Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika sk8terboy

Odnotowano 136 pozycji dodanych przez sk8terboy (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#128688 picie piwa przez ŚJ i ich dzieci

Napisano przez sk8terboy on 2009-12-28, godz. 15:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

a mi pozwalali spijać piankę :D
Ja sobie czasami popijałem piwko przed 18, ale rodzice jakoś nie mieli większych zastrzeżeń. Poprostu wiedzieli że nigdy bym do domu nie przyszedł pijany i że zachowuję umiar, nie zrobię na mieście 'przypału' z policją lub czegoś podobnego. Ogólnie luuuz



#126614 Rodzinny plan zajęć

Napisano przez sk8terboy on 2009-11-07, godz. 12:15 w Obowiązki teokratyczne

wszystko ładnie pięknie, ale zakładając że przeciętny człowiek śpi 7x7h w tygodniu, pracuje(+dojazd) 5x9h w tygodniu, można obliczyć że te 2 czynności zabierają prawie 55% czasu w tygodniu. Zakładając też że nie zmniejszymy w tym diagramie udziału w służbie, zebraniach i studium(bo przecież Bogu nie można zabrać-co najwyżej zrezygnować ze snu lub pracy), na dom, rozrywkę i rodzinkę zostaje kilka marnych procent. To może i prawdziwe, ale na warunki Luksemburgu lub szczytów wieżowców w Brooklynie



#124440 Ex z Warszawy

Napisano przez sk8terboy on 2009-08-23, godz. 10:12 w Szukam kontaktu

niestety mnie nie będzie:(



#124298 Ex z Warszawy

Napisano przez sk8terboy on 2009-08-20, godz. 18:19 w Szukam kontaktu

melduję się posłusznie, może i ja się zjawię :)



#123481 Jaki jest cel powstania tej strony?

Napisano przez sk8terboy on 2009-08-04, godz. 12:47 w Oceń forum

Bundy, qwerty ma rację. Delikwent taki zamiast porozmawiać w 4 oczy z 'błądzącym' od razu donosi starszyźnie, która w takiej sytuacji ma już zdeformowany obraz sytuacji.
Szczytem wyrywania z kontekstu są cytaty zamieszczone w strażnicy, ale to trudno zauważyć. Trzeba wpierw zrzucić klapki z oczu.

Niewolnik nie przyznał się nigdy wprost że fałszywie prorokował. Strażnica tylko łagodziła sytuację mówiąc, że to jakaś grupa nadgorliwych braci wysnuła 'za daleko idące' wnioski po przeczytaniu artykułu strażnicowego.
a propos zajrzyj sobie tutaj:
http://watchtower.or...h__1

Pisząc to miałem na myśli wystąpienie wszystkich tych czynników łącznie a nie pojedynczo. Co z tego że religia którą opisałeś czyni akurat to zgodnie z Biblią. W jej szeregach toleruje się zdradę małżeńską a w czasie wojny jeden przeciw drugiemu walczył na froncie tym samym odrzucając inne rady z Pisma Świętego. Katolicy też nie zachęcają do morderstw ale już obrazy to dla nich norma...

Al, powiedz mi, w której to religii toleruje się zdradę małżeńską??

ogólnie nigdzie niema takiego przyzwolenia. Wszystko zależy od 'układów' w zborze/kościele. Wiem z doświadczenia, że na takie jak i wiele innych rzeczy jest zmowa milczenia w zborach śJ i nie tylko śJ



#123477 Jaki jest cel powstania tej strony?

Napisano przez sk8terboy on 2009-08-04, godz. 12:09 w Oceń forum

Nikt nie chce wziąć pod uwagę tych zasad, które są dość czytelne i wynikają z Biblii, których to tylko ŚJ wiernie przestrzegają? Np. obrazy - to jedyna religia w której nie czci się bożków ręką wykonanych.


Jeszcze mało wiesz o różnego rodzaju religiach. Widać odrazu, że nie wystawiłeś nigdy nosa poza salę królestwa tudzież wcześniej kościół kat. Radzę się trochę dokształcić w tych i innych sprawach.
Weźmy pierwszą z brzegu, większą religię:

Ze względu na dużą zbieżność głównych założeń XVI-wiecznej reformacji z postulatami wcześniejszych ruchów o podobnym charakterze, lecz występujących na mniejszą skalę, mianem protestantyzmu można określić także te przejawy jawnego przeciwstawiania się doktrynom i elementom tradycji Kościoła Rzymskiego na przestrzeni dziejów, które cechowała ta sama myśl teologiczna. Chodzi tu w szczególności o waldensów oraz husytów, których część przyłączyła się do Reformacji mając identyczne poglądy w kwestiach postrzeganych jako kluczowe dla protestantów:
-przyjęcie zasady nadrzędności Pisma Świętego nad Tradycją;
-uznanie Jezusa Chrystusa za jedynego pośrednika między Bogiem a ludźmi;
-odrzucenie sukcesji apostolskiej;
-przyjęcie zasady powszechnego kapłaństwa wszystkich wierzących;
-zaniechanie jednego lub więcej elementów kultu uznawanych w protestantyzmie za heterodoksyjne np.: kult obrazów, kult relikwii, kult zmarłych, kult Marii, ideę transsubstancjacji, kult świętych miejsc.

źródło:
http://pl.wikipedia....i/Protestantyzm



#123095 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-26, godz. 09:03 w Grupa Wsparcia

ha! I ja tam byłem(tyle że dzień po spotkaniu). Mityczny sekciarz scandik okazał się wporzo gościem :P Pozdrawiam i do następnego!



#122895 Zebrania - Hebrajczyków 10:25

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-22, godz. 12:52 w Obowiązki teokratyczne

Kol 4:16 'odczytywanie listów' (literatury)

no to przesunąłeś szalę zwycięstwa na swoją stronę(sic!)



#122637 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-17, godz. 07:08 w Obowiązki teokratyczne

Specsłużby na stadionie, typu: "Przepraszam, może w czymś pomóc?" szybko by się z tym uwinęły. Lepiej by było porozkładać cichaczem materiał, a najlepiej - wykonać zrzut ze śmigłowca :D

odrazu zbierzmy się do kupy i zróbmy desant spadochronowy :P to by krzyczeli że armagiedon :)



#122636 Jak się wyplątać...

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-17, godz. 07:02 w Tematyka ogólna

Na moje oko wypowiedź gambita miała być ironiczna a nie dosłowna ;) wyluzuj ;)

poczytaj jego posty to zobaczysz że 99% jest śmiertelnie poważnych, jeszcze 'popartych' absurdalnymi wersetami z Biblii. Trochę mnie to zirytowało ale myślę, że ktosia jest na tyle inteligentna że nie weźmie tego do siebie :)



#122576 Jak się wyplątać...

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-16, godz. 16:24 w Tematyka ogólna

gambit!!! czy ty czasami czytasz sam siebie??? Napisałeś jej że najlepszym sposobem na uwolnienie się od ŚJ jest ochrzczenie się i potem doprowadzenie do wykluczenia. Nie psuj innym głowy takimi radami lol



#122524 Jak się wyplątać...

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-16, godz. 10:26 w Tematyka ogólna

gambit świetne rady dajesz! Coś w stylu: "nie próbuj zapobiegać powstaniu nowotworu, lecz poczekaj aż się on rozwinie i dopiero wtedy go wytnij razem z połową ciała". Naprawdę brak mi słów.

Zawsze ukierunkowane, co jest prawdą Bożą (Ja 8:32)? Tu udzielane rady 'jak się wyplątać', udzielane są przez osoby różnych poglądów. Każdy liczy, że zawitasz do jego wyznana, toteż rady mogą być tendencyjne. Ponadto naszą stronniczość można dostrzec, że udzielane rady, to "reszta świata" przeciw ŚJ.

Ja ci Ktosia radzę abyś zakończyła to studium jeśli ci ono ciąży na psychice, i wcale nie liczę na zwerbowanie do 'swojego wyznania' jak sądzą niektórzy wszechwiedzący, zapewniam.



#122447 Proporcje płci w ŚJ

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-15, godz. 08:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

może przy wejściu do domu publicznego? :P :ph34r:
od razu ze straszakami na temat niemoralności :)



#122161 Metal

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-08, godz. 10:33 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Zakazane przez WTS gatunki muzyki: rock and roll, punk, funky, soul, rhythm and blues, country and western, jazz, new wave, heavy metal, death metal, rap (hip hop). Niekiedy podawano nawet nazwy zespołów, których muzyka byłaby niewłaściwa do słuchania przez Świadków. Znalazłem w literaturze WTS takie grupy: The Art Ensemble of Chicago, Rolling Stones, The Tubes, Motley Crüe, Beastie Boys, Deicide, Guns N’ Roses, Death, Poison, Skid Row, Slayer, 2 Live Crew, Public Enemy, M. C. Hammer, Vanilla Ice, Beatles, Styx, Led Zeppelin, Kiss, Pink Floyd, AC/DC, Eagles i Fleetwood Mac.

niema power metalu, ufffffff. Ale za Guns and Roses bym wyleciał. Właśnie sobie słucham Sweet Child o Mine :P



#122146 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-08, godz. 08:07 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

to ja oczywiście proszę o dostęp. budzik407



#121949 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-03, godz. 19:16 w Szukam kontaktu

ech, bo Margoś przyszła później i jakoś tak nie zajarzyła. Ja wiedziałem kto to ;)



#121905 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-03, godz. 08:26 w Humor

http://www.youtube.c...k...&playnext=1



#121903 Czy ziemia będzie trwać wiecznie?

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-03, godz. 08:05 w Wizja Raju

skłaniasz się tak jak ja ku wersji, że raj ma być w niebie?
Pomijając wątek biblijny. Naszego Słońca nie pominie cykliczność, która jest charakterystyczna dla życia każdej gwiazdy. Kiedy zacznie się wypalać i oziębiać, napuchnie do rozmiarów orbity Jowisza. Co wtedy stanie się z naszą planetą chyba nie muszę mówić. To stanie się za jakieś 1-2 mld lat, no chyba że Bóg anuluje część praw fizyki które sam ustanowił i ochroni Ziemię



#121902 Miłość

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-03, godz. 07:34 w Tematyka ogólna

no sky, zgadzam się z twoją odpowiedzią na mój post. Wiesz jednak dlaczego wierzę w to co franz o sobie napisał? Ponieważ sam zostałem potraktowany tak jak on. Może w mniejszej skali i z mniejszą brutalnością, ale jednak mechanizm był podobny. Czytając ludzi na tym forum, świadectwa, równierz zauwarzam że mieli podobnie. Podczas mojej rozmowy ze starszymi, kiedy już byłem przekonany o odejściu, zmieniali szybko temat po trudnych pytaniach. Niewiem co chcięli osiągnąć, ale kolejno pytali mnie o to czy wierzę w trójcę, piekło itp. Ani razu mnie nie spytali co myślę o Bogu, Chrystusie, zbawieniu. Oczywiście od wcześniej wymienionych pytań ostro się wykręcałem, nie było to wtedy dla mnie ważne. Pod koniec dowiedziałem się że jeśli kwestionuję nauki niewolnika to ogłoszą moje odłączenie z grona głosicieli. Jeden plus tego, to że uniknąłem represji, gdyż byłem przed chrztem. Pozdrawiam i podziwiam twoją odwagę.



#121837 kawały inne

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-02, godz. 16:02 w Humor


Krótki przewodnik porównawczy po religii i filozofii


Taoizm - Zdarza się wdepnąć w g... .
Konfucjanizm - Konfucjusz powiada: "zdarza się wdepnąć w g...".
Islam - Jeśli wdepnie się w g... to jest to wola Allacha.
Buddyzm - Jeśli wdepnie się w g..., to nie jest to g....
Katolicyzm - Wdeptujesz w g..., bo jesteś grzeszny.
Kalwinizm - Wdeptujesz w g..., bo się opieprzasz.
Judaizm - Dlaczego w to g... wdeptujemy właśnie my?
Luteranizm - Jeśli wdeptujesz w g..., uwierz, a nie wdepniesz więcej.
Prezbiterianizm - Jeśli ktoś ma wdepnąć w g..., to niech to nie będę ja.
Zen - Czym jest g...?
Jezuityzm - Jeśli wdepniesz w g... i nikt tego nie poczuje, to czy ono naprawdę śmierdzi?
Christian Science - Jeśli wdepniesz w g..., nie przejmuj się - to samo przejdzie.
Hedonizm - Jeśli wdepniesz w g... - raduj się.
Hare Krishna - Równo w g.... Rama, rama, om, om...
Rastafarianizm - Sztachnijmy się tym g...em.
Hinduizm - Wdeptywało się już w to g....
Mormonizm - Wdeptywało się już w to g... i wdeptywać się będzie.
Ateizm - Nie ma w co wdepnąć.
Agnostycyzm - Może jest w co wdepnąć, a może nie.
Stoicyzm - No i wdeptuje się w g.... Co z tego ? Nie rusza mnie to.
Świadkowie Jehowy - Wpuść nas, a powiemy ci, dlaczego wdeptuje się w g....
Adwentyści Dnia Siódmego - Jedynie w soboty nie wdeptuje się w g....


po mojemu powinno brzmieć:
Świadkowie Jehowy - Wpuść nas, a powiemy ci, jak wdeptuje się w g....
:D



#121835 Miłość

Napisano przez sk8terboy on 2009-07-02, godz. 15:52 w Tematyka ogólna

skywalker, widzę że wyciągasz rozsądne wnioski. Różnisz się od większości ŚJ zapatrzonych ślepo w niewolnika. Bardzo słuszny wniosek co do braku pokory w przyznawaniu się do winy przez Ciało Kierownicze. Ciekawie temat ten opisuje R. Franz w swojej ksiązce, jeśli nie czytałeś to polecam. Z miejsca ostrzegam, że za jej posiadanie grozi wylotka. Oczywiście to co tam jest nie może być dowodem na cokolwiek, także trudno to wszystko zweryfikować, ale książka bardzo poszerza horyzonty.
Pozdrawiam i cieszę się że istnieją ŚJ z którymi da się pogadać



#121482 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez sk8terboy on 2009-06-28, godz. 07:45 w Szukam kontaktu

było b. miło :P . Oby więcej takich spotkań



#121481 Onanizm

Napisano przez sk8terboy on 2009-06-28, godz. 07:32 w Seksualność

jak to powiedział jeden z bohaterów znanego polskiego filmu:
"Przechowywanie materialu genetycznego grozi chorobą jąder i zatorem w mosznie"



#121439 Onanizm

Napisano przez sk8terboy on 2009-06-27, godz. 06:51 w Seksualność

kiedyś jak byłem mały to rzeczywiście się przeraziłem, że jak będę robił 'to', to stanę się gejem



#121435 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez sk8terboy on 2009-06-27, godz. 06:41 w Szukam kontaktu

potwierdzam 14.00