Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika JacekP

Odnotowano 345 pozycji dodanych przez JacekP (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-03 )



Sort by                Order  

#72412 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-04, godz. 14:33 w Tematyka ogólna

zrodzonym z wody i Ducha Świętego, czy zrodzonym na nowo?

hehehehe

Co się robi na zbiórce przed pójściem na teren? Prosi się w modlitwie do Boga o Ducha Świętego.

Ci co dostąpili Ducha Świętego (zostali namaszczeni), od nich Duch Święty nie odstępuje, gdy głoszą, ani też w życiu doczesnym.

Teraz głosiciele Królestwa Bożego, którzy pragna skorzystać z ofiary Jezusa, mają w swoim przywileju coś innego niż pierwsi chrześcijanie. W swoim udziale posiądą Ziemię i przygotują ją do Królestwa Bożego na Ziemi.

Jeśli by zginęli/umarli, kto by to wszystko przygotował- nową ziemię?
Jakby zostali w niebowzięci... to samo pytanie.

Możliwe jest, że w czasie armagedonu zostaną przeniesieni gdzieś hen hen, jednak już po wszystkim będą się cieszyć mogąc uprzątnąć Ziemię do pierwotnego stanu, tak jak Bóg miał w wswoim zamierzeniu na początku stwarzania. "I zobaczył, że wszystko było bardzo dobre"

Tak dla wyjasnienia: Duch Święty- to czynna siła Boża. To też zamierzenie Boga co do wszystkiego, jego zapowiedź itd. Nie jest to osoba, tylko moc i chwała jaką Bóg sie posługuje. Dlatego "wszystko" może być wybaczone, ale nie przeciwstawienie się Duchowi Świętemu (tak jak Jezus powiedział).



#72417 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-04, godz. 15:02 w Tematyka ogólna

Fakt, zbyt duży skrót myslowy zastosowałem.

Chodzsi o to ,że swiadkowie Jehowy uczą (wczoraj przypomniał o tym brat Karol na skypecascie) iz Jezus i apostołowie pisali do ludzi, którzy wówczas mieli nadzieje niebiańską (wszyscy). natomiast nie umiał wskazac żadnej podstawy biblijnej która odpowiaie na pytanie: Kiedy zaczeło sie powołanie ziemskie (według Bibli), według jakich kryteriów przebiegł podział, i dlaczego Bóg oszukał miliony ludzi, którzy mieli nadzieje niebiańska nie odsłaniając faktu iż raj będzie na ziemi przez - bagatelka 1900 lat.


Przeczytaj księgę Kaznodziei.

W pierwszym rozdziale znajdziesz słowa: "Vanitas vanitatum et omnia vanitas". Interpretacja tych słów przez większość ludzi jest błędna.

Dawid mówi: Wiedza, którą dostałem od Boga jest marnością i że było to pogonią za wiatrem...
Nie jest tak, że izrealici nie mieli nadziei na życie wieczne. Mieli nadzieję na życie wieczne na Ziemi, o czym śpiewał sam Dawid w Psalmach. Jednak oni dopiero oczekiwali Zbawiciela.

Pierwsi chrześcijanie widzieli Zbawiciela, widzieli znaki, cuda*. Niektórzy z nich mieli za zadanie opisać wszystko co widzieli, ale też dać świadectwo innym ludziom. Dostąpili zaszczytu wejścia w skład Rządu u boku Jezusa.

Czy możesz to sobie wyobrazić, żeby aniołowie sądzili ludzi swoich cielesnych braci, nigdy nie będąc człowiekiem i nie znając mysli, skłonności, pożadania itd?

Dlatego właśnie został powołany rząd 144000 w skład, który wchodzą pierwsi chrześcijanie i chrześcijanie, którzy byli po nich aż do teraz. Zostali nazwani pokoleniem, "tym pokoleniem" czy też "małą trzódką".

Będą rządzić dopuki, doputy Jezus nie odda rządu Jehowie i nie zapanuje Królestwo Boże na Ziemi.



#70245 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 23:15 w Tematyka ogólna

Ad.7

Przeczytałem rozdział 28 1 Samuela.

Nie znalazłem potwierdzenia, że to był duch Samuela. Wręcz przeciwnie: starzec wychodzący z ziemi, nazwany bogiem przez małe "b" i bez rękawów.

Tak na logikę:

1. Bóg był wielkim przeciwnikiem spirytyzmu.
2. Samuel był w oczach Boga prawy i z pewnością jest zapisany w zwoju pamięci Boga.
3. Owa postać nie przedstawiła się "Jestem Samuel".

Można z całą pewnością stwierdzić, że nie był to ani sam Samuel, który przecież umarł, ani jego duch. Jeśli Jehowa nie odpowiadał Saulowi, ani nie zsyłał snów, ani nie mówił przez proroków, czemuż by miał posyłać swojego sługę Samuela (czy też jego ducha), żeby powiedzieć Saulowi, co się stanie????

Żadne ciemne siły nie mają władzy nad umarłymi, tym bardziej nad wiernymi sługami Jehowy, którzy umarli. Spirytyzm nie jest dziedziną Boga tylko Diabła i jego demonów. Trudno więc wnioskować, a nawet przypuszczać, że mówił to ktoś inny niż demon.

No i najciekawsze: nawet demony mówią prawdę, wiedzą, że Jehowa jest Bogiem. Są też niekiedy zmuszeni mówić prawdę np. gdy Jezus wypędził demony w świnie.

Myślę, że w tym przypadku to miało miejsce.

Jehowa karząc nieposłusznych chce, aby oni wiedzieli, że giną właśnie za to. Być może taka była wola Boga, że Saul miał się dowiedzieć, że następnego dnia umrze?!



#70240 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 21:50 w Tematyka ogólna

poszukiwaczu...

to tylko namiastka... I w Psalmach i w Izajasza, czy też w tych fragmentach z Objawienia mozna znaleść te same słowa, o Jerozolimie, o nowym niebie i nowej ziemi, o licznym ludzie i o Baranku pomiędzy nimi i obecności Boga i że nie będzie krzyku, i że otrze z ich oczy wszelką łzę i kto odziedziczy tą nową ziemie, a kto nie, że tamte czasy przeminęły i że spełni się to co Jehowa postanowił.

Jakże to pocieszające i pokrzepiające!!



#70230 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 20:36 w Tematyka ogólna

Jacku jak widać widzisz to co chcesz widzieć i nie jesteś wstanie pokazać to w co wierzysz, a wręcz pokazujesz fragmenty zaprzeczające Twoim tezom. No cóż pytania tu sa proste tylko potrzebna jak widać gimnastyka by coś wyszło w teorii odp WTS.


Twoje prywatne zdanie mnie nie interesuje. Nie wnosisz nic do tematu, nie odpowiadasz na pytania, nie czytasz ze zrozumieniem.

Bez odbioru.



#72419 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-04, godz. 15:11 w Tematyka ogólna

Gdzie to pisze w Bibli? Przecież to jest inna ewangelia! A kto głosi inną ewangelię......

Ten kto nie czyta :)Podałem już wiele wersetów (kika tygodni temu).Wystarczy do nich wrócić, przeczytasz to może "usłyszysz".

Ty sie naucz odpowiadac na pytania człowieku...........

Myślę, że odpowiedziałem. Prościej?Od narodzin Jezusa do upływu czasów pogan.



#72467 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-04, godz. 23:06 w Tematyka ogólna

"3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam — przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa spośród umarłych — nowe zrodzenie do żywej nadziei, 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i nieskalanego, i niewiędnącego. Jest ono w niebiosach zachowane dla was..."

Tu jasno mowa o nadziei niebiańskiej.

"51 Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, 52 w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my będziemy przemienieni."

Tu jasno jest mowa o tamtych, co zostaną wskrzeszeni i o nas. To dwie grupy, prawda?

14 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. 2 i usłyszałem odgłos z nieba jak odgłos wielu wód i jak odgłos potężnego gromu; a głos, który słyszałem, był taki, jak śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, grając na swych harfach. 3 I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi. 4 Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami. Ci stale podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Ci zostali kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka, 5 a w ich ustach nie znaleziono fałszu; są bez skazy.

To o tych co zostani kupieni z ziemi... a co o innych?

17 I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie.

Tu mowa o innych!!

22 Bo ci, którym on błogosławi, posiądą ziemię, ale ci, którym złorzeczy, zostaną wytraceni.
29 Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze.

21 I pobudują domy, i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i będą spożywać ich owoce. 22 Nie będą budować, aby ktoś inny mieszkał; nie będą sadzić, aby ktoś inny jadł. Bo dni mego ludu będą jak dni drzewa; i moi wybrani będą w pełni korzystać z dzieła swoich rąk.

Tu mowa o tych, co będą na ziemii...

21:1 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. 2 Ujrzałem też miasto święte Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. 3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.

Tu mowa o zjednoczeniu, czyż nie? Potrzeba jednak co najmniej 2 rzeczy, żeby można mówić o zjednoczeniu. Nowego nieba i nowej ziemi. Kto mieszka w niebie z tych co mieszkali na ziemii? Pierwociny dla Boga owe 144000, a kto mieszka na ziemi? Wczyscy, którzy tymi pierwocinami nie są i są prawi, ci co zmartwychwstali, a nie zostali wytraceni, ani nie staneli w dniu sądu przed Bogiem.


"Jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania;"
(Efez. 4:4 BW)


powołani do jednej nadziei. A teraz poproszę o taki fragment z Biblii, który naucza, że wierzący w Chrystusa sa powoływani do dwuch nadzieii, tej niebiańskiei i tej ziemskiej, jak to naucza WTS. Taki, który to mówi jednoznacznie, bez zbędnego komentarza w postacji fragmentu nauki WTS-u.


To właśnie pokazałem u góry.

Werset wyrwałeś z kontekstu... i czemu napisałeś duch z dużej literki? O jakim duchu mówi Paweł?
Czyż nie o tym? Efezjan 4:3 "usilnie starając się zachować jedność ducha w jednoczącej więzi pokoju."

O jakiej nadziei? Życia wiecznego oczywiście, przytoczyć werset??



#72539 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-05, godz. 15:04 w Tematyka ogólna

Ok. Cześku przekonałeś mnie. ŚJ się mylą z interpretacją. Teraz mógłbyś mi powiedzieć prawdę, bo ja też chciałbym być zbawiony i żyć w niebie.



#72478 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-05, godz. 05:50 w Tematyka ogólna

Efezjan 2:1 Ponadto [Bóg ożywił] was, chociaż byliście martwi w waszych wykroczeniach i grzechach, 2 w których swego czasu chodziliście według systemu rzeczy tego świata, według władcy mocy powietrza ? ducha działającego teraz w synach nieposłuszeństwa.

4 I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat. 5 (Pozostali z umarłych nie ożyli, aż się skończyło tysiąc lat). To jest pierwsze zmartwychwstanie. 6 Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat.

Książka "Objawienie" mówi, że słowo "ożyli" powinno być rozumiane, jako gotowość do pełnienia słuzby dla Boga. Dotyczy to pierwocin kupionych z ziemii.

Resztę czeka doskonalenie się przez 1000, ostatnia próba i życie wieczne na ziemi.

P.S. może słowo ducha z Efezjan 2:1b też napiszesz z wielkiej litery? :)



#72477 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-05, godz. 01:22 w Tematyka ogólna

Czyli owi niebiańscy są więcej niż prawi skoro zostali bardziej wyróżnieni miejscówkami ponad Ziemią?

Wyróżniłem fragment, do którego się odniosłem, czyli:Zgadza się! Dwie grupy w znaczeniu czasowym, a nie ich umiejscowienia.

Jak książka "Objawienie" interpretuje jej tożsamość?


Nie są więcej warci, jesli tego słowa chciałeś uzyć. Tak jak aniołowie mają swój udział w niebie, tak ludzie na ziemi mają swój udział. Czy czujesz się źle, z tego powodu, że nie jesteś aniołem?

Zenek nie mieszaj. Określenie czasu to dźwięk ostatniej trąby. Werset mówi o tych co zmartwywstaną i tych, którzy zostaną przemienieni. To dwie grupy. Inny werset mówi o pierwocinach kupionych z ziemi... Są nienaganni w swym postępowaniu i są określeni mianem dziewic. Czy do tego grona mają wejść wszyscy ludzie prawi??

Nie znasz interpretacji Oblubieńca i Oblubienicy z książki "Objawienie"? Czy pytasz mnie o fragment z tej właśnie książki?

Jeśli chodzi o czas:
1.Są ci, co umarli i dostąpią zmartwychwstania.
2.Ci co wyjdą z armagedonu.
3.Ci co zostali kupieni z ziemi i ci co zostaną kupieni.

Interesuje cię, kiedy? Czy gdzie?



#72471 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-08-04, godz. 23:53 w Tematyka ogólna

Nie wiem jak Czesiek, ale ja piszę wielką literą z szacunku dla Boga, który jest źródłem tego Ducha.Zgadza się! Dwie grupy w znaczeniu czasowym, a nie ich umiejscowienia.


Jak chcesz :) Byle jednak źle nie zinterpretować :P

Nowa interpretacja?

Ziemia i Niebo... to chyba miejsca? Czy czas?



#70226 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 20:26 w Tematyka ogólna

W pierwszym fragmencie nie ma nawet słowa by wielka rzesza była na ziemi a wręcz przeciwnie jest w niebie co wyraźnie widać z kontekstu. :D

Natomiast drugi fragment w ogóle nie mówi kto gdzie będzie...

Jacku czy umiesz przytoczyć jeden chociaż fragment mówiący o wielkiej rzeszy będącej w konkretnym miejscu? Bo na razie wręcz przytaczasz fragmenty udowaniające odwrotnie ;)



Rozumiem, że to co mówi Biblia czytasz odwrotnie...
Jakbyś zechciał, to mógłyś przeczytać dokładnie te fragmenty z Psalmów i z Objawienia.
Mógłyś wtedy (co nie jest gwarantowane) zrozumieć, że wszystkie te wersety mówią o tym samym. BA! Uzyte są wręcz takie same słowa. Wystarczy tylko przeczytać.

Jeśli nie potrafisz tego zrobić - wyszukać podobieństw - to mogę to dla Ciebie zrobić... Tylko proszę, nie czytaj zle słowa "podobieństw", gdyż mowa o tym samym.



#70205 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 18:55 w Tematyka ogólna

To wcale nie jest obietnica życia w raju na Ziemi dla członków wielkiej rzeszy. Przynajmniej nigdzie tego nie przeczytałem.

Tak, przytocz więcej, najlepiej coś z ust Jezusa lub apostołów.


9 Potem ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe. 10 I wołają donośnym głosem, mówiąc: „Wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu, który zasiada na tronie, i Barankowi”.
11 A wszyscy aniołowie stali wokół tronu i starszych, i czterech żywych stworzeń i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali cześć Bogu, 12 mówiąc: „Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i szacunek, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen”.
13 I odezwał się jeden ze starszych, i rzekł do mnie: „Kim są ci ubrani w białe długie szaty i skąd przyszli?” 14 Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka. 15 Właśnie dlatego są przed tronem Boga i dniem i nocą pełnią dla niego świętą służbę w jego świątyni; a Zasiadający na tronie rozpostrze nad nimi swój namiot. 16 Nie będą już więcej głodować ani już więcej pragnąć ani nie porazi ich słońce ni żadna spiekota, 17 ponieważ Baranek, który jest pośrodku tronu, będzie ich pasł i poprowadzi ich do źródeł wód życia. A Bóg otrze z ich oczu wszelką łzę”.

21:1 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. 2 Ujrzałem też miasto święte Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. 3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.
5 I Zasiadający na tronie rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”. Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”. 6 I rzekł do mnie: „Stało się! Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec. Każdemu spragnionemu dam darmo ze źródła wody życia. 7 Każdy zwyciężający odziedziczy to wszystko i ja będę jego Bogiem, a on będzie moim synem.



#69575 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-15, godz. 15:04 w Tematyka ogólna

Ad.1 W Biblii jest dobrze napisane. To co nauczają ŚJ (w tym przypadku) jest zgodne z Biblią.
WTS naucza, że jakiś czas po przyjściu Pana Jezusa w 1914 roku, tak od 1918 roku nastąpiło zmartwychwstanie do Panowania z Chrystusem w niebie. Od tego czasu ci, którzy maja nadzieje niebiańska z chwilą swej śmierci od razu zostaja wzbudzeni z martwych do panowania z Chrystusem.
Natomiast co naucza Biblia?
Po Armagedonie zostanie związany szatan na tysiąc lat i dopiero potym wydarzeniu następuje zmartwychwstanie do panowania z Panem Jezusem.
Ty piszesz, że to co nauczają śJ jest zgodne z tym co naucza Biblia, więc pomocnicze pytania aby stwierdzić czy to prawda
a ) - czy już się odbył armagedon?
b ) - czy już szatan jest związany na 1000 lat?
c ) - czy już żyjemy w czsie milenium?

Jeśli na te pytania padnie odpowiedź "nie" a inna raczej paść nie może, to oznacza, że jeszcze nie nastąpił czas pierwszego zmartwychwstania i to co naucza WTS jest niezgodne z Biblią. Jest po prostu oszustwem ludzkim.


Albo twoją złą interpretacją.
Jana 20:19 A gdy było późno owego dnia, pierwszego w tygodniu, i chociaż drzwi były zamknięte tam, gdzie z bojaźni przed Żydami przebywali uczniowie, Jezus przyszedł i stanął pośród nich, i powiedział do nich: „Pokój wam”. 20 A rzekłszy to, pokazał im zarówno ręce, jak i bok. Wtedy uczniowie uradowali się, że ujrzeli Pana. 21 Jezus więc znowu rzekł im: „Pokój wam. Jak Ojciec posłał mnie, tak też ja posyłam was”. 22 I rzekłszy to, tchnął na nich i powiedział im: „Przyjmijcie ducha świętego. 23 Jeśli jakimś ludziom przebaczycie grzechy, są im przebaczone, jeśli jakimś zatrzymacie, są zatrzymane”.

My nie mamy takiego dobrodziejstwa.

12 „Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale w tej chwili nie możecie tego znieść. 13 Kiedy jednak ten przybędzie — duch prawdy — wprowadzi was w całą prawdę, bo nie będzie mówił sam z siebie, lecz będzie mówił to, co słyszy, i oznajmi wam to, co nadchodzi. 14 Ten otoczy mnie chwałą, ponieważ otrzyma z tego, co moje, i wam to oznajmi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Właśnie dlatego powiedziałem, że otrzymuje z tego, co moje, i wam to oznajmia. 16 Za chwilkę już mnie nie zobaczycie i znowu za chwilkę mnie ujrzycie”.
17 Toteż niektórzy z jego uczniów rzekli jeden do drugiego: „Cóż to znaczy, co on do nas powiada: ‚Za chwilkę mnie nie zobaczycie i znowu za chwilkę mnie ujrzycie’ oraz: ‚ponieważ idę do Ojca’?” 18 Mówili więc: „Cóż to znaczy, co on powiada: ‚za chwilkę’? Nie wiemy, o czym mówi”. 19 Jezus wiedział, że chcieli go pytać, dlatego im rzekł: „Czy wypytujecie się o to nawzajem, ponieważ powiedziałem: Za chwilkę mnie nie zobaczycie i znowu za chwilkę mnie ujrzycie? 20 Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Będziecie płakać i zawodzić, ale świat będzie się radował; będziecie zasmuceni, ale wasz smutek zamieni się w radość. 21 Gdy kobieta rodzi jest zasmucona, ponieważ nadeszła jej godzina, lecz gdy urodzi dziecię, o udręce już nie pamięta z radości, że się człowiek na świat narodził. 22 Teraz więc i wy co prawda się smucicie, ale ja was znowu zobaczę i wasze serca będą się radować, a waszej radości nikt wam nie odbierze. 23 I w owym dniu nie zadacie mi już żadnego pytania. Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli o coś poprosicie Ojca, da wam w imię moje. 24 Aż do tej chwili nie prosiliście o nic w moje imię. Proście, a otrzymacie, żeby wasza radość osiągnęła pełnię.
25 „Powiedziałem to wam w porównaniach. Nadchodzi godzina, gdy już nie będę wam mówił w porównaniach, ale wam o Ojcu wyraźnie opowiem. 26 W owym dniu prosić będziecie w moje imię, a nie mówię wam, że ja będę prosił Ojca za wami. 27 Bo sam Ojciec was kocha, ponieważ wy mnie ukochaliście i uwierzyliście, że ja wyszedłem jako przedstawiciel Ojca. 28 Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na ten świat. I opuszczam świat, a idę do Ojca”.


Odpowiedź na twoje pytanie Cześku: Ci co umarli dołączyli do Jezusa i teraz królują w niebie. Słowo zmartwychwstanie dotyczy ludzi, a nie grona natchnionych duchem świętym.

Kompletuje się rząd Jezusa i powołanych do nieba. Jak to pokojenie przeminie nastanie wielki ucisk i Armagedon. Królestwo Boże w niebie już oznacza ludzi znamieniami bestii, już wpisuje ludzi do zwoju życia.

Proś o Ducha Świętego, żeby ci dopomógł. Nie jest jednak dane być namaszczonym, ani mi...

Ja miałem sposobność obcować z bratem Jaroszem. Te chwile były dla mnie dobrodziejstwem. Wiele nie powiedział, ale wyczułem tą siłę... naprawdę uwierz mi- wyczułem.

Mieszkał on z innym bratem... Ów brat wyjaśnił mi wszystko co chciałem wiedzieć. Myślę, że dobrodziejstwem było to, ze z nim mieszkał (z bratem Jaroszem).

Było to 10 lat temu, gdy dociekałem. Od tej pory nie dociekam, tylko badam.

Pozdrowienia :)



#69571 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-15, godz. 14:17 w Tematyka ogólna

[quote name='Czesiek' post='69569' date='2007-07-15 15:12']
JackuP
No chyba tak... nigdy nie będę syty. To tak jak z jedzeniem. Co do pragnienia picia wody ze źródła wody życia- tego nie wiem. Czasem jestem zmęczony, ale również nigdy nie zostanie zaspokojone moje pragnienie, przynajmniej nie teraz i nie tutaj.


Edytuję, żeby dodać jedno pytanie: ponoć miałem mówić od siebie, w oparciu o Biblię a nie o nauki WTS-u? Jak się teraz ma w tym świetle twoje pytanie? :)

Stanę po odpowiedniej stronie, jeśli będę wiedział o co danej stronie chodzi, czy to będzie WTS, czy twoje wątpliwości- mogę np. powiedzieć- ja też je podzielam. To wszystko.

To tylko forum, nie wiąż w nim większej nadziei, że poznasz prawdę. Lepiej czytać Biblię... Jeśli jesteś tutaj z jakąś misją to ok,- rozumiem- jesteś tutaj z czyjegoś posłannictwa, ale jeśli jesteś tutaj by poznać prawdę... zapraszam na zebranie.

Na szereg pytań odpowie ci czerwona książka o Objawieniu, są tam wersety :) każdy werset jest wytłumaczony, również Obj 20:1-6 ;) Akurat nie posiadam przy sobie tej pozycji, więc moge mówić tylko co ja myślę w oparciu o Biblię oczywiście.



#69557 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-15, godz. 12:51 w Tematyka ogólna

Świadkowie Jehowy bardzo lubią podkreślać, że wszystkie swoje nauki opierają na Biblii. Jednak badając doktrynę Strażnicy, stwierdziłem, że jednak wiele nauk nie ma solidnego poparcia w Biblii (może to tylko moje wrażenie?). Dlatego mam prośbę do wszystkich śJ i ich sympatyków, którzy będą czytać ten wpis na forum. Poniżej zamieszczę kilka pytań dotyczących waszej nauki na które poszukuję odpowiedzi. Może wy będziecie umieli podać konkretne fragmenty z Biblii, które będą głosiły to samo, co naucza Ciało Kierownicze w swoich publikacjach, a którą to naukę głosicie innym ludziom.

Oto lista pytań:

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

3. Jak ktokolwiek obecnie może zaliczać się do klasy „wielkiej rzeszy” opisanej w księdze Objawienia 7 rozdziale, skoro jest tam powiedziane, że klasa ta pojawi się w czasie „wielkiego ucisku”, który jeszcze nie nastał?

4. Gdzie Biblia naucza, że Bóg na wieki odrzucił Izraela, skoro w Liście do Rzymian apostoł Paweł napisał, że zatwardziałość na Izraela przyszła do czasu, aż poganie wejdą w pełni, a potem Bóg odwróci bezbożność od Izraela (Rzym 11,25-33)

5. Gdzie Biblia naucza, że Bóg musi usprawiedliwić się przed szatanem ze swojego prawa do panowania nad światem, skoro Biblia zapewnia, że Bóg nie będzie tłumaczył się ze swego postępowania prze swoim stworzeniem? (Rzym 9,19nn; Iz. 45,9; 29,16)

6. Gdzie Biblia naucza, że nie będzie takiego miejsca, w którym Bóg ukarze wiecznymi mękami tych, którzy sprzeciwiają się Bogu, skoro sam Bóg poprzez swojego Syna daje Objawienie w którym mówi, iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10)

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.

Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.




Ad.1 W Biblii jest dobrze napisane. To co nauczają ŚJ (w tym przypadku) jest zgodne z Biblią.
Ad.2 Nie wiem, gdzie mowa o pozostałych ludziach? W Biblii jest napisane, że ma być pierwsze zmartwychwstanie i drugie (po 1000 latach).
Ad.3 Jezus podał przykład panien głupich i mądrych. Czy widzisz analogię? Jeśli nie- to wyjaśnię. Jezus podał też przypowieść o żniwach, pszenicy i chwastach... Gdy przyjdzie pora, chwasty zostaną oddzielone od pszenicy... a pszenica, która rosła, zostanie zebrana do spichlerza.
Ad.4 Czy wiesz, co znaczy słowo Izrael? Izrael, który niegdyś wiązał się bezpośrednio z Izraelitami i przymierze, które zawarł Jehowa z Abrahamem- zostało spełnione. Teraz jest mowa o innym Izraelu...
Ad.5 Jehowa nie będzie się tłumaczył. Ale tak, jak wszystko co Bóg oznajmił w Pismach, było na świadectwo ludziom, że to Bóg prawdziwy; tak wszystko co oznajmił swoim niebiańskim stworzeniom, jest na świadectwo, że to Bóg ma prawo i wyłączność i moc i chwałę Uzurpator okrył się niełaską Jehowy, sam zboczył na drogę ciemności i zostało mu dane, żeby sam się okrył niesławą wśród innych niebiańskich stworzeń.
Ad.6 Nie jest mi wiedzieć i nawet nie chcę się zagłębiać w sprawy pomiędzy Bogiem i Diabłem. Co się z nim stanie ostatecznie? Gehenna, czy też jezioro ognia i siarki oznacza całkowite unicestwienie. Nie ma już z niej powrotu. Jeśli to oznacza śmierć- to możemy się umówić, że śmierć jest tutaj umownym słowem, a unicestwienie- najbardziej odpowiednim.
Ad.7 zanalizuje później ten rozdział :)

Pozdrawiam!



#69653 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-15, godz. 23:40 w Tematyka ogólna

JackuP
Komu zależy aby ludzie nie przyjmowałi daru łaski jakim jest dar Ducha Świętego? Bo chyba nie Bogu, gdyż w Biblii możemy przeczytać takie zapewnienia:
Bóg obiecał i chętnie daje swój dar, a komu zależy aby ludzie nie przychodzili do Boga i nie prosili Go o Ducha Świętego? Jeśli sobie odpowiesz na to pytanie to bedziesz wiedział od kogo pochodzi nauka, że zrodzenie wz wody i Ducha dotyczy tylko 144000 i nikt więcej nie moze narodzić się na nowo z wody i Ducha (być namaszczonym bratem Jezusa).
JackuP
Weź skorowidz do publikacji i przestudiuj co WTS naucza na temat zmartwychwstania, a szczególnie tego "niebiańskiego". Bronisz prawdziwości nauk których nie znasz i do tego jeszcze zarzucasz mi złą interpretację nie mając pojęcia (albo udajesz, że nie znasz tematu) o czym jest rozmowa.



No teraz to ja nie rozumiem zupełnie. Chciałeś wyjaśnienia na podstawie Biblii, czy na podstawie czasopism WTS? Chciałeś poznać moje zdanie, czy zdanie organizacji ŚJ? Chciałeś w końcu poznać prawdę?? Czy może znaleźć, doszukać się błędów i obalić nauki WTS-u?

Człowieku, o jakim Duchu jest mowa? Wiesz co to jest Duch Święty? Zdefiniuj najpierw to pojęcie, bo odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz...

Naprawdę nie wiem, o czym jest rozmowa. Powiedz mi, jak mozna nie przyjąć "daru łaski" w postaci Ducha Świętego? Czy to jest zależne od człowieka? Czy od prezydenta? Może od Szatana? Przecież to kompletna bzdura. Czego chcesz się dowiedzieć? Że możesz przebaczać innym grzechy? Czy może pójdziesz do nieba? Nie jest to w niczyich rękach tylko Boga.
W innym temacie podałem przykład co Jezus powiedział : "Powiadam ci dziś będziesz ze mną w raju". Czy deszcz padał? O jakiej więc wodzie mówisz? Czy narodził się na nowo z wody?

Woda ma symboliczne znaczenie. Duch Święty to dar dla tych, którzy opowiedzieli się po stronie Boga.

Widocznie twoje wyobrażenia są lekko mówiąc fantastyczne... Nie usłyszysz ani głosu z nieba, ani gołębica nie przyleci, ani góry nie przeniesiesz z miejsca na miesce, nawet jeśli będziesz miał wiarę jak główka kapusty.

Zrozum proszę, że największym przejawem Ducha Świętego, jaki możesz otrzymać teraz to Biblia. Nie dostąpisz jednak daru Ducha Świętego, jeśli nie uwierzysz. Ci co słuchają, ale nie słyszą - tak jak Jezus powiedział.

Największym dobrodziejstwem, jakie otrzymała ludzkość- to przyjście Jezusa na ten świat i jego śmierć. Niektórzy nie chcą jednak skorzystać...

Jana 3:16 „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne. 17 Bo Bóg posłał swego Syna na świat nie po to, żeby osądził świat, ale żeby świat został przez niego wybawiony. 18 Kto w niego wierzy, nie ma byś osądzony. Kto nie wierzy, już został osądzony, ponieważ nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. 19 A to jest podstawa sądu, że światło przyszło na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światło, bo ich uczynki były niegodziwe."

Ziemia jest dla ludzi. Takie było postanowienie Jehowy i tak będzie. Ci, na których spłynał Duch Święty, mają sądzić razem z Jezusem w niebie.

P.S. Czepiając się słów: zmartwychwstanie do życia w niebie, czy na ziemii... Nadzieja zmartwychwstania jest dla ludzi, którzy umrą!!
Mat 22:31 Jeśli chodzi o zmartwychwstanie umarłych, czy nie czytaliście, co wam zostało powiedziane przez Boga, mówiącego: 32 ‚Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba’? Nie jest on Bogiem umarłych, lecz żywych”.
Czy rozumiesz te słowa?



#69871 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-16, godz. 23:13 w Tematyka ogólna

"3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam — przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa spośród umarłych — nowe zrodzenie do żywej nadziei, 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i nieskalanego, i niewiędnącego. Jest ono w niebiosach zachowane dla was..."


"51 Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, 52 w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my będziemy przemienieni."

14 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. 2 i usłyszałem odgłos z nieba jak odgłos wielu wód i jak odgłos potężnego gromu; a głos, który słyszałem, był taki, jak śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, grając na swych harfach. 3 I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi. 4 Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami. Ci stale podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Ci zostali kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka, 5 a w ich ustach nie znaleziono fałszu; są bez skazy.


17 I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie.

Temat zakończony.



#70010 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-17, godz. 18:26 w Tematyka ogólna

Wow!

Okey, od końca.

Nie odsyłaj nas do literatury WTS bo mówimy tylko i wyłącznie o Bibli, a to co mówi na ten temat literatura WTS-u nie ma znaczenia.

Źle zadane pytania? Nie ma źle zadanych pytań, nie istnieje takie pojęcie. Pytania są proste w oparciu o schemat: Dlaczego WTS mówi A, skoro Biblia wprost mówi B. Jak więc mogą być źle zadane? Chyba ,że uważasz ,iż są podchwytliwe ale wtedy oznacza, ze cierpisz na mnie prześladowczą.



Temat otworzył Czesiek. Zadał pytania do ŚJ, czy ich nauki zgadzają się z tym, co jest w Biblii napisane. Sam Czesiek odsyłał mnie do literatury WTS-u, ponadto trudno udowodnić, czyjś błąd bez znajomości jego zdania- w tym przypadku WTS-u. Znasz więc dokładnie, co mówi WTS?
Może jednak zastanów się nad użyciem słowa „wprost” w: „skoro Biblia wprost mówi B”... Chyba za dużo czytasz tego szmatławca tj. gazety wprost lol



Ad.1

Pierwszy bład. Nie chodzi o poczatek ich panowania ale sam fakt ich zmartywchwstania. Samo zmartwychwstanie ma sie dokonać w czasie 1000 lat.

Czesiek jednak udowodnił coś innego :)

Druga sprawa. Jeszcze sie nie zaczeło zadne zmartwychwstanie, mozna to łatwo udowodnić wystarczy zrobić eksumacje wszystkich namaszczonych, począwszy od Russela. Kości i prochy są ciagle w grobach.



Albo masz takie gorzkie poczucie humoru, albo coś nie tak z logiką w tej „drugiej sprawie”!

Trzecia sprawa. Dusze zabitych dla imienia Bożego z 6 rozdziału, które miały później zasiąś na tronach to: znaczna cześć osób zabitych przed opięczętowaniem + opieczetowani + wielka rzesza (bo mają białe szaty!) - Jeżeli w ogóle możemy liczyć opięczętowanych......choć okreslenie dziewiczy symbolizuje biel.



Dobrze, że odróżniasz kolory :) Dobrze, że jestem białym człowiekiem :)

Ad 2. Biblia mówi NIKT nie zmartwychwstanie. Twoja logika i WTS mówi: nak kimś muszą panować..... Komu mamy wierzyć?

Podstawowy błąd: panowanie nie oznacza władzy w sensie ludzkim, typu jakiegoś rządu tylko rządy miłości i władzę nad materią. Ludzie, zyjący z Chrystusem nie będa potrzebowali ani nadzoru ani rozkazów ani pouczeń ani karcenia bo ich miłosć stanie sie doskonały odbiciem miłości Jezusa.To co przedstawia WTS to jest prymitywne ludzkie spłycenie miłości do jakieś formy idealnej władzy, która daje rozkazy.


Biblia mówi- będzie zmartwychwstanie!!!!
Co do pokrętnego tłumaczenia: władza należy Boga. Bóg mówi i tak się staje. Bóg posyła Słowo, aniołów, Ducha Świętego i wszyscy wypełniają jego wolę. Ma być nowe niebo i nowa ziemia. Jest tak zapisane w Bibli. Na Ziemi mają żyć ludzie, bo tak Bóg powiedział i tak się stanie. Jak byś pokrętnie nie tłumaczył to i tak nie jesteś wstanie w żaden sposób uniemożliwić boskiego postanowienia i ofiary, jaką poniósł Jezus.


Ad.3
Nie ma żadnej wielkiej rzeszy. W tej chwili jej nie ma. Nie ma nawet kryteriów, bo te pojawia sie w czasie wielkiego ucisku. Nie wiemy jakie próby będa postawione przed chrzescijaninami. Stąd kandydowanie tez odpada.


Biblia mówi, że jest wielka rzesza, która jest potomstwem niewiasty. Teraz Diabeł ją nęka...

"I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie."


Ad. 4 Zostawie ten fragmenu Czeskowi.
Ad. 5 Chodzi oczywiście o kwestie sporną. A przy okazji taka sprawa: jesli do rozwiazania jej wystarczy jeden człowiek to Bóg wygrał już dawno temu, jesli zas chodzi o wiecej to non sto przegrywa.


Diabeł nie poprzestał na jednym człowieku. Wielu ludzi było prawych i pozostało prawych do śmierci. Kwestia sporna polegała na czymś innym. Nie na ludziach, tylko na aniołach. Na panowaniu Boga i roszczeniu sobie prawa Diabła do Ziemi. Co ludzie robią- nie ma żadnego znaczenia. Słowa Boga i tak się spełnia, jest to poza ludzką wolą.

Ad. 6 Oczywiscie ,że to symbole np: fałszywy prorok to symbol WTSu. To raz. A dwa: tak jest napisane w Bibli, Jezus tez często wspominał o karze dla tych co niegodni, wiec znowu my wierzymy Bibli a nie temu czy według ludzkiego myslenia jest to z czymś do pogodzenia czy nie.


Prorok to ten co prorokuje. WTS nie prorokuje tylko naucza o Bogu. Jeśli przytacza proroctwa to z Biblii nie od siebie. Ma tez prawo do pomyłek i złych interpretacji, bo ludzie jeszcze nie są doskonali :)

ad 7. Gdzie w tych wersetach jest mowa ,że to nie był duch proroka Samuela??????


„Szukajacie a znajdziecie”



#70053 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-17, godz. 21:51 w Tematyka ogólna

Lepiej sobie darować... Szkoda czasu.



#69999 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez JacekP on 2007-07-17, godz. 17:14 w Tematyka ogólna

TEMAT NIE ZOSTAŁ W OGÓLE RUSZONY.

A te cytaty nic nie mówią o tym czego chce od Ciebie Czesiek. jezeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to wróć do szkoły....


Czesiek napisał: "Dla ludzi wierzących w Chrystusa jest jedna nadzieja. Nie ma dwóch nadziei, ziemskiej i niebieskiej, jak naucza WTS. A jak nie wierzysz, to znajdź fragment w Biblii gdzie jest nauczanie, że są dwie nadzieje i zacytuj go tutaj."

Kogo TY wysyłasz do szkoły?



Jacek mam wrażenie że w ogóle nie czytasz tego co Czesiu pisze...


Czesiek napisał: "Dla ludzi wierzących w Chrystusa jest jedna nadzieja. Nie ma dwóch nadziei, ziemskiej i niebieskiej, jak naucza WTS. A jak nie wierzysz, to znajdź fragment w Biblii gdzie jest nauczanie, że są dwie nadzieje i zacytuj go tutaj."

Wersety wykazują, jest nadzieja w niebie. Tak czy nie?
Cała Biblia mówi tyle razy o nadziei życia wiecznego w raju na ziemii, że to uważam na oczywiste...

Co do zmartwychwstania: Przeciez napisałem, że zmartwychwstanie jest nadzieją dla ludzi, którzy umrą, niektórzy jednak nie umrą i nie dostąpią zmartwychwstania tylko przemienienia.



drogi Jacku
najpierw piszesz ze jesli Czesiek chce poznac prawde to zapraszasz go na zebranie, pozniej ze prawda jest to co piszez na temat nauki, o ktora toczy sie spor w tym temacie.
Prosze zastanow sie co piszesz. jesli Czesiek przyszedlby na zebranie to nikt mu nie poda takiego tlumaczenia z główki (własne widzimisię) tylko z publikacji WTS jako naprawdziwsza prawda. a przeciez Czesiek na nie wskazuje ze nie sa zgodne z Biblia ( co mimochodem ja rowniez jestem w stanie potwierdziec ;) ) i wlasnie takiej prawdy nikt z nas tutaj NIE CHCE.
Na zebraniu bylem niejednokrotnie i nieraz rowniez rozmawialem ze sJ i starszymi zboru. KAZDY z nich mowil mi, ze jesli chce sie zostac sJ to TRZEBA uznawac i wierzyc we wszystko cokolwiek uslyszysz/przeczytasz od WTS. jesli sie nie zgadzasz z tym to jestes juz jedna noga po stronie odstepstwa. a wiec, jesli Ty na podstawie Biblii nie jestes w stanie uargumentowac prawdziwosci publikacji WTS, to do jakiej prawdy zachecasz glosząc od domu do domu, w rozmowach ze znajomymi, czy nawet tutaj na forum.

zachecam do przemyslen w tym temacie, pozdrawiam Maciej Ciemała @ xiondzu


Ja nie cytuje z czasopism WTS-u, za wyjątkiem PNŚ, które jednak ja nie uważam za czasopismo tylko Biblię.

Nie mówię, że mam rację i piszę prawdę. Chciałem się dowiedzieć o intencje... Czy Czesiek chce poznać prawdę? Nie mogę i nie będę się ustosunkowywał do rzeczy dla mnie niejasnych, pokrętnie przedstawionych itd. Nie chcę polemizować "na interpretacje", bo to nie ma sensu- w takim przypadku nigdy nikt nie dojdzie do porozumienia, a co dopiero do zrozumienia?!!



#66653 Samoobrona, sztuki walki, szachy, etc.

Napisano przez JacekP on 2007-06-22, godz. 00:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

chetnie zagram w szachy lub w brydza :) kto chetny?



#66811 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-23, godz. 13:24 w Wizja Raju

O ile masz taką zgrabną gołą pupę, że nie zabijesz tych bożych stworzeń ;) lol lol lol

"Wszystko mozna, ale nie wszystko jest pożyteczne"



#70199 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 18:39 w Wizja Raju

http://watchtower.or...a...=394&st=60#



#66526 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-20, godz. 22:04 w Wizja Raju

Cieszę się, że to rozumiesz. Nie wiem jednak, czy to był żart na miejscu?! Niektórzy z nich mogli nie znać
Mat 22, 30 "bo przy zmartwychwstaniu ani mężczyźni się nie żenią, ani kobiety nie wychodzą za mąż, ale są jak aniołowie w niebie."
a ich zrozumienie mogło być za małe.


P.S. Ciekaw jestem dlaczego najwięcej się udzielasz w tematach toważyskich? :) lol