Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika qwerty

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez qwerty (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#104474 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-10-28, godz. 10:17 w Nowości z kraju i zagranicy

Rozumiem że to był jej wybór ale nie wiem czy to był aż tak dobry wybór odejść od męża z innego powodu niż zdrada. Odejść w imię "normalnego" życia bez Organizacji. Jej wybór, ale dziwne trochę. Oczywiście nie zamierzam tu poruszać kwestii czy być w Organizacji czy nie, bo to każdego osobisty wybór. Chodzi mi raczej o aspekt moralny takiego wyboru - opuszczony mąż, dzieci. Najbardziej szkoda mi dzieci, bo one z powodu dorosłych zawsze cierpią najbardziej. Przecież dziecko które ma rodzinę w komplecie na pewno jest dużo szczęśliwsze niż wtedy gdy rodzice są rozwiedzeni. I już jest nie istotne że ojciec je wychowywał w duchu religii ŚJ. Żona opuściła męża chociaż mogła przecież przestać angażować się w działalność, żyć "normalnie" ale przebaczyć mu i mieszkać dalej z nimi wszystkimi. I jak to się mówi wilk byłby syty i owca cała.

ludzie, ja was nie mogę czytać.....
czy KTOŚ KIEDYKOLWIEK CIEBIE ZDZRADZIŁ FIZYCZNIE?
nie wyobrażam sobie, abym mogła normalnie chodzić do łóżka z facetem, który przeleciał inną międzyczasie bo miał pokusy........ Nie potrafiłabym wybaczyć. A wybaczyć w imię dobra czyjego? Zeby męzowi zrobić dobrze? Wybaczam i będziemy udawać szczęśliwą rodzinę? Latami trwałoby , aby mąz znów mnie przekonał że można mu ufać w tym czasie na pewno bym z nim nie sypiała, więc co to za życie? Podziwiam ludzi, którzy potrafią uporać się ze zdradą , wybaczyć i NIE KARAC współmałżonka. Wydaje mi się, że to niemożliwe z ludzkiego punktu widzenia.
Więc dlaczego nikt nie pomysli o tym co czuła ta kobieta, kiedy GORLIWY MĄZ STARSZY ZBORU ŚWIADEK JEHOWY okazało się przeleciał jakas siostrzyczkę na boku bo nie umiał zapanowac nad hmmm pewną częścią ciała. Po czym oczywiście poprosił Boga o przebaczenie okazał skruchę i wszystko miało być normalnie. Zbór mu wybaczył Bóg na pewno także........ :) A ta kobieta już wiedziała, co ją czeka i dzieci, więc wybrała NORMALNOSC dla siebie, i mozliwośc stworzenia NORMALNEGO życia dla swoich dzieci gdyby tego chciały. Wybrała najlepiej jak potrafiła i JA JĄ ROZUMIEM. Za to wszystkim tym, którzy twierdza że Zona w imię dobra powinna wybaczyć męzowi zdradę, życzę aby wasi partnerzy zdradzili was i wtedy wróccie i pogadamy.

Pięknie. Może zacznij stosować te same odważniki. Potraktuj tak samo krytycznie inne religie jak traktujesz ŚJ. Pokaż inną religię która jest bliżej stosowania Biblii w praktyce. Szukasz błędów i potknięć, bardzo dobrze. Poszukaj z taką samą gorliwością w innych religiach. Postaraj się patrzeć obiektywnie. Wiem, to bardzo trudne, ale można zbliżyć się do obiektywizmu.

a gdzie w bibli jest mowa o jakiejś RELIGII????? Wasz błąd polega na tym, że wbito Wam w mózgownicę że istnieje jedna religia prawdziwa i własnie Wy nią jesteście. Spróbuj poczytać Nowy testament w kontekście grupy ludzi lub siebie indywidualnie. Wąska jest ściezka i NIEWIELU nia idzie....... NIE jest napisane że wąską SCIEZKĄ PODAZA 6milionowa grupa religija Swiadków Jehowy.
Nie zwalaj odpowiedzialności za swoje zbawienie na religię i organizację. SAM POMYSL o Swoim stosunku do Biblii Boga i Jezusa a znajdziesz odpowiedz.


Myślisz, że fakt iż w innych religiach także są błedy doktrynalne i wpadki obyczajowe daje Ci prawo mysleć, że Twoja jest lepsza????? Gdyby Członkowie Ciała Kierowniczego nie ukrywali tak skutecznie wszystkich wpadek, może okazałoby się nawet że macie ich więcej niż na przykład epifaniści. I co czy to będzie świadczyć o tym że to Oni mają rację???????

Jezus powiedział o dwóch największych przykazaniach i obydwa dotyczą miłości. Kochaj Boga i bliźniego. Powiedz mi jako jego nasladowca jaką miłość Ty prezentujesz??? Nie nie odpowiadaj mi to pytanie retoryczne odpowiedz sobie. Jak Kochasz Boga Jezusa i wszystkich bliźnich....... a może jeszcze poczytaj w NT co to jest miłosc :) Może to Cię naprowadzi.

Wracając do tematu, kiedy wytyka się Wam BŁEDY organizacji to w odpowiedzi rzucacie większe błędy Kościoła Katolickiego na przykład. Nie o to chodzi., chodzi o to że jesli to WASZA ORGANIZACJA jest tą wybraną to nie powinna mieć ZADNEJ POSZLAKI, więc kiedy znajdziemy choć jedną to ona już przestaje być tą Jedyną. Rozumiecie?



#103760 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-10-20, godz. 13:08 w Nowości z kraju i zagranicy

Obejrzałem film. Nawet mnie wzruszył trochę.

Moim zdaniem postawa zdradzonej żony była cokolwiek dziwna. Co ma zwątpienie w wiarę do przebaczenia zdrady? Gdyby nie to że film jest oparty na prawdziwej historii to bym powiedział że to niemożliwe. Gdybym mógł to osobiście bym się zapytał tej kobiety co jedno ma do drugiego.

Zdaje się że w filmie padło wyjaśnienie tej postawy, żona wiedząc że ma "nadgorliwego" męża, chciała ułatwić swoim dzieciom życie..... normalne życie, dlatego wybrała rozwód.
Pozdrawiam



#101285 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-09-14, godz. 10:20 w Nowości z kraju i zagranicy

Widzisz Dick, Ty umiesz uwierzyć we wszystko co Mówi Ci organizacja..... i nie masz problemów, byłeś już poza nią, jako wykluczony, ale okazałeś skruchę, wróciłeś, jesteś szczęśliwy bo wierzysz, kluczowe słowo WIERZYSZ.
I ja rozumiem Ciebie i wiem , że żyje Ci się łatwiej, bo mając wiarę w coś, cokolwiek, człowiek umie sobie wszystko wytłumaczyć.

Ale nie możesz oceniać, bo nie potrafisz, osób, które tej wiary nie mają, bo syty głodnego nie zrozumie. Dla Ciebie jest naturalne życie według przykazań organizacji, ale jeśli ktoś nie wierzy to co Twoim zdaniem ma zachowywać pozory dla dobra swojego i reszty? A gdzie w tym wszystkim jest Bóg, który widzi ponoć wszystko, i takie starania osoby i tak na nic się nie zdadzą..... Więc co oszukiwać???
Do tego dążycie jako organizacja, zmuszając wszystkich, nawet jeśli nie wierzą mają udawać że wierzą, czyli klasyka Andersen NOWE SZATY CESARZA.
Ale gdzie w tym Wszystkim jest BÓG? I gdzie w tym wszystkim jest WOLNA WOLA którą ponoć nas Bóg obdarzył????



#112498 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2009-01-27, godz. 09:49 w Nowości z kraju i zagranicy

A ja pamiętam takie konwencje na łące w lesie, i powiem szczerze, że pamietam je bardziej od tych stadionowych....... Miały swój niezapomniany urok. Myślę, że w tym filmie nie dało się przedstawić całej biografii w sposób historyczny bo film musiałby trwać 60 godzin, a scenarzysta wybrał jakies fragmenty i akurat nie wszystkie pokrywają się z naszą wizją ostatniej rzeczywistości w jedynej........



#126473 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2009-10-30, godz. 17:32 w Nowości z kraju i zagranicy

własnie na cinemax 2 idą ODRĘBNE ŚWIATY
film o świadkach.....
 
polecam



#140541 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2010-11-16, godz. 08:23 w Nowości z kraju i zagranicy

Dziś przeczytałam wywiad z Jakubowską, kiedy zapytała Kaczyńskiego dlaczego ją wyrzucił, powiedział, że ona jest silna i sobie poradzi, ale inni beda się bali.
Przekładając to na grunt swiadkowski..... zobaczcie, jak upodlenie człowieka podczas komitetu i wyrzucenia poza sektę, działa na innych. Inni się boją, nie chca być wyrzuceni...... Nie chcą być tak upodleni.

TAK DZIAŁA RELIGIA "prawdziwa", ZASTRASZA swoich członków najprymitywniejszym ze strachów...... ( który ze zdrowa bojaźnią ma niewiele wspólnego )



#126476 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2009-10-30, godz. 19:14 w Nowości z kraju i zagranicy

a się znowu zryczałam.......



#101015 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-09-11, godz. 07:35 w Nowości z kraju i zagranicy

witam, czy komuś udało się scalic ten filmek i jeszcze dac napiski polskie?
Chętnie zapłace za płytkę przesyłkę i fatygę..............
A obejrzec bym bardzo chciała



#101866 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-09-20, godz. 15:33 w Nowości z kraju i zagranicy

A więc udało mi się obejrzeć. Pierwszy film w tej tematyce..... dobry, choć po komentach spodziewałam się bardziej emocjonalnie go przeżyć.....
Jedyne co wyłapałam nie tak :) to że głosiła w spodenkach jednen raz :) niedopuszczalne :) Końcówka emocjonalna bardzo..... faktem jest iż się popłakałam :)
A teraz od poczatku, dałabym więcej z dzieciństwa, o tym jak wychowuje się dzieci SJ, zebranie studium tekst studium zebranie głoszenie i tak wkółko..... o tym jak to wygląda w szkole, że się jest innym cały czas......później film zrozumiały dla exów. Dla świadków jak najbardziej woda na młyn, gdyż wybrano niereprezentatywną rodzinkę.... starszy który zdradza żonę zdarza się jeden na 5, żona która nie wybacza zdarza się jedna na 10, żona która ma watpliwości co do wiary i chce normalnie wychowac dzieci? jedna na 1000. Dziewczyna najpierw zgrzeszyła, czyli sj powiedzą, że nie poradziłą sobie z grzesznym ciałem a później szukała usprawiedliwienia dla swojego złego postępowania..... bo takie wyobrażenie o exach mają sj........
Nic to następny będzie lepszy choć ten z rozrzewnieniem wspominam i napewno jeszcze obejrzę :)



#83062 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-01-22, godz. 11:32 w Nowości z kraju i zagranicy

obejrzałam zwiastun...... wróciły wspomnienia....... zawsze się zastanawiałam, czy ktokolwiek "ze świata" jest wstanie zrozumieć...... że osoba będąca śj , wybierająca partnera ze świata i odchodząca od sj, ma tylko JEGO. Czy taki partner jest wsatnie zastąpić rodzinę? Być bardziej wyrozumiały, kochający.......
CHYBA NIE, nikt kto nie "był w matrixie" nigdy nie zrozumie o co chodzi, choćby obejrzał 100 filmów i choćby znim gadac milion godzin :( pozdro



#82766 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez qwerty on 2008-01-16, godz. 21:54 w Nowości z kraju i zagranicy

ciekawe kiedy ktos nakreci dramat o sj, ktory musi odejsc bo uwaza inaczej i co go potem spotyka........



#134148 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez qwerty on 2010-07-14, godz. 08:43 w Nowości z kraju i zagranicy

Nie tylko Nadarzyn, ostatnio wyposażał centrum kongresowe gdzies nad morzem ....... Szlachetny człowiek



#134100 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez qwerty on 2010-07-12, godz. 16:37 w Nowości z kraju i zagranicy

Tadziu Chmiel już na 8 miejscu :) Wg dzisiejszego WPROST :)



#95928 Media o Kongresach

Napisano przez qwerty on 2008-07-06, godz. 21:08 w Nowości z kraju i zagranicy

Świadkowie Jehowy pomagają młodym kierować się w życiu duchem Bożym

wczoraj

Decyzje podejmowane przez młodych ludzi mogą mieć wpływ na ich dorosłe życie. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek młodzież potrzebuje praktycznej pomocy przy dokonywaniu mądrych wyborów.

Ich decyzje mogą mieć poważne konsekwencje oraz kształtować ich charakter.

Ano właśnie, decyzje mają konsekwencje, DLATEGO MŁODZI, NIE PRZYJMUJCIE CHRZTU PRZED 30-TKĄ BIORAC WZOR Z JEZUSA, BO POZNIEJ ODWROTU JUZ NIE MA..... JEST UTRATA RODZINY NA ZAWSZE, WIEC ZE WZGLEDU NA POWAZNE SKUTKI I KONSEKWENCJE WARTO SIE WSTRZYMAC DO OSIAGNIECIA ODPOWIEDNIEGO WIEKU I DOJRZAŁOSCI EMOCJONALNEJ



#14928 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez qwerty on 2005-12-07, godz. 15:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

chyba komuś nadepnąłem na odcisk... coż taki już jestem...

:)



#26859 Studium I.

Napisano przez qwerty on 2006-05-07, godz. 08:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - masz duże problemy z odpowiedzią na proste pytanie. Z tego co widzę, zadałem je trzykrotnie. Rozumiem, ze mozesz nie chciec na nie odpowiadac, jednak odpowiedz taka moze miec kluczowe znaczenie przy odczytywaniu innych Twoich wypowiedzi. Poza tym dochodzi jeszcze takie: Czy TY wierzysz, ze Jezus jest królem od 1914?

Azariasz,no normal;nie nie doczytam do końca, czy TY nie potrafisz czytać? Kloo już Ci trzy razy odpowiedział!



#27306 Studium I.

Napisano przez qwerty on 2006-05-09, godz. 19:12 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Spokojny :) twój nick bardzo do Ciebie nie pasuje :) Powinieneś być NIESPOKOJNY :)



#25437 Studium I.

Napisano przez qwerty on 2006-04-23, godz. 15:19 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

nie moge spokojnie tego czytać.......
ciesze się z tego że dotarłam do Kryzysu Sumienia i innych książek, ale jak te prawdy odkryte przeze mnie przekazać najbliższym????????????? Myslę i nie wiem :(



#118667 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2009-05-13, godz. 16:26 w Dyskusje moderowane

nie pluję jadem na nikogo. Jeśli tak to odebrałeś przepraszam.
Po prostu zmieniłam zdanie co do homoseksualizmu. Gdyby to odemnie zależało, nie dałabym homoseksualistom prawa do zawierania małżeństw i do wychowywania , posiadania potomstwa. Do łóżka nikt nikomu nie wchodzi, wiadomo, że dorośli ludzie póki nie krzywdzą nikogo niech sobie robią jak i co chcą.
Ale publiczna walka o prawa jest nie na miejscu. I nie przyrównuję homoseksualizmu do pedofilii. TYLKO MECHANIZM WALKI O PRAWA. Jeśli homoseksualiści twierdzą że jest ich wielu i żądają praw, to za chwilkę inne "ugrupowania" innych inaczej, będą walczyć o prawo do zakładania rodzinnych domów dziecka.



#29586 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2006-05-26, godz. 20:19 w Dyskusje moderowane

Marcin, nie myśl że trafisz do gehenny, dobrych ludzi Bóg nagrodzi, bez względu na orientację sexualną, to tylko jakiś wymiar niedoskonałości, co Ty na to możesz poradzić...... pozdro !



#29766 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2006-05-28, godz. 19:39 w Dyskusje moderowane

ja mysle, ze ta choroba jest typu stwardnienie rozsiane, nawet gdybys chcial sie wyleczyc to i tak sie nie da.
Homosexualizm to jakis bład w genach nieodwracalny przy obecnym stanie nauki:(
A gdyby chodziło o cokolwiek innego a nie o poped płciowy fakt możnaby było się powstrzymać, ale niestety człowiek jest tak skonstrułowany że popęd sexualny jest jednym z najwazniejszych przez całe zycie. Jak juz niejednokrotnie pisalismy o tym u kobiet nieuzywany jakos sie zatraca, wiec jestem wstanie przychylic sie do wypowiedzi ze kobiety moga zyc wstrzemiezliwie, ale o mężczyznach tego powiedziec się nie da, i 99% mężczyzn w ten czy w inny sposób realizuje się sexualnie a ten 1% to ci którzy po prostu nie mogą. A jesli męzczyzna nie będzie się realizował w ten czy w inny sposób to Bóg tak go stworzył, że zdaje się nawet we snie bez udziału rak i osób trzecich tez osiąga satysfakcję :)
więc trudno ich naprawde winic za cokolwiek.....
Ale jak już poruszyłam ten temat.....
Bóg stworzył na podobieństwo swoje........ ciekawe skąd wziął ten popęd sexualny, przecież mógł stworzyc tak ludzi aby na przykłąd rozmnażali się przez dotyk czterech łokci na raz, zupełnie bez przyjemnosci wynikającej z uprawiania sexu :)



#29757 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2006-05-28, godz. 19:16 w Dyskusje moderowane

ja jednak uważam, że homosexualizm to choroba, i dany facet naprawde nie moze nic za to ze go pociaga tylko inny facet, przeciez gdyby był zdrowy to 1000 razy wolałby uprawiać sex z kobietą..... I tych "chorych" Bóg na pewno zrozumie i wybaczy...... Co innego jesli uprawiają homosexualizm bo potrzebują silniejszych wrazen albo urozmaiconej rozrywki, jak np w czasach greckich kiedy wykształceni faceci stwierdzili że uprawianie sexu z kobietami uwłacza ich godnosci... i pomimo że mogli to wybierali miłośc z chłopcami...... ech to juz zachaczało o pedofilizm...... w każdym razie myślę że Bogu o to własnie chodziło, o świadomy wybór, a nie o "chorobę" za która nikt nie może!



#110543 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2009-01-08, godz. 08:35 w Dyskusje moderowane

smutne to wszystko......
faktycznie swiadkowie hetero zawsze moga zawrzec związek małżeński, swiadkowie homo, muszą czekać na Nowy Świat........ codziennie musza toczyć ze sobą walke, to musi byc wykańczające.......



#118378 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2009-05-08, godz. 08:40 w Dyskusje moderowane

moje zdanie na temat homoseksualizmu się zmienia.
Kiedyś także myslałam, że te osoby nie mają na to wpływu.
Ale rozpatrując to w ostatnim czasie , nie mogę się zgodzić z tym. Nie można porównywać homoseksualizmu do heteroseksualizmu. Heteroseksualizm jest Normalny, ponieważ przetrwanie gatunku zalezy od tego że on i ona robią dzieci. Więc przyjmijmy to za normę.
Jesli ktos ma odbicie od tej normalności i zada uznania za normalnego to nie możemy tego zrobić. W tym układzie jest duża grupa osób osiągających satysfakcję sexualą z dziećmi czy także mamy ich tolerować bo tak mają i nie mogą zmienić. Jest grupa ludzi która osiąga satysfakcję sexualną podczas przemocy, zabijania itd, czy ich także mamy tolerować?
Badania nad związkami homoseksualnymi przedstawiają wyniki, według których 90% homoseksualistów nie dochowuje wierności swojemu partnerowi , a partnerów pobocznych ma ok 10 rocznie. Być może to jakieś wyjście dla ludzi, którzy po prostu chcą być w związku ale mieć także innych partnerów i znajdują w tym zrozumienie u stałego partnera?
Gość pisze, że ojciec go nie gwałcił, rodzice kochali itd. Ale tak naprawdę nie wiemy co ma wpływ na naszą sexualność. Nie wiemy co powoduje że jest tak a nie inaczej. Być może te osoby można "wyleczyć".
Jasne, przyjmujemy, że sa takie osoby, ponieważ nie krzywdzą nikogo oprócz siebie, mogę to tolerować, nawet staram się zrozumiec. Ale praw do normalnego zycia społecznego czyli do oficjalnego zawierania związków i adoptowania dzieci nie przyznałabym.



#118501 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez qwerty on 2009-05-11, godz. 11:05 w Dyskusje moderowane

Nicolas,
nie pokutują stereotypy. Tylko że jesli homoseksualiści chca być tolerowani pomimo, że sa inni, to za chwilkę pedofile także powiedza, nas jest wielu i chcemy być tolerowani.
Nie ma wyjątków.
Nie wiem co jest przyczyna, ale Ty także nie wiesz. Więc żadnej hipotezy nie możemy wykluczyć. Jeśli pedofila da się wyleczyć i wyrobić w nim na przykłąd prądem NORMALE nawyki sexualne, być może homoseksualistów także można leczyć. Otyli mają nieodpowiednie nawyki żywieniowe, żrą i ważą po 200 kilo, i także uważają że nikogo nie krzywdzą. Trzeba zmienić ich nawyki.
Może miałam szczęście, że moje nawyki sexualne ukształtowały się w taki sposób.
Być może Twoje można zmienić.
Rozumiem, że jesteś szczęśliwy i nikogo nie krzywdzisz :) Jest Ci z tym dobrze. Toleruję to.
Ale nadal uważam, że alkholikowi także nie da się powiedzieć że robi źle.....
Uważam że homoseksualizm to choroba.