Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika głosiciel-dręczyciel

Odnotowano 102 pozycji dodanych przez głosiciel-dręczyciel (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-22 )



Sort by                Order  

#142529 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 19:32 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Zasadniczo z tym co napisałeś sie zgadzam jednak w drugim zdaniu zamiast zagłada napisałbym potępienie


Niech będzie, nie ma co przesadzać z surowością i mam nadzieję, że "góra" też z tym nie przesadzi...

czytałeś kiedykolwiek to co jest napisane w Biblii czy tylko opracowania w strażnicy na temat.


Każdy ze świadków, który czyta i zadowala się tylko opracowania Strażnicy - jest głupi i ograniczony. Oczywiście warto je czytać i są wartościowe, ale jeśli ktoś zapomina o prawdziwym źródle wiary, no to niestety niczego się nie nauczył. Stąd sama Strażnica byłaby niczym szczególnym, gdyby nie miała dobrego osadzenia w Biblii, stąd po prostu muszę znac jedno i drugie. To mój psi obowiązek.

Ustalmy najpierw kto jest pierwszymi owcami. Jezus gdy mówił te słowa to kłamał czy też mówił prawdę. Skoro kłamał to nasza rozmowa jest daremna a jeśli mówił prawdę to w tym momencie już miał pierwsze owce i wtedy mówienie jako że są nimi ci z grona 144000 z objawienia mija się z prawdą. Jeżeli nie oni to kto zadasz pytanie więc spieszę z odpowiedzią że to Izrael a drugimi owcami są poganie.


Mówił prawdę, bo jako ich zwierzchnik sam najlepiej ją znał. Po pierwsze w chwili gdy to mówił miał kilkudziesięciu uczniów, a nie 144000, więc nie mozna powiedzieć, że juz drugie owce wtedy miał. Sam proces wybierania 144000 jest procesem rozwleczonym, historycznym, tym samym nie nagłym. Do grona 144000 tysięcy może należeć każdy kto w oczach Boga zasłużył, poganin, Żyd, czy ktokolwiek. Podobnie z drugimi owcami, to zbieranina. I pamiętaj, że Izrael został już odrzucony definitywnie odrzucony, więc się jako jakaś strona w tych sprawach juz od dawna zupełnie nie liczy.

podaj cytaty i namiary na publikacje które to potwierdzają.


Należę do leniwych i upartych głosicieli, stąd po prostu mi się nie chce. Trzeba szukać samemu, kombinować, myśleć i dociekać - tylko wtedy nigdy nie powiesz, że padłeś ofiara czyjejś manipulacji, filozofii, doktryny, itd. Zresztą głosiciel-dręczyciel nie byłby prawdziwym dręczycielem, gdyby był tu bardzo grzeczny i jakoś przesadnie pracował dla dobra innych...



#142573 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 19:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Widzisz filozofie, ja najpierw czytałem Biblię, a dopiero później zostałem Świadkiem i czytałem broszurki. Czytając Biblie na pewno nie można być katolikiem, protestantem, należeć do kościoła zielonoświątkowego, baptystów, adwentystów czy tym podobnych dziwacznych zbiorowości. Na pewno też nie można wyznawać judaimu. Ciekawe co też and i bene wyznają teraz, innymi słowy, do czego ich ta lektura Biblii doprowadziła ? Czy należą do jakiejś organizacji czy założyli własną jednoosobową ? bene nie powinien należeć teraz nigdzie, bo żadna znana mi organizacja religijna bynajmniej nie czeka na przebudzenie Izraela i objęcie przez niego panowania. Ciekawe co z and'em...



#142522 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 08:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Za szybko posegregowałeś. Zapomnij o filozofiach i tym co ci ktoś powiedział. Sprawa jest zasadniczo nawet matematycznie patrząc, prosta:

dzieci boże (wszyscy, którzy idą śladami Jezusa i starają się spełniać to co jest napisane ) = wybawienie

dzieci diabelskie (olewają wszystko i wszystkich) = zagłada

Ale dzieci boże to tez następne równanie: dzieci boże = jedna owczarnia = rząd 144000 (stąd nazwa pierwsze owce) + reszta poddanych na Ziemi (stąd nazwa drogie owce)

Myślę, że dla każdego rozumiejącego tekst i rozgarniętego czytelnika choćby Daniela czy Objawienia, nie ulega wątpliwości, że jakiś rząd powstanie, bo o nim jest mowa. Dla wszystkich tych, którzy słyszeli coś o polityce jest jasne, że jak jest rząd, to nie wszyscy rządzą naraz, tylko ktoś kimś - stąd mamy już jakieś dwie klasy. Wiadomo też, że rząd jest liczebnie mniejszy od rządzących, stąd rządzących liczbę znamy, a rządzonych nie (może ich być od groma). Jeżeli ktoś rozumie te proste rzeczy, to mu ani akwizytorów nie potrzeba ani słuchania pierdół innych, sam czytając do tego bez problemu sam dojdzie. No chyba, że ktoś ma katolickie zapatrywania na wszystko, wszyscy idą do nieba itd.. a wówczas droga do zrozumienia czegokolwiek jest zamknięta.



#142508 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 22:03 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dla jaśniejszego świata Jahwe = Jehowa i to równanie powinni sobie nawet katolicy zapamiętać, bo nawet ateiści to wiedzą. A nie wiedza tylko matoły, co trzeba tu wyraźnie powtórzyć.



#142751 Jeszua=JHWH

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-17, godz. 18:44 w Jezus Chrystus

Czyżby Ben Josef był maniakiem religijnym ?



#142678 Jakie jest imię Boga ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-01, godz. 06:53 w Tematyka ogólna

meshod, nie wierz we wszystko co piszą durnie w internecie. Pogrzeb w nawet w słowniku z Biblii Tysiąclecia, wybierz się do biblioteki po opracowania ludzi znających sie na sprawie. I już. A inaczej, to my ci powiemy tu swoje, ty znów powiesz, że tu i tu inaczej napisano i nie dojdziemy w ten sposób do niczego. Tymczasem imieniem Jahwe/Jehowa posługuja sie słowniki, mozna je znaleźć nawet w książkach materialistów i nikt tam żadnych tego rodzaju zastrzeżeń nie zgłasza.



#142682 Jakie jest imię Boga ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-01, godz. 21:03 w Tematyka ogólna

No dobrze, ale bierz zawsze pod uwagę całość. Pózniej Bóg mówi, że Jehowa to Jego Imię, które upamiętnia go między narodami. Jezus mówił o uświęceniu imienia Bożego, a Paweł pisał, że każdy kto wzywa tego Imienia będzie wybawiony. Gdyby było ono tajemnicze czy niepojęte, to powyższe zapewne znane ci fragmenty, byłyby całkowicie bezsensownymi frazesami.



#142772 Jak wierzyć dalej WTS-owi, wiedząc o wpadce 1975?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:28 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tylko z tego powodu tego błędu nikt nie umarł, ale na skutek działalności KK umarły miliony. Nie widzisz w tym żadnej różnicy ?



#142752 Jak wierzyć dalej WTS-owi, wiedząc o wpadce 1975?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-17, godz. 18:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica


Jak wierzyć dalej KK, wiedząc o jego aktywnym udziale np. w wojnach 1914 i 1939 ?



#142998 Epizody z życia Adamsa

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-08, godz. 17:13 w Tematyka ogólna

Roszada, to znowu ty ?



#142538 E. Bagiński OCD :Co katolik powinen wiedziec o Swiadkach Jehowy

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:50 w Książki na temat ŚJ

Ojciec Elizeusz Bagiński, to mój ulubiony autor, bo obok Tadeusza Kundy - to istny pogromca Świadków. A przynajmniej uchodzą za takich w oczach katolików. Jakkolwiek panowie ci wypisuja w swych książkach niesamowite wręcz pierdoły, czym zdradzają się z żenująca nieznajomością Biblii. Tu wypadają wszakże blado, ale ojciec Bagiński może w każdej chwili przecież pisać o religiach o wiele bardziej kontrowersyjnych co do wykładni i ogólnego zachowania się, bo jest to religia, którą na pewno zna on od środka. Tym samym proponuje mu napisać coś w równie krytykanckim tonie na temat doktryny i dotychczasowej historycznej działalności kościoła katolickiego. Wówczas wszelkie "sensacje" o Świadkach, którymi tak bardzo pasjonują się jego czytelnicy i słuchacze Radia Maryja, dosłownie zbledną w majestacie krwawych i zakłamanych dokonań jego macierzystej organizacji. Prawda panie Schwacher ?



#143111 Drzewo życia

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-16, godz. 20:59 w Wizja Raju

Drzewo stało tam dosłownie. Nie było to cudowne drzewo, bo cudownych drzew nie ma (chyba, że w pogaństwie). Wąż też nie mówił, bo węże nie mówią. Ogród Eden był miejscem, którego warunki najwyraźniej umożliwiały człowiekowi długie życie. Poza nim takowych rajskich warunków nie było, bo Bóg nakazał ludziom rozszerzyć jego granice wraz ze wzrostem późniejszej liczebności ludzi. Ponieważ nabroili - czym pokazali, że nie nadają się by im zlecić większe zadania, to dostali kopa z raju na zewnątrz, gdzie już nie było tak wesoło, choć nie najgorzej. Żeby było trudniej, Bóg przeklną ziemię w sensie zmiany warunków na niej na mniej korzystne, zaś ludność nie mogła się już wrócić do warunków Edenu, bo nie szło tam już wejść. I po problemach doktrynalnych.



#142828 Dostępne artykuły o nowych światłach

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-21, godz. 15:29 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nieomylność kościoła - masz ty chłopie poczucie humoru.



#142830 Dostępne artykuły o Bóstwie Chrystusa

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-21, godz. 15:36 w Trójca

Widzę, że na www.piotrandryszczak połykają wszystkie rozmijające się z prawdą artykuły Roszady.



#142919 Dlaczego nie zostałem Świadkiem Jehowy?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-29, godz. 22:44 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Cieszę się, że nie zostałeś ŚJ. W tej sytuacji jest to doniesienie dla mnie nadzwyczaj budujące !



#142552 Dlaczego ewolucja jest głupia

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 21:05 w Tematyka ogólna

Po prostu zaglądacie tam gdzie wam nie trzeba i głupoty oglądacie. Tu macie coś konkretnego:

http://creationism.org.pl/ (str. Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego)
http://www.pseudonauki.pl/ (autor bardzo się tam uwziął na ewolucjonizm i UFO)
http://www.stworzenie.org (biblijne stanowisko w sprawie ewolucjonizmu)
http://stwarzanie.wordpress.com (ciekawostki i artykuły)
http://www.odwyk.com (Martin Lechowicz i jego wykłady)

Po takiej edukacji powinniście napisać teraz coś mądrzejszego niż dotychczas.



#142615 Dlaczego ewolucja jest głupia

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-08, godz. 10:38 w Tematyka ogólna

Jeszcze jeden bezmyślny... heh



#142536 Czy pomazańcy są Chrystusami

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:22 w Strony polemizujące z Brooklynem

Odpowiem ci krótko, by niepotrzebnie nie komplikować prostej sprawy: ten co użył takowego argumentu, że ŚJ mówiąc o 144000, mówią w ten sposób że grupa ta to 144000 Chystusów, mając przy tym na uwadze podszywanie się pod Jezusa - to wariat !

gambit - nie czytaj takich blogów, bo to ci może tylko zaszkodzić !



#143027 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-10, godz. 18:19 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nikt nie jest doskonaly i ludzie w zborach sa niedoskonali ale jakie tu piszecie bzdury ludzie to smiac mi sie chce i zal mi was a wogole


Zasadniczo masz racje i w istocie proces wykluczania powinien wyglądać tak jak to było w twoim przypadku. ale bywa niestety różnie. Zależy wiele od ludzi na jakich się trafi. Czy chcą pomóc, czy są od lat jakoś nie bardzo do nas nastawieni. Nie mam powodów by co niektórym nie wierzyć, choc i zapewne złośliwych przejaskrawień tez w tych sprawozdaniach nie brakuje.

to nie rozumiem ludzi wykluczonych ktorzy powrocili do Kosciola katolickiego.... to najwieksi obludnicy albo poprostu ludzie bez rozumu albo ludzie ktorzy poprostu sa pod presja otoczenia rodziny bo wiadomo Polska to fanatyczny kraj katolicki.


Tu trafiłeś w dziesiątkę ! Powrót do katolicyzmu czy nie daj Boże - prawosławia, to gorzej niż ateizm, to totalna porażka !



#143043 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-11, godz. 19:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jakbyś trafił w łapy islamistów czy prawosławnej ciemnoty, to WTS, w którym ponoć dzieje się tyle dramatów, wspominałbyś jak raj na ziemi ! Wtedy uwidoczniłaby ci się różnica.



#143084 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-15, godz. 14:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ucieka np. do katolicyzmu o ateizmu, bo tak - jak powszechnie wiadomo - wszystko wolno. Roszada, siedzisz w katolicyzmie z podobnych powodów ?



#143126 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-18, godz. 14:30 w Zmiany w serwisie

Skoro nie ma chętnych, to ja zgłaszam się na moderatora. W tym miejscu zobowiązuję się osobiście zadbać o niski poziom na forum !



#142550 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:54 w Zmiany w serwisie

spoko !



#142722 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-14, godz. 14:31 w Zmiany w serwisie

Witam wszystkich pięknie!
Ja tutaj zaś będę gościć, bo tutaj jest dużo niezbędnego "pokarmu duchowego" :D

Widzę, że Gd ( Głosiciel-dręczyciel) też tutaj bryluje hi..hi..


A witam szanowną Profankę ! Tu jest na razie o tyle lepiej, że nikt mi na razie nie wlepia jakiś ostrzeżeń. Na drugim forum doszło już do tego, że mi nie wiedzieć czemu moderują teraz posty. Cenzura i już ! Ale tu sie nie damy :P



#143145 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-19, godz. 16:38 w Zmiany w serwisie

Po co te zobowiązania, a zaklinania. Tego nawet nie musisz udowadniać.

Swoją osobą zapewnisz niski poziom, nie tylko tego forum.

I tak się zastanawiam - kto cię takim stworzył ?


Katolicyzm !