Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Daniel Z.

Odnotowano 72 pozycji dodanych przez Daniel Z. (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#27998 Zebrania

Napisano przez Daniel Z. on 2006-05-14, godz. 20:24 w Obowiązki teokratyczne

Pierwsze pytanie zadawane kandydatom do chrztu zawierają informacje o Jezusie Chrystusie, Bogu Jehowie. Drugie wymienia Ducha Świętego w ścisłym związku z organizacją. Trudno w tych pytaniach dostrzec choćby parafrazę słów Jezusa „Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego” (Mat 28:19). W książce „Zjednoczeni w oddawaniu czci jedynemu prawdziwemu Bogu” na stronie 99 zadbano o to by ze studiującym omówić co oznacza chrzest w imieniu Ojca, Syna i Ducha Świętego. Nowa książka „Czego naprawdę uczy biblia” na stronie 182 i 183 króciutko omawia ostatnie słowa z Ewangelii Mateusza, a nawet komentuje je: „Musimy przy tym pamiętać, że nie oddaliśmy się jakiejś pracy, sprawie, organizacji czy innym ludziom, lecz samemu Jehowie.” (pogrubienia od autora) Jakże więc może się czuć zaskoczony kandydat do chrztu, gdy słyszy zamiast 'chrzczę cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego', słowa „przyłączasz się do organizacji”. Organizacji kierowanej 'duchem', tak jakby Duch Święty nie mógł oddziaływać na ochrzczonego bezpośrednio lecz tylko przez 'organizację'.

W akapicie 18. nawiązano do ponownego narodzenia: „...niejako umieramy dla poprzedniego stylu życia i zaczynamy nowe życie...”. Brakło w tym miejscu tekstu z Ewangelii Jana 3:5-7: „Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Jeżeli ktoś nie narodzi się z wody i ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Jeżeli ktoś nie narodzi się z wody i ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, jest ciałem, a co się narodziło z ducha, jest duchem. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się ponownie narodzić.”. To w tym miejscu nasz Pan tak dobitnie akcentował potrzebę ponownego narodzenia, które zostało zarezerwowane tylko dla wąskiego grona 'pomazańców' (około 8000 osób jeszcze żyjących). Ostatnie chrzty w których ktoś się ponownie narodził zakończyły się z chwilą przeminięcia 1935 roku. W jaki więc sposób, w dzisiejszym artykule strażnicy mówiąc o 'umieraniu i zaczynaniu nowego życia' odniesiono to do wszystkich chrzczonych, przecież zgodnie z doktryną to juz nie jest możliwe? Czy na którymś zebraniu ktoś z prowadzących lub obecnych usiłował to wyjaśnić?



#27898 Zebrania

Napisano przez Daniel Z. on 2006-05-13, godz. 23:31 w Obowiązki teokratyczne

Jeżeli mamy zwyczaj przygotowywać się do zebrań, z pewnością pojawiają się ciekawe przemyślenia. Warto się nimi dzielić, nasze komentarze na zebraniu mogą być przez to nie tyle ciekawsze co nawet bardziej budujące i pobudzające do myślenia innych. Być może przydał by się dodatkowy dział – np. Zebrania.

W dniu dzisiejszym omawiać będziemy artykuł „Kto może zostać ochrzczony”. W akapicie jedenastym lektor przeczyta:
Innym ważnym krokiem poprzedzającym chrzest jest udział w głoszeniu dobrej nowiny o Królestwie. To najważniejsze zadanie, jakie Jehowa wyznaczył swym sługom żyjącym w dniach ostatnich (Mateusza 24:14). Nieochrzczeni głosiciele mogą czerpać radość z mówienia o swej wierze innym. Przygotowują się w ten sposób do regularnego i gorliwego pełnienia tej służby po chrzcie (Rzymian 10:9, 10, 14, 15).”.
Jak sądzicie czy koniecznie trzeba być głosicielem aby zostać dopuszczonym do chrztu?
W Strażnicy w XCIX 23 str. 23 ak. 3, odpowiadając na pytanie czytelników „Czy jest dobrze, gdy ktoś jeszcze przed chrztem zaczyna głosić dobrą nowinę?”, napisano:
Czy obecnie z uwagi na te przykłady należy jeszcze przed chrztem wymagać sprawozdania z głoszenia? Nie ma takiej konieczności. Nie ustalono w tym zakresie żadnych ścisłych reguł. Chcąc jednak zostać ochrzczonym Świadkiem Jehowy, kandydat musi się spotkać ze starszymi danego zboru, aby w rozmowie z nimi pokazać, że naprawdę rozumie i sobie ceni podstawowe nauki Pisma Świętego. Teksty biblijne, na których te nauki sie opierają, podano w książce „Organizacja powołana do głoszenia królestwa i czynienia uczniów”.
I kto by pomyślał, że nie musiał zostać głosicielem przed chrztem?
Ileż to razy starsi czynili problemy z dopuszczeniem do chrztu, bo delikwent za mało godzin raportował!



#26886 Studium I.

Napisano przez Daniel Z. on 2006-05-07, godz. 11:03 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Bracie Spokojny!
Jeżeli to leży w zakresie Twoich możliwości zawsze sięgaj do źródła, sam z pewnością tak radzisz innym w służbie kaznodziejskiej.



#26872 Studium I.

Napisano przez Daniel Z. on 2006-05-07, godz. 09:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Bracie Spokojny!
Mam pytanie do Ciebie:
Czy jestes po lektórze ksiązki „Kwestia czasów pogan. Krytyczna analiza chronologii Świadków Jehowy”, Carl Olafson Jonsson?



#26863 Studium I.

Napisano przez Daniel Z. on 2006-05-07, godz. 08:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ludzi mających kontakt z Bogiem zawsze interesował okres otrzymania nagrody.
Apostołowie nie stanowili wyjątku. Nikt oprócz Jezusa nie był bardziej świadomy niebezpieczeństw do jakich to prowadzi.
Zrozumiałe w tym kontekście jest ostrzeżenie zawarte w Dziejach Apostolskich 1:7: „Rzekł im: "Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec objął swoją władzą orzekania;”
Jakże często ci którzy wskazują na daty zwodzą swych słuchaczy.
Kolosan 2:8 „Strzeżcie się: może się znaleźć ktoś, kto was uprowadzi jako swój łup przez filozofię i puste zwodzenie według tradycji ludzkiej, według rzeczy elementarnych świata, a nie według Chrystusa”.



#26522 Statystyki z Polski

Napisano przez Daniel Z. on 2006-05-02, godz. 22:00 w Strony neutralne

Strona została rozszerzona o roczne statystyki z polski, zapraszam.

http://free.of.pl/d/daniel_z

Należy kliknąć na: 'Statystyka roczna – Polska'

Zapraszam również do zapoznania się z pierwszym linkiem, w którym odsyłam do korespondencji Pana Michała z Biurem Oddziału w Nadarzynie.
Choć jest to temat wykraczający poza statystyki i nie jestem pewien czy już nie był przedstawiany, to pomimo tego jest bardzo ciekawy.



#25671 Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-24, godz. 19:05 w Nowości z kraju i zagranicy

Czy Przebudźcie sie! Nie zniża się do czasopisma 'Fakt' gdy informuje:

Przebudźcie się! 22.11.2004:
Nadużycia seksualne wśród duchownych
„Jak ujawniają długo oczekiwane wyniki dwóch badań, w ciągu 52 lat co najmniej 4 procent księży katolickich [w USA] wykorzystywało seksualnie dzieci. Najwięcej nadużyć dopuścili się duchowni wyświęceni w roku 1970: co dziesiątego z nich postawiono w stan oskarżenia” - poinformował dziennik The New York Times. „Z danych wynika, że w latach 1950-2002 skrzywdzonych zostało 10667 dzieci, a zamieszanych w to było 4392 duchownych - przy czym kierujący badaniami zaznaczają, iż są to dane zaniżone”, gdyż nie wszystkie przypadki zgłoszono.


Przebudźcie się! 8.12.2005:
Bankructwo diecezji katolickich
Według danych z końca 2004 roku trzy diecezje katolickie w Stanach Zjednoczonych złożyły wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego. Zmusiły je do tego koszty skandali seksualnych, w które uwikłani byli księża. (...) Gazeta National Catholic Reporter informuje, że „archidiecezja i jej ubezpieczyciele wydali już ponad 53 miliony dolarów, by polubownie zaspokoić roszczenia w przeszło 130 przypadkach oskarżeń księży o wykorzystywanie seksualne". We wrześniu 2004 roku drugą diecezją szukającą w bankructwie ochrony przed wielomilionowymi roszczeniami stała się diecezja Tucson (stan Arizona). A w grudniu tego samego roku jako trzecia postąpiła tak diecezja Spokane (stan Waszyngton).


A kiedy Przebudźcie się! Poda informacje o ilości i zasięgu pedofilii i wykorzystywania seksualnego w kręgach swoich usługujących lub na przywileju.
Jesienne szkolenie starszych nadzorca obwodu rozpoczynał: 'Przypominam że informacje tu podawane są ściśle tajne'.
Oczywiście możemy na forum zaprosić pionierów wraz z całymi rodzinami starszych (zapraszamy!) aby zbudowali nas swymi doświadczeniami i możemy budować sobie tzw. duchowy raj, ale czy Przebudźcie się! poda informacje o zamordowaniu własnej rodziny przez ojca w Meksyku?
Zapraszam do zobaczenia do książki „Zorganizowani do spełniania woli Jehowy”, str. 155, która w kontekście wykluczeń podaje: „Nie należy przekazywać żadnych dodatkowych informacji” – zborowi.
W książce „Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę” - dostępna dla starszych – str. 110, w kontekście komitetu sądowniczego przekazuje informacje: „Nie zezwala się na obecność obserwatorów”.
Organizacja nie dopuszcza do wycieków niepochlebnych informacji. Kto Nas poinformuje o wydażeniach w kraju i zagranicą? Proszę o źródła.
Jeżeli ta bulwersująca informacja pojawiła się na forum to wstyd nie powinien odczuwać informator, lecz ci którzy milczeli w trosce o dobry obraz organizacji!



#25482 Statystyki z Polski

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-24, godz. 06:29 w Strony neutralne

Strona została rozszeżona o statystyki ze świata, zapraszam.

http://free.of.pl/d/...t_swi/swiat.htm

Dołączona grafika



#25480 Wykład 23.04.2006

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-24, godz. 06:11 w Obowiązki teokratyczne

NSK 09/2005: "W okresie Pamiątki roku 2006 zostanie wygłoszony specjalny wykład publiczny, przewidziany na niedzielę 30 kwietnia. (...). W żadnym zborze nie powinien być przedstawiony przed 30 kwietnia 2006 roku"

Z jakich powodów, w zborze Kloo komitet służby odstąpił od powyżej cytowanych jednoznacznych instrukcji!?
Kto go nie słyszał, może spokojnie wysłuchać w tą niedzielę - nic straconego.



#25432 Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-23, godz. 14:55 w Nowości z kraju i zagranicy

Mam obawy, że takie wiadomości coraz częściej będą do nas docierać.
Przypomnę, w Polsce mieliśmy już przypadek zaatakowania młotkiem starszego zboru przez innego nadzorcę zboru!



#24247 Pamiątka - nowi uczestnicy

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-12, godz. 21:38 w Obowiązki teokratyczne

Ja również żywię przekonanie oparte na Biblii że każdy chrześcijanin powinien spożywać chleb i wino które symbolizują ciało i krew Jezusa Chrystusa. To tak jak w Izraelu, baranka spożywali żydzi i prozelici (Wyj. 12:43-49). Robię to również w domu prywatnie, prawie każdy na sali królestwa myślał by że mam inną nadzieję, było by wiele komentarzy – nie chcę tego. Poznałem kilku tzw. pomazańców ale ani jednego, któremu nie czyniono by różnych zarzutów na tle jego odmiennej nadziei – od przypisywania psychicznej choroby do niezdrowych ambicji!



#24219 Pamiątka - nowi uczestnicy

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-12, godz. 19:36 w Obowiązki teokratyczne

Jeżeli ktoś był na obchodach Pamiątki jest już po tej uroczystości.
Czy w miejscach obchodów, w których byliście pojawiły się nowe osoby spożywające emblematy?
U mnie, w jednym ze śląskich zborów wszyscy podawali tylko sąsiedniej osobie emblematy, nikt ich nie spożył. Jak było u Was?



#24040 odeszlam

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-10, godz. 21:31 w Szukam kontaktu

Wizart pisze:
Myślę, że ta sytuacja nie powinna być powodem do takiej decyzji. W gronie Jezusa też bywali niegodziwcy ale to nie sprawiało, ze Jezus przestał być Synem Bożym, prawda? Prawda pochodząca z Biblii nie przestanie być Prawdą w obliczu wspomnianej sytuacji.... Przemyśl to gruntownie i bądź obiektywna.

Ja też myślę że poważne decyzje trzeba podejmować z rozwagą – a na to nieraz trzeba czasu. Ale chwileczkę, czy wydawcy czasopisma 'Strażnica' i 'Przebudźcie się!' nie wpływają na podświadomość czytelników, że szybkie działanie jest potrzebne, tym bardziej jeżeli ma związek z fałszywymi poglądami religijnymi. Małą próbkę takiego wpływania na czytelnika możemy znaleźć 'Przebudźcie się!' z marca 2006, strona 22, akapity 5-7, w artykule „Boże, tak chciałabym Ci służyć, zanim umrę”:

Mimo to nadal pragnęła poznawać Biblię. Kiedy więc pewien duchowny zaproponował jej pomoc, zgodziła się. Podczas zajęć w szkółce niedzielnej jeden z uczniów zapytał, czy Jezus jest równy Bogu.
„Tak” - odparł nauczyciel. „Są sobie równi. Ale Jezus nie jest w równym stopniu równy Bogu”.
„Nie jest w równym stopniu równy?” - zastanowiła się Mamie. „Przecież to nie ma sensu. Coś tu jest nie tak”. Ponieważ dostrzegła, że w kościele tym nie uczy się prawdy biblijnej, przestała tam uczęszczać.


Droga Jasiu, staraj się z wszystkich sił nadal dbać o macną więź z Bogiem. Życzę ci byś znalazła grupę przyjaciół która cię wesprze i razem będziecie mogli wielbić naszego kochanego Stwórcę!



#24033 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-10, godz. 20:56 w Obowiązki teokratyczne

Duże zgromadzenia to świetna demonstracja siły i możliwość wpływania emocje tłumu. My korzystamy z internetu, C.K. może sięgać również po inne formy oddziaływania na duże grupy ludzi (Trzy tygodnie przed zgromadzeniami mamy rozpowszechniać ulotki). Mam dziwne skojarzenia z tym co się działo na Węgrzech i w Polsce w 1956 roku.



#23885 Kim są II owce ??

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-09, godz. 11:35 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Odsyłam do książki "Największy ze wszystkich ludzi", rozdział 80.
Jest tam mowa o trzech owczarniach:
"Pierwszą owczarnię można utożsamić z postanowieniem przymierza Prawa Mojżeszowego". "Jezus woła je po imieniu i wyprowadza, żeby je w końcu wpuścić do drugiej owczarni,...". "Ponieważ "drugie owce nie są "z tej owczarni", muszą należeć do innej, do trzeciej".
Ważny jest kontekst Jana 10:16, Jezus mówi o tych owcach i o innych. Są więc dwie grupy owiec - te i inne. Według interpretacji z powyższej książki 'inne' (drugie) są dzielone na dwie grupy - dlaczego?!
Okazuje się więc że tzw. pierwsze owce są drugimi, a drugie trzecimi(sic)!



#23831 Kilka pytań do SJ

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-08, godz. 22:55 w Kwestia krwi

azariaszu!
Piszesz:
No... widać, że ten tekst tak średnio rozumiesz.
Przykro mi, niestety nie piszesz jak Ty go rozumiesz!
Czekam na Twoją interpretację.
Pamiętaj o słowach z Przysłów 16:18, "Pycha poprzedza upadek, a duch wyniosły - potknięcie."
Życzę ci abyś był chociaż połowę z tego okresu co ja jestem Świadkiem Jehowy.



#23704 Kilka pytań do SJ

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-07, godz. 20:02 w Kwestia krwi

Do Brata Azariasza!
Post: 2006-04-03 22:27, piszesz:
"Przecież Ty od dawna już jesteś odstępcą"
W w15.02.2006 strona 31 akapit 8, w artykule pytania czytelników, który omawia pytanie "Przed jakimi niebezpieczeństwami ostrzegł Jezus w Mateusza 5:22?", możemy przeczytać:
"A jak rozumieć wyrażenie „podły głupiec”? Podobnie brzmiący wyraz hebrajski znaczy zbuntowanym lub buntowniczy”. Określa człowieka nic niewartego pod względem moralnym, odstępcę występującego przeciw Bogu. Nazwanie bliźniego „podłym głupcem” jest równoznaczne z uznaniem, iż zasługuje on na wieczną zagładę stanowiącą karę za ten bunt. Z Bożego punktu widzenia osoba wypowiadająca takie potępienie może sama zasługiwać na ten
surowy wyrok (Powtórzonego Prawa 19:17-19).
"
Bracie Azariaszu wstyd mi za Ciebie - a też jestem Świadkiem Jehowy i byłym starszym zboru - że tak obrażasz innych. Zgodnie z powyższym tekstem Ty już osądziłeś i skazałeś na gehennę. Jeżeli cenisz słowa naszego Pana Jezusa, to popraw się bo przez takie zachowanie sam ściągasz na siebie osąd Boży.



#23698 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-07, godz. 19:30 w Obowiązki teokratyczne

koloo pisze:
"Wujkowie z Brooklynu uznali nas oficjalnym pismem ( MOŻE LIBERAŁ POKAZE NAM OFICJALNE PISMO JAKIE WPLYNELO DO NADARZYNA ), że juz nie jestesmy III-cim swiatem i czas stanąć na własnych nogach."

Taką informację odczytano rzeczywiście – na wiosnę albo jesień 2005 - przy okazji zgromadzenia, na spotkaniu dla starszych z obwodu!
Teraz jesteśmy na własnym garnuszku.



#23100 przywitanie i trochę o mnie

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-02, godz. 18:24 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Marcinie, życzę ci wszystkiego co dla ciebie okaże się dobre!
Sam kilka lat usługiwałem jako starszy, sumienie nie pozwalało mi już dłużej trwać w takim stanie - co innego myśleć, a co innego mówić. Rozmawiam z innymi usługującymi i nieusługującymi, wielu z nich cierpi z tych powodów duży dyskomfort, tym większy im bardziej są świadomi kontrastu pomiędzy Biblią a doktrynami C.K.
Zawsze możesz do mnie napisać.
Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich na forum.



#23028 Armagedon zaczął się w roku 1997 (część II.)

Napisano przez Daniel Z. on 2006-04-02, godz. 13:20 w Neutralność

Prośba do Sebastiana Andryszczaka.
Gdzie mogę znalęść więcej informacji na temat wprowadzenia wykluczania w 1952 roku - jak to piszesz?



#22520 Studium I.

Napisano przez Daniel Z. on 2006-03-29, godz. 15:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Myślę o tych sprawach od kilku lat, poznałem administrację na pozimie obwodu. Na dzisiaj mam za sobą analizę kilku doktryn sJ. Żywię nadzieję że zdobędę się na opisanie moich wniosków, a z biegiem czasu ujżą światło dzienne fakty które nie powinny być ukrywane. Na to co napisałem nie oczekuję odpowiedzi, niech to pobudzi do myślenia innych Braci i Siostry - 'PRZEBUDŹCIE SIĘ!'.



#22513 Studium I.

Napisano przez Daniel Z. on 2006-03-29, godz. 14:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Szanowni Państwo, drodzy Bracia!
Czytam Wasze wypowiedzi i mam nieodpartą chęć włączenia się do dyskusji.
Kloo pisze:
"Jezus pośrednikiem tylko dla pomazańców 1 Tym 2:5, odnoszących się do tych, którzy wówczas objęci byli nowym przymierzem z Chrystusem jako „pośrednikiem”. A zatem w sensie ściśle biblijnym Jezus jest „pośrednikiem” tylko dla pomazańców. (…)
Tworząca się dzisiaj „wielka rzesza” tak zwanych „drugich owiec nie jest objęta nowym przymierzem. Jednakże dzięki temu, że towarzyszymy „małej trzódce” podlegających jeszcze owemu przymierzu „wielka rzesza„ korzysta z dobrodziejstw, jakie płyną z nowego przymierza. [1] Strażnica 2/1980 s 24
"
Weźmy pod uwagę podobny ton wypowiedzi z w15.02.2006 strona 24:
"... byłoby niewłaściwe, gdyby emblematy te spożywały również mające nadzieję ziemską. Rozumieją one, że nie są namaszczonymi duchem członkami ciała Chrystusa i że nie obejmuje ich nowe przymierze, które Jehowa zawarł z przyszłymi współkrólami Jezusa Chrystusa"
w15.02.2006 strona 23 ramka:
"... namaszczeni chrześcijanie spożywają chleb, dają wyraz swej jedności z przyrównanym do ciała zborem pomazańców ..."
Wynika z tego że 'drugie owce' nie są pod nowym przymierzem; nie są też pod starym przymierzem. Nie korzystają obecnie z ofiary, z krwi i ciała Chrystusa. Nie można ich też przyrównać do prozelitów, bo ci składali ofiary i z nich korzystali.
'Drugie owce' nie są członkami zboru, który tworzą tylko 'pomazańcy'.
Jeżeli zobaczymy do statutu Świadków Jehowy to zorientujemy się że nie jesteśmy również członkami Związku Wyznaniowego Świadków Jehowy w Polsce.
Kim więc jesteśmy? Jaka jest nasza tożsamość?