Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika colindo

Odnotowano 8 pozycji dodanych przez colindo (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-18 )


Sort by                Order  

#30791 ex SJ z okolic Szczecinka, Białego Boru.

Napisano przez colindo on 2006-06-07, godz. 18:59 w Szukam kontaktu

witaj
ja akurat jestem ze szczecinka, jeżeli chcesz więcej informacji prosze o kontakt PW



#24733 opinia ŚJ

Napisano przez colindo on 2006-04-16, godz. 17:44 w Oceń forum

może Arturek zwątpił już w prawdziwość Strażnicy? po tych wypowiedziach
Również czekam na odpowiedź Pana Arturka, tylko zależy mi na konkretnych odpowiedziach, a nie omijaniu tego



#23669 Metal

Napisano przez colindo on 2006-04-07, godz. 14:10 w Zwyczaje Świadków Jehowy

często ludzie jeżeli słuchasz metalu i.t.p cięższych mocniejszych brzmień utożsamiają Cię z subkulturą metali, gdy wcale tak być nie musi.
Słucham tego rodzaju muzyki, ale nie ubieram się w sposób tej subkultury, a tym bardziej nie nosze jakiegoś rodzaju metalstwa jak co niektórzy. Zresztą moim zdaniem ta subkultura jest kilkaset razy lepsza niż subkultura hiphopu. Troche schodze z tematu ale taka myśl mi się nasuneła. Znam wielu ludzi z tych grup i muszze przyznać że znacznie lepiej dogaduje mi się z tzn metalowcami, są znacznie bardziej tolerancyjni i przyjacielscy.

Denerwują mnie stereotypy i.t.p na ten temat. No ale trudno



#23534 Metal

Napisano przez colindo on 2006-04-06, godz. 06:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

w sumie masz racje, śmiesznie to troche wygląda. ..
Nie słucham jakoś nałogowo ciężkiego metalu, wogóle to wole inne odmiany tej muzyki. Podobają mi się riffy, zagrywki w tych utworach, ponieważ są one tym naszpikowane. Lubie grać ten rodzaj muzyki. Jeżeli chodzi o słuchanie to wole przede wszystkim coś lżejszego rock, reagge, blues, jazz.

Czasami tak samo myśle jak napisałeś, ale warto mieć nadzieję... Nie znam Jej na tyle dobrze, żeby przekreślić to.



#23503 Metal

Napisano przez colindo on 2006-04-05, godz. 16:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

o Jej gustach muzycznych trudno mówić, napewno jakieś ma jak każdy człowiek, ale nie okazuje ich. Wątpie czy wogóle w domu słucha czegokolwiek. Mówi, że kilkagodzin dziennie czyta pismo i jakieś inne książki, potem czas poświęca na spotkania SJ i nauke.
Kiedyś jak do niej napisałem o coś w smsie to napisała że właśnie przygotowuje się do czegoś na spotkania SJ, coś o bibli a było kilkaminut po północy



#23421 Przekonać

Napisano przez colindo on 2006-04-04, godz. 17:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jestem katolikiem, mam 18 lat.
Od ponad pół roku, znam pewną dziewczyne należącą do SJ, dojeżdżamy razem do szkoły więc spotykamy się "dość" często. Zakochałem się i bardzo mi na niej zależy. Naprawde bardzo mocno ją kocham. Na początku nie rozmawialiśy o religi, jakiś czas temu przez przypadek zaczeliśmy. Jak to się stało? Czytała jakąś książke, pomyślałem że to katechizm do religi dlatego spytałem się co czyta. Dopiero po tym dowiedziałem się że jest ŚJ. Po przeczytaniu kilkunastu tematów na tym forum na temat tego wyznania, trace nadzieję na to czy będę mógł być z nią kiedyś.

Dałą mi jakąś książeczke, żebym poczytał. Przczytałem całą, co prawda niektóre rzeczy były strasznie naciągane, a niektóre wręcz dla mnie nie do przyjęcia np. transfuzja krwi, życie po śmierci. Nieszczęśliwie się złożyło że mama wzieła tą książeczke i spaliła :/

Spytałem się jej czy może mi ją sprzedać, to jakoś udało mi się z tego wybrnąć. Mówi że mają je za darmo, lub niewielkie datki. Spytała się czy przeczytałem. Powiedziałem, że przeczytałem i że ciekawa jest. Nie wiedziałem co odpowiedzieć, żeby Jej nie zranić. Bo napewno tego nie chce, nie chce narzucać Jej moich poglądów, mojej religi, chociaż bardzo bym chciał jakoś Ją od tego odciągnąć, w sposób nie raniący Jej uczuć.

Opowiedziała mi, jak to u niej wygląda mniej więcej. Mówi że codziennie po kilka godzin czyta Pismo Święte, chodzi na jakieś spotkania i.t.p. Z Jej mowy moge wywnioskować, że jest bardzo wierząca, ale nie wiem jak do tego podchodzić.
Mam wrażenie jakby do życia podchodziła bez uczuciowo, jakby zapatrzona była w swoją wiare, zamknięta w sobie, nie akceptująca innych.
Jak się spotykamy to nie rozmawiamy za dużo, ciągle albo coś czyta, albo uczy się, a znamy się już od ponad pół roku. Czasami nawet chce porozmawiać, sama nawiązuje tematy do dyskusji ( nie związane z religią).

Czy mam jakieś szanse żeby zbliżyć się do Niej bardziej? Czy istnieje szansa na to żeby jakoś choć troche "odwrócić" Ją od tej manipulacji? Czy każdy ŚJ tak obojętnie patrzy na osoby z innych wyznań??

Przepraszam za błedy w pisowni oraz za to że tak się rozpisałem. Chciałem jasno przedstawić sytuacje.
Dziękuje za wszelką pomoc
Pozdrawiam



#23420 Metal

Napisano przez colindo on 2006-04-04, godz. 16:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

czytając tematy na tym forum idzie się załamać :( zakochałem się w pewnej dziewczynie należącej do ŚJ, na dodatek gram na gitarze głównie metal, rock, mam długie włosy i jestem katolikiem. No poprostu cudownie :/

Wiary napewno nie zmienie, bo poprostu wierze w to co wierze.



#23418 ŚJ a edukacja

Napisano przez colindo on 2006-04-04, godz. 16:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

moja znajoma należąca do SJ pewnie w myśl jej stowrzyszenia czy jak to nazwać ( nie jestem w tym zorientowany) wybrała technikum ekonomiczne. Jak spytałem na jakie studia się wybiera, to mówi że nie zamierza iść. W szkole ma najwyższą średnią , strasznie dużo się uczy. Nie wiem dlaczego tak do tego podchodzi, przecież po technikum nie zdobędzie zbyt łatwo dobrej pracy.

To troche smutne, patrzeć jak młoda osoba manipulowana przez SJ niszczy sobie życie