Skocz do zawartości


sebol's Content

There have been 1000 items by sebol (Search limited from 2017-02-21)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#43243 NSK listopad 2006

Napisano przez sebol on 2006-12-01, godz. 12:40 in Kwestia krwi

Mam inne zdanie
NIe palimy, nie naduzywany alkoholu narkotykow (przynajmniej jest to zakazane i jak na razie scigane)
jestesmy indoktrynizowani w kwestii przestrzegania przepisow prawa o ruchu drogowym, przypomina nam sie o odpowiedzialnosci za nasze decyzje , nie zaleca sie sportow extremalnych niedopuszczalna jest rozpusta (choroby, aborcje, wyrzuty sumienia spowodowane rozbiciem rodzin) , podkreslane jest ze w kwestii stanu zdrowia psychicznego mamy dzialac odpowiedzialnie ( nie jest wiec wstydem wsrod nas jesli ktos gdy potrzebuje chodzi do psychiarty) itp...... rzeczywiscie smierc u nas w wyniku glupoty jest bardziej prawdopodobna (sarkazm)


to powinieneś umieścić w dziale homor! to akurat na mnie nie działa, że jesteście tacy święci ! znam wiele osób nie będących SJ do których pasowały by te słówka ! (np. adwentyści są od Was lepsi - bo nie piją w ogóle alkoholu )



#43240 NSK listopad 2006

Napisano przez sebol on 2006-12-01, godz. 12:27 in Kwestia krwi

na tej zasadzie kazdy jest ofiera czyjejs bandyckiej propagandy.
czyjej propagandy ofiara ty jestes???
rowniez spolczuje i dziekuje za wyrazy wspolczucia
pozdrewiam
HUb


sorrki ale ja i moja rodzina jak narazie ma się dobrze ! no cóż kazdy może być oszukany przez śmiercionośną jakąś propagande i w skarajnych przypadkach stracic życie lub życie swoich bliskich ! ale prawdopodobienstwo śmierci przez "głupote" u SJ jest bardzo duże !



#43236 NSK listopad 2006

Napisano przez sebol on 2006-12-01, godz. 12:19 in Kwestia krwi

smutne to co napisałeś ! ale jak dla mnie Twoja żona jest ofiarą bandyckiej propagandy WTS ! która nie ma poparcia ani w Biblii ani w nauce ! nie oskarżam Ciebie ani Twojej żony bo wy obydwoje jestescie ofiarami !
ps. naprawde wspólczuje !



#42899 Cyberbullying

Napisano przez sebol on 2006-11-28, godz. 14:28 in Oceń forum

hehe dobre ;-) forum nikogo nie nęka ;-) bo kazdy dobrowolnie tu wchodzi ;-)



#42898 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-28, godz. 14:26 in Obowiązki teokratyczne

a mógły ktoś z tego chińskiego na naszy prztłumaczyć ?



#42827 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 20:26 in Obowiązki teokratyczne

Kiedyś gdzieś w świadkowskiej publikacji wyczytałem , że najważniejszym elementem organizacji jest „zbór” którego „głową” jest Chrystus!



#42676 Poszukuję literatury Towarzystwa Strażnica

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 10:14 in Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

ale nie "dla psa kiełbaska" :P

oczekuję również na "wnikliwe..." po polsku. lada chwila powinny się pojawić. bardzo ciekawa pozycja. mam również "grubą zieloną" książkę: "ŚJ głosiciele królestwa". ponoć rarytasik w zbiorach. również prezent :)


oj bracie grzeszysz grzeszysz! chłopcy spragnieni życiodajnej wiedzy , a Ty się nie chcesz podzielić ! a wiesz co grozi tym co ukrywają wiedzę ;-) ?

a Głosiciele phiii każdy to ma ! ;-)



#42670 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 10:01 in Obowiązki teokratyczne

nie wiem, ale o ile sobie przypominam to ten diagramik wpadł mi w oczy na stronie katolikos. jeżeli oni są autorami tego, to mogą się w tym pojawiać pewne nieścisłości


właśnie chce do tego dojść, bo mi ta struktura też się nie podoba (chcemy tu umieścić na wiki-brook )



#42668 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 10:00 in Obowiązki teokratyczne

czyli wg Ciebie Fly powyższa struktura jest zła?



#42663 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 09:34 in Obowiązki teokratyczne

' date='2006-11-27 09:35' post='42649']
Nie. Starsi i SP nie są pionierami z definicji, tylko mogą być. Czyli te grupy się zazębiają. Mogą być starsi i pionierzy, mogą być SP i pionierzy, a głosicielami są wszyscy od samego dołu (czyli nieochrzczonych głosicieli) aż do samej góry (czyli CK).


no to db jak Twoim zdaniem prawidłowa jest ta struktura czy nie?



#42647 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 08:13 in Obowiązki teokratyczne

mi osobiście nie podobają się te zalezności na dole: że pionierzy głosiciele etc.. sa najniżej w strukturze, a to nie jest prawda:

1. W organizacji SJ wszyscy są głosicielami
2. Pionierami też są starsi i słudzy pomocniczy

czyli generalnie dół bym obciął

poza tym Komietety na górze : personalne itd... i podległy pod nie Oddział w Polsce! a co ma do dzieła (jaki wpływ decyzyjny) w Polsce np. Komitet wydawniczy.



#42639 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 07:22 in Obowiązki teokratyczne

dając strukture zapytałem się, czy ona jest zgodna z wyobrażeniem SJ ?



#42634 Struktura organizacji

Napisano przez sebol on 2006-11-27, godz. 05:46 in Obowiązki teokratyczne

Jak myślicie: czy poniżej podana struktura, prawidłowo przedstawia organizację SJ?

Dołączona grafika



#42610 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 19:39 in Strony polemizujące z Brooklynem

tak ale powiedz mi co to znaczy te tyldy i jak to zrobic ;-)



#42606 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 18:56 in Strony polemizujące z Brooklynem

Przyznaję rację Lantisowi, link

To samo źródło wskazuje na pisownię zalecaną przez Sebola link, aczkolwiek nie dopowiada, że należy tak pisać i w odniesieniu do pojedyńczych ludzi i w odniesieniu do całej społeczności.



ja Sebastian nic nie zalecam, tylko przypuszczam



#42586 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 15:03 in Strony polemizujące z Brooklynem

hmm ja myśle, że słowa "jehowita" czy "jehowicki" przyjeło się juz tak w mowie polskiej (pisanej czy też mówionej), że nie musi miec zabarwienia negatywnego ! i nie ma co się za to obrazac !

mi np. nie podoba się zwrot "świadkowie Jehowy" uważam, że powinno byc "Świadkowie Jehowy" ale ponoć pierwsza wersja jest poprawna !

Paweł chyba ma racje kiedy pisze

...czasami sobie myślę że sami SJ sobie to wmówili




#42570 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 13:30 in Strony polemizujące z Brooklynem

Wiele przekleństw też jest powszechnie używanych i niektórych nie gorszą, ale te słowo ma związek z imieniem Bożym.
A np. dla człowieka szanującego postać Jezusa, czyż nie będzie go drażniło różnorakie obelżywe przekręcanie tego imienia lub jego nadużywanie jako np. przecinka - łapiesz podobieństwo ?



Ale gdyby ktoś powiedział o nich "Jezusowcy" pewnie by byli obrażeni.


ja się pytam o rzeczownik "jezuici" i przymiotnik "jezuicki" oba słowa maja źródło w słowie Jezus!



#42567 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 13:24 in Strony polemizujące z Brooklynem

Wiele przekleństw też jest powszechnie używanych i niektórych nie gorszą, ale te słowo ma związek z imieniem Bożym.
A np. dla człowieka szanującego postać Jezusa, czyż nie będzie go drażniło różnorakie obelżywe przekręcanie tego imienia lub jego nadużywanie jako np. przecinka - łapiesz podobieństwo ?



czyli członkowie Towarzystwa Jezusowego powinni obrazac się, gdy o nich potocznie mówi się "jezuici" ? czyż takie użwyanie i przekręcanie imienia Syna Bożego nie jest bluznierstwem ?



#42559 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 13:04 in Strony polemizujące z Brooklynem

popieram przedmówcę

osobiście opracuję hasła: jehowicki, jehowita, jehowiec, w których podkreślę że w subiektywnym odczuciu ŚJ używanie tych słów jest naruszaniem dekalogu, obrazą uczuć religijnych i przejawem nietolerancji.


Sebciu "Słowniki Języka Polskiego " chcesz zmieniać?



#42558 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 12:51 in Strony polemizujące z Brooklynem

"jehowicki" jest przymiotnikiem powszechnie używanym i wcale nie musi miec zabarwienia negatywnego!



#42544 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 11:32 in Strony polemizujące z Brooklynem

Szczekanie?
No proszę, dopisz może ten termin w wikimedii broklińskiej:
"twoje szczekanie" - standartowa odpowiedź ex świadka na trafny argument śJ
:)


i jak widze w swojej głupocie odnosisz to do ataku na SJ, ale w tym momencie nie atakuje ich tylko Ciebie P.C.Dick ! Kumasz?



#42525 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 08:46 in Strony polemizujące z Brooklynem

Robicie sobie żarty ?
W dziale "krytyka świadków Jehowy" ktoś dał upust swoim prywatnym poglądom co do domiemanej boskości Jezusa. Nie prościej było zostawić link do effaty i berei zamiast wklejać tyle tekstów ?
No i widać w tym ogrom nietolerancji i wylew utajonej nienawiści do inność śJ.
To sobie ulżono :)


jak narazie to tylko widze, Twoje szczekanie ! przecież możesz skomentowac to !



#42522 Wikimedia na Brooklynie

Napisano przez sebol on 2006-11-26, godz. 07:59 in Strony polemizujące z Brooklynem

no problem ;-) jak dla mnie to fajna zabawa ;-) zachęcam tez innych do rejestrowania dopisywania i edytowania hasełek ;-)



#42451 powitanie

Napisano przez sebol on 2006-11-25, godz. 18:37 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

nienawidzieć sytem mozna ! a ludzi to już nie wolno !

ps. HC zadziwiasz mnie ! nawet zacząłes normalnie pisac !



#42443 powitanie

Napisano przez sebol on 2006-11-25, godz. 16:46 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam ! ładny post ;-) pozdrawiam
ps. dlaczego mielibysmy Ciebie nienawidzieć ?