Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Oko-Rentgen

Odnotowano 720 pozycji dodanych przez Oko-Rentgen (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-05 )



Sort by                Order  

#58874 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-04-03, godz. 15:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

...Skladaj sie szybko ,lato nadchodzi a wokol fajne dziewczyny ,pelne zycia i gotowe Cie pokochac takim jkim jestes bez dodatkowych przerobek dyktowanych przez "organizacje"!!!...

To nie w każdej sytuacji zawsze będzie takie proste, jak zazwyczaj bywa wypowiadane lub wypisywane.
Jeśli kogoś kochamy, to wszystko inne może być wtenczas szare, nieinteresujące. Taki wówczas los, czas i byt.
Pozdrawiam



#74827 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-08-20, godz. 20:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No tak,pewnie masz rację ... Ale w dalszym ciągu nie wiem co mam robić... Czy definitywnie zerwać z Nim kontakt czy rozdrapywać wszystko miesiącami ? Pytam się,bo sama już nie wiem co robię dobrze,a co źle.


Według Twojego wstępnego postu wynikało, że się skończyło. Tutaj została podjęta jakaś decyzja i warto się tego na razie trzymać. Rozdrapywać raczej nie warto - informacja z autopsji. "Dobrze czy źle" - nie daj się zastraszyć wyrażeniem "źle". Masz prawo do podejmowania tego typu "złych" decyzji - one, jeżeli pochodzą z serca, na daną chwilę życia człowieka będą OK. Oczywiście musisz się prawie zawsze z jakimiś konsekwencjami liczyć. Można się również zająć trochę sobą, strzelić sobie nową fryzurę u fryzjera, zaczytać się w bibliotece etc. - coś, co chętnie robisz. Na pewno coś ciekawego wymyślisz.



#57380 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-03-21, godz. 17:18 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie zablokuje go tez,zeby widziec jak do mnie pisze,a ja mu nie odpisuje.
Takie znęcanie to bedzie.Obojętność bardziej boli niż jawna wrogość.Jak to śpiewała Kasia N.
"Obojętność jest królową - zimną, nieczułą" ...


No popatrz... : )



#31035 kawały inne

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-06-09, godz. 19:46 w Humor

To może ja powiem coś po niemiecku. :)

"Pozdrawiam wszystkich Polaków"

Olo, pomoge ci z laski swojej:

"Ich gruesse alle Polen"



#31268 kawały inne

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-06-12, godz. 20:36 w Humor

A propos Kaczynskiego
-> Link:  Mazurek Jaroslawa

Looojejkuuu ! To chyba moj piesek juz lepiej wyje. ;) ;)

Formalnie bolalo.

Dzieki za link.
Pzdr.



#40952 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-11-14, godz. 02:42 w Tematyka ogólna

[center]

Aaaaa, więc to sam Szatan miesza farbki. No to nie mam więcej pytań :)


A może odwrotnie? Takie rysunkowe figle jako małe wskazóweczki na stan organizacji.
:) Pozdrawiam :)



#53132 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-02-23, godz. 19:31 w Tematyka ogólna

Czy w tej Strażnicy jest jakaś sugestia co do tej liczby albo ewentualnie odnośnik do wersetów, które zacytowałeś?


Witaj Mirku.
Nie posiadam tego wydania Strażnicy, więc na ten temat nic nie mogę powiedzieć.
A tak na marginesie, to po prostu zwyczajnie i delikatnie skomentowałem obrazeczek.
Na obrazkach i nie tylko jest zawsze wiele ciekawych, graficzno-symbolicznych elementów.
Tutaj na tym w/w rysunku przykładowe dalsze zagadnienia:
"skrzywiony budynek, drzwi, ukryte inne wejście za śmietnikami" itd.
Można jeszcze więcej zinterpretować, ale na chwilę obecną nie widzę takiej potrzeby.
Pozdrawiam



#40880 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-11-13, godz. 13:47 w Tematyka ogólna

[center]

...Czy byłaby to radosna twórczość grafika...Ja jednak pozostałbym przy przypadkowym i niezamierzonym działaniu, wynikającym z niedbałości rysowników.

Prawie każdy artysta zostawia po sobie po- lub zamazane ślady a ten z dużej literki to już napewno.
Może "chlopcy" nawet nie wiedzieli, co powstaje tu i tam.
:) Pozdrawiam :)



#52881 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-02-21, godz. 15:46 w Tematyka ogólna

A co oznacza ta liczba 53 na śmietniku? Czy też posiada jakieś znaczenie?


Teoretycznie 153, choć ta pierwsza cyfra to nałożona 1-ka na 4-kę. (symbol 14)
Na drugim śmietniku z dużą dozą wyobraźni liczba 2 (biały odcień) - podkreśla ją dodatkowo ilość kubełków (2)
Znaczenia też by się wtenczas znalazły.
Pozdrawiam

"Jezus ukazuje się uczniom nad Morzem Tyberiadzkim"


Jana 21:1-14 Bw „Potem ukazał się znowu Jezus uczniom nad Morzem Tyberiadzkim, a ukazał się tak:(2) Byli razem: Szymon Piotr i Tomasz zwany Bliźniakiem, i Natanael z Kany Galilejskiej, i synowie Zebedeusza, i dwaj inni z uczniów jego.(3) Powiedział do nich Szymon Piotr: Idę łowić ryby. Rzekli mu: Pójdziemy i my z tobą. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili.(4) A kiedy już było rano, stanął Jezus na brzegu; ale uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.(5) Rzekł im więc Jezus: Dzieci! Macie co do jedzenia? Odpowiedzieli mu: Nie.(6) A On im rzekł: Zapuśćcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie. Zapuścili więc i nie mogli jej już wyciągnąć z powodu mnóstwa ryb.(7) Wtedy ów uczeń, którego miłował Jezus, rzekł Piotrowi: Pan jest. Szymon Piotr więc, usłyszawszy, że Pan jest, przepasał się szatą, był bowiem nagi, i rzucił się w morze;(8) drudzy zaś uczniowie przybyli w łodzi, bo byli niedaleko od lądu, mniej więcej na dwieście łokci, ciągnąc sieć z rybami.(9) A gdy wyszli na ląd, ujrzeli rozniecone ognisko i rybę położoną na nim, i chleb.(10) Rzekł im Jezus: Przynieście kilka ryb, które teraz złowiliście.(11) Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął sieć na ląd, pełną wielkich ryb, których było sto pięćdziesiąt trzy (153); a chociaż ich tyle było, nie podarła się sieć.(12) Rzekł im Jezus: Pójdźcie i spożywajcie. A żaden z uczniów nie śmiał go pytać: Kto Ty jesteś? Bo wiedzieli, że to Pan.(13) A Jezus zbliżył się, wziął chleb i dał im, podobnie i rybę.(14) Trzeci to już raz ukazał się Jezus uczniom swoim po wzbudzeniu z martwych.”

Proste przykładziki natury liczby 153:
153 = 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17
153 = 1^3+3^3+5^3 = 1+27+125
153 = 1!+2!+3!+4!+5! = 1+2+6+24+120
153 = (3x3) x (10+7)


Ewentualność co do liczby 2:
Obj. 11:1-14 "Dwaj świadkowie" - wrzuceni przez towarzycho do kubła (~odrzuceni)
Zach. 4:1-14 "Dwaj pomazańcy" - to samo
(tutaj mamy znowu tylko 1-ki, 4-ki no i 14-kę)

(Wszystko oczywiście bez gwarancji)



#40832 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-11-13, godz. 02:28 w Tematyka ogólna

[center]

No jak ktoś będzie chciał to sie dopatrzy twarzy na tym rysunku. Ale sądze że szukanie na siłe czegoś na rysunkach z publikacji jest bez sensu. Prawda że są takie ilustracje czy rysunki że niepodlegaja dyskusji ale spora część to szukanie na siłe dziury w calym.

Ale po co doszukiwać się na siłe czegoś w rysunkach zawartych w publikacjach??
Zamiast szukać czegoś na siłe zajelibyście się analizowaniem biblii. To przynajmniej miało by sens.


Przecież to miła zabawa, a skoro ponoć "niczego tam nie ma", to nikomu korona z główki nie spadnie.
:) Tupanie nożkami nigdy raczej nic nie da. Pozdrowienia i oczko. ;)
Jeden wielki puzzle - Hahaha

P.S.: uszko pana jest okiem twarzyczki



#40875 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-11-13, godz. 12:59 w Tematyka ogólna

[center]

...przekaz podprogowy...warto zadać sobie pytanie, czemu miałby służyć...

Czesiek, po raz pierwszy od dawna w pelni sie z tobą zgadzam!


I tutaj już mamy jeden pierwszy ładny przykład "po co zaistniały takie obrazki".
Zmiany, po wpatrywaniu się w takie dziwne rysunki, w stosunkach międzyludzkich są fenomenalne i fascynujące.
:) . ...:::Pozdrawiam:::... . :)



#40818 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-11-12, godz. 21:57 w Tematyka ogólna

W zakreślonym obszarze jest jeszcze jedna twarzyczka ale zwierzęca.
Z prawej strony tej pierwszej twarzyczki. Miłego obserwowania życzę.
Pozdrawiam



#78123 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-10-20, godz. 06:28 w Tematyka ogólna

"Carpe diem"



#75559 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-08-29, godz. 21:02 w Seksualność

Ja bidulek myślałem, że zrozumiałem, dlatego odpisałem wcześniej na temat, ale z przebiegu dyskusji wynika, że się myliłem. Jakkolwiek sformułowane pytanie rozpocznie tylko kolejnego forumowego "ping-ponga".


OK, nie ma sprawy. A tak na marginesie, to w sformułowaniu tkwi klucz i jak na tym przykładzie doskonale widoczne, nie każde prowadzi do tego samegu celu.



#75490 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-08-29, godz. 06:47 w Seksualność

?


Jeśli próbujemy zadać pytanie, to warto wpisać treść przed znakiem zapytania.
Pozdrawiam



#75441 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-08-28, godz. 14:21 w Seksualność

Dlatego właśnie strażnicowi wykładowcy wolą ryczeć swoje pieśni niż zerknąć do fachowej literatury, bo pieniążki zamiast na teokrację wydawane byłyby na zajęcia z seksuologii. (...)


Nie, w tym przypadku nie tak bardzo chodzi o pieniądze, tylko w pierwszej kolejności o wiedzę i władzę. Jeżeli ja Tobie powiem, jak i kiedy masz uprawiać seks, a Ty nie masz wyboru albo odpowiedniej wiedzy, to mam Cię w ręku. W najkorzystniejszym dla mnie przypadku Ciebie, Twoje dzieci, wnuki etc. ...
Pozdrawiam



#75392 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-08-27, godz. 19:32 w Seksualność

Dlatego może lepiej zerknąć do fachowej literatury oraz kupić paczkę dmuchanych czapek, bo potem faktycznie trzeba będzie pieśni ryczeć.
Pozdrawiam



#75473 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-08-28, godz. 19:47 w Seksualność

Przecież nie napisałem, że "dmuchane czapeczki" są kupowane wysyłkowo w biurach oddziału...


Co to ma do tego, co pisałem na temat kontroli ludem za pomocą sfery dotyczącej seksualności? Nic
Dodam jeszcze, że nie tylko u świadków Jehowy funkcjonują takie strategie, w innych ugrupowaniach (religijnych) również.
Pozdrawiam



#52223 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-02-14, godz. 22:43 w Seksualność

Mi kiedyś ksiądz na spowiedzi nie kazał całować mojej narzeczonej...
Kolega poradził, abym zmienił spowiednika...

...Pomogło... :)


Witam.
I kto komu po tym drobnym, kosmetycznym zabiegu buziaczki dawał? :)
Pozdrawiam Grzegorzu



#37606 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-10-15, godz. 12:39 w Humor


Głosiciel przyszłości
Przed nami głosiciel przyszłości – wielozadaniowy android Brother_01 (obecnie jeszcze w fazie testów)

Kolegę trzeba jeszcze wyposażyć w skromną sztuczną inteligencję.....
...no i parę podstawowych zwrotów, które są bardzo istotne w terenie.
Sugerowane przykładowe słówka na prościejsze pyskówki:
"witać","dobry","dzień","pogoda"
"ja","dawać","Strażnica","Przebudźcie się","ty","miły","przechodzień","a","sobie","czytać","i","dziękować",
"nie","ma","ten","głupi","co","by","na","dobry","wyjść","studiować","zebranie"
"znak","koniec","kropka","przyjść","żyć","książka","czerwony"
"już","żegnać","też","życzyć","oraz","ćwiczyć","iść","maszerować","marsz"

"Pozdrawiać" ;)



#80763 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-07, godz. 01:00 w Humor

Poczyta, pozna prawdę i będzie finał z workiem i prezentami.



#37611 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-10-15, godz. 13:00 w Humor

hehehehe Grzesiu a jak kolejnośc mu sie popyrta? :D

Hahaha, ja tam gada już odpowiednio skalibruję a ostatecznie jest guzik "reset" na pleckach. ;)
Do jeziora siarki nie wrzucimy, bo go szkoda...ma za fajną fryzurkę.



#37614 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-10-15, godz. 13:54 w Humor

no szkoda szkoda, tylko nie wiem dlaczego nasuwa mi sie stwierdzenie, ze ten ony "gad" ma kamienną twarz :D

Prawdopodobnie dlatego ma kamienną twarzyczkę, ponieważ został
utworzony na obraz troszke zabetonowanego, przeciętnego świadka.
Ale najlepiej w tej kwestii, to będzie wiedział twórca kukiełki.
Osobiście twierdzę, że "siostrzyczka-laseczka" jako automat-kukiełka więcej mogłaby
opchnąć literatury niż kolega...no ale wiadomo, jak zawsze kwestia gustu podniebienia.
A tak na marginesie, to wygląd kukły nawet tak mocno nie odbiega od mrocznej rzeczywistości.
Heh, pozdrawiam ;)



#37616 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-10-15, godz. 16:40 w Humor

Grzesiu, a skąd wiesz, że to kukła?
Twarz wydała mi się dziwni znajoma, tak jak i sylwetka.
A może znam tylko pierwowzór?

Hmmm, no to tego pewnie też znasz:

http://www.schoeners...r/Skulptur1.jpg
źródło: www.schoenerschein.de

Pozdrawiam ;)

P.S.: acha, aspekt fryzurki tutaj jednoznacznie odpada



#37677 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2006-10-16, godz. 12:16 w Humor

Mała złą wiadomości dla fanów androida ŚJ.

Nie da się. Bo komputer umie myslec wyłącznie logicznie*. jak mu ktoś wykaze ,ze gdzieś pisze inaczej niz mówi to się zawieśi. ** O ile wytrzyma proces wproadzania danych, bo dostanie wiele wzajemnie się wykluczajacych informacji.

* komputery, dokładniej procesory nie myślą, tylko wykonują programy (krok po kroku);
taki program może być z domieszką losowości lub rozmydlenia, ale to pozostanie zwykłym programem.
(na konkretniejsze pseudo-myślenie i pseudo-czucie czekamy jeszcze)
** komputer się nie zawiesza z powodu wykazania mu czegoś tam (to bajki z filmów),
tylko przez błędy albo softwarowe albo hardwarowe (programowe, sprzętowe)

A tak biedronkując na maginesie, to komputer może stwarzać pozór myślącej maszyny, gdy posiada n.p.
mnóstwo informacji i ma możliwość wyboru. Ale to tylko pozór a pozory ponoć często mylą. Pozdrawiam.
(P.S.: Artur, jesteśmy w rubrykach "humor"...to piękna wycieczka umysłowa..........................
...komputery mogą sobie o tym tylko pomarzyć, choć nawet marzyć nie potrafią, hahaha :) )

(jest jeszcze jeden punkt widzenia /wyższa perspektywa/ Twojej wypowiedzi, ale ten sobie wytnę)