Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika rhundz

Odnotowano 919 pozycji dodanych przez rhundz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#111104 Świadek Jehowy Harleyowcem?

Napisano przez rhundz on 2009-01-12, godz. 00:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Znałem jednego brata który był zapalonym harleyowcem.Swego czasu sprzedał nawet samochód by kupić wymarzony motor.Kiedy widywałem go na ulicy nie przypominał za bardzo ŚJ.(skóra,długa husta,długie włosy(ok 20cm)).Na koniec należy dodać że od kilku lat jest poza organizacją.


Znam jednego SJ, ktory na codzien nosi garniak, pomaga ludziom, osoba jest bardzo sympatyczna i mozna z nim zawsze sieknac szachy lub brydza jak sie dwoch znajdzie. Nigdy mi nie odmowil pomocy odkad sie znamy.


Na koniec nalezy dodac, ze od kilku lat jest poza organizacja :lol: B)



#111000 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez rhundz on 2009-01-11, godz. 15:40 w Dyskusje moderowane

Bo Artur sie w tych slowach kieruje logika, a Ty nie czytasz miedzy wierszami.

Natomiast Twoje slowa sa prawie jak natchnione odraza do kogos :).
Trzeba sie usmiechac i rozmawiac spokonie :).



#110996 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez rhundz on 2009-01-11, godz. 15:11 w Dyskusje moderowane

Widzisz nikolas jak szybko moje słowa się sprawdzają ?
Ja nigdy bym nie napisał że dam komuś w mordę, nawet tak nie pomyślę.



haha ^^
musze to w jakims skeczu wykorzystac, to ma potencjał :)


Człeku, ale od Ciebie nienawiscia wieje :)



#110991 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez rhundz on 2009-01-11, godz. 14:51 w Dyskusje moderowane

Ale pamiętaj, jak jesteś gejem, to twój brat katolik da ci po mordzie, bo ja tylko odpowiedni werset przeczytam, aby pokazać jak na to patrzy Bóg. I tyle.




A to co ma znaczyc?



#110988 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez rhundz on 2009-01-11, godz. 13:53 w Dyskusje moderowane

A moim zdaniem sa geje i lesbijki, geje i lesbijki, ktorym tylko o rozglos chodzi oraz hetero.

Tych srodkowych nie trawie. A spoleczenstwo patrzy na calosc pryzmatem tych srodkowych ^_^. A sa oni maksymalnie niereprezentatywni.


Kto wie, moze tym samym tez jestem stereotypowcem?
:)



#110938 Program na TVP1 8.01.2009r.

Napisano przez rhundz on 2009-01-10, godz. 21:09 w Nowości z kraju i zagranicy

Nie za bardzo wiem, o co chodzi. Abym się z nią zgadzał?



Nie, ze kroczek po kroczku powstanie jakies odniesienie do słów ludzi poza organizacja, takie, hmm, nieuprzedzone ^^.

Ze w koncu bedzie jakies stanowisko, inne, niz te, ktore strasznie czesto spotykane jest, tzn 'takich slow komentowac nie bede' (mowiac skrótowo).
:)



#110916 Program na TVP1 8.01.2009r.

Napisano przez rhundz on 2009-01-10, godz. 18:03 w Nowości z kraju i zagranicy

Ja osobiście jej wierzę.


I o to chodzi :)!

Pozdrawiam :)



#110911 Program na TVP1 8.01.2009r.

Napisano przez rhundz on 2009-01-10, godz. 17:47 w Nowości z kraju i zagranicy

A co do kobiety wypowiadającej się w tym filmie - nie nam oceniać jaj serce.



A komu wtedy?

To dosc ciekawa kwestia jaka sie spotyka, ze nikt z grupy SJ nie odnosi sie do slow bylych SJ - a raczej, jakby rzec - z gory sa one oddalane i odrzucane oraz nie brane pod uwage.

Dlaczego tak sie dzieje :)?



#109823 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez rhundz on 2009-01-02, godz. 23:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Na stan mojej ówczesnej wiedzy nie włączając w to wierzenia ŚJ, a tylko nowoczesną fizykę kwantową itp nie potrafiłbym nigdy w to uwierzyć.
Ale to już dłuższa rozmowa i wymaga od obu stron znajomości tematu :)


Tymczasem nasz wspaniały mechanik kwantowy, prof. Ryszard Horodecki (pozdrawiam klan Horodeckich przy okazji ^^), mówi wciąż, iz mechaniki kwantowej na obecnym poziomie juz nie mozna zrozumiec, jednak mozna sie doń przyzwyczaic... oraz, ze nie jest to wciaz teoria pełna, tzn unifikujaca, i nie daje nam odpowiedzi na pytania stawiane przez nauke. Na obecnym poziomie wiemy, ze cos sie dzieje jakos tak lub inaczej, jednak wciaz nie wiemy akurat dlaczego.
A ja sie poki co nawet przyzwyczaic nie moge :P


Poza tym, chcac powiazac nauke i religie, polecam publikacje ks. Hellera :P



#109651 "Były dwie cele..."

Napisano przez rhundz on 2009-01-01, godz. 21:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Albo jest się w Chrystusie, albo w świecie. Czegokolwiek byś w świecie nie robiła, to fakt dobrowolnego bycia poza Chrystusem obciąży cię na Sądzie. To teraz stoimy przed wyborem: życie wieczne albo wieczne odcięcie. Ratuj się, dziewczyno.


Nie chce byc niemiły, zatem zycze Ci, bys sie wydostał z tej celi kiedys i wybrał zycie w Chrystusie :)



#109449 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 19:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dobrze, zatem, napisałeś takowe:

Może ci żal ŚJ. Ale spytaj się tutaj obecnych ŚJ, czy najwięcej stresu, bólu i rozpaczy, przeżywali gdy żyli spokojnie w przekonaniu swojej racji, czy dopiero wtedy, gdy ten światopogląd zaczął być burzony.


A ja zadałem dodatkowe pytanie "Czy chciałbyś tam wrócić".

Pytanie kierowałem do "tutaj obecnych ŚJ", nie bezposrednio do Ciebie, mysle, ze mogło Cie to zmylic :)

Czyli w moim mniemaniu pytanie powinno brzmieć:

Czy najwięcej stresu, bólu i rozpaczy, przeżywałeś gdy żyłeś/żyłaś spokojnie w przekonaniu swojej racji, czy dopiero wtedy, gdy ten światopogląd zaczął być burzony, czy chciałbyś/chciałabyś tam wrócić?


Dlaczego :)? Ponieważ wg mnie jest pełniejsze, oddaje nie tylko stan podczas przebywania tam + w trakcie opuszczania organizacji (ew poczatku burzenia swiatopoglądu), ale także odczucia już po faktach (w razie, iz została owa organizacja opuszczona). Dlatego traktuję je jako uzupełnienie.

Teraz ja chciałbym poznac tajniki Twojej reakcji i Twoich słów :)



#109441 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 18:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W zasadzie wszystko jest jeszcze do zaakceptowania, dopóki nie jest się obrażanym, lub się nie obraża kogos.
Tak w skrócie mówiąc.

No ale mysle, ze jasno przedstawilem o co mi się rozchodzi, wiec spokojnie poczekam na odpowiedz :)

Czas na kolację, więc wszystkim: smacznego!

(P.S. to i może tak wygląda, ale posaram się, ażby to nie był OT)



#109433 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 17:45 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja tylko taktownie, acz stanowczo wyjaśniłem. :) Wierzę w twój intelekt i godność, dlatego nie widzę potrzeby dodatkowo więcej wyjaśniać czegokolwiek, nad powyższe wyjaśnienia. No chyba że się mylę co do Ciebie. Ale to zobaczymy.


No ale wyjasniles co innego niz mialem w zamysle ^^.

Bo chcialbym wiedziec dlaczego reagujesz tak, nie inaczej, dlatego prosilem o wyjasnienie mi, zeby nie bylo, ze jestem podstepny jakis. Otwarte karty.

Nie wiem czy popierasz praktyki ŚJ, ich nauki, oraz nie wiem dlaczego napisales, ze manipuluję lub chce manipulowac Toba, lub czy chce postawic w sytuacji niezrecznej, oraz dlaczego mam szukac "glupszych od siebie".



#109425 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 17:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

I znów próbujesz mnie obrazic :)
Nie wiem dlaczego unikasz mnie jak ognia.



#109410 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 15:36 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To poprosze o dokladne wytlumaczenie nie pozostawiajace mi mozliwosci manerwu i nieporozumien, to zadam adekwatne pytania.

Ale na moje wczesniejsze tez by sie przydala odpowiedz.



#109401 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 15:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Niestety nie wiem czy nim jestes czy nie, ale bronisz ich postawy, wiec zadaje adekwatne do tej postawy pytania.

Mógłbys po prostu odpowiedziec, nim oznajmisz wszem i wobec, ze jestem niepowazna osoba :)

To jest wlasnie to, z czym sie zawsze spotykam - zadaję pytanie, ale zamiast odpowiedzi - slysze ataki.
Banalnie proste :)

pozdrowionka:)



#109378 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 12:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pytanie jest o tyle podstępne, bo służy temu aby mnie postawić w niezręcznej sytuacji, niezależnie od tego jak bym odpowiedział w tutejszym gronie. I na takie pytania wzorem Jezusa nie odpowiadam w miarę możliwości.


A czy Twoje takowe nie bylo - o żalu itd :)? Potraktuj moje jedynie jako uzupełnienie (ew dopełnienie).
Możesz je też dalej zignorować, co mnie utwierdzi w przekonaniu, że ŚJ nigdy mi nie odpowiadają na moje pytania.


Z serdecznym pozdrowieniem :)



#109370 Potrzebuję porady ekspertów:)

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 11:53 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Może ci żal ŚJ. Ale spytaj się tutaj obecnych ŚJ, czy najwięcej stresu, bólu i rozpaczy, przeżywali gdy żyli spokojnie w przekonaniu swojej racji, czy dopiero wtedy, gdy ten światopogląd zaczął być burzony. Zastanów się zanim zaczniesz im go burzyć.


Jak rozumiem, chodzi o ex-ŚJ?

W takim razie......
Należałoby też zadać (dokończyć?) pytanie: "czy chciałbyś tam wrócić?".

Z pozdrowieniami :)



#109345 jak wywołać zastanowienie się świadka

Napisano przez rhundz on 2008-12-30, godz. 02:02 w Tematyka ogólna

Mnie się udało dwa razy jedynie wywołać pewne zastanowienie:

pierwsze, gdy spytałem o następujące rozbieżności (na podstawie C. Podolskiego):

---------------------------------
Abaddon (z Apokalipsy 9:11)
Abaddon to Szatan. ( Tom 7, s. 188; wyd. pol. 1925 r.)
Abaddon to Jezus. ( "Wspaniały finał Objawienia bliski!", s. 148; wyd. pol. 1993 r.)

Drzewo Nabuchodonozora (4-ty rozdz. Księgi Daniela)
Drzewo wyobraża urząd Lucyfera. ( "Prawda was wyswobodzi", s. 219; wyd. pol. 1946 r.)
Drzewo wyobraża władzę Boga oraz Królestwo Boże. ( "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi", s. 139; wyd. pol. 1989 r.)
---------------------------------
na to do tej pory nie mam odpowiedzi

drugie, podczas rozmowy, gdy ŚJ powiedział 'Bóg nienawidzi (...)', a ja przerwałem i zapytałem jak Bóg możnie nienawidzieć, skoro jest doskonały, a nienawiść to słabość i nie jest to raczej cecha boska



p.s. witam całą świtę forumową :)