozwolenie od "strażnicy" na korzystanie z jej znaku (logo) i za to odprowadzają stosowną działkę.
No toż trzeba być skończonym baranem myśląc, że strażnica odpuści choćby centa za sprzedaż swojego znaku.


Hr hr, mają pozwolenie na korzystanie z logo Strażnicy. I odprowadzają za to stosowną działkę, hr hr. Dobre, dobre, muszę to zapamiętać :)

Morfeuszu, Pawle, opublikuj to na Brooklyn.org.pl. Będzie okazja wstawić kolejny "nius" zaczynający się od słów: "Jak podano na forum Watchtower..." ;)

#5 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-21, godz. 12:02

Witam,
postanowiłem stworzyć nowy wątek. Co myślicie o sprzedających przed bramą stadionów w czasie trwania kongresów np.



Jak w wielu sprawach gubimy się i w tej. Mozna rzec, ze i tu widac pewien dualizm norm, wewnetrzną sprzecznosci, brak logiki. Bracia slysza rady o tym, zeby nie kupowac, jednak kupowac chca, wiec kupuja szybko i po cichu, albo wysylaja jednego partyzanta, zeby kupil od razu dwadziescia okladek i ten bierze na swoje sumienie calą niecierpliwie czekajacą na towar brygadę, jakos to wytrzymuje, widocznie ma slabsze.

Niby mozna bo masz wlasną wole i zyjesz w wolnorynkowym kraju, ale nie mozna bo to miejsce i czas nie ten. Sprzecznosc zachowan i nakazow, wiec owce biegaja z przekręconą na lewo plakietką i stosuja sie do rad wedlug... o! misia widzę.

ogólnie przedszkole, ale to efekt wtrącania sie do kazdej dziedziny zycia, nawet do twojego portfela.
decyzja czy chcę cos kupic czy nie nalezy tylko do mnie. kupowanie na terenie zgromadzenia nie jest nawet sprawą sumienia poniewaz biblia nie wypowiada sie w tej sprawie. powolywanie sie w tym wypadku na stoliki wywrocone przez Jezusa jest paskudnym wykorzystywaniem wersetow biblijnych do podwazania intencji sprzedajacych i kupujących, jest wkraczaniem w obszar osobistych decyzji.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#6 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 12:16

O, słodka nieświadomości ?
No przecież, tylko dla ciekawości, spytałem hadlującego "świętymi towarami" przy kongresie w WARSZAWIE i bez żadnych ceregieli, swobodnie mówił, cytuję z pamięci: ..." owszem, mają pozwolenie od "strażnicy" na korzystanie z jej znaku (logo) i za to odprowadzają stosowną działkę.
No toż trzeba być skończonym baranem myśląc, że strażnica odpuści choćby centa za sprzedaż swojego znaku.
Zakładając, że "dziesięcina" nie zasila Brooklynu, to w Nadarzynie też umieją liczyć.

w to akurat wątpię...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-21, godz. 19:42

Jak w wielu sprawach gubimy się i w tej. Mozna rzec, ze i tu widac pewien dualizm norm, wewnetrzną sprzecznosci, brak logiki. Bracia slysza rady o tym, zeby nie kupowac, jednak kupowac chca, wiec kupuja szybko i po cichu, albo wysylaja jednego partyzanta, zeby kupil od razu dwadziescia okladek i ten bierze na swoje sumienie calą niecierpliwie czekajacą na towar brygadę, jakos to wytrzymuje, widocznie ma slabsze.

Niby mozna bo masz wlasną wole i zyjesz w wolnorynkowym kraju, ale nie mozna bo to miejsce i czas nie ten.

ogólnie przedszkole, ale to efekt wtrącania sie do kazdej dziedziny zycia, nawet do twojego portfela.
decyzja czy chcę cos kupic czy nie nalezy tylko do mnie. kupowanie na terenie zgromadzenia nie jest nawet sprawą sumienia poniewaz biblia nie wypowiada sie w tej sprawie. powolywanie sie w tym wypadku na stoliki wywrocone przez Jezusa jest paskudnym wykorzystywaniem wersetow biblijnych do podwazania intencji sprzedajacych i kupujących, jest wkraczaniem w obszar osobistych decyzji.

Właśnie świetnie uchwyciłeś tę obłudę......
Gdyby to nie był kongres tylko dzień targowy to każdy z nich mógłby sobie kupowac okładki na Biblię strażnice i na co tylko chce.... ale że to KONgres to nie wypada :) Bo bracia ogłosili.... bo chcą być świętsi od papieża....... i jeden drugiego się boi.......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-21, godz. 20:38

Hr hr, mają pozwolenie na korzystanie z logo Strażnicy. I odprowadzają za to stosowną działkę, hr hr. Dobre, dobre, muszę to zapamiętać :)

Morfeuszu, Pawle, opublikuj to na Brooklyn.org.pl. Będzie okazja wstawić kolejny "nius" zaczynający się od słów: "Jak podano na forum Watchtower..." ;)

Jak będę miał potwierdzenie :P Musze przejrzeć zdjęcia z kongresu wcześniejszego bo narobiłem mnóstwo zdjęć sprzedającym i kupującym. nawet Policja sprawdzała zezwolenia ze Strażą Miejską ;-)Nie przypominam sobie na ten czas by gdziekolwiek było Logo Strażnicy. Tetragram na okładkach nagminnie ale Logo? Nieee... Ale sprawdzę. Otóż przy stolikach mnóstwo świadków się kręci w przerwach. Pamiętam, że były też takie karteczki z wizerunkami Jezusa na sprzedaż (mam zdjęcia). Handelek kwitł. Były tam na pewno dwie firmy co sprzedają tylko materiały dla świadków http://www.halzbi.com , natomiast INTEKO jakby zamarło lub zeszło do podziemia... ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-07-22, godz. 16:14

Pawle, czy nie pomyliłeś dwóch różnych rzeczy: pozwolenia wladz świeckich (jakaś opłata targowa?) z insynuowanym haraczem czy procentem dla Nadarzyna?

Druga kwestia: podobizny Jezusa? Jakoś nie dowierzam w tak daleko idące nowe światło. Za moich czasów (do 2002) sprzedaż podobizn Jezusa uznana byłaby za balwochwalstwo a to zredukowałoby popyt wśród ŚJ do zera.

#10 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-07-24, godz. 09:57

Druga kwestia: podobizny Jezusa? Jakoś nie dowierzam w tak daleko idące nowe światło. Za moich czasów (do 2002) sprzedaż podobizn Jezusa uznana byłaby za balwochwalstwo a to zredukowałoby popyt wśród ŚJ do zera.


Potwierdzam. Na kongresie w Łodzi w 2006 roku widziałem pocztówki z podobiznami Jezusa wychodzącego z Jordanu i ze zstępującą nań gołębicą. Handlarze reklamowali te pocztówki jako "pamiątki z okazji chrztu".

Andreazz - ex pracownik Inteko :ph34r:

Użytkownik andreaZZ edytował ten post 2009-07-24, godz. 09:59


"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-24, godz. 11:01

Pawle, czy nie pomyliłeś dwóch różnych rzeczy: pozwolenia wladz świeckich (jakaś opłata targowa?) z insynuowanym haraczem czy procentem dla Nadarzyna?

Mylisz pozwolenie na handel z pozwoleniem na sprzedaż czegoś z "czyimś logo"

Poza tym właśnie wróciłem z pierwszej części kongresu i minąłem tylko jedno stanowisko na które zwróciłem uwagę i tam na okładkach nigdzie nie było LOGO WTS takie jak widać na publikacji 'Strażnica', ale nie wiem czy tak jest na pozostałych stoiskach. Na pewno w 2007 roku były takie loga bo mam to na zdjęciach. :)

Druga kwestia: podobizny Jezusa? Jakoś nie dowierzam w tak daleko idące nowe światło. Za moich czasów (do 2002) sprzedaż podobizn Jezusa uznana byłaby za balwochwalstwo a to zredukowałoby popyt wśród ŚJ do zera.

Potwierdzam. Na kongresie w Łodzi w 2006 roku widziałem pocztówki z podobiznami Jezusa wychodzącego z Jordanu i ze zstępującą nań gołębicą. Handlarze reklamowali te pocztówki jako "pamiątki z okazji chrztu".

Andreazz - ex pracownik Inteko :ph34r:

Z 2007 roku mam zdjęcia jak na straganikach przed Kongresem sprzedawano obrazki Jezusa, żadna rewelka, ale jednak. Choć wtedy nie słyszałem żeby nawiązywano po co je kupić. Po prostu były w ofercie. ;)

Kurcze żałuję, że nie przeszedłem się obok reszty stolików bo teraz nie wiem czy dziś jeszcze tam pojadę. Oczywiście były fajne teksty o przykładzie złego księdza, o rzekomych naukach kościoła o ewolucji, że o porównaniu kleru do milczących psów nie wspomnę B)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-07-24, godz. 11:03

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-07-24, godz. 13:28

Czy w Sosnowcu stoją jakie stragany? Bo chce sobie kupić okładkę na ekumeniczny. :)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#13 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-08-11, godz. 13:53

Powiedzcie mi czy takie straganiki spotkaliscie gdzies za granica? Bo ja sie z tym spotkalem tylko w Polsce. Pytalem nawet znajomych, ktorzy byli we Francji na tegorocznym miedzynarodowym i nie bylo takich handlarzy.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#14 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-07-28, godz. 20:00

natomiast INTEKO jakby zamarło lub zeszło do podziemia... ;)


Inteko jest tu: http://inteko.otwarte24.pl/

Kiedyś w zborach przestrzegano przed kupowaniem od handlarzy. Oczywiście gorliwi pionierzy kupowali :) Zawsze byłem ciekaw kto tam sprzedaje, czy osoby "ze świata" czy ŚJ. Nigdy się nie dowiedziałem bo zawsze były ubrane "po cywilnemu". Jednak w moich rejonach handlarze byli dość kulturalni wobec organizacji ponieważ handlowali poza stadionem, przy wejściach od strony miasta. Można było się zaopatrzyć u nich w okładki do publikacji i Biblii jak również w folie i parasole które często były niezbędne w razie niesprzyjającej aury.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-07-28, godz. 20:01


#15 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-07-28, godz. 20:13

Inteko jest tu: http://inteko.otwarte24.pl/

Kiedyś w zborach przestrzegano przed kupowaniem od handlarzy. Oczywiście gorliwi pionierzy kupowali :) Zawsze byłem ciekaw kto tam sprzedaje, czy osoby "ze świata" czy ŚJ. Nigdy się nie dowiedziałem bo zawsze były ubrane "po cywilnemu". Jednak w moich rejonach handlarze byli dość kulturalni wobec organizacji ponieważ handlowali poza stadionem, przy wejściach od strony miasta. Można było się zaopatrzyć u nich w okładki do publikacji i Biblii jak również w folie i parasole które często były niezbędne w razie niesprzyjającej aury.


Breloczki "Żadnej krwi" :lol:
Ja doskonale pamiętam handlarzy pod stadionami np. w Legnicy i Wrocławiu.Sprzedawali nie tylko akcesoria typowo "świadkowskie", ale też np. lody, oczywiście z dwa razy droższe niż normalnie.W przerwach ustawiały się kolejki :) Ja podobnie jak ble byłam ciekawa czy są to bracia, czy osoby spoza organizacji i nie wiem do tej pory :D

#16 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-29, godz. 06:06

Breloczki "Żadnej krwi" :lol:
Ja doskonale pamiętam handlarzy pod stadionami np. w Legnicy i Wrocławiu.Sprzedawali nie tylko akcesoria typowo "świadkowskie", ale też np. lody, oczywiście z dwa razy droższe niż normalnie.W przerwach ustawiały się kolejki :) Ja podobnie jak ble byłam ciekawa czy są to bracia, czy osoby spoza organizacji i nie wiem do tej pory :D

W Szczecinie też stali pod kongresem i również sprzedawane były lody, tak i jak rok temu =) A breloczki "żadnej krwi" to chyba pierwszy raz widziałem w ofercie na straganach i nawet widziałem 'gest' jak jeden innemu świadek taki brelok sprezentował ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#17 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-07-29, godz. 06:47

W Szczecinie też stali pod kongresem i również sprzedawane były lody, tak i jak rok temu =) A breloczki "żadnej krwi" to chyba pierwszy raz widziałem w ofercie na straganach i nawet widziałem 'gest' jak jeden innemu świadek taki brelok sprezentował ;)


Ja nigdy wcześniej takich breloczków nie widziałam, a może nie pamiętam teraz. Nie kupowałam na tego typu straganach okładek na Biblię, śpiewnik etc.,bo zwyczajnie mi się nie podobały, ale lody to owszem :) W każdym razie w moich zborach takie zakupy pod stadionem nie były dobrze widziane.

#18 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-07-29, godz. 07:40

Ja nigdy wcześniej takich breloczków nie widziałam, a może nie pamiętam teraz. Nie kupowałam na tego typu straganach okładek na Biblię, śpiewnik etc.,bo zwyczajnie mi się nie podobały, ale lody to owszem :) W każdym razie w moich zborach takie zakupy pod stadionem nie były dobrze widziane.

Zakupy pod stadionem nie były dobrze widziane, ale okładki na Biblie czy etui na pęki Strażnic do rozpowszechniania miał każdy w zborze ;-)
[db]

#19 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-07-29, godz. 21:10

Ja doskonale pamiętam handlarzy pod stadionami np. w Legnicy i Wrocławiu.Sprzedawali nie tylko akcesoria typowo "świadkowskie", ale też np. lody, oczywiście z dwa razy droższe niż normalnie.W przerwach ustawiały się kolejki :) Ja podobnie jak ble byłam ciekawa czy są to bracia, czy osoby spoza organizacji i nie wiem do tej pory :D


A u mnie nie sprzedawali lodów. Za to niedaleko stadionu były różnego rodzaju kawiarnie i lodziarnie których właściciele niezmiernie się radowali gdy był kongres ponieważ "ruch" w interesie był dużo większy niż zwykle :)

#20 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-07-29, godz. 23:43

Zakupy pod stadionem nie były dobrze widziane, ale okładki na Biblie czy etui na pęki Strażnic do rozpowszechniania miał każdy w zborze ;-)


Tak, to trafna uwaga :lol: Też czasem myślałam skąd je mają,tym bardziej,że w owych czasach internet ani tym bardziej zakupy w sieci nie były popularne,ani chyba nawet większości ludziom dostępne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych