Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Administrator

Odnotowano 292 pozycji dodanych przez Administrator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-27 )



Sort by                Order  

#77240 Polonizacja forum

Napisano przez Administrator on 2007-09-30, godz. 01:34 w Zmiany w serwisie

Forum powinno teraz mieć większość napisów już po polsku.


Moderator: W razie problemów ze zmianą języka proszę zajrzeć tutaj: link



#30565 Wersja 2.1

Napisano przez Administrator on 2006-06-05, godz. 11:25 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

W wersji 2.1, ze względów na zmniejszenie obciążenia serwera, dodano stronicowanie i blokadę aby nie wyszukiwano pojedyńczych znaków.



#30205 Wersja 2.0

Napisano przez Administrator on 2006-06-01, godz. 03:07 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Przepisałem od zera wyszukiwarkę do koranu, bo coś mi rwały się połączenia z bazą. Nowa wersja działa pod Pythonem i Django. Na razie starą zostawiam, nowa jest jest dostępna pod adresem:

http://koran.apologetyka.com

W trakcie tworzenia nowego kodu wyłapałem kupę literówek w treści. Co znalazłem, to poprawiłem. Proszę zgłaszać uwagi.



#121944 Przerwa w związku z aktualizacją softu forum

Napisano przez Administrator on 2009-07-03, godz. 17:40 w Zmiany w serwisie

Dziś, piątek 3 lipca 2009, o godz 23:00 czasu polskiego planowana jest aktualizacja oprogramowania forum. Przerwa może potrwać nawet do paru godzin bo trzeba będzie przeindeksować wszystkie posty w bazie.

Przebudowa starego formatu forum do nowego trwało całą noc na 2 rdzeniowej maszynie. Ale już jest OK. Przy okazji właczyłem friendly URLs, adresy URL powinny wyglądać czytelniej.

Aktualizacja: niestety, friendly URL trzeba było wyłączyć, bo to nie działa dobrze.



#123581 Zmiana serwera, forum chwilowo niedostępne

Napisano przez Administrator on 2009-08-05, godz. 22:07 w Zmiany w serwisie

W związku ze zmianą serwera, forum będzie wyłączone na parę minut dziś o godz 00:15 czasu polskiego.



#142365 Uproszczona rejestracja konta na forum

Napisano przez Administrator on 2011-07-05, godz. 21:27 w Zmiany w serwisie

Zdjęte została dodatkowa konieczność aktywacji nowego konta ze strony admina. Po prostu nie mam czasu tym się zajmować i puszczam to trochę na żywioł. Najwyżej później przeczeszę spamboty.



#133808 Przeglądanie forum za pomocą iPhone'a

Napisano przez Administrator on 2010-06-24, godz. 21:46 w Zmiany w serwisie

Dostępna darmowa aplikacja do forum na iPhone'a: http://www.invisionp...om/suite/iphone.



#16151 Wiadomosci na priva

Napisano przez Administrator on 2006-01-09, godz. 10:00 w Zmiany w serwisie

Nie wiem czy inni tez maja takiproblem. Forum od czasu do czasu wysyla mi mailem link abym przeczytal wiadomosc wyslana prywatnie poprzez to forum. Niestety nigdy nie moge tego odczytac. Moze to jakis blad w bierzacej wersji forum.

W kazdym razie jak ktos chce cos napisac do administratora to niech to zrobi za pomoca formularza na mojej stronie.



#14789 Tabelki naprawione

Napisano przez Administrator on 2005-12-03, godz. 14:30 w Zmiany w serwisie

Właśnie naprawiłem ostatni błąd na forum. Winna była baza MySQL która już ma taki "urok" że od czasu do czasu rozwala sobie indeksy w tabelach.



#7870 Uwaga na maile z portalu gazeta.pl!

Napisano przez Administrator on 2005-07-01, godz. 19:39 w Zmiany w serwisie

Proszę o nie używanie kont pocztowych z portalu Gazety Wyborczej bo oni mają źle poustawiane serwery i do administratora notorycznie trafiają odrzucone maile. Notorycznie pojawia się błąd 550 "Brak rekordu SPF/MX nadawcy lub bledna autoryzacja SMTP". Efektem jest to że użytkownik który chce się dołączyć do naszego forum nie doczeka się maila z potwierdzeniem rejestracji. Czyli krótko: jeśli chcesz się tu dołączyć to korzystaj z innych serwerów pocztowych bo z gazeta.pl są same problemy.



#4953 Dodano nowe forum

Napisano przez Administrator on 2005-03-31, godz. 19:49 w Zmiany w serwisie

W związku do zapotrzebowaniem na coś takiego, do działu "Kontakty, linki, wymiana informacji" dodano nowe forum o nazwie "Towarzyskie". Można tu się przywitać, pozdrowić, umówić. :)



#3427 Problemy z rejestracją c.d.

Napisano przez Administrator on 2005-02-10, godz. 23:54 w Zmiany w serwisie

Osoby majace problemy z rejestracja na forum (tzn. nie dostajace maila umozliwiajacego autoryzacje) niech wala z pretensjami do swego providera. Jakis baran wstawil adres IP serwera gdzie lezy forum (korzystamy na razie z hostingu http://etap.pl) na czarna liste spamerow i teraz ci co korzystaja z takich list automatycznie kasuja wszelkie maile. Juz z w tej sprawie ingerowano To jest juz odkrecone ale niektorzy (np. wp.pl) pewnie nie odswiezyli sobie listy zablokowanych serwerow wiec pewnie nadal kasuja. Tak wiec pozostaje atakowanie mailami z pretensjami waszego providera. Warto tez zglosic taki problem do [email protected] bo oni maja wieksza sile przebicia (jako provider a nie osoba prywatna).



#10272 Wersja 1.1

Napisano przez Administrator on 2005-09-10, godz. 23:03 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Dodałem możliwość przeszukiwania równocześnie dwóch przekładów. Została dodana także opcja podkreślająca szukaną frazę. Ilość wyników została ograniczona do 1000 (tak zresztą było od początku)

Została dodana opcja używania znaku ? w miejsce dowolnego znaku. W ten sposób można na razie sobie obejść problem z szukaniem polskich słów. Po prostu zamiast polskiego znaku wstawiasz znak zapytania. Oczywiście tą drogą czasem zostanie znalezionych więcej wersetów, ale lepiej na razie tak niż wcale.



#10274 Wersja 1.2

Napisano przez Administrator on 2005-09-11, godz. 04:17 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Dodałem podobny mechanizm wyszukiwania co w Biblii Internetowej. Obsługiwane są wyrażenia regularne oraz wyszukiwania proste. Proste, czyli słowa i frazy które nie mają występować poprzedzać należy znakiem minusa. Frazy to ciągi znaków (włącznie ze spacjami) otoczone cudzysłowami. Jak nie uda się znaleźć to wyskoczy krótki help z podpowiedzią.



#11295 Wersja 4.8.1

Napisano przez Administrator on 2005-09-29, godz. 00:00 w Biblia Internetowa

Trochę poprawek w manualu, jednak większość zmian jest natury czysto technicznej. Wyczyściłem sporo starego kodu jeszcze z epoki PHP 3. Teraz jest używany PHP 5.1. Zrezygnowałem także z mod_php na rzecz modułu fastcgi i zaktualizowałem najnowsze biblioteki ADOdb i Smarty. Włączyłem dodatkowy cache w Smartach (poza używanym już cachem z ADOdb). Powinno w sumie pożerać mniej zasobów serwera.



#10480 Wersja 1.3

Napisano przez Administrator on 2005-09-14, godz. 18:10 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Zmieniony layout dostosowany do budowy modularnej. Dodany moduł czytania, wyświetlania wersetów na podstawie odnośnika.



#3389 Nowy czat!

Napisano przez Administrator on 2005-02-08, godz. 01:16 w Zmiany w serwisie

W pasku u góry forum jest link do czatu. Dodano też informację o ilości osób na czacie.