Skocz do zawartości


Zdjęcie

To juz chyba przegiecie...


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#1 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-01-12, godz. 08:12

Ciekawe slowa ostatnimi czasy uslyszalem na wlasne uszy...

Mianowicie na jednej z obslug nadzorca o nazwisku Bachorski wyglosil "ciekawe" przemowienie o oddalaniu sie od Boga. Powiedzial w nim kilka ciekawych slow. Tu cytat doslowny

A co jesli chodzi o narzeczonych? Czy moga spotkac ich zagrozenia ktore spowoduja oddalenie sie od Boga? Tak. Mianowicie to jak zachowuja sie wobec siebie na wzajem. Jehowa ostrzega wciaz o zagrozeniach zwiazanych z niemoralnoscia. (...) Pamietajcie wiec mlodzi by miec na wodzy swoje uczucia i nawet nie trzymac sie za rece bo taki krok najczesciej prowadzi do pocalunku co nie jest mile widzane w oczach naszego Stworcy i oddala nas od niego, bo jak po takim pocalunku moc spokojnie pomodlic sie do Niego?


Hm... wnioski nadwyraz ciekawe zwlaszcza jesli chodzi o tego boga straznicowego...

Wiec ja pytam do licha(niechcac uzywac wulgarnych slow) ile jeszcze? Ile jeszcze praw beda wymyslac sobie ci pseudostarsi-faryzeusze aby gnebic tych biednych ludzi?

To juz naprawde zakrawa o faryzeim w najprostszym wydaniu. To ciagle ograniczanie i nakladanie wielu praw i rozbijaniu ich na drobne czesci... Bo jesli dotkniesz jednej piersi kobiety to jest to "nieczystosc" a jesli dwoch to juz "niemoralnosc".
To jest po prostu CHORE!
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#2 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-01-12, godz. 08:21

To samo kiedy usłyszałam od księdza. Kurczę, jedna mafia (te wszystkie religie) :blink:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#3 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-12, godz. 09:14

Pierwsze słyszę, bo nauczanie w KRzK mówi o "mowie ciała" w kwestiach uczuć, nie popadajmy w paranoję i w skrajności. Trzymanie się za rękę jest OK. Przecież to co nieczyste wychodzi z serca, a nie przychodzi z zewnątrz.

#4 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-01-12, godz. 10:02

Pierwsze słyszę, bo nauczanie w KRzK mówi o "mowie ciała" w kwestiach uczuć, nie popadajmy w paranoję i w skrajności. Trzymanie się za rękę jest OK. Przecież to co nieczyste wychodzi z serca, a nie przychodzi z zewnątrz.


Wytlumacz to temu nadzorcy. Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to ze wiele osob ma z tego powodu wyrzuty sumienia ze zle robia i to jest dopiero poczatek oddalania sie od Boga. Wszystko dzieki tym nowym prawom WTS'u. W dzisiejszym swiecie kiedy ludzie sa slabi psychicznie to jest niebezpieczne zwlaszcza dla mlodych ludzi.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-12, godz. 12:06

Wszystko się zgadza ;) narzeczeni zamiast słuchać Boga, ostrzegającego przed niemoralnością, słuchają pomyleńców ostrzegających przed pocałunkami, a to już pierwszy krok w oddalaniu się od Boga...

#6 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 12:12

a może nie chodzi tutaj o zwykły serdeczny pocałunek, lecz konkretny całus z "języczkiem" ? nie wiem. warto byłoby poczytać troche więcej wykładu. w dzisiejszych czasach już bardzo wiele rzeczy jest traktowane "na luzie". jeżeli można z kimś mieszkać bez ślubu, to zakaz pocałunku (mam na myśli ten "z języczkiem) może się wydać bardzo archaicznym zakazem. nieprawdaż ?

powstaje jeszcze jedno bardzo ciekawe pytanie w kontekście wypowiedzi Jezusa w jednej z ewangelii: "każdy kto pożądliwie spojrzy na kobietę już się z nią dopuścił cudzołóstwa". jak się Tobie wydaje edd ? to juz chyba schiza nie ?

#7 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-12, godz. 12:24

Mnie rozchodzi się o "trzymanie się za ręce" dwojga młodych ludzi. Co do pocałunku, to różnie bywa, przeważnie można rozpoznać jakie emocje "targają" młodzieńcem rozpalonym do "czerwoności" ale to już zupełnie inna bajka. :)

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-12, godz. 12:25

no super, Macieju... Teraz jeszcze tylko poprosimy o werset zabraniający całowania się z języczkiem...

#9 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 12:52

wiem Sebastianku, że ten "temat" jest Tobie szczególnie bliski. dlatego zamiast wyszukiwania wersetów poproszę Ciebie o komentarz do wypowiedzi Jezusa jaką przytoczyłem wcześniej.

#10 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-01-12, godz. 13:27

a może nie chodzi tutaj o zwykły serdeczny pocałunek, lecz konkretny całus z "języczkiem" ? nie wiem. warto byłoby poczytać troche więcej wykładu. w dzisiejszych czasach już bardzo wiele rzeczy jest traktowane "na luzie". jeżeli można z kimś mieszkać bez ślubu, to zakaz pocałunku (mam na myśli ten "z języczkiem) może się wydać bardzo archaicznym zakazem. nieprawdaż ?

powstaje jeszcze jedno bardzo ciekawe pytanie w kontekście wypowiedzi Jezusa w jednej z ewangelii: "każdy kto pożądliwie spojrzy na kobietę już się z nią dopuścił cudzołóstwa". jak się Tobie wydaje edd ? to juz chyba schiza nie ?

W tym wykladnie nie bylo mowy o pocalunku z jezykczkiem a zwyklym wrecz przyjacielskim. O patrzeniu pozadliwie to inna kwestia. Mi chodzi o zwykle zlapanie ukochanej za reke w gescie milosci a nie od razu pozadania. Czy matka ktora trzyma swego synka z milosci za reke jak ida ulica tez grzeszy?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#11 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 13:49

W tym wykladnie nie bylo mowy o pocalunku z jezykczkiem a zwyklym wrecz przyjacielskim. O patrzeniu pozadliwie to inna kwestia. Mi chodzi o zwykle zlapanie ukochanej za reke w gescie milosci a nie od razu pozadania. Czy matka ktora trzyma swego synka z milosci za reke jak ida ulica tez grzeszy?


A ja myślę, że jak znamy relację z trzeciej ręki, to możemy sobie gdybać, czy to co "Marcin powiedział że jego tata powiedział" jest prawdą.
Jak kolega Edd dostarczy nagranie wykładu, na którym nadzorca ostrzega przed trzymaniem się za ręce albo przyjacielskim cmoknięciem, to się przyłączę do chóru świętego oburzenia. A tymczasem uznam, że ktoś coś nie dosłyszał i przekręcił.

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-12, godz. 14:39

zamiast wyszukiwania wersetów poproszę Ciebie o komentarz do wypowiedzi Jezusa jaką przytoczyłem wcześniej.

Zakaz "pożądliwego wpatrywania się w kobietę" rozumiem jako ostrzeżenie przed postępowaniem, jakiego dopuścił się Dawid z Batszebą. Jego błąd polegał na tym, że kiedy pojawiła się niemoralna myśl, on ją zrealizował, z wszystkimi tragicznymi konsekwencjami (cudzołóstwo i śmierć dwojga ludzi)

#13 Jajo

Jajo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 15:45

Czuje ze Biblia powoli staje sie przestarzala... swiat idzie na przod zyje sie coraz szybciej, a trzeba przestrzegac zasad ktore maja juz ponad 2 tysiace lat

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-12, godz. 15:52

przeciwnie, zamiast trzymać się tego, co wymyślili sobie jacyś średniowieczni frustraci, trzeba powrócić do tego, co mówi Biblia.

#15 rmx

rmx

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 65 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 16:27

:blink: :blink: :o :o
Nauka Świadków Jehowy jest dla mnie prawidłowa i tak pozostanie :)

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 16:42

Czuje ze Biblia powoli staje sie przestarzala... swiat idzie na przod zyje sie coraz szybciej, a trzeba przestrzegac zasad ktore maja juz ponad 2 tysiace lat


Naprawde dobre zasady potrafia sie nie starzec przez tysiaclecia (przyklad z innej bajki: Sztuka wojny Sun Tzu). Problem pojawia sie, kiedy ktos zaczyna mylic zasady z przepisami i interpretacjami. A talmudyzm czesto wlasnie do tego prowadzi.
[db]

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-12, godz. 17:13

zamiast trzymać się tego, co wymyślili sobie jacyś średniowieczni frustraci, trzeba powrócić do tego, co mówi Biblia.

A niestety WTS bliższy jest protestanckim obłudnikom, którzy natchnienie czerpią od średniowiecznych frustratów...

#18 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-12, godz. 19:18

:) Edd :) Spytaj grzecznie brata Andrzeja B. czy pamiętał o tym zaleceniu, kiedy brał sobie 20 lat młodszą żonę(sodomia!!!!). Dzisiaj Brzuch juz mu całkowicie przeszkadza zbliżyć sie nie tylko do pocałunku :) . Taki wykład ( o ile prawdziwy ) w zupełności tłumaczy całkowite sfrustrowanie jego młodej i niezaspokojonej zony .Jestem pewien, że jeszcze o nich usłyszymy :) :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#19 rmx

rmx

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 65 Postów

Napisano 2007-01-12, godz. 20:12

Biblia jest pożyteczna i przydatna do nauczania i wywnioskowania własnych błedów, jeśli coś jest zgodne z biblią to tak jest

Bóg chce dla nas dobrze

przez pocałunki mozna się zarazić nawet tak znaną sepsą,

wiadomo że jest wiele par któe potem się roztają i cierpią, czy nie lepiej całować się i kochać po slubie,
gdy wiemy że będziemy już na całe zycie razem, niż podwyższać sobie emocje jeszcze przed slubem i mieć skłonności ku cudzołożeniu

wszystko prowadzi ku dobremu a wy roztrząsacie ten temat jakby to była wielka tragedia, tak robią właśnie światowcy a potem dopuszczają się wielkich niemoralności lub propagowania homoseksualizmu i jego legalizacji, musimy grzechy eliminować jeszcze gdy są w zalążku

dziwne byłoby dla mnie jeśli by kto powiedział nie żeńmy się bo to grzech, ale takiego czegoś nikt nie powiedział
:)
Nauka Świadków Jehowy jest dla mnie prawidłowa i tak pozostanie :)

#20 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-12, godz. 20:26

Biblia jest pożyteczna i przydatna do nauczania i wywnioskowania własnych błedów, jeśli coś jest zgodne z biblią to tak jest

Bóg chce dla nas dobrze

przez pocałunki mozna się zarazić nawet tak znaną sepsą,

wiadomo że jest wiele par któe potem się roztają i cierpią, czy nie lepiej całować się i kochać po slubie,
gdy wiemy że będziemy już na całe zycie razem, niż podwyższać sobie emocje jeszcze przed slubem i mieć skłonności ku cudzołożeniu

wszystko prowadzi ku dobremu a wy roztrząsacie ten temat jakby to była wielka tragedia, tak robią właśnie światowcy a potem dopuszczają się wielkich niemoralności lub propagowania homoseksualizmu i jego legalizacji, musimy grzechy eliminować jeszcze gdy są w zalążku

dziwne byłoby dla mnie jeśli by kto powiedział nie żeńmy się bo to grzech, ale takiego czegoś nikt nie powiedział
:)

czytając to mało nie spadłem z krzesełka ;-) BHUAAA była jakas trawka? ( ze takie coś ci wyszło spod paluszków ??) pocałunek=niemoralność-homseksualizm ????

hehe to same geje i leski na tym swiecie chodza, no i oczywiście SJ bo ich pocałunek jest świety i nie prowadzi do.... hehehe


a propos tematu: tego typu nauki w organizacji są na porzadku dziennym, ale czy można dziwić się ? w końcu większość (nie wszyscy ! ) starszych to banda nieuków !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-01-12, godz. 20:45

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych