Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika nickolas81

Odnotowano 182 pozycji dodanych przez nickolas81 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-21 )



Sort by                Order  

#130590 Gospodarz Sali Królestwa/Zgromadzeń

Napisano przez nickolas81 on 2010-02-24, godz. 08:50 w Obowiązki teokratyczne

Wracając do wątku głównego, moge powiedzieć z własnego doświadczenia zupełnie obiektywnie, że mieszkanie na/przy sali mialo swoje plusy i minusy.

Mieszkalem przez 2 lata w niewielkiej miejscowości jako pionier stały w starym domu będącym zarówno sala królestwa jak i moim miejscem zamieszkania.
Dom był drewniany, nie ocieplany w jakis szczególny sposób a w niewielkiej dobudówce wielkości 1,5 mkw była prowizoryczna łazienka. Bywało ciężko- szczególnie w zimę kiedy woda w rurach zamarzala. Palenie w piecu zarówno na własne potrzeby jak i sali było dosyć uciązliwe chociaż z czasem mozna sie było przyzwyczaić. Warunki , co zapewne potwierdzi Edd będący tam nie raz były dosyc spartańskie ale towarzystwo braci przychodzących przed i zostajacych po zebraniu było raczej plusem. Nigdy nie narzekałem (choć mieszkałem tam z 2 innymi braćmi) na warunki.

Było to troche jak taki teokratyczny surwiwal. Stało sie to taka normą że kiedy przyjeżdzaly do nas ośrodki pionierskie- zaczynały doceniac bardziej swoje mieszkania i sale królestwa. Poniekąd z perspektywy czasu wspominam mieszkanie tak jak życie w muzeum- nie ze względu na wartość nieruchomości czy tego co w środku ale na to jak to wszystko było wiekowe.

Podsumowując- uważam tamten czas za bardzo ciekawy. Sporo sie tam nauczyłem. Myslę że najwięcej pokory :)



#130134 Nowy Sącz: "żadnej krwi nie chcę... czyli wielkie wyzwanie dla lekarzy"

Napisano przez nickolas81 on 2010-02-08, godz. 14:57 w Kwestia krwi

Żeby go jeszcze chwaliła "przyjaciółka" to bym może i uwierzył. Zakochała sie laska lata po internecie i go wychwala pod niebiosa... :) ale ten "przyjaciel Przemka" to chyba sam Przemek z własną autoreklamą...

http://gorzow.gazeta...iech_placi.html

a powyższy link dowodzi albo zwykłego pieniactwa albo tego że Pan Przemek ma (nazwijmy to tak) nietypowy pomysł dotyczący zarabiania na własne utrzymanie. W tym kontekście procesowanie sie ze szpitalem o transfuzje nabiera wymiaru nie tyle ideowego co biznesowego.


Skąd sie biora tacy ludzie? Młody człowiek który chyba za swój cel zyciowy obrał nękanie innych procesami.



#129137 Stosunek do wykluczonych i odłączonych

Napisano przez nickolas81 on 2010-01-13, godz. 09:24 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak sobie wczoraj pomyślałem, jak przewrotne jest myślenie Organizacji.

Biblia mówi, że wszystkich bliźnich trzeba miłować i im pomagać. Organizacja mówi że owszem, wszystkich bliźnich trzeba miłować i im pomagać, ale jeśli bliźni jest wykluczony lub odłączony to nie należy go już tak bardzo miłować, a pomaganie jest zabronione. Co za beznadziejny sposób myślenia.

A Biblia dalej mówi, że wszystkich bliźnich trzeba miłować i im pomagać...


Nie wiem dlaczego ale kilka lat temu, kiedy jeszcze byłem w matrixie, pamietam jeden z punktów na zebraniu NSK. Jeden z tytułów artykułu omawianego tam to " Wykluczenie- decyzja świadcząca o miłości". Czy można stworzyć bardziej idiotyczny tytuł? Pamiętam juz wtedy że sam tutul wydał mi sie powaznym przegiciem chociaż było to za czasów kiedy miałem klapki na oczach.



#124847 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez nickolas81 on 2009-09-02, godz. 17:41 w Humor

Dlaczego w firmie Black Red White pracuj głównie ŚJ?

Dołączona grafika

Z pozdrowieniami dla Tadeusza Chmiela ;)



#124796 Ośrodki Pionierskie

Napisano przez nickolas81 on 2009-08-31, godz. 18:24 w Obowiązki teokratyczne

A pamiętasz w swojej paście do zębów piankę do golenia? :D


Chociaz w tamtym czasie byłem gorliwym świadkiem aż mi sie na usta cisneło: "zaj***.... pomysł" Nie wiedziałem tylko dokładnie kogo mam zabić ;)



#124617 Ośrodki Pionierskie

Napisano przez nickolas81 on 2009-08-26, godz. 08:16 w Obowiązki teokratyczne

To były czasy...jeździłam na kilka podczas jednych wakacji,byłam gorliwa i oddana sprawie.a na jednym z ostatnich osrodkow poznalam kilka fanasycznych osób które...spotkałam tu niedawno na forum:)także wróciły mi wspomnienia tamtych zamierzchłych lat:)


Dzięki Tobie "zagajniczku" było super fajowo. szkoda że już z Annopola bracie przeniesli sie do nowej sali. Kiedy czasami odwiedzam tamte okolice i przypomnę sobie ten drewniany domek który był tez moim domem przez pewien czas :).... Śmiesznie bywalo czasem- szczególnie kiedy w prowizorycznej łazience zamarzała woda w zimie :)



#122151 "Nowe posty"

Napisano przez nickolas81 on 2009-07-08, godz. 08:36 w Do administratorów...

To samo mnie denerwuje. Myslalem ze sie nie znam i nie potrafie znalezc. Poprosze podobnie o przywrocenie tej opcji.


Ja równiez dołączam sie do prośby



#121270 Homoseksualizm w zborze

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-24, godz. 09:30 w Seksualność

P.K.Dick, jesteś zagadką.
Nigdy nie wiem, kiedy gryziesz, kiedy się śmiejesz i kiedy mówisz serio.


To musi być jakaś ściema z tym co pisze Dick bo nie uwierzę że ktos rozsądnie myślący:

a) przyrównywał homoseksualizm do wykorzystywania seksualnego dzieci, sadystycznego dręczenia zwierząt
B ) pochwalał donosicielstwo skoro ta sama Biblia, którą (jak zakładam) kieruje się lub stara sie kierować a która mówi o kolejności załatwienia tego typu spraw
Dicku- czy mówi- "zechciej najpierw donieśc starszym a potem porozmawiaj z takim"?
c) po trzecie pozostaje juz tylko cytat bo nie potrafie tego nawet skomentować- ręce opadają "To zło wytepić w ogniu"



#120830 Homoseksualizm w zborze

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-17, godz. 19:43 w Seksualność

Raz mi starsi podczas komitetu powiedzieli - mojego komitetu, że nawet gdyby któś dwadzieścia lat temu popełnił wykroczenie, choćby ze swoją przyszłą żoną, to w momencie gdyby sprawa wyszła na jaw, to nawet po dwudziestu latach mieliby komitet. No co prawda może nie zostaliby wykluczeni - gdyby okazali skruchę. Jednak przy braku skruchy...



Hmmm, ciekawe jakie "wykroczenie" ?

Czy chodzi o wspólne oglądanie demonicznego Harego Pottera? A może co gorsza Władce pierścieni?

A skrucha nie jest przecież rzeczą zmierzalną.


Nieprawda, niadawno starsi dostali w ramach pomocy od WTS nowa aplikację Skrusznik v.1.0 która na podstawie ilości wypłakanych łez i skali dzwiekowej płaczu z powodu przewinienia jest w stanie procentowo okreslić czy skrócha jest prawdziwa. Warto miec scrakowana wersję, wtedy nawet brak żalu zostanie odczytany jako wielka skrucha nie podlegająca nawet ograniczeniom, nie mówiąc o wykluczeniu... :)



#120736 Homoseksualizm w zborze

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-16, godz. 19:30 w Seksualność

P.S. Wiesz ze nie jestesmy SJ? W wiekszosci bynajmniej



O masz od miesięcy tak cos przeczuwałem jako nadzorca podrózujący że Ci moi bracia są jacyś tacy ... mało świadkowi na tym portalu. Faktycznie w adresie wpisalem niepotrzebnie .pl na końcu. Kurcze jak sie z tego teraz wygrzebać...



#120732 Homoseksualizm w zborze

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-16, godz. 19:18 w Seksualność

Zanim odszedłem od ŚJ pracowałem w biurze obslugi Call center jednego z operatorów sieci komorkowej. Pracowała tam równiez pewna siostra z mojego zboru. Kiedy zaczęła przypuszczać że jestem gejem , postanowiła niezwłocznie działać. Jak? Po co rozmawiac ze współbratem skoro mozna zerknąć na moje konto abonenckie a w nim- gdzie dzwonię do kogo mam bezplatny numer, nawet do jakich stacji bazowych bylem w danym momencie zalogowany.

Potem zostałem wykluczony choć sam poszedłem do starszych i powiedziałem im dlaczego chcę odejśc (swoja droga było to bez sensu- prościej byloby napisac list o odłączeniu- o ile mniej intymnych pytań) , jednak wklad tej siostry w utrzymanie czystości zboru łamiąc prawo do mojej prywatności jest szcztem poświęcenia dla jedynej prawdziwej. Mam nadzieję że zostanie za to wynagrodzona otrzymaniem nadziei niebiańskiej... poniewaz wykazała sie chęcia dostrzegania wszystkiego, więc jak znalazl będzie w niebie baczyć na członków ziemskiej klasy :)

A więc "poruszony" jak widzisz sa jeszcze inni równie "poruszeni" potrzebą totalnej inwigilacji i szpiegostwa. Gratuluję

Ale jak juz musisz koniecznie donosic- to na sali zebrań sa takie skrzynki- na datki i od niedawna na donosy, któraś z nich to "donosy na pedałów" tylko nie pamiętam która to z kolei, jesli jest zaraz za datkami to znaczy że dany zbór akurat w tym czasie ma duzo tych spraw i te sa rozpatrywane priorytetowo. To moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Pod tą skrzynka są jeszcze inne- poddziały "Świadek ze świadkiem", "świadek ze światusem" i "niewyczajone" (jesli nie masz pelnych danych z braku czasu oczywiście- bo nie z braku gorliwości przecież)



#120731 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-16, godz. 18:59 w Nowości z kraju i zagranicy

Witam. Podobno Chmiel doszedł do takiej fortuny uczciwą pracą oraz miał dobry pomysł i trochę szczęscia. Głupie by było zazdroszczenie mu. Ale taki miliarder będąc ŚJ? CZy powinien sprzedac cały majątek jaki posiada i przekazac go "niewolnikowi" na dzieło jakże ważnego głoszenia bo przeciez koniec jest tuż tuż i nie ma co myslec o materialnych sprawach...Czy powinien sie ogołocic ze wszystkiego co ma i najlepiej jeszcze oswiadczyć WTS-owi ze bedzie im robił meble na sale za kromke chleba...



Tedeusz jeszcze za mojej kadencji w zborze i tak sporo dawal na organizacje w tym sensie że praktycznie w wiekszośc z jego pieniędzy została full wyposażona sala królestwa w Lublinie na Czechowie (choc jest to kompleks 3 sal pieniądze poszły tylko na ta z którj korzysta zbór w którym Tadeusz jest) , druga sprawa to wyposażenie Nadarzyna w meble. Przeciez to powszechnie wiadomo że ostatnia wymiana mebli w biurze oddziału nie przez przypadek łączy sie z tym że to meble z BRW



#120665 Żyjąc rok zgodnie z Bibią

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-16, godz. 09:32 w Ogólne

Ja w ogóle polecam bardzo TED'a bo mozna dowiedzieć sie wielu ciekawych rzeczy lub po prostu bardziej sobie niektóre uświadomić.

Mi za to bardzo podoba się ten kawałem, który momentami mnie rozwalał :)

http://www.ted.com/t..._go_of_god.html



#120653 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez nickolas81 on 2009-06-16, godz. 07:18 w Nowości z kraju i zagranicy

Znam Tadeusza osobicie i musze przyznac że jest to nadal jeden ze skromniejszych ludzi jakich znam.



#118559 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-12, godz. 11:24 w Dyskusje moderowane

Nicolas,
nie pokutują stereotypy. Tylko że jesli homoseksualiści chca być tolerowani pomimo, że sa inni, to za chwilkę pedofile także powiedza, nas jest wielu i chcemy być tolerowani.
Nie ma wyjątków.
Nie wiem co jest przyczyna, ale Ty także nie wiesz. Więc żadnej hipotezy nie możemy wykluczyć. Jeśli pedofila da się wyleczyć i wyrobić w nim na przykłąd prądem NORMALE nawyki sexualne, być może homoseksualistów także można leczyć. Otyli mają nieodpowiednie nawyki żywieniowe, żrą i ważą po 200 kilo, i także uważają że nikogo nie krzywdzą. Trzeba zmienić ich nawyki.
Może miałam szczęście, że moje nawyki sexualne ukształtowały się w taki sposób.
Być może Twoje można zmienić.
Rozumiem, że jesteś szczęśliwy i nikogo nie krzywdzisz :) Jest Ci z tym dobrze. Toleruję to.
Ale nadal uważam, że alkholikowi także nie da się powiedzieć że robi źle.....
Uważam że homoseksualizm to choroba.


Skąd u Was taka potrzeba zmian u innych?
Z jednej strony "moga sobie tam żyć" a z drugiej "trzeba zmienić" "mozna zmienić" itp.
Poczułem sie jak głosiciel w terenie, który kierowany potrzebą ratowania innych zrobi wiele by przekonać do zmiany religii.

Na pytanie jaki jest cel wizyty odpowiadałem "chcielśmy tylko porozmawiać, przedstawic argumenty, fakty itp" ale doskonale wiedziałem że celem jest to, żeby osoba, którą odwiedzam zmieniła religię

Tutaj widze te samą postawę- powtarzam- jestem szczęśiwy i nie chcę zmian. Ani na siłę ani podprogowo :)
Nawet świadkowie słysząc stanowcze Dziękuje ja nie zmienie religii, prosze mnie nie nagabywać zapisza to sobie i przestana przynajmniej na jakiś czas namawiac do zmian ale niektórzy tutaj widzę nie moga sie powstrzymać "TRZEBA ZMIENIĆ" i koniec ! :blink:



#118492 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-11, godz. 07:52 w Dyskusje moderowane

Jestem homofobem! I jestem z tego dumny!

Bzdury Nickolas pisze porównując normalność z nienormalnością! Żywię nadzieję że kiedyś zmądrzejesz i wyleczysz się ze zboczenia w jaki tkwisz. Powodzenia!



A ja Dementorze żywię nadzieję że choc część ludzi przestanie kierować sie potrzebą zmiany tego co ja czuję i potrzebą określenia że homoseksualizm wynika z głupoty (skoro mam zmądrzeć).

Druga sprawa- nie wyleczę się , bo nie jestem chory- dziekuje za troskę



#118465 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-10, godz. 15:47 w Tematyka ogólna

Myslę Janie że Sebastian nie chciał komukolwiek czegokolwiek zabraniać tylko wyraził swoje zdanie na temat uczciwośc ŚJ w porównaniu z innymi wyznaniami. Nie widze tu blokowania możliwości sprawdzenia jak to jest u ŚJ.



#118411 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-09, godz. 09:08 w Tematyka ogólna

Kuba Site Admin... bo na forum od razu dostrzeżono Twój potencjał jako admina tego tematu ;)

Najlepiej jak trafisz na zebranie służby/szkoły to od razu poprosisz żeby podali w ogloszeniach że szukasz pracownika a potem niech jeszcze wywieszą na tablicy ogłoszeń :)



#118409 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-09, godz. 08:33 w Dyskusje moderowane

moje zdanie na temat homoseksualizmu się zmienia.
Kiedyś także myslałam, że te osoby nie mają na to wpływu.
Ale rozpatrując to w ostatnim czasie , nie mogę się zgodzić z tym. Nie można porównywać homoseksualizmu do heteroseksualizmu. Heteroseksualizm jest Normalny, ponieważ przetrwanie gatunku zalezy od tego że on i ona robią dzieci. Więc przyjmijmy to za normę.
Jesli ktos ma odbicie od tej normalności i zada uznania za normalnego to nie możemy tego zrobić. W tym układzie jest duża grupa osób osiągających satysfakcję sexualą z dziećmi czy także mamy ich tolerować bo tak mają i nie mogą zmienić. Jest grupa ludzi która osiąga satysfakcję sexualną podczas przemocy, zabijania itd, czy ich także mamy tolerować?
Badania nad związkami homoseksualnymi przedstawiają wyniki, według których 90% homoseksualistów nie dochowuje wierności swojemu partnerowi , a partnerów pobocznych ma ok 10 rocznie. Być może to jakieś wyjście dla ludzi, którzy po prostu chcą być w związku ale mieć także innych partnerów i znajdują w tym zrozumienie u stałego partnera?
Gość pisze, że ojciec go nie gwałcił, rodzice kochali itd. Ale tak naprawdę nie wiemy co ma wpływ na naszą sexualność. Nie wiemy co powoduje że jest tak a nie inaczej. Być może te osoby można "wyleczyć".
Jasne, przyjmujemy, że sa takie osoby, ponieważ nie krzywdzą nikogo oprócz siebie, mogę to tolerować, nawet staram się zrozumiec. Ale praw do normalnego zycia społecznego czyli do oficjalnego zawierania związków i adoptowania dzieci nie przyznałabym.



Qwerty, że sie tak odniosę...
Można przyjąc moim zdaniem, że heteroseksualizm jest pewna normą w tym sensie że większośc ludzi jest heteroseksualna. Nie zgodze sie z podzialem normalny/ nienormalny. To po pierwsze

Porównywanie homoseksualizmy z pedofilią i innymi PRZESTĘPSTWAMI jest co najmniej nadużyciem i myślę że niestety pokutuja w Tobie jakieś bardzo krzywdzące stereotypy nie mające NIC wspólnego z rzeczywistością.

Piszesz:

Ale tak naprawdę nie wiemy co ma wpływ na naszą sexualność. Nie wiemy co powoduje że jest tak a nie inaczej. Być może te osoby można "wyleczyć".


Wiesz, takie eksperymentowanie na drugim człowieku na zasadzie- "a może można leczyc a może nie" - zostawmy w czasach średniowiecza. Skoro Twoim zdaniem nie wiadomo dokładnie co jest podłożem homoseksualizmy i tak na prawde więcej "nie wiemy" niz wiemy to jak postawić diagnozę?
Mam nadzieję że nie jestes lekarzem... :) Tutaj należaloby raczej zastosowac lekarską zasadę "Przede wszystkim nie szkodzić".
W żadnym wypadku nie zgodze sie jednak ze stwierdzeniem że homoseksualizm jest chorobą.

Ale praw do normalnego zycia społecznego czyli(...)


Dlaczego nie mam mieć praw społecznych?
Cięzko pracuję, sumiennie place podatki, udzielam się w akcjach społecznych, jestem uprzejmy i podobnie jak mój partner z którym jestem 6 lat staramy się w miare mozliwości z kazdym utrzymywac dobre kontakty. Nie jesteśmy żadnymi pedofilami, nie planujemy mieć dzieci i równiez uważamy (to nasze osobiste zdanie) że jako geje nie sprawdzilibyśmy sie w roli rodzica.

Nie widze powodu dla którego nie moge wspólnie rozliczać sie w urzędzie skarbowym z naszego wspólnego budżetu domowego, nabyć praw spadkowych po partnerze, miec dostęp do reprezentowania mojego partnera w szpitalu kiedy np. wydarzy sie wypadek itp

Związek partnerski (NIE ŚLUB, NIE MAŁEŃSTWO) jest moim zdaniem rozsądnym, PRAWNYM rozwiązaniem.



#118406 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-09, godz. 08:09 w Tematyka ogólna

Bo widzisz Kubuś, to forum to... jakby Ci to powiedzieć... nie wszyscy chodzimy na zebrania... bo... tam tak troche krzywo na nas patrzą... i nawet jak nas widzą to zapominają języka w gębie.

A tak z ciekawości - z jakiego powodu można chcieć pójśc na zebranie ŚJ?



#118377 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-08, godz. 08:22 w Dyskusje moderowane

Cały czas mam w pamięci sława jednej z sióstr z którą bardzo się przyjaźniłem :"I co teraz kiedy odchodzisz od organizacji będziesz sobie siedział ze swoim chłopakiem w domu, będziecie czytac Biblię i tłumaczyc sobie, że werset, w ktorym jest wyraźnie mowa o homoseksualiźmie traktuje o czyms zupełnie innym"? Było to kilka lat temu. Tak wtedy jak i teraz moge śmiało powiedzieć: Znam stanowisko Biblii w tej sprawie i nigdy nie starałem się tłumaczyć, że chodzi o cos innego. Ale stwierdzam też że będąc również w 6 letnim związku z moim chłopakiem jestm szczęśliwy (choc nie jest to cukierkowy związek- takich raczej nie ma).

Ja równiez uważam że każdy kto nawołuje do zmiany orientacji, do "wyleczenia" powiniem sie również zastanowic ile czasu, wysiłku itp wymagałoby od niego zmiana orientacji z hetero na homoseksualizm



#118287 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-05, godz. 15:29 w Nowości z kraju i zagranicy

(...)dano, że koszt jednego dnia kongresu wynosi 2400zł.



O kurcze, za moich czasów nie przypominam sobie żeby podawali stawke za dzień kongresu czy inne bardzij precyzyjne dane. Zawsze były to ogólniki ale widocznie potrzeba zbiorów finansowych z czasem rośnie



#118189 Ostróda: Brutalny mord na pośredniczce kredytowej

Napisano przez nickolas81 on 2009-05-03, godz. 06:27 w Nowości z kraju i zagranicy

Przepraszam ale troche bez sensu ta wypowiedź pana Przyborowskiego. Tak troche zalatuje niestabilnocia emocjonalna ale może tylko mi sie wydaje



#118015 Dramatyczny spadek liczby ośrodków pionierskich...

Napisano przez nickolas81 on 2009-04-30, godz. 06:35 w Obowiązki teokratyczne

Potwierdzam, mam nawet uwiecznione na fotkach :)



#117974 Afera w Biurze Oddziału na Fidżi

Napisano przez nickolas81 on 2009-04-29, godz. 10:00 w Obowiązki teokratyczne

Ja za to jeszcze będąc ŚJ kilka lat temu bardzo przyjażniłem sie z pewnym bratem z Selters a ponieważ jestem gejem i on wiedział o moich skłonnościach powiedział mi o pewnej sytuacji, która miała tam miejsce. Otóż dwóch braci korzystało ( i tu niestety nie pamiętam czy z sauny, czy basenu, czy innych udogodnień typu spa) i ktos zauważył że się dotykali w niedwuznaczny sposób. Zgłoszono sprawę do osób odpowiedzialnych za dom betel. Nie wiem jak dokladnie zakończyła sie ta sprawa ale bardzo mnie zaskoczyło że nawet tam mogą mieć miejsce takie sytuacje.