Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika KBM

Odnotowano 190 pozycji dodanych przez KBM (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-25 )



Sort by                Order  

#101541 Nazwa Świadkowie Jehowy

Napisano przez KBM on 2008-09-16, godz. 20:50 w Tematyka ogólna

KBM mam prosbe. Podaj mi prosze pochodzenie tego cytatu z namiarem na rozdzialy. Mam wersje elektroniczna po angielsku i nie mam tu zaznaczonych stron


Jako że już padły odpowiedzi od innych uczestników forum, to nie będę się powtarzać.



#101528 Nazwa Świadkowie Jehowy

Napisano przez KBM on 2008-09-16, godz. 20:20 w Tematyka ogólna

Książka jak najbardziej jest. NAPISAŁEM O TYM!. Trzeba było uważniej czytać. Ale W KSIAŻCE twoich chorych insynuacji po prostu nie ma!
A ja sobie nie życzę, żebyś manipulował cytatami z publikacji SJ. Więcej prawdy, mniej łgarstwa.


Jeśli zarzucasz mi łgarstwo, to udowodnij, że to nieprawda!

Podałem dokładnie źródło i miejsce, w którym taka treść występuje. Może poprostu sprawdź dla własnego dobra. Może uda ci się znaleźć tę pozycję, której Strażnica nie wycofała. Takich wcześniejszych nauk, których Strażnica się obecnie zapiera jest dużo więcej. Szkoda że wydawcy Strażnicy zapomnieli, że nie wszystkie egzemparze udało się im wycofać i zniszczyć, że wciąż są w posiadaniu wielu ludzi, a przede wszystkim że wciąż żyją ludzie, którzy świadczą osobiście o takich naukach.

Nie liczylybm na kulture ze strony Elihu. On jest Wybranym przez Boga a Ty tylko pieprzonym swiatusem! To sam Bog z nieba co rano daje Elihu prawo do takiego odnoszenia sie do odstepcow. Poza tym Bog daje mu tabletki.


No cóż - nie jest on odosobniony w swoim zachowaniu. Taka reakcja jest dość powszechna w organizacji ŚJ. Jakże piękne to świadectwo - komu naprawdę służą (?)...



#101523 144000

Napisano przez KBM on 2008-09-16, godz. 19:53 w Tematyka ogólna

Dla mnie "Góra Syjon" to raczej duchowy rząd, który znajduje się w niebie.
Hbr 12:22 Bp "Wy jednak przystąpiliście do góry Syjonu i do miasta Boga żywego, do niebieskiej Jerozolimy i do wielkiej liczby aniołów, do uroczystego zebrania"


W całej Biblii - góry, wzgórza, pagórki, wyżyny - symbolizują religie. Potwierdzają to słowa, że "Prawo wyjdzie z Syjonu, a Słowo Boże z Jeruzalem".
Równiez podany przez ciebie werset mówi o przystąpieniu pogan do religii Izraela. Dlatego Kościół Boży nazywany jest Duchowym Izraelem.

Nie będzie żadnego niebiańskiego rządu. Jest Jeden Pasterz i Jedna Owczarnia, a wszyscy zbawieni uzyskają Synowstwo Boże i wszyscy będą sobie równi.

Musimy chyba rozróżnić ucisk dla Kościoła, od ucisku dla świata.
J 16:33 Bw „To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.”
"Wielki ucisk" dotyczy raczej pozostałej ludzkości.
"Wielki lud" czyści swe "szaty" (usprawiedliwienia) przez cały czas.
Oni zawsze mieli ucisk...


W rzeczywistości jest to ten sam ucisk. Oczywiście kierując te słowa do uczniów przede wszystkim Chrystus wskazuje religijne podłoże tego ucisku. Ale nie tylko. W NT w opisach dotyczących tego ucisku od początków Kościoła Chrystusowego - ucisk ten jest stopniowany i jego skala wciąż wzrasta, dochodząc do kulminacyjnego momentu tego ucisku, w którym obok prześladowań religijnych pojawi się kryzys ekonomiczny i bez precedensowa degeneracja społeczeństwa. Nawet w tych kulminacyjnych fazach ucisku, Lud Boży - Prawdziwy Lud Boży - zawsze ma zagwarantowaną Bożą Ochronę. Tak więc ucisk ten faktycznie jest najbardziej dotkliwy i jeszcze bardziej będzie dla tzw.nominalnego chrześcijaństwa, które faktycznie odstąpiło i odstępuje od Bożego Prawa, czyli od Boga. Biblijnie wierzący chrześcijanie nie mają się czego obawiać i się nie boją.

Tak, tym samym, jeśli chodzi o stateczny cel powołania. Jest to oczywiście królowanie z Jezusem przez 1 000 lat. Zauważ jednak, że pieczętowanie z 2 Kor.1:22, polega na różnicy która mieści się w słowie zadatek. Termin ten wskazuje na umowę wstępną i nie zobowiązuje strony do wykonalności.

Śledząc ten okres aż do ostatecznego opieczętowania, to zauważamy. Po pierwsze; po pierwszym pieczętowaniu osoby te żyją jeszcze w ciałach fizycznych, tak jak każdy z nas. Po drugie osoby nie mają zagwarantowanego nawet zbawienia. Wynika to chociażby z parafrazy Pawła o 'odcinaniu gałęzi', czyli usunięciu i odebraniu ducha świętego takim osobą. (Rz.11:15-24) Apokalipsa nazywa takich 'wypluciem' ze zboru . (Ap.3:16)

Natomiast opieczętowanie z Ob.7:3, mówi już o osobach zmartwychwstałych w ciałach duchowych podobnych do aniołów. (Mat.22:30) To drugie opieczętowanie jest już sfinalizowaniem ostatecznym gwarantującym nieśmiertelność. (1Kor.15:53-54)
Czy można uznać taką wykładnię?
-- gambit


Drogi Gambicie - czy mógłbyś nie przekręcać treści wersetów biblijnych.
Przekręcasz nie tylko ich sens, ale ich treść. Dowodzisz tym, że wogóle nie masz pojęcia ani zrozumienia Bożego Słowa, ale podpierasz się Biblią, wypaczając Jej treść dla rzekomego uzasadnienia swoich wyimaginowanych racji.
Jest jedna "pieczęć", jedna obietnica i jedna nadzieja dana wszystkim ludziom. Nie ma dwóch rodzajów zbawienia, ani dwóch Owczarni. Biblia rozróżnia tylko dwa rodzaje ludzi - Dzieci Boga i dzieci diabła. Kto nie jest Dzieckiem Bożym, jest dzieckiem diabła. Jest nieporozumieniem obiecywanie dzieciom diabła Zbawienia w Chrystusie.
To twoja sprawa w co wierzysz, ale z tego co głosisz zdasz sprawę.



#101522 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez KBM on 2008-09-16, godz. 19:26 w Tematyka ogólna

Działalność ducha ma różne aspekty znaczeniowe. Powiem krótko. Narodzenie Jakuba o którym mówi Paweł do Gal.4:29 nie dotyczy narodzenia z ducha o którym mówił Jezus. Zauważ różnice wynikającą z wyrażenia: ,,ponowne narodzenie”. Jakub o którym wspominasz urodził się raz, jego ponownego (drugiego) nie było. Nie było też w żadnym innym przypadku, aż do czasu, co do którego dał wyjaśnienie Jezus. ,, A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był <dany>, ponieważ Jezus nie został uwielbiony”. (Ja.7:39,BT) Ponowne (nowe) narodzenie wiąże się ściśle z chrztem w duchu świętym, ,,…Jan wprawdzie chrzcił wodą, lecz wy zostaniecie ochrzczeni w duchu świętym”. (Dz.11:16, PNŚ) Taki pierwszy chrzest duchem świętym miał miejsce w dniu Pięćdziesiątnicy. (Dz.2:4)
-- gambit


I o czym to świadczy, jeśli ktoś zaprzecza słowom Chrystusa i apostołów. "Bóg wie, którzy są Jego". Bóg powiedział "wybrałem sobie Jakuba a odrzuciłem Ezawa". To wyłącznie Boży wybór decyduje o narodzeniu z Ducha.
Ap.Paweł daje jasne i czytelne świadectwo, że Jakub był jeszcze w łonie matki napełniony Duchem Bożym, że Jakub jest zrodzony z Ducha. O tym, że narodzonych z Ducha Bożego było więcej ludzi (i to od początku świata) świadczy cała Biblia, świadczy o tym ap.Paweł w Hbr.rozdz.11, wymieniając ludzi żyjących przed Jezusem, którzy w Chrystusie zostali usprawiedliwieni, i którzy również są dziedzicami Królestwa Bożego.
Zwróć uwagę na słowa Chrystusa do Nikodema. Chrystus nie mówi Nikodemowi, że będzie mógł się narodzić z Ducha w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale że powinien uczynić to już. To samo dotyczy wszystkich, którzy przyjmowali chrzest Chrystusowy z rąk apostołów. Oni od razu naradzali się z Ducha.
Znaczenie Pięćdziesiątnicy jest nieco inne. To nie był tylko chrzest w Duchu, ale wylanie Ducha Świętego.
Znaczenie Napełnienia Duchem Bożym ma znacznie szerszy kontekst niż Narodzenie z Ducha, gdyż dotyczy nie tylko jednostek, ale całego Kościoła. W Dniu Pięćdziesiątnicy Chrystus oficjalnie ustanowił Swój Kościół. W tym Dniu apostołowie zaczęli głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu.

Do niczego nie dojdziesz (a napewno nie do zrozumienia Biblii), jeśli będziesz przeczył jasnej i czytelnej treści Bożego Słowa. Ap.Paweł nazywa Jakuba tym, który urodził się według Ducha (można być tylko cielesnym albo duchowym). Przecząc natchnionym słowom apostoła - toczysz spór z Samym Bogiem, a tym samym nie wiarygodne jest to, co głosisz.



#101502 Nazwa Świadkowie Jehowy

Napisano przez KBM on 2008-09-16, godz. 14:22 w Tematyka ogólna

A ty - spadochroniarzu - widziałeś na oczy książkę Wyzwolenie, czy tylko nakarmiłeś się insynuacjami Bednarskiego lub Zabiełły? Ja twierdzę, że nie ma tam takiego stwierdzenia. Jak zwykle zbiru i spółka nie rozumie słowa pisanego i dorabia sobie własne wydumane filozofie.


A czy ty udowodnisz, że takiej książki nie ma. Poszukaj i sam sprawdź.

Ps. I nie życzę sobie abyś mnie wyzywał. Troszkę kultury!!!



#101472 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez KBM on 2008-09-16, godz. 08:09 w Tematyka ogólna

Jeszcze nie wystartowałeś a już myślisz o mecie, czyli niebie w sprawie złoczyńcy, tzn. cały czas nie wykazałeś, czy ‘nawrócony złoczyńca’ został nowonarodzony z ducha, co jest niepodważalnym warunkiem osiągnięcia nieba. Nie odpuszczę Ci dopóki nie wykażesz, że zostało potwierdzone przez samego Boga o otrzymaniu przez niego ducha świętego. Druga ważne pytanie na które nie raczyłeś odpowiedzieć. Kiedy po raz pierwszy nastąpiło zrodzenie z ducha świętego? Kryteria o których poinformował Jezus nie mogą być pominięte. ,,Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpił jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie”. (Jak.2:10,BT)

Obietnica usprawiedliwienia na mocy krwi Jezusa dotyczy wszystkich, tzn. , tych którzy mają nadzieje ziemską oraz niebiańską, i z tym się zgadzam, ale o tym potem. Szczerość i gorliwość nie są wystarczającym atutem, by osiągnąć niebo. Z nawróceniami w potokach łez mamy w różne strony. ŚJ stają się katolikami, katolicy nawróceni na ŚJ itp. ,,Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu”. (Rz.10:2) (por. też Ja.8:41; 16:2-3) Zatem po raz kolejny wzywam o odpowiedź. Inaczej ‘ będziesz na wiatr mówił’. (1Kor. 14:9)
-- gambit


Ależ odpowiadam na twoje pytania - tylko ty tego nie dostrzegasz.

A więc po kolei:
Biblia - nie uczy o dwóch nadziejach, ale wyłącznie o jednej wspólnej dla wszystkich usprawiedliwionych w Krwi Chrystusa "zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć Królestwa Bożego... nie może wejść do Królestwa Bożego" (Jan 3,3.5). Więc nie ma innej drogi!!!

Nie ma też kilku szans zbawienia, gdyż tylko to życie jest nam dane aby się nawrócić i narodzić z Ducha. "Tak samo wskrzesi wasze ciała do życia mocą mieszkającego w was Ducha Bożego" (Rz.8,11). Tak więc jedyną szansą jest zmartwychwstanie sprawiedliwych, a tym samym Duch Boży musi za życia doczesnego zamieszkać w zbawionym.

Co sie tyczy Łotra - jedyne i niepodważalne świadectwo jego nowonarodzenie z Ducha Bożego - dał sam Chrystus słowami "powiadam ci, że będziesz ze mną w Raju". Sam Jezus poświadcza jego nowonarodzenie.
Potwierdzenie i dodatkowe wyjaśnienie znajdziesz Ez 18,21-22 bt "A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował."

Tak więc - jeśli ktoś nawet w ostatnich dniach swojego życia nawróci się szczerze do Boga, będzie zbawiony.

Pytając o pierwszy przypadek narodzenia z Ducha Bożego - zapewne myślisz o Dniu Pięćdziesiątnicy. Takiemu rozumowaniu przeczą słowa Jezusa do Nikodema (Jan rozdz.3). Słowo Boże świadczy również o innych osobach, które narodziły się z Ducha Bożego (np.Anna, Maria, Jan Chrzciciel... - a może sam znajdziesz wcześniejsze świadectwa [pomocą niech służy Hbr.rozdz.11]).



#101457 Nazwa Świadkowie Jehowy

Napisano przez KBM on 2008-09-15, godz. 20:57 w Tematyka ogólna

Cytat z Rocznika ŚJ rok 1975:

Mając 88 lat, A. H. Macmillan był obecny na zgromadzeniu świadków Jehowy pod hasłem „Owoce ducha”, odbywającym się w tym samym mieście. Z tej okazji 1 sierpnia 1964 roku poczynił interesujące uwagi na temat tego, jak doszło do przyjęcia nowej nazwy:

„Miałem przywilej być tutaj, w Columbus, w roku 1931, kiedy otrzymaliśmy (...) nową nazwę albo imię (...). Należałem do pięciu osób, które miały się wypowiedzieć na temat tego, co sądzą o zmianie, i powiedziałem zwięźle: Sądzę, że jest to wspaniała myśl, ponieważ nazwa ta powie światu, co czynimy i jaki jest nasz cel. Przedtem nazywano nas Badaczami Pisma Świętego. Dlaczego? Ponieważ właśnie tym się zajmowaliśmy. Później, kiedy przyłączali się do nas ludzie innych narodowości, nazywano nas Międzynarodowymi Badaczami Pisma Świętego. Teraz jednak jesteśmy świadkami Boga Jehowy i ta nazwa jasno mówi ludziom, kim jesteśmy i co robimy (...).

„Wierzę, że doprowadził do tego Bóg Wszechmocny, ponieważ brat Rutherford powiedział mi osobiście, iż kiedy się przygotowywał do tego zgromadzenia, obudził się pewnej nocy i zadał sobie pytanie: ‚Po co właściwie zaproponowałem zorganizowanie międzynarodowego kongresu, jeśli nie mam żadnego specjalnego przemówienia ani orędzia? Po cóż zgromadzać ich wszystkich?’ Zaczął się nad tym zastanawiać i przyszedł mu na myśl 43 rozdział proroctwa Izajasza. Wstał o drugiej rano, usiadł przy biurku i zanotował stenograficznie szkic przemówienia na temat Królestwa będącego nadzieją świata i na temat nowego imienia. Wszystko, co wyraził w wygłoszonym później przemówieniu, przygotował owej nocy, około drugiej nad ranem. Nie miałem i nie mam najmniejszych wątpliwości, że Pan nim kierował w tej sprawie, i że Jehowa życzy sobie, byśmy nosili to imię, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż je nosimy”.


:)


A w "Wyzwoleniu" wyd. w latach 1926-1932 Rutheford naucza, że jeżeli ktoś do nazwy wyznania bierze Imię Boga, to pochodzi od szatana (str.38,205-206,226).
Tak więc - sam Rutheford powiedział - kto kierował nim przy zmianie nazwy organizacji.



#101449 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez KBM on 2008-09-15, godz. 20:10 w Tematyka ogólna

Ale ja nie neguje nawrócenia ‘dobrego złoczyńcy’ i że nastąpiło to pod wpływem ducha świętego. Zgadzam się z Twym spostrzeżeniem. Ale nie odpowiedziałeś na kryterium bycia z Jezusem w niebie i pod tym względem nie udzieliłeś odpowiedzi. Ponieważ nawrócenie a zrodzenie się z ducha świętego to nie dwie niewspółmierne sprawy. Postawiłem konkretne pytanie, i oczekuje konkretnej odpowiedzi.
-- gambit


Szczere nawrócenie jest jednoznaczne z nowonarodzeniem z Ducha Bożego. Łotr otrzymał Obietnicę daną wszystkim usprawiedliwionym w Krwi Chrystusa. A Słowo Boże jednoznacznie świadczy, że jest on w gronie zbawionych, którzy powstaną z martwych w Dniu ponownego przyjścia Pana i wraz z innymi zostanie zabrany do nieba.
Jest Jedna Obietnica dla wszystkich. I udział w Zmartwychwstaniu Sprawiedliwych - jest jedyną szansą obcowania z Chrystusem i oglądania Boga, a tym samym Życia Wiecznego. Dotyczy to wszystkich Zbawionych.



#101447 144000

Napisano przez KBM on 2008-09-15, godz. 20:03 w Tematyka ogólna

Jeśli znasz Biblię, to zauważyłbyś opisy wielu ‘ wielkich ucisków’ i odróżnił byś owe uciski od ucisku ‘jakiego nie było’, a który ma się stać przed Armagedonem. Zauważ, że ów szczególny 'wielki ucisk’ odmienny od innych miał dotyczyć obecności (przyjścia jak kto woli) Jezusa. Wobec tego odpowiedz, czy było już drugie przyjście Jezusa? Jeśli masz wątpliwości zapoznaj się z 24 rozdz. Ewangelii Mat. I wówczas porozmawiamy dalej.
-- gambit


No to przyjrzyjmy się Mt.rozdz.24.
Na początku Chrystus mówi o zburzeniu Świątyni i zaoraniu Jej terenu w 70 r.n.e. Mówi, że jest to początek boleści, i że w tym czasie pojawią się fałszywi prorocy, zwiedzenia i odstępstwa. Później mówi, o prześladowaniach chrześcijan i o tym, że będą ich zabijać. I nie ulega wątpliwości, że śmierć Szczepana zapoczątkowała spełnienie zapowiedzi Chrystusa. A prześladowania chrześcijan przez Rzymian weszły od 64 r.n.e. w stan szczególnego nasilenia tych prześladowań, które trwały do początków III w. a kontynuował je potem Kościół Powszechny (Katolicki).
Tak więc rozdział ten opisuje losy Kościoła Chrystusowego od początku prześladowań chrześcijan (od śmierci Szczepana) aż do ponownego przyjścia Chrystusa.
Z wielu innych fragmentów NT można się dowiedzieć, że ten "wielki ucisk" w różnej formie i postaci będzie się systematycznie nasilał, aż do ponownego przyjścia Pana "gdy ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony" (Mt.24,22).
Bestia, której "śmiertelna rana została zaleczona" znów zyskuje coraz większą władzę i hegemonię w świecie chrześcijańskim. Symptomami tego "ucisku" będą czasy o których pisze ap.Paweł w 2Tym 3,2-5 bt "Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń." - nie jest to jednak opis "wielkiego ucisku", ale jego ostatniej fazy - "dni ostatnich" (2Tym 3,1).

Wszyscy chrześcijanie z tęsknotą oczekują ponownego przyjścia Chrystusa. Wszystkie znaki wskazują, że chwila ta jest coraz bliższa. A po zabraniu wszystkich zbawionych do nieba - zacznie się "Armagedon".



#101443 144000

Napisano przez KBM on 2008-09-15, godz. 19:38 w Tematyka ogólna

Proszę wskazać miejsce w Biblii podające "pieczętowanie" wielkiej rzeszy.
[/quote]

Rozdział 14 Objawienia podałem jako kontekst potwierdzający, że owe 144000 to pierwsi nawróceni wyłącznie z Narodu Izraelskiego.
Oto fragmenty, które dokładnie wskazują że chodzi o Izraelitów nawróconych w ciągu 3 i pół roku między Śmiercią Chrystusa a posłaniem apostołów celem nawrócenia pierwszych pogan (Korneliusz):
- "a oto Baranek stojący na Górze Syjon, a z Nim 144000 mające Imię Jego i Imię Jego Ojca wypisane na czołach" (Obj.14,1) (Góra Syjon - oznacza religię Izraelską "do której popłyną wszystkie narody świata")
- "I śpiewają jakby Pieśń nową przed Tronem... a nikt tej Pieśni nie mógł się nauczyć prócz 144000 wykupionych z ziemi... na pierwociny dla Boga i Baranka" (Obj.14,3.4) - nie ma wątpliwości, że przez pierwsze 3 i pół roku po Śmierci Chrystusa, Ewangelia była głoszona wyłącznie Żydom. Nie ma więc cienia wątpliwości, że pierwszymi nawróconymi a zarazem pierwszymi członkami Kościoła Chrystusowego byli wyłącznie Żydzi nawróceni w tym czasie. Oni byli pierwszymi chrześcijanami, a więc pierwocinami.
Jaka to jest "Pieśń, której nikt inny nie mógł się nauczyć"?! - "A taką śpiewają Pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i Pieśń Baranka..." (Obj.15,3). Nie mógł się nauczyć tej Pieśni nikt z nawróconych pogan, gdyż nie byli wychowani w Prawie Mojżeszowym. Bez dwóch zdań tą "Pieśń", mogli "zaśpiewać tylko Żydzi urodzeni i wychowani pod Zakonem, którzy przyjęli Chrystusa.
- "To ci, którzy się z kobietami nie splamili, bo są dziewicami" (Obj.14,4). Kobiety w Bibli symbolizują religie. (Izrael był Oblubienicą Boga, Kościół jest Oblubienicą Chrystusa, nierządnica symbolizuje religie fałszywe, pogańskie). Każdy, kto pochodzi z religii pogańskiej, wychowany był w religiach pogańskich - a więc nie jest "dziewicą", gdyż "cudzołożył z obcymi bogami". Tylko Izraelici służyli temu Samemu Bogu i kontynuowali religię, w której byli wychowani.

Zwróć uwagę również na treść całego rozdziału 7 Objawienia, który mówi o pieczętowaniu Bożych Sług.
"Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego" (Obj.7,3)
A więc "czterej aniołowie... powstrzymują cztery wiatry ziemi"...
"i usłyszałem liczbę opieczętowanych: 144000 opieczętowanych ZE WSZYSTKICH POKOLEŃ SYNÓW IZRAELA".
Aniołowie nadal powstrzymują wiatry, a ap.Jan pisze "POTEM ujrzałem a oto wielki tłum...". Nie ma cienia wątpliwości, że skoro aniołowie dalej powstrzymują cztery wiatry - wciąż trwa "pieczętowanie" Bożych Sług. "Pieczętowanie" rozpoczęte od Izraela w liczbie 144000, trwa nadal i pieczętowani są wierni z wszyskich narodów i wieków, aż do ostatniego który się nawróci do Chrystusa - i wtedy nadejdzie koniec.
Biblia podaje tylko jeden rodzaj "pieczęci" - "Imię Jezusa i Imię Jego Ojca wypisane na czołach"



#101430 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez KBM on 2008-09-15, godz. 17:25 w Tematyka ogólna

Aby wyjaśnić czy są dwa czy jeden rodzaj nadziei, nie można wybiórczo stosować wersetów. Jeżeli hi fi uważa, że dobry złoczyńca ma obiecane miejsce w niebie, to te argumenty mają wątpliwą wartość. Po pierwsze, argument ‘będziesz ze mną w raju’ ma dwa znaczenia. Jednakże tą sprawę zostawmy do wyjaśnienia na nieco później. Zatem zacznijmy od drugiego zagadnienia. Ustalmy czy ów złoczyńca spełnia warunki by być w niebie. Pan Jezus ustalił pewne kryteria dla tych którzy mają być w niebie. Oto jedno z nich: ,,Jezus odpowiedział: <<Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” (Ja.3:5)

Proszę o uzasadnienie biblijne.
1. Gdzie, kiedy i kto po raz pierwszy dostąpił narodzenia się z ducha świętego?
2. Czy ‘dobry złoczyńca’ narodził się z ducha [świętego]?
3. Czy otrzymał ,,pieczęć i zadatek” potwierdzającą narodzenie się z Ducha? (1Kor. 1:22)
-- gambit


Słowa złoczyńcy "my słuszną karę odbieramy" oraz "Panie wspomnij na mnie" - są dowodem nawrócenia się tego złoczyńcy poprzez uznanie własnej winy i sprawiedliwości ponoszonej kary oraz uznanie Chrystusa Panem i Zbawicielem. Takie nawrócenie może się odbyć wyłącznie pod wpływem Ducha Bożego.
Chrzest wodą - nie jest znakiem dla ludzi (jak wielu uważa). A Słowa Chrystusa obiecujące owemu złoczyńcy Zbawienie - są pieczęcią i wyrocznią, której nikt nie ma prawa negować!



#101427 144000

Napisano przez KBM on 2008-09-15, godz. 15:09 w Tematyka ogólna

Piękne, ale jakże nieprawdziwe. 144000 zostaje opieczętowane w czasie wielkiego ucisku. A dodatkowo twojej interpretacji przeczy to, że wielu żydów nawracało się już po owych 3,5 roku o których piszesz.
Także "wielka rzesza", są to ludzie "wychodzący z wielkiego ucisku" a nie wszyscy wierzący ze wszystkich wieków jak sugerujesz.


To krótkie pytanie - Z Biblią w ręku - powiedz, kiedy zaczął "wielki ucisk"? Bo Jezus powiedział: "że z powodu Mojego Imienia będą was prześladować, wydawać sądom, wielu z was zabiją..." Czy Jezus mówił to do tych, którzy mieli przyjśc za 2000 lat? Czy słowa "błogosławieni jesteście, gdy cierpicie prześladowania (parafraza)" mówiły o przyszłości za 2000 lat? Oczywiście Szczepan i wielu jemu podobnych, nie byli ofiarami ucisku - tylko zginęli przypadkiem?!
Nieszczęściem niektórych jest niezrozumienie, że Objawienie ap.Jana - nie mówi tylko o ostatnich latach tego systemu rzeczy, ale opisuje cały Wiek Ewangelii.
Oczywiście, że po owych 3 i pół roku byli Żydzi, którzy również jeszcze się nawracali. Ale nie byli oni już pierwocinami Kościoła Chrystusowego.
Wszak w Objawieniu wyraźnie pisze, że są to "pierwociny dla Boga i Baranka", a więc pierwociny Kościoła. (chyba że początek Kościoła Chrystusowego mamy liczyć dopiero od schyłku XIXw.?!)

Czesiek napisał krótko, dobitnie, przekonująco i poprawnie.
To co napisał KBM nadaje się tylko do kosza na śmieci.
Dodatkowo zapytam KBM. To co Biblia podaje to: 120 (Dz.1:15) + 3 000 + 5 000 (Dz.2:41; 4:4) + (7x200) zborów do których pisał Paweł. + (7x200) z księgi Objawienia = ok. 11 000
KBM – udokumentuj pozostałych do 144 000 z I wieku?


"I wiele jeszcze innych cudów dokonał Chrystus, których nie opisano w tej Księdze, bo zabrakło by miejsca (parafraza)".
W Dz.Ap.opisano zaledwie kilka zaledwie przypadków, jak w skutek głoszenia przez apostołów Ewangelii - Żydzi nawracali się masowo do Chrystusa. Tu również nie opisano wszystkich przypadków, gdyż było by to bezsensowne a jest logiczne.
Skąd wzięłeś informacje, że zbory do których pisał ap.Paweł - liczyły po 200 osób?!
Dla mnie jedynym wiarygodnym dokumentem są słowa z Objawienia 14,4 - mówiące o 144000 - wykupionych z ziemi na pierwociny Kościoła, co w kontekście Obj.rozdz.7, rozdz.14 i 15 oraz Rz.11,1-10 nie pozostawiają cienia wątpliwości, że chodzi o pierwszych Żydów, którzy w okresie 3 i pół roku po Śmierci Chrystusa, nawrócili się i stali się zalążkiem Kościoła Chrystusowego. Zwłaszcza rozdział 14 Objawienia jasno i przejrzyście opisuje, że po opieczętowaniu 144000 (jako pierwszych) z Izraela, następuje pieczętowanie całej „wielkiej rzeszy” ze wszystkich narodów świata.
(znaczenie słowa "pierwociny" - nie podlega dyskusji)



#101378 144000

Napisano przez KBM on 2008-09-14, godz. 21:01 w Tematyka ogólna

Rzeczywiście Organizacja ŚJ przypisuje sobie wiele różnych faktów biblijnych, nie rozumiejąc ich znaczenia, ale preparując je jako rzekome proroctwa, mające potwierdzić rzekome namaszczenie niewolnika.
Prawda jest jasna i logiczna. Bóg zawsze doświadczając Izraela, pozostawiał zawsze ściśle określoną Resztę ze Swego Ludu.
W Proroctwie Daniela - Izrael otrzymał 490 lat ostatecznego czasu na nawrócenie (49 tygodni). Precyzyjnie wyliczony czas Proroctwa, dokładnie wskazuje, że ostatni tydzień - ostatnie 7 lat - rozpocząło się od rozpoczęcia Swego posłannictwa przez Chrystusa. W połowie tego okresu został On Ukrzyżowany, Zmartwychwstał, Wstąpił do Nieba - a na ziemi ustanowił Swój Kościół.
Również kolejne 3 i pół roku (ostatni okres z 490 lat), zgodnie z nakazem Chrystusa - Ewangelia była głoszona tylko Żydom (do czasu powołania pierwszego poganina - Korneliusza). W tym właśnie okresie 3 i pół roku - założone zostały podwaliny - fundament Kościoła Chrystusowego - Pierwociny zebrane z Izraela, bedące zarazem Jego Resztą (wyjaśnia to ap.Paweł w Rz.11, 1-10).
Z uwagi na precyzję Bożych Proroctw - tych nawróconych Izraelitów w okresie 3 i pół roku - było dokładnie 144000. Liczba ta jest rzeczywista. Natomiast z uwagi na częściowe odrzucenie niektórych plemion izraelskich, wyszczególnione w Obj.7,5-8 pokolenia - są rzeczywiście symboliczne - co znaczy, że rzeczywista liczba 144000 została skompletowana z rodowitych Izraelitów, ale nie koniecznie po 12000 z każdego pokolenia. Nie jest to jakaś szczególnie uprzywilejowana grupa, tylko początek Kościoła. Od Korneliusza zaczęło się przyjmowanie pogan do Kościoła, którzy są ową wielką Rzeszą.
Należy zwrócić uwagę, że po opieczętowaniu pierwszych 144000 (Obj.7,9-17) mówi o pieczętowaniu tą samą Bożą Pieczęcią wszystkich osób wchodzących w skład Wielkiej Rzeszy.
Fakt, że 144000 - to Pierwociny z rdzennego Izraela - potwierdzają szczegółowo wersety Obj.14,4-5.
Szczególnie jednak z Obj.15,3 - gdzie mowa, że śpiewają Pieśń Mojżesza i Baranka (i nikt inny nie mógł się tej Pieśni nauczyć), dowodzą że może chodzić wyłącznie o ludzi wychowanych w Prawie Mojżeszowym (patrz 5Mjż - Hymn Mojżesza wskazujący na ofiary zastępcze ze zwierząt, zgodnie z Przepisami Prawa), którzy przyjęli Chrystusa jako doskonałego Baranka złożonego w Ofierze za grzechy świata.
Jest jedna Nadzieja i jedna Obietnica dana wszystkim. Jedna Ofiara złożona za wszystkich. I gdy mowa o Zbawionych - mowa jest o wszystkich wyznających Boga i Chrystusa w Duchu i Prawdzie.



#101306 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez KBM on 2008-09-14, godz. 13:40 w Tematyka ogólna

Gwoli sprostowania, to Świadkowie uczą o jednej owczarni, tylko, że jedne owce są w zagrodzie, a drugie nie."mam i inne owce, które nie są z tej zagrody(...)i będzie jedne trzoda, jeden pasterz."Jan 10,16. wg. Świadków ta zagroda to nadzieja na niebo, a wg. Biblii izrael.


Wspaniale - że przyznałeś - że Organizacja ŚJ uczy zupełnie czegoś innego niż Biblia. Więc pozostaje pytanie do niewolnika - Dokąd prowadzisz swoje owieczki?! Bo w tym momencie niewolnik nie ma żadnych podstaw, ani żadnego prawa aby komukolwiek to niebo obiecywać, nie wspominając już o innych nadziejach czy obietnicach!

ŚJ uczą o o dwóch nadziejach, choć Pismo św. mówi nam o jednej nadziei (Ef 4,4).
A co się dzieje z owcami kiedy są poza zagrodą? Przychodzi wilk i porywa je.
ŚJ sami więc pozbawiają się zbawienia, na własne życzenie. Pan Jezus mówi bowiem: "będziesz ze Mną" (Łk 23,43) lub "idźcie precz ode Mnie" (Mt 25,41).


Możemy tu jeszcze dodać przykład z przypowieści "o ziarnie", które padło na drogę i przyleciały ptaki i je wydziobały.
Tam właśnie, gdzie posiane jest Ziarno Bożej Prawdy - przychodzi niewolnik w postaci wilka lub kruka, porywa Chrystusowe Owce i prowadzi na zatracenie.



#101248 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez KBM on 2008-09-13, godz. 21:32 w Tematyka ogólna

Organizacja Świadków J. uczy, że zbawieni zostaną podzieleni na dwie grupy, z których grupa pierwsza, elitarna, żyć będzie wiecznie w Niebie, zaś ‘wielka rzesza’ – pozostali zbawieni – żyć będą na wieki na starej Ziemi. W tym poglądzie przemianę w ciała nieskazitelne i niesmiertelne (w ciała duchowe) zastrzeżono tylko dla grupy pierwszej, pozostali mają jakoby żyć w ciałach ziemskich, które stopniowo osiągać będą nieśmiertelność.

Trudno doprawdy zrozumieć, w jaki sposób wielu ludzi doszło do wniosku, że w Jana 10,16 („Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.”) - Jezus przedstawił Swój zamiar utworzenia dwóch owczarni. Wszak myśl swoją rozpoczął On od stwierdzenia, że istnieją dwie owczarnie, lecz że On, Chrystus, z owiec obydwu owczarni uczyni jedną! Skąd więc zrodziły się takie tendencje i poglądy, którym wielu szczerych chrześcijan dało wiarę?