Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Roszada

Odnotowano 222 pozycji dodanych przez Roszada (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#142901 twoja data śmierci

Napisano przez Roszada on 2011-09-27, godz. 15:08 w Ogólne

Bajery rowery. Ja sprawdzałem.

Jeśli ktoś wpisze osobę jako kobietę otrzymuje inną datę śmierci, niż gdy poda się jako mężczyzna.

Manipulacja!



#142883 twoja data śmierci

Napisano przez Roszada on 2011-09-25, godz. 06:28 w Ogólne

Bzdury piszą że hej.

Ja sprawdzałem kilka razy. Za każdym razem wychodziła mi inna data śmierci. Oszustwo!



#142785 twoja data śmierci

Napisano przez Roszada on 2011-09-20, godz. 10:47 w Ogólne

A mi się nic nie sprawdziło. Miałem już kilka razy umrzeć według tej strony którą reklamujecie, a żyję nadal! Coś nie działają te przepowiednie.

Również kilkoro moich znajomych miało już umrzeć, a żyją, chociaż im przepowiadano śmierć na dany dzień.

Mało tego, jak się wpisze tam osobę, która już umarła, to też pokazuje, że ona dopiero umrze.

Jak się wpisze osobę, która nie istnieje, to też podają datę śmierci.


Jedno wielkie oszustwo dla małych dzieci, co się chcą bawić.



#143363 twoja data śmierci

Napisano przez Roszada on 2011-11-08, godz. 20:35 w Ogólne

Jeszcze parę dni i Wasze gadki szmatki o dacie śmierci wylecą do kosza. Szykuje się WIELKIE sprzątanie forum. Jeszcze w listopadzie. Śpieszcie się więc z tym waszym umieraniem, bo kto pójdzie w grudniu na pogrzeb?



#142890 Śmierć Człowieka

Napisano przez Roszada on 2011-09-25, godz. 13:41 w Dusza nieśmiertelna

Witam
Pewno zastanawialiście się nie raz ile lat życia nam jeszcze zostało. Na stronie http://sites.google.com/site/news048/ znalazłam artykuł o możliwości obliczenia daty swojej śmierci. Co o tym myślicie jest to możliwe? mnie bardzo zaciekawił ten artykuł a Wy co myślicie?


A mi się nic nie sprawdziło. Miałem już kilka razy umrzeć według tej strony którą reklamujecie, a żyję nadal! Coś nie działają te przepowiednie.

Również kilkoro moich znajomych miało już umrzeć, a żyją, chociaż im przepowiadano śmierć na dany dzień.

Mało tego, jak się wpisze tam osobę, która już umarła, to też pokazuje, że ona dopiero umrze.

Jak się wpisze osobę, która nie istnieje, to też podają datę śmierci.

Jedno wielkie oszustwo dla małych dzieci, co się chcą bawić.



#142852 Śmierć Człowieka

Napisano przez Roszada on 2011-09-23, godz. 06:23 w Dusza nieśmiertelna

Bzdury piszą że hej.

Ja sprawdzałem kilka razy. Za każdym razem wychodziła mi inna data śmierci. Oszustwo!



#143329 Śpiewniki a sprawa doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez Roszada on 2011-11-05, godz. 09:10 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Szanuję Twoją opinię, uszanuj też Ty moją.

Faktem jest też to, że z powodów "DOKTRYNALNYCH" zmieniane są pieśni bo tak podaje Strażnica:

"Dlatego też choćby ze względów doktrynalnych trzeba było zrewidować śpiewnik”(Strażnica 15.12 2010 s. 23).



#142858 Śpiewniki a sprawa doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez Roszada on 2011-09-23, godz. 11:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Śpiewniki a sprawa doktryny Świadków Jehowy.

W roku 2009 zapowiedziano na kongresie Świadków Jehowy wydanie nowego śpiewnika pt. „Śpiewajmy Jehowie”, w którym ograniczono ilość pieśni do 135, chociaż jego poprzednik miał ich aż 225!
Wcześniej jednak chwalono się, że stary śpiewnik z roku 1984 miał prawie dwa razy więcej pieśni niż jego poprzednik z roku 1966, który zawierał ich 119 (patrz Strażnica Nr 16, 1989 s. 27).
Wydaje się, że zmiany tych podręczników do śpiewania wiążą się w dużym stopniu z dokonywanymi korektami nauk Świadków Jehowy. Pieśni zawierają często w sobie zagadnienia doktrynalne, a jeśli dokona się zmian nauk, trzeba też wymienić przynajmniej niektóre z piosenek religijnych lub ich słowa.
Ponieważ w starym śpiewniku, według jednego z mówców kongresowych, były ciągle pieśni „wielbiące” Jezusa, więc nowy podręcznik do śpiewu nie zawiera już ich. Jedna z publikacji tak oto motywuje wydanie nowego śpiewnika:

„Jaśniejsze światło nieuchronnie prowadzi do zmiany sposobu »śpiewania o prawdzie«. Ponad 20 lat Świadkowie Jehowy w wielu krajach z radością korzystali ze śpiewnika zatytułowanego Wysławiajcie Jehowę w pieśniach. Od chwili wydania go światło prawdy pojaśniało i niektóre używane dotąd wyrażenia stały się nieaktualne. Na przykład rozumiemy, że imię Jehowy będzie »uświęcone«, a nie »usprawiedliwione«. Dlatego też choćby ze względów doktrynalnych trzeba było zrewidować śpiewnik. Z tych i innych powodów Ciało Kierownicze podjęło decyzję o wydaniu nowego śpiewnika, zatytułowanego Śpiewajmy Jehowie. Liczbę pieśni zmniejszono do 135. Ponieważ jest ich mniej, łatwiej nam będzie nauczyć się na pamięć tekstów choćby niektórych z nich” (Strażnica 15.12 2010 s. 23).

A jak było wcześniej? Towarzystwo Strażnica dokonywało zmian pieśni czy słów w nich z powodów doktrynalnych. Korekta nauki powodowała wymianę treści zawartych w pieśniach. Oto przykład:

„Ponieważ zgodnie z Księgą Przysłów 4:18 na prawdę Bożą pada coraz jaśniejsze światło, w niektórych pieśniach z poprzednich śpiewników trzeba było dokonać zmian. Tak było z obecną pieśnią 215. W roku 1974 zrozumieliśmy, że arka Noego symbolizuje raj duchowy, a nie Królestwo Boże (zob. Strażnicę [wyd. ang.] z roku 1974, strona 634 lub 2/XCVI, strona 12). Toteż słowa ze starszego śpiewnika: ‘Uciekajcie do arki zbawienia, do Królestwa, gdyż już rządzi On!’ zastąpiono nowymi: ‘Swoje życie Jehowie oddajcie! Jego Król rządzi już, służcie Mu!’ A zgodnie ze słowami Jezusa z Mateusza 6:22 pieśń 26 zachęca, by mieć ‘szczere oko’, a nie ‘czujny wzrok’” (Strażnica Nr 16, 1989 s. 27-28).

Szerzej to zagadnienie opisuje Strażnica Nr 16, 1989 s. 27-28 w artykule pt. „Wysławianie Jehowy muzyką” i do niej odsyłamy zainteresowanych.
Również książka pt. „Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 240-241 podaje niektóre motywy dla zmian dokonywanych w śpiewnikach, np. (śpiewnik z 1928 r.) „by teksty nie zawierały żadnych aluzji do poglądów religii fałszywej ani do oddawania czci stworzeniom” (jw. s. 241) lub że „nie wymieniono ani autorów tekstów, ani kompozytorów” (jw. s. 241) w śpiewniku z roku 1944.
Ale to nie wszystko, bo głównym powodem niektórych zmian w śpiewnikach było rugowanie z nich pieśni ku czci Chrystusa. Oto relacja o tym:

„W śpiewniku wydanym przez lud Jehowy w roku 1905 było dwa razy więcej pieśni sławiących Jezusa niż wywyższających Jehowę. W śpiewniku z roku 1928 zamieszczono mniej więcej tyle samo pieśni wychwalających Jezusa, co wysławiających Jehowę. Jednakże w najnowszym śpiewniku wydanym w roku 1984, a po polsku w roku 1989, pieśni na cześć Jehowy jest czterokrotnie więcej niż pieśni o Jezusie. (...) Miłość do Jehowy musi przewyższać wszystko i iść w parze z głęboką miłością do Jezusa, jak też z docenianiem jego drogocennej ofiary oraz urzędu Arcykapłana i Króla Bożego” („Wspaniały finał Objawienia bliski!” 1993 s. 36).

Widzimy z powyższego, że Towarzystwo Strażnica nie tylko wciąż zmniejszało ilość pieśni dotyczących Chrystusa, ale w końcu usunięto „sławiące Jezusa”, czy „wychwalające Jezusa”, a wstawiono tylko „o Jezusie”. Dziwne to, gdyż jak widzieliśmy pisano, iż miłość do Boga i Jezusa mają iść w parze!
Okazuje się, że pomimo iż oficjalnie Świadkowie Jehowy nie oddają „czci” Chrystusowi, to jednak w ich śpiewniku z roku 1984 (ed. polska 1989) pt. „Wysławiajcie Jehowę w pieśniach” nadal były pieśni które wskazują jakby oni Go czcili i sławili:

„Samego siebie pilnuj, a innym prawdę nieść i mów ze swymi braćmi: ‘Pierworodnemu cześć!’” („Wysławiajcie Jehowę w pieśniach” 1989, pieśń 105);

„Z wdzięcznością wielbimy Go - cześć Bogu i Barankowi!” (jw. pieśń 171);

„Róg głośno gra, nasz Król w niebie władzę już ma. Niech lud Boży czci przysporzy swemu Zbawcy i hołd niech Mu da!” (jw. pieśń 104);

„Choć ludzie czczą swój posąg bestii, Pokoju Księcia lżą, to my sławimy go z radością on wzmacnia władzę swą” (jw. pieśń 14);

„Gdy Jezus przyszedł, by ludzkość wybawić, uczniów niewielu z początku miał on. Dziś z wielką rzeszą ostatek go sławi, a ich Wybawca już w niebie ma tron” (jw. pieśń 53);

„My Jehowie Bogu oraz Mesjaszowi co dzień dzięki chcemy nieść, gdyż tylko w Nich jest nasze zbawienie. Wznieśmy tę zwycięstwa pieśń” (jw. pieśń 171);

„Pocałujcie Syna, by was Bóg nie zgładził w gniewie swym” (jw. pieśń 168);

„Jehowy Syna witaj, o rządzie jego głoś” (jw. pieśń 105);

„Radości źródłem dla nas jest Bóg oraz Jego Syn” (jw. pieśń 186);

„W Tobie Jehowo, oraz Chrystusie nasze zbawienie, więc chwała Ci!” (jw. pieśń 208).

Oto zaś objawy składania czci innym osobom:

„Cześć Teokracji, co wszędzie dziś rośnie!” (jw. pieśń 53).

„A bogobojni rodzice dziś chcą, by dzieci zawsze darzyły ich czcią” (jw. pieśń 157).

„Drogę nam wskazuje pomocników dwóch: to ‘niewolnik’ wierny i Jehowy duch” (jw. pieśń 8).

Czy inne zmiany nauk Świadków Jehowy wpłynęły na dokonywanie korekt w treści pieśni w nowym śpiewniku z roku 2009?
Wszak w latach 1984-2009 Towarzystwo Strażnica odrzuciło wiele swych wykładni. Czy miało to wpływ na nowe pieśni? Warto zapewne poświęcić uwagę temu zagadnieniu, przeglądając nowe pieśni Świadków Jehowy.

A jak było jeszcze wcześniej?
Towarzystwo Strażnica w swej krótkiej historii wydało kilkanaście różnych śpiewników. Spis ich tytułów, który zawiera 11 różnych podręczników do śpiewu, zawarty jest w „Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000” 2003 s. 432 (patrz też „Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 240-241).
Najstarszy z nich pt. Song of the Bride (Pieśni Oblubienicy) pochodzi z roku 1879 (brak ed. polskiej). Pierwszym wydanym po polsku był śpiewnik pt. „Pieśni brzasku Tysiąclecia”, który ukazał się w roku 1925, choć jego angielski pierwowzór był drukowany już w roku 1905.
Ciekawostką jest fakt, że np. inny śpiewnik z roku 1890 zawierał poematy i hymny, z których „Większość była dziełem znanych pisarzy” („Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 240).

Szerzej na temat śpiewników napisałem w artykule pt. „Pieśni i śpiewniki Towarzystwa Strażnica” (www.piotrandryszczak.pl).

Dziwne, że ŚJ ze względów „doktrynalnych” muszą zmieniać swe pieśni już po dwudziestu kilku latach, a chrześcijanie mają te same pieśni setki lat (np. Bogurodzica datowana jest na XI-XIII w.).



#143118 Czy forum padło ?

Napisano przez Roszada on 2011-10-17, godz. 11:06 w Zmiany w serwisie

Nie wierzę.
Jb odezwij się o odblokuj mi PM!!!

Pozdrawiam cieplutko

Dosia :rolleyes:


Myślę, że gdyby jb tu zaglądała, to by się przywitała ze mną (ja nie mam takiej możliwości nie wiedząc czy ona tu zagląda). Wszak nie znaliśmy się nigdy, ale ja jej pracę tu ceniłem, obserwując od dawna to forum.



#142978 Czy forum padło ?

Napisano przez Roszada on 2011-10-05, godz. 08:36 w Zmiany w serwisie

No to wpadłeś z deszczu pod rynnę racjonalistów. Oni są bardzo podobni do ŚJ. Stosują te same argumenty przeciw Trójcy, duszy, krzyżowi itd. Znalazłeś więc 'podobne' środowisko.



#143001 Czy forum padło ?

Napisano przez Roszada on 2011-10-08, godz. 18:12 w Zmiany w serwisie

Zawsze lepsze to niż katolicyzm.


ŚJ wolą ateistów, bo mają z nimi wiele punktów wspólnych. Szczególnie negacja katolicyzmu. Jadą więc na jednym wózku.



#142797 Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży

Napisano przez Roszada on 2011-09-20, godz. 15:44 w Książki na temat ŚJ

Teraz dodatkowo do netu została wstawiona jeszcze pełna wersja polska książki

http://www.piotrandr...wdopodobny.html


Cieszę się, że udało mi się opracować zarówno polską jak i angielską (z pomoca tłumacza) wersję wspomnianej książki.
Zaznaczam, że edycja elektroniczna z 2011 r. została trochę rozszerzona w stosunku do wersji papierowej z 2009 r..



#143460 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 09:23 w Tematyka ogólna

Gambit to co zrobiłeś to nie interpretacja to jest manipulacja wersetami. Trochę tu trochę tam. W ten sposób możesz napisać nową księgę.


To co Gambit zrobił, to to samo co WTS. Wpierw na tych samych wersetach pozwalał w czasie I wojny brać w niej udział, a później według nich nie pozwalał brać udziału w II wojnie. Jak przyjdzie III wojna tzn. Armagedon, to znów pozwoli pewnie by pomóc Jehowie uprzątnąć katoli.

Zresztą WTS nie ukrywa tego:

„Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk, lecz (...) Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi wskrzeszonych pomazańców” (Strażnica Nr 16, 1996 s. 20);

„‘Objawią się’ też zmartwychwstali ‘synowie Boży’, gdy razem z Chrystusem wezmą udział w niszczeniu niegodziwego systemu rzeczy, podległego władzy Szatana...” (Strażnica Nr 18, 1998 s. 19);

„Z całą pewnością nadejdzie czas, gdy bracia Chrystusa, wskrzeszeni do życia w chwale niebiańskiej, wezmą udział w unicestwianiu wrogów Jehowy” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II, s. 25).

Czy tak ma wyglądać ‘neutralność’ Świadków Jehowy?
Gambit zamiast odciąć się od tych "krętaczy" z WTSu to jeszcze z dumą podkreśla, że jest blisko tej organizacji.



#143451 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-24, godz. 07:51 w Tematyka ogólna

Dla mnie są ważniejsze ostatnie zrozumienia Biblii przedstawiane przez ŚJ. Natomiast historycznych interpretacja ich początków i rozłamów związanymi z BPŚ, to kieruję twe i swe zainteresowania do ,,KBM". który jest kontynuantorem Charlesa T. Russella Badaczy PS. Z nim polemizowałem pomimo jednego "źródła" pochodzenia ŚJ. Jeśli cię interesuje ich sztywna zasada Russela, to zerknij na jego blog Również jeśli cię zainteresuje, to jego z jego profilu w tutejszym forum możesz szukać jego tematów i postów klikając na wymienione zakładki profil KBM
Nie wiem czy jeszcze kontynuuje swe wierzenia Badaczy PŚ, bo już nie starcza mi czasu na wszystkie sprawdzanie aktualności.
Ps
Chciałbym być na twym wystąpieniu w Toruniu 7 XII, ale ... ? Na pewno nie wystąpił bym w publicznie przeciw twym poglądom pomimo, że nie zgadzam się z większością reprezentowanych poglądów KK. Ale mój profil na forum trochę mnie nie ośmiela. Tak czy owak, życzę konstruktywnego i przejrzystego wystąpienia.


Mnie nie interseuje badacze czy ŚJ. To zawsze był WTS. To WTS pozwalał brać udział w I wojnie światowej.
Albo wtedy nie znał Biblii.
Albo manipuluje ludźmi, bo wtedy na podstawie tych samych wersetów pozwalał brać udział w I wojnie, a teraz na podstawie tych samych wersetów zabrania.
Toż to paranoja!



#143487 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-27, godz. 10:43 w Tematyka ogólna

ŚJ nie są nastawieni pokojowo, gdyż czekają na rychłą wojnę Armagedonu, która zmiecie wszystkich prócz ŚJ:

„Prawdziwi chrześcijanie miłują pokój. (...) Ale nie są pacyfistami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ z utęsknieniem wyglądają wojny Boga...” (Przebudźcie się! Nr 9, 1997 s. 23).

To że połknąłem niechcąco jedno słowo "ludzkich" w cytacie nie oznacza, że ten cytat nie mówi tego, że NIEBIAŃSCY ŚJ wezmą udział w niszczeniu katolików, protestantów, prawosławnych i innych.
Ja nie pisałem że klasa ziemska będzie to robić, choć początkowo uczono, że i ci żyjący na ziemi wezmą udział w Armagedonie:

W 1916 roku Russell pytającemu: „Jaki dział będzie mieć Kościół w wiązaniu królów?”, nawiązując do Ps 149:5-9, tak odpowiedział:

„Biblia pokazuje, że Kościół będzie miał w tym ważny udział, lecz w jaki sposób to będzie czynione, dopiero czas pokaże. Bóg nie objawił w jaki akurat sposób plan Jego będzie wykonany. Powinniśmy znajdować się w odpowiednim stanie do wykonania naszego działu, gdy czas na to nadejdzie, lecz całą tę sprawę musimy z zadowoleniem pozostawić w rękach Pańskich. W armiach tego świata zastępy wojska do ostatniej chwili nie wiedzą kiedy atak ma być uczyniony, aż dany jest rozkaz do ruszenia naprzód. W słusznym czasie, my również otrzymamy nasze rozkazy” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” Chicago 1947 [ang. 1917] s. 238; szerzej o tym patrz też s. 542-543).

W innej, znanej swej książce, Russell nauczał:

„Że święci uczestniczyć będą w dziele niszczenia dzisiejszych królestw, nie ma żadnej wątpliwości, albowiem napisane jest: ‘Tać jest sława wszystkich świętych Jego; aby wiązali pętami królów jego, a szlachtę ich okowami żelaznemi; aby postąpili z nimi według prawa zapisanego’ (Psalm 149:8, 9)” („Nadszedł Czas” 1919 s. 105).

Tak więc to żaden pacyfizm, żadna neutralność.
ŚJ mogliby uczyć się od np. kwakrów:

„Prawda, że rząd nie zawsze uwalnia tych, którzy przeciwni są uczestniczyć w wojnie, jednak ustanowiono bardzo chwalebne prawo pod tym względem w przeszłości, w odniesieniu do tych, którzy tak jak my uważamy wojnę za niesprawiedliwość. Na przykład Przyjaciół, czyli Kwakrów uwolniono od służby wojskowej na podstawie specjalnego szlachetnego prawa” („Nowe Stworzenie” 1919 [ed. ang. 1904] s. 736).



#143445 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-23, godz. 10:04 w Tematyka ogólna

Jeśli to takie proste, to czemu Towarzystwo Straznica poprzez swoich członków brało udział w I wojnie światowej?
Czyżby nie znało tych wersetów?
Przecież to byli BADACZE Pisma Świętego!!!
Jak oni je badali?



#143466 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 13:20 w Tematyka ogólna

W tekstach roszady znajdziesz 10% biblii, 30% filozofii i 60% katolickiej tradycji. Reszta to...


Na filozofii się nie znam. Nigdy też nie byłem jej zwolennikiem.
Czyżby na temat służby wojskowej było aż 60 procent tradycji? To by świadczyło, że jednak ta służba wojskowa była obecna w pierwszych wiekach!
Co ma filozofia wspólnego ze służbą wojskową to nie wiem?
A jeśli tylko 10 procent z Biblii o wojsku, to świetnie! Przecież wojsko to margines w Biblii.
A jaka reszta? Przecież z tych procentów wynika, że 100 procnet już wypełnione (10+30+60)!
Mamy z nieukiem do czynienia!
Ten nasz nieuk sam nie zabrał stanowiska w sprawie wojska.



#143437 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-21, godz. 14:44 w Tematyka ogólna

Wojna to co innego niż Zasadnicza Służba Wojnkowa w czasie pokoju.Chodziło mi raczej o powałanie się na Biblię niż jakiś artyku.


Widzę, że nic nie przeczytałeś, z tego co podałem. Tam właśnie na Biblię się powołuję wielokrotnie i na chrześcijan pierwszych wieków.



#143435 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-21, godz. 09:31 w Tematyka ogólna

To wszystko opisałem w artykule pt. Służba wojskowa i „Wnikliwe poznawanie Pism” (cz. I i II):

http://www.piotrandr...rty/Warmia1.DOC

http://www.piotrandr...rty/Warmia2.DOC

oraz w książce "W obronie wiary" w rozdz. SŁUŻBA WOJSKOWA I APOLITYCZNOŚĆ:

http://www.piotrandryszczak.pl/45.html



#143028 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez Roszada on 2011-10-10, godz. 19:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tu trafiłeś w dziesiątkę ! Powrót do katolicyzmu czy nie daj Boże - prawosławia, to gorzej niż ateizm, to totalna porażka !


Ja tylko raz ufałem ŚJ, gdy zapowiadali i czekali na rok 1975. Później już wiedziałem z kim mam do czynienia. Nie musiałem wracać do katolicyzmu, bo go nigdy nie opuściłem. Będąc w nim poznałem ŚJ. Później to doświadczenie opisałem tu:

http://www.piotrandr...ona_glowna.html



#143044 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez Roszada on 2011-10-12, godz. 08:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Rzeczywiście raj, z którego wielu jednak ucieka:

Strażnica Nr 22, 2006 s. 21: „Niektórzy mieli kiedyś wiarę, ale nie wytrwali w miłości Bożej. Obrali grzeszne postępowanie i przestali być Świadkami Jehowy”;

Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s. 11: „Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym [„prominentom” - ang. Strażnica 01.01 1986 s. 13] w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36.638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności. (...) Pora jednak na to, by starsi zborowi, słudzy pomocniczy oraz pozostali bracia i siostry wystrzegali się wszystkiego, co może prowadzić do czynów nieobyczajowych”.



#143093 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez Roszada on 2011-10-15, godz. 15:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ucieka np. do katolicyzmu o ateizmu, bo tak - jak powszechnie wiadomo - wszystko wolno. Roszada, siedzisz w katolicyzmie z podobnych powodów ?


Ja siedzę w katolicyzmie, gdyż WTS napisał, że moi papieże byli już w I wieku:

Strażnica Nr 17, 1968 s. 9-przypis:

w okresie, gdy zesłany [Jan] przebywał na wyspie Patmos (...) w Rzymie rolę papieża odgrywał biskup imieniem Klemens, który tam urzędował w latach od 88 do 97 n.e. Po nim nastąpił Ewaryst (97-105 n.e.)

Jeden raz posłuchałem WTSu i trzymam go za słowo!



#143514 Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

Napisano przez Roszada on 2012-04-27, godz. 16:03 w Do administratorów...

Dla mnie najważniejsze, aby nic nie zginęło. Może chodzi o koszta. Połączone, to jeden koszt, zamiast dwu. Natomiast od strony technicznej jak to jest, to się na tym nie znam. Tutejsze jest lepiej poukładane, na tamt często w załozonym watku, już po kilkunastu postach schodzi na inne tematy.


I tu się z Tobą jeden raz zgadzam Gambit.
Tu było wszystko ładnie ułożone. Osobno omawiane cytaty z Biblii. Widać w tym kobiecą rękę.



#143517 Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

Napisano przez Roszada on 2012-04-27, godz. 21:28 w Do administratorów...

Włodziu, ale przyznać trzeba, że rękę do banów, to ta kobieta miała ciężką ;).

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Tego nie wiem, bo nie byłem wtedy członkiem :)



#143506 Wykład o ŚJ w Wodzisławiu Śl.

Napisano przez Roszada on 2012-04-19, godz. 10:30 w Grupa Wsparcia

Serdecznie zapraszamy na konferencję biblijną do Wodzisławia Śląskiego

Chrześcijański Ośrodek Edukacyjny BEREA i Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Wodzisławiu Śląskim

zapraszają na konferencję

Jak ustosunkować się do Świadków Jehowy?

Czas: sobota, 28 kwietnia 2012 r., godziny 16:00-20:00

Miejsce: Kaplica KECh, ul. Boczna 2a, 44-300 Wodzisław Śl.

Strona internetowa: http://www.kech.com.pl/ .

Wykładowca: Szymon Matusiak, były wieloletni starszy zboru Świadków Jehowy.

Program:

16:00-17:00 - wykład 1. Wstęp. Geneza Świadków Jehowy

17:00-17:20 - przerwa

17:20-18:20 - wykład 2. Osiągnięcia i błędy organizacji Strażnicy

18:20-18:40 - przerwa

18:40-20:00 - wykład 3. Jak rozmawiać ze Świadkami? + odpowiedzi na pytania

Cel konferencji:

Świadkowie Jehowy to trzecie co do wielkości wyznanie w Polsce. Odwiedzają nasze domy ze swym przesłaniem, w przekonaniu, że tylko oni są prawdziwymi chrześcijanami. Jak ustosunkować się do tej społeczności religijnej? Ideą przyświecającą tej serii wykładów nie jest oczernianie Świadków, lecz przedstawienie rzetelnych faktów na ich temat. Mówca pragnie pomóc słuchaczom bronić swych przekonań w rozmowach z nimi i mądrze się do nich odnosić.