Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika fatima178

Odnotowano 32 pozycji dodanych przez fatima178 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#115024 "Świadkowie Jehowy najszybciej rosnącym wyznaniem w USA i Kanadzie"

Napisano przez fatima178 on 2009-03-16, godz. 19:11 w Nowości z kraju i zagranicy

czasami zastanawiało mnie to kim są właściwie świadkowie- patrząc na ex zbór i pobliskie jakie znałam- to głównie były to osoby z wykształceniem podstawowym, zawodowym lub technicznym rzadko po studiach, w rodzinach świadków od 2 pokoleń,głównie kobiety ( w tym dużo bo 50).Nie powiedziałbym że nie są to także osoby mało zaradne często jak podkreślano prowadzące własną działalność gosp. bądź duże firmy.
Wiadomo że jak wpajali młodym że najważniejsza jest służba Jehowie-to tacy rośli i wchodzili w świat plując sobie w brodę, dlatego można powiedzieć że są niewykształceni, ale nie wszyscy. Nie kategoryzujmy ludzi, bo w każdym wyznaniu są odchylania w zależności od miasta itp.
pozdrawiam



#114830 Spacer z psem

Napisano przez fatima178 on 2009-03-13, godz. 17:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Do wszystkiego potrzebny jest czas, a jak wiadomo czas leczy rany. Nawet jeśli na początku jest trudno pogodzić się z tym że ktoś odwraca wzrok na nasz widok. Nie ma co się przejmować I Należy IŚĆ DO PRZODU, choć nie powiem stosowanie małej dywersji względem gorliwych świadków sprawia mi przyjemność(ALE TO MOJE- komu śmieje się w twarz).
Dzisiaj jak sobie przypominam uwagi o wykluczonych siostrach, dwóch Karolinach z ex zboru robi mi się przykro- ,, o zaszła w ciąże'' (miała akurat trojaczki), ,,teraz się dowie że religia chroni przed niechcianą ciążą'' itp.
Obecnie mi to wszystko jedno, zajęłam się sobą- i staram się puścić złe wspomnienia w nie pamięć.
Cieszmy się życiem !! MAMY PRZECIEŻ TYLKO JEDNO.
pozdrawiam, zresztą biorę przykład od Najlepszych WOLNYCH LUDZI :)



#114618 Wrócili...

Napisano przez fatima178 on 2009-03-08, godz. 19:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

cóż tyle to na temat 1 osoby bo nie ma sensu się rozwodzić, ciekawe ile z tych osób nie ma pojęcia jak dalej żyć lub co ze sobą zrobić, bo jednak męczenie się w tym światku sprawia że można się pogubić- strasznie mi żal ludzi cierpiących na problemy psychiczne z ich powodu. Niedawno testowałam nowa stronkę świadków, i rzuciłam okiem na te tematy - wiecznie maglują to samo- jak można w ogóle ciągle powtarzać te same kwestie- teraz wiem dlaczego niektórzy mówili mi że jest to pranie mózgu-



#114029 Wrócili...

Napisano przez fatima178 on 2009-02-23, godz. 19:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

rozstania i powroty -
fakt, faktem Świadkowie lubią werbować te słabsze jednostki, wiadomo bardziej podane na nowe prądy- dzieci, młodzież- sama byłam tego przykładem- choć ciesze się że w porę odeszłam to przykro przyznać ale nieźle namieszałam sobie w życiu. Teraz mój przeprany umysł ma chęć wrócić ale staram się już włączać w to myślenie .
Podam przykład mojego byłego znajomego ex świadka- wiek 23. Jeszcze jak rozmawiałam z nim w grudniu mówił że nie wróci- po feriach świątecznych spędzonych u rodziny ,,drogich nam braci ,, zmienił zdanie , okazał skruchę, przestał chodzić na dziwki( u których był dzień przed wyjazdem ), i od stycznia chodzi na zebrania i głosi.
Co za zmiana, takiego nawrotu to w życiu nie widziałam, a jak się wyrzekał jeszcze tak krótki czas temu, teraz to nawet ze mną nie rozmawia.
Kochani powiedzcie mi o co tu chodzi,jak można tak manipulować umysłem młodego człowieka.Czy człowiek jest aż tak podatny?

pozdrawiam



#111780 DLACZEGO JUŻ NIE JESTEŚ ŚJ?

Napisano przez fatima178 on 2009-01-18, godz. 18:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

apropo spotkań - też jestem chętna :)



#111779 Skutki uboczne

Napisano przez fatima178 on 2009-01-18, godz. 18:28 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

psychika została całkowicie postawiona do góry nogami. Jako poczutkująca ex- mam nieźle nawolone, wydaje mi się, że ciagle ludzie mnie oceniają i jakos mam problemy w nawiązywaniu kontaktów z osobami róznych wyznać- myśmy przeciez żyli w jednej szczęśliwej organizacji a przyjaciół w gruńcie rzeczy też spośród nich wielu straciłam- teraz siłą rzeczy człowiek musi iść do przodu i sie przełamać w kontaktach z innymi. Pozostała w psychice myśl że wszystko co robię jest skazane na potępienie-gehenna i te sprawy - i nie mogę przestać o nich mysleć. Oczęta otwierają się powoli. Niedawno dorwałam książke Kryzys sumienia i stwierdziłam - że działanie ,, naszej organizacji'' podobne jest w do zwykłej sekty. pozdrawiam forumowiczów :)



#111777 DLACZEGO JUŻ NIE JESTEŚ ŚJ?

Napisano przez fatima178 on 2009-01-18, godz. 18:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dlaczego Ci gorliwi odchodzą- pewnie dlatego że każdy z nas zastanawiał się nad tym co czytał- chociaż powtarzano że najważniejsze jest wnikliwe badanie Pism-nikt tego nie robił tak na serio chyba że miało to związek z powierzchownym przygotowaniem się na zebranie i odpowiadaniem na pytania zgodnie z akapitem. Ubóstwianiem nieomylności Strażnicy i Świadków- zbytnią idealizacją i utopijnością doktryn.

Zarzucano mi często że zbyt obiektywnie podchodzę do materiału i z tego powodu miałam wrogów. Ogólnie mówiąc zbytnio dociekałam a osobą bardziej fanatycznym juz to nie odpowiadało.
Z biegiem czasu uważam że byłabym nadal gorliwym świadkiem - gdyby nie moja historia,a każdy szczery ex maowa. Poprzednik zastanawiał się nad zmiennością światła wg Ciała Kierowniczego-wydaje mi się że w końcu dotarło do Pana jak i do mnie że nie są oni tak "święci jak sie wydaje'' KAŻDEMU bardziej gorliwemu człowiekowi.