Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika wystap.pl

Odnotowano 51 pozycji dodanych przez wystap.pl (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-05 )



Sort by                Order  

#142044 Walka z shunningiem oczami prawników

Napisano przez wystap.pl on 2011-01-10, godz. 13:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

4 kwietnia w Belgii ostatnia rozprawa w sprawie o shunning religijny stosowany przez Strażnicę. Oto podsumowanie Skarżącego:
http://wystap.pl/wal...zami-prawnikow/



#141925 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez wystap.pl on 2010-12-16, godz. 14:38 w Świadkowie Jehowy i prawo

Żyjemy w wolnym kraju , więc wystąp.pl może oczywiście przedstawić swój punkt widzenia , ale my chcielibyśmy czegoś więcej.


To zróbcie.



#141908 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez wystap.pl on 2010-12-15, godz. 17:37 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ten przykład ma jednak przełożenie nie tylko na organizacje religijne, ale jest to zagadnienie wszędobylskie. Partie polityczne usuwają swych członków. Zakłady pracy zwalniają pracownika, który przekracza przepisy umowy.


Tylko, że to nie ma nic wspólnego z shunningiem a przykład ze zwolnieniem nie pasuje tu nawet biorąc na to poprawkę.

Sądy wydają wyroki skazujące na izolacje więzienną, niejednokrotnie nie patrząc, że rozrywają tym sposobem dzieci od rodzica (po Twojemu - shunning).


Więzienie nie ma nic wspólnego z shunningiem stosowanym przez "Strażnicę"/WTS.

I chociaż czasem może być racja, ale czy Ty Macieju P. możesz kogoś nazywać oszołomem? A jak się czujesz gdy ktoś Ciebie tak nazwie?


Tak samo jak wtedy gdy ktoś mnie nazwie lekarzem.



#141849 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez wystap.pl on 2010-12-13, godz. 19:02 w Świadkowie Jehowy i prawo

ebed to chyba dosc znany internetowy fanatyk :)


Obsiadł wystap.pl z wdziękiem końskiej muchy. To jeszcze mogę zrozumieć, ale Świadek Jehowy mylący Pismo Święte z Main Kampf...?

chodzi mi o to, ze nazywajac głupimi pytaniami działalnosc SJ na ulicachm niewprost stosujesz sugestię, ze mają cos nie tak z głową.


:lol: :lol: :lol:

a jesli nazywasz kogoś oszołomem religijnym wprost, nawet jesli takim jest, to Twoja reputacja dalej spada.


Żartujesz czy mówisz poważnie? Bo napisałeś, że nie należy pisać prawdy.



#141822 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez wystap.pl on 2010-12-13, godz. 00:40 w Świadkowie Jehowy i prawo

szanowny autorze

bardzo cenię sobie taką akcję w naszym kraju, ale pozostaw czytelnikom ocenę tego, co czytają.


To jak już znajdziesz to powiedz gdzie były. Zapewne nie w złośliwych wpisach ŚJ o pseudonimie ebed, który nie umie odróżnić Pisma Świętego od Main Kampf, prawda?



#141802 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez wystap.pl on 2010-12-12, godz. 11:11 w Świadkowie Jehowy i prawo

podstawowy błąd: nienawistny język i obraza.

jesli bedizesz stosował straznicowe metody, zaden prawie ex sie pod tym nie podpisze :)

zdrówko


Nie ma ani jednego ani drugiego.



#141796 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez wystap.pl on 2010-12-12, godz. 00:29 w Świadkowie Jehowy i prawo

Życzę miłej lektury i przypominam o prawach autorskich:

http://wystap.pl/osk...



#141308 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-29, godz. 16:27 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ludzie nie rozumieją , co to jest "Shunning" . Taka ulotka , jest "nowością" , ale wykona swoją pracę , jak trafi do właściwych rąk . A , że osoby postronne , sugerują , że edukacja nauk i doktryn świadków jest korzystna dla społeczeństwa , czyli ulotki wykonują dobrą pracę . Znam wspaniałe przysłowie , cyt.-"niewielkie próby stale powtarzane , złożą się na całość każdego przedsięwzięcia" . :) :) :)


Podoba mi się to przysłowie. Działam tak od dawna. Wprowadziłem kosmetyczne poprawki do ulotki. Poza tym znam belgijski adres Jacques Lejeune i mogę go zaprosić do Polski. To by jednak było duże przedsięwzięcie, wykraczające poza środowisko "eksów". Wysyłajcie ją do Nadarzyna na [email protected]. Jeśli coś odpowiedzą proszę dać znać.



#141263 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-27, godz. 21:00 w Świadkowie Jehowy i prawo

To się zdecyduj - albo ze mną nie gadasz i moje poprawki są do kitu, albo gadasz, bo dziwnym trafem widzę wpływ moich uwag na treść nowej ulotki. Szkoda ,że nie wszystkich........

Muszę Cię znowu zmartwić Artur, ale nie miałeś wpływu na poprawki tylko osoby, którym zależy na tej sprawie i wniosły merytoryczne uwagi. :D



#141250 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-27, godz. 18:35 w Świadkowie Jehowy i prawo

To teraz zapraszam wszystkich pionierów w niedzielę do Jelonki na zbiórkę do służby polowej ... żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało.


Na stronie http://wystap.pl/wal...w-polsce-akt-i/ jest nieco zmieniona wersja, oznaczona jako 11/2010. Mówi co jest potrzebne żeby wygrać proces i podkreśla co shunning odbiera TAKŻE OBECNYM ŚJ.
pozdrawiam



#141141 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-25, godz. 01:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

Macieju albo sobie żartujesz albo poważnie sie różnisz od innych ludzi. Na wiekszość społeczeństwa slogany typu "obraza godności ludzkiej" a tym bardziej jakieś artykuły z konstytucji krajowych czy też deklaracji międzynarodowych nie robią wrażenia. Jak ktoś bezpośrednio poczuje że dostał kopa prosto w twarz wtedy się zaczyna zastanawiać. Zareagować? Tak czy nie? cholera nie wiem, rzucę monetę, zobaczę co wypadnie :P tak reaguje przeciętny Polak a Ty chyba bardzo się od niego różnisz.

Też tak sądzę. Przeciętny na pewno nie jestem.
Proszę o ten skan.



#141138 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-24, godz. 23:06 w Świadkowie Jehowy i prawo

ale nie widze wciaz jednego elementu skoro nie byles nigdy sj - Twojej motywacji nie widze.


Czy "obraza godności ludzkiej i naruszenie art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka" nie wystarcza? Dziwne.



#141128 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-24, godz. 21:10 w Świadkowie Jehowy i prawo

Dopuszczasz sie ostracyzmu na Arturze? Nieladnie. Niniejszym nakazuje Ci rozmawiac ;)

Nie, nie, to Artur wymyślił, że trzeba go pięć razy poprosić żeby upomniał się o swoją godność. Tak jakby komuś zależało na tym za niego.



#141113 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-24, godz. 18:29 w Świadkowie Jehowy i prawo

Sorry 'wystąp pl' ale ja ...mam swoich naczelnych Generałów - jako Generał caius julius maximus decimus ceasar :) - wiem Jesteś w szoku,ale takie teksty,że nie rozmawiasz z moim przyjacielem i to,że tak bardzo się reklamujesz i podajesz konto,aby wpłacac datki ... o czym to świadczy???, ,że tak bardzo altruistycznie chcesz nam pomóc ???

Problem polega na tym, że generał Artur nic nie zrobi przez kolejne 20 lat, bo jest od początku na "nie". I pomylił się co do mojej roli. Ja wywołałem temat, napisałem artykuły, zebrałem relacje i opracowałem ulotkę na dwustronne A4. Innymi słowy - pokazałem drogę i dałem narzędzia do walki, biorąc jednocześnie na siebie ciężar ataków. Czyli zrobiłem więcej dla byłych ŚJ w Polsce niż oni do tej pory zrobili dla siebie. Teraz nikt nie może już powiedzieć, że "nic się nie da zrobić". To czy ktoś wstanie na nogi i będzie prowadził taką walkę jak w Brazylii, czy będzie stał z boku czy też będzie mnie atakował, jak db, to już jest jego sprawa.



#141108 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-24, godz. 17:57 w Świadkowie Jehowy i prawo

Inaczej mowy nie ma.


Artur, sorry, ale ja z Tobą już nie rozmawiam.



#141104 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-24, godz. 17:30 w Świadkowie Jehowy i prawo

Caius zrozum jedną rzecz - my jesteśmy Ci dobrzy, my nie możemy sobie pozwolić na błędy ani na pochopne działanie. każdy błąd będzie nam wytknięty. dlatego jak się będę czepiał bo i mnie się czepiano.


Rzeczywiście Artur, jesteś żołnierzem na wojnie. Jej bilans - nic nie zrobione w tej sprawie przez ostatnie ćwierć wieku (a przynajmniej 20 lat, od rejestracji). Czemu po prostu nie powiesz, że jesteś przeciwko poruszaniu tego tematu? To by było uczciwsze, nie uważasz?



#141070 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-24, godz. 06:52 w Świadkowie Jehowy i prawo

Proszę wysyłać, drukować, rozdawać. Dotrzymałem słowa, które dałem wszystkim "eksom". Malkontentom już dziękuję.
http://wystap.pl/wal...w-polsce-akt-i/



#141063 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-23, godz. 21:26 w Świadkowie Jehowy i prawo

Trzeba sobie uświadomić, że nie każdy chce przeżywać na nowo (tym
razem na sali sądowej) epizody z życia Zborowego lub Komitetu, na
którym go wykluczono, że pragnie jedynie zapomnieć i mieć spokój, że
wielu ma tam dalej rodziny lub przyjaciół i być może dobre stosunki
czy tylko nadzieję na takowe...


Dziękuję za wsparcie, które jest dla mnie bardzo ważne. Zaznaczam, że nikt nie musi się przyłączać wbrew sobie. To jest taka sprawa jak molestowanie seksualne dzieci. Wiele osób może nie chcieć do tego wracać, ale to nie znaczy, że nie są ofiarami i nie ma sprawy. Wystarczyło, by wystąpił co setny, aby zatrzęsło to Tronem Piotrowym. Shunning jest świadomą polityką niszczenia indywidualności poprzez niszczenie rodzin i jest to coś tak wstrętnego, podłego, obrzydliwego i nieludzkiego, że przysięgam pomóc polskim ofiarom podnieść głowy i powiedzieć "TO WY MI TO ZROBILIŚCIE", chociaż nigdy nie byłem Świadkiem Jehowy. Każdy będzie mógł skorzystać z tej możliwości. Czy ktoś się przyłączy czy nie to już tylko jego sprawa. Dla mnie ta "Organizacja" to kolos na glinianych nogach, utrzymywany jedynie dzięki fanatyzmowi członków i bierności "eksów".



#141039 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-23, godz. 16:17 w Świadkowie Jehowy i prawo

Artur ,Pawel R. i inni nie będący w WTS, dlaczego zniechęcacie wprost.pl i zainteresowanych tematem do działania ?? Przecież wy nie byliście świadkami, i wydaje mi się że kwestia shunningu nie powinna was dotykać ?

Wprost.pl się raczej nie przejmuje... :lol:



#141036 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-23, godz. 15:15 w Świadkowie Jehowy i prawo

Z moich obserwacji 5 letnich wynika ,że nie da się środowiska ex-ów zorganizować w jakikolwiek sposób więc póki co jest to nierealne.

W takim wypadku to nigdy nie będzie realne. Walka z shunningiem do tej pory w Polsce sprowadza się do jednego wątku "spacer z psem" i wymianą uwag. To tyle, co nic. Dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany odejściem od niemocy i "nic wam się nie uda" Artura to proszę o kontakt na [email protected]. Pierwszy krok to zdobycie własnych dokumentów z Nadarzyna, drugi - bannery, trzeci - billboardy, czwarty - proces.

Ale jeśli pozew złożyło by 100 ludzi i mieli mnóstwo swiadków ,ze zborów w całym kraju, w tym byłych starszych - to co innego. Oczywiście zorganizowana działalność miała by łatwiejsze przebicie w mediach i pozwoliła na pomoc większej liczbie ludzi niż do tej pory ale to już inna bajka.

Właśnie coś takiego powstało w Brazylii i zorganizował to jeden człowiek - Sebastian Ramos, z którym jestem w kontakcie. I MOŻE powstać w Polsce. Trzeba tylko przestać się użalać i zajmować pisaniem a zacząć organizować opór i walkę o swoje prawa.

Ale jak coś spierniczy niech się liczy z tym ,ze go przestaniemy lubić.

Skoro i tak nic nie (z)robiłeś Arturze to jak możesz mieć pretensje do kogoś kto walczy o godność, nawet jeśli mu się nie uda? To na wszystkich "eksach" ciąży moralny obowiązek żeby go wesprzeć a nie "shunningować shunningowanego" za to, że czegoś nie wygrał dla osób, które nic nie zrobiły żeby mu pomóc.

1. Udowodnienie ostracyzmu jest bardzo trudne. Zwłaszcza ,że w wielu zborach występuje w różnym natężeniu.na taki porces trzeba równiez wiele czasu, pieniędzy, odpowiedniego prawnika co by się w tym wyznawał.

Dlatego wzywam do współpracy wszystkich "eksów" w Polsce. Powstańcie i walczcie. Mówcie. Wieszajcie bannery. Rozdawajcie ulotki.

2. To jest Polska - tu nie obowiązuje prawo Finlandii, Brazylii ani USA. Powoływanie się na zagraniczne decyzje nie ma sensu.

Nie masz racji co do Finlandii. Jest członkiem Unii Europejskiej, tak jak Polska, i ma prawo wynikające z tych samych dyrektyw europejskich. Tak jest w przypadku ustawy o ochronie danych osobowych. Dlatego jeśli coś można w Finlandii to można też w Polsce. Co do innych procesów to trzeba je przetłumaczyć żeby wiedzieć na czym można się oprzeć i jakich używać argumentów. Odgradzając od Polski wskazówki z innych krajów działasz na korzyść Nadarzyna.

3. Jak sie zapytać GIDO czy macie dostęp do różnego ordzaju s to odpowie ,ze macie - i co dalej? nawet jak wam go pokażą - to co.

Artur, sądziłem, że jesteś mądrym facetem... To co napisałeś to porażka. "I tak wam się nie uda", "to nic nie da", "po co to robić". Czy to jest Twoja filozofia życiowa?

1. Przegrana we wszystkich instancjach zamknie drogę sądową na kilkanaście lat.

Nawet gdyby to była prawda - a nie jest - to i tak nie powinno to być zmartwieniem biorąc pod uwagę, że nikomu w Polsce nawet się nie śnił taki proces przez ostatnich kilkanaście lat (pomijając biednego pana Kazimierza). Ex-ŚJ w Polsce nie mają nic do stracenia oprócz swych kajdanów. Natomiast mylisz się bardzo w swym wniosku. Nawet gdyby taki proces był przegrany - dopiero w Sądzie Najwyższym czyli za hen-hen czasu - to i tak wiele by pokazał. Po pierwsze - skalę shunningu w Polsce i jego konsekwencje a po drugie - jakie instrumenty prawne są potrzebne aby móc do wygrać. Poza tym, mogę spróbować ściągnąć na niego skarżącego w procesie w Belgii, pana Jacques Lejeune.

2. Wgrana nagłośniona medialne może mieć nieprzewidywalne skutki. Nasz katolski ciemnogród na prowincji może do wyroku dołożyć swoje trzy grosze - nowy powód by nie lubić kociarzy. Akt niechęci czy szykan scementują środowisko SJ.

Czyli jak się przegra to źle, ale jak się wygra to jeszcze gorzej. Tak, najlepiej nic nie robić przez kolejnych 20 lat, bo "póki co jest to nierealne". Artur, czy Ty się zastanawiasz nad tym co piszesz?

IV Konkluzja

Konkluzja jest taka - wystap.pl rozpoczęło trudną walkę z shunningiem w Polsce, wzorując się na doświadczeniach z innych krajów (USA, Brazylii i Belgii). Jestem w kontakcie z osobami spoza Polski, które mogą w tym pomóc. Trzeba najpierw przebić się do świadomości społecznej i ujawnić skalę problemu. Wkrótce na wystap.pl będą dostępne ulotki, które każdy może ściągnąć i wydrukować w dowolnej ilości. Wolność słowa to nasza podstawowa broń. Te ulotki trzeba powysyłać do gazet, radiostacji i do polityków. Poza tym - bannery. Każdy może je wywiesić ze swojego balkonu albo z jakiegoś miejsca publicznego. Koszt jednego to około 50 zł. Mogę je przygotować. Proszę o kontakt na [email protected] jeśli ktoś chce. Trzeba robić zdjęcia tych bannerów i umieszczać w internecie. Przydałaby się profesjonalna strona www.shunning.pl koordynująca kampanię. Można także pomyśleć o zebraniu wypowiedzi ofiar i wydaniu książki. Tym również jestem zainteresowany.



#140992 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-22, godz. 20:17 w Świadkowie Jehowy i prawo

wystap.pl (...) nie daje Tobie do myślenia, że tkwisz w swoim urojonym poglądzie? A jak nie rozumiesz tego co napisałem to znaczy, że nawet nie liznąłeś jeszcze tematu świadków.


To mi wyjaśnij te niuanse, które trzeba znać żeby walczyć z dyskryminacją. Może to pomoże.

Zresztą już jedną taką sprawę w którymś kraju Towarzystwo Strażnica przegrało.

Można prosić o więcej informacji?



#140977 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-22, godz. 16:34 w Świadkowie Jehowy i prawo

wystap.pl o ile możesz zabronić wklejania całej treści to akurat nie możesz zakazać np. cytowania swoich artykułów. ;)


Ależ proszę bardzo. :)

Po drugie słowo "shunning" jest w języku totalnie nietrafione.


Nie rozumiem tego całego długiego wywodu. Nic z niego nie wynika. "Shunning" to nazwa bardziej ścisła, bo odnosząca się dokładnie do tej praktyki ŚJ. Najbliższym polskim odpowiednikiem jest "ostracyzm", który ma szerszy zakres znaczeniowy.

Mogę pomóc w wydostaniu dokumentów o powodach wykluczenia. Czy jest ktoś chętny czy tylko mówicie, że "się nie uda"?

Gdy zamiast tego skupisz sie na OSTRACYZMIE zdecydowanie wiecej ludzi zlapie o co chodzi.
Gdy do tego dolozysz oskarzenie o naruszanie dobrego imienia EXOW i przesladowania wobec nich ze strony WTSu to bedzie to chwytliwe i interesujace


Żeby było lepiej pod względem prawnym jest to dyskryminacja pośrednia. Nadal jednak dyskusja nie wychodzi poza mówienie o słowie, zamiast o działaniach.

i tak wam się nie uda.

Trudno Arturze. Będziemy sobie musieli poradzić bez Ciebie.

z mojej strony krzyżyk na drogę


A z mojej pal.



#140899 Świadkowie Jehowy a uczciwość wobec pracownika i prawa

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-21, godz. 19:21 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nadarzyn nie ma z tym nic wspólnego. Lepiej idź do Państwowej Inspekcji Pracy.



#140897 wybierzmy optymalną NAZWĘ

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-21, godz. 18:40 w Świadkowie Jehowy i prawo

Jak najbardziej to jest priorytetowe zadanie,aby takie ulotki czy banery przygotowac,bo samo pojęcie nie ma aż tak wielkiego znaczenia.


Więc tak. Rozejrzałem się za cenami. Są umiarkowane. Za kilkaset złotych można zrobić kampanię, którą prasa jak podchwyci będzie na całą Polskę. Za około 100 zł można zrobić banner z oczkami, taki do noszenia na manifestacji albo do przypięcia na płocie czy balkonie. Billboard na miesiąc to śmiesznie mała cena w porównaniu do tego co można osiągnąć. Mam projekt graficzny i pomysł gdzie powinien stanąć. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv.



#140879 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez wystap.pl on 2010-11-21, godz. 13:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

Niestety lam, to co piszesz tylko potwierdza, że sprawa dotyczy "Strażnicy" a nie poszczególnych ŚJ. Wprowadzili w 1981 świadomą politykę, która prowadzi do rozbijania rodzin i prawdziwi niewolnicy trupy z Nowego Jorku - tacy jak Ty - ślepo się jej trzymają, bo tak mają przykazane.
1) nadal "coś masz do siostry", bo tak zadecydowano, że masz mieć - i to jest sedno problemu. "Strażnica" wymaga większej lojalności do siebie niż do własnej rodziny.
2) skąd i dlaczego starsi w zborze "dobrze wiedzą", że spędziłeś ferie u siostry?
3) nawet język masz tak zmieniony, że osoba postronna go nie rozumie (coś z "niewolnikiem", przekręcając znaczenie słów)
4) wmówili Ci, że samo odejście z sekty to "straszne zhańbienie organizacji". I dlatego "coś masz" do własnej siostry.