Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika nunek

Odnotowano 185 pozycji dodanych przez nunek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#125881 Dlaczego wykluczeni i odłączeni unikają kontaktu ze Swiadkami Jehowy?

Napisano przez nunek on 2009-10-12, godz. 11:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Rzeczywiście to "margines" i to maleńki,ale chwała mu za to.Za tydzień spotykam się z przyjacielem,który jest w "jedynie słusznej".Będzie o czym porozmawiać.



#125782 Stosunek do wykluczonych i odłączonych

Napisano przez nunek on 2009-10-08, godz. 08:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Podpisuję się pod tym dwoma?dwiema?oboma? rękami.Trzeba być sobą i już :) Samo miano "odstępca" nie jest nazbyt sympatyczne:) ale jakoś nie odczuwam jego ciężaru w kontaktach z byłymi współwyznawcami.Jest tylko jedna "wielka kupa": wielu z nich na solo jest ok. a w duecie już nie.To mi tylko uzmysławia siłę środków pioroących WT i dalej się uśmiecham!:)



#125780 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-08, godz. 06:39 w Ogólne

Na koniec udziału w tej dyskusji pozwolę sobie powtórzyć moją myśl:
Twa miłość Boże się topi
W dalekiej czarnej Etiopii...



#125752 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-07, godz. 12:20 w Ogólne

Szanowny Piotrze.Dyskutujemy w temacie: Bóg jest miłością? . Więc dla mnie nie jest miłością Bóg,który dał demokrację ze świadomością,że jego marne stworzenie ją tak wykoślawi.Nie popieram homoseksualizmu,nie popieram pedofilii,nie popieram też stwierdzenia,że skoro nie ma Boga ,to nie ma nic złego,choć uważam się za ateistę z wyboru,zupełnie świadomego ateistę,i wierz mi,że jak myję okno we własnym domu a widzę na nim pająka,to go kładę na trawnik,bo jest mi go zwyczajnie żal.A za to,że "wydał ich na łup sromotnych namiętności" podziękuję..Komu?Dla wielu osób pisanie takie jak moje jest "płytkie i przyziemne".No tak się składa,że jestem zwyczajnym człowiekiem,który czuje,myśli i kocha to,co dobre.Tysiąc pojęć wymieszałem? Chciałem tylko zrozumieć jak to jest z tą demokracją,która jest wynalazkiem Boga,jest dobra,ale okazuje się zła,a będzie jeszcze gorsza:)



#125746 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-07, godz. 07:45 w Ogólne

Pluralizm i demokracja to wynalazek Boga...czytać biblię,nie powoływać się na kolejne przypadki,co się na tym świecie wyprawia,a będzie jeszcze gorzej...wspólczesne państwo demokratyczne dzięki łasce bożej,ale jednak będzie jeszcze gorzej...Kolejne systemy,żeby jednak żyło się lepiej...Chyba jestem prostaczkiem.Niczego nie rozumiem,choć kiedyś czytając biblię myślałem,że ona dla prostaczków jest.



#125716 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-05, godz. 08:54 w Ogólne

Pytanie do Idy: piszesz,że nie wiesz do końca dlaczego Bóg w pewnym okresie rozwoju ludzkości ingerował bezpośrednio w sprawy ludzkie.Może opisz,do którego momentu to rozumiesz?Potem piszesz,że w kategorii Bożych planów nasze cierpienia są chwilowymi i krótkotrwałymi w porównaniu ze szczęśliwym wyzwoleniem i wiecznym życiem-tej myśli nie rozumiem zupełnie.Jaki tu zachodzi związek ? Potem piszesz,że Bóg działa w pewnym sensie wybiórczo,bo nie zamierza nikogo na siłę uszczęśliwiać-tego też nie rozumiem.A,że daje wolny wybór z sugestią zbawienia wg jego pomysłu?Więc sugestia,że jego plan jest dobry? Rozumiem,że nie zakładasz,że są inne plany poprawy bytu ludzi,ale taki plan? Tyle miliardów musiało cierpieć i cierpi po to,żeby przyznać: tak Panie masz rację?Wytłumacz też proszę na czym polega różnica między przyzwoleniem Boga a jego czynną aprobatą? A może jest jeszcze aprobata nieczynna?



#125690 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-03, godz. 06:12 w Ogólne

Piszesz,że wszystko co się dzieje i nie dzieje na świecie jest za przyzwoleniem Boga.Rozumiem,że potop i Sodoma też? Czy doskonały Bóg korzystając ze swej "palety uczuć"-jak to ładnie ujmujesz nie był w stanie wcześniej rozwiązać własnego przecież problemu?



#125493 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez nunek on 2009-09-25, godz. 09:51 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Asieńko,kiedy czytam Twoje słowa,to się śmieję! Nie z Ciebie tylko z sytuacji identycznej jak moja.Sam odchodziłem 3 lata.Bądż sobą,sama podejmij decyzję.Jest dość trudna,ale bycie sobą i życie w zgodzie z własnym sumieniem jest piękne.A kto Ciebie szanuje,to będzie szanować dalej i takich ludzi nie utracisz(to mówię z własnego doświadczenia).Osobiście radzę:jeśli nie "czujesz" religii a wiesz,że wierzysz w Boga,to pozostań przy tym i nie szukaj? może znów przyjdzie Ci słuchać sporów o różne drobiazgi? :)



#125473 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-24, godz. 18:18 w Ogólne

...Dyskusje w realnym i wirtualnym świecie są dla mnie bardzo pożyteczne,bogacą mnie uczą,że mały człowiek może być jednocześnie wielki i pokorny.Uczą mnie,że można żyć bardzo szczęśliwie bez nadziei na wieczność,że można się spełnić i spokojnie odejść.Piszesz o dobrych rzeczach sugerujących istnienie stworzyciela? Sugestia to sugestia.



#125444 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-23, godz. 11:04 w Ogólne

No może,może wiele innych "może".To może nie zakładajmy,że Bóg istnieje,skoro te wszystkie nasze "może" wynika z naszych ludzkich odczuć? A jaki to odwieczny niezmienny plan? i realizowany w taki sposób? Może to zły plan? Rzekłbym może nawet "po trupach do racji" ?

Dodam,że w obliczu klęsk rzeczywiście jesteśmy pełni ofiarności,bo jesteśmy ludżmi.Przed chwilą na onecie czytałem,jak kobieta w Atlancie utonęła-nie zdążyli jej uratować.Dla mnie okropny żal.A może "fragmencik" boskiego planu kształtowania naszych charakterów? Tab by zostali ci naj naj?



#125416 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-22, godz. 09:24 w Ogólne

A świstak zawija to wszystko w sreberka :)



#125386 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-21, godz. 12:56 w Ogólne

Czasami tak bywa,że mamy błędne,nawet obłędne wyobrażenie o Adamie.Mnie to nawet obłęd czasami chwyta:)



#125383 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-21, godz. 11:52 w Ogólne

No tak...Chyba masz rację.Mój syn to może jeszcze powiedzieć : tato nauczyłeś mnie niedoskonały chłopino,popełniłem błąd...A Adam?



#125366 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-20, godz. 17:08 w Ogólne

Szanowny Piotrze.Byłem świadkiem 20 lat i znam definicję zazdrości,o której piszesz-identyczną.Wierz mi,że znakomicie rozumiem Twój tok myślenia,tylko jeszcze raz powtórzę.Dyskutujemy w temacie: Bóg jest miłością? Zrozumiałbym tę jego "zdrową" zazdrość,tylko skoro nie było i nie ma większych i lepszych od niego to pytam: dlaczego zwyczajnie "spaprał robotę" stwarzając człowieka.Nie chcę nokogo obrazić.Boga-jeśli istnieje- też nie.A o co chodzi z tym jednym człowiekiem,który ma odzwierciedlać cechy boskie? Przecież wiadomo,że mówimy o człowieku jako zbiorowości.Piszesz,że każdy ma inną rolę,ale złożone do "kupy" daje "kupę"!!! I gdzie ten obraz?



#125329 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-19, godz. 09:30 w Ogólne

Szanowny Piotrze.Rozumiem Twój tok myślenia,tylko Ty zakładasz,że biblia jest krótko mówiąc "cacy" w każdym momencie i chcesz to wmówić (przynajmniej mnie).Rozumiem,że 3000 lat temu było inne myślenie i zrozumienie.Ludzkość się rozwija i myślenie się zmienia.Piszesz,że Bóg jest doskonałą miłością i doskonałą sprawiedliwością,której niedoskonały człowiek nie może pojąć.Tu jest dla mnie gwóżdż cholerny: to ja jako niedoskonały człowiek mam porzucić myślenie na rzecz Boga,który robi rzeczy,których nie rozumiem jako istota niedoskonała stworzona przez doskonałego Boga? Co z tym obrazem i podobieństwem?! To się nie trzyma jakiejś logicznej całości.Powrócę do tego,co kiedyś napisałem: jak mój syn coś przeskrobie,to wystarczy upomnienie,przeważnie jedno i on wie,że ma tak więcej nie robić i na tym się kończy.Nie wypominam mu i nie mam zamiaru wypominać jego ewentualnym dzieciom,że ich tatuś zrobił to czy tamto.Przecież piszemy w temacie: Bóg to miłość? , więc dla mnie nie,jeśli chce się zwać autorytetem dla podobno swojego stworzenia,dla mnie nie,jeśli potrzebuje tysięcy lat na wykazanie,że tylko on i tylko jego zasady,dla mnie nie,jeśli potrzebuje tyle czasu prostować?poprawiać? i co jeszcze?



#125313 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-18, godz. 08:50 w Ogólne

Piszesz,że Bóg nie tyle popierał niewolnictwo,co zreformował dla Izraela....Rozumiem.Tylko jak wytłumaczyć człowiekowi niewierzącemu,że właśnie dla Izraela,jak wytłumaczyć,że niewolnik Izraelski to co innego niż innej nacji i należy mu się inny status społeczny-wszak Bóg jest Bogiem dla wszystkich.?



#125289 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-17, godz. 09:38 w Ogólne

Ja myślę,że ta dziwna zazdrość jest wielką wadą boga biblii.On i tylko on.Jakoś to wszystko się kłóci z ludzkim spojrzeniem na pokorę,czy miłość,dlatego nie kumam jak to jest z tym stworzeniem "na obraz i podobieństwo".Dlatego doszedłem do wniosku,że może jednak pisarze biblijni trochę namieszali.Z drugiej strony jednak należałoby się spodziewać,że doskonały bóg dopilnuje,żeby go przedstawiać właściwie,bo jakby go poznać inaczej? Jakiś kocioł.



#125281 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-17, godz. 08:00 w Ogólne

No właśnie.Przypomnijmy,że temat brzmi : Bóg jest miłością?

Moim zdaniem bóg opisany w biblii nie jest miłością.Tzn może jest wg jakichś swoich mierników,ale jeśli to bóg,który stworzył nas ludzi,to My przejawiamy większą miłość niż on.Myślę,że z opisu biblijnego wynika,że to raczej bóg pełen pychy i egoizmu.Tak ja to odbieram.A może pisarze biblijni celowo zataili jego prawdziwy obraz?



#125229 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-15, godz. 12:22 w Ogólne

A ja myślę,że Ciebie interesuje kto jest na co "uczulony"
.Tak jak interesuje mnie i innych użytkowników tego FORUM.Przecież tu jesteśmy i potrafimy kulturalnie dyskutować.
Jedni z nas są wierzący,inni nie.Wszyscy "czegoś chcemy".Ja chcę,żebyś mi wytłumaczył,o co chodzi z tym prowadzeniem dyskusji przez Pana.Tak logicznie.



#125222 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-15, godz. 07:19 w Ogólne

Piszesz serio z tym "prowadzeniem" dyskusji?



#125208 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-14, godz. 13:53 w Ogólne

Nie rozumiem tej łaski do Chrystusa i od Chrystusa.Może zobrazuj to jakoś? To bóg "inny" a potem "inny"?



#125206 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-09-14, godz. 13:21 w Ogólne

Bóg jest miłością.Może zobrazuję to tak:
" Twa miłość Boże się topi
W dalekiej czarnej Etiopii"



#125094 Zbawienie z wiary a uczynki

Napisano przez nunek on 2009-09-10, godz. 07:08 w Tematyka ogólna

No właśnie.Czasami zastanawiam się,czy ludzie religijni nie uzurpują sobie prawa do określania co jest dobre a co nie.Byłem świadkiem Jehowy 20 lat i "rzucałem" wersetami-teraz nie używam biblii i próbuję używać logiki.Taką mam zasadę.Niestety przykre jest to,że gdzie zaczyna się religia,tam logika nie ma zbyt wiele miejsca.Może spytam wprost osoby wierzące: jakim prawem stwierdzacie,że uczynki niewierzących są do niczego ?



#125055 Zbawienie z wiary a uczynki

Napisano przez nunek on 2009-09-09, godz. 12:54 w Tematyka ogólna

Przecież ludzie,którzy nie wierzą spełniają dobre uczynki z własnej woli,nie z woli Boga.Więc te uczynki nie mają racji bytu?



#125053 Zbawienie z wiary a uczynki

Napisano przez nunek on 2009-09-09, godz. 12:47 w Tematyka ogólna

Trzeba może "posortować" dobre uczynki? Nie chcę żeby ktoś zarzucał niewierzącym,że choć czynią dobrze,to czynią żle! :)